Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
22.01.2018, 13:45,
#1
Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
Osobiście siadając do jakiegoś instrumentu, w równym jak nie większym stopniu niż brzmienie, interesuje mnie klawiatura. Często bywa tak, że ktoś decydujący się na jakiś instrument nie ma okazji obgrać jego klawiatury przed zakupem i albo decyduje się na coś innego, co przynajmniej zna, albo kupuje w ciemno. Myślę, że warto umieścić tutaj odnośnik do pewnego wątku na niemieckim forum:

https://www.musiker-board.de/threads/ver...ad.435157/

Trudno powiedzieć, czy wszystko co tu wypisane jest zgodne z prawdą, ale myślę, że może pomóc muzykom wybierającym instrumenty w zorientowaniu się jakie wrażenia z gry może dać mu granie na danej klawiaturze.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
22.01.2018, 17:35,
#2
RE: Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
Co za bzdury ktoś tam wypisał! Huh
Nord piano 2 na pewno nie TP40GH, tylko TP40M! Jest to informacja z pierwszej ręki jaką kiedyś otrzymałem od Clavii.
Kurzweile??? Przyładowo Forte SE ma TP100LR a nie TP40L a tu wystarczy tylko wejść na stronę producenta.
No jakieś jaja, kto to spłodził??? Confused No i potem ktoś czyta taki post i wierzy ślepo jak wyroczni Dodgy

...a gdzie są opisane te wrażenia? Big Grin
Nic tam takiego nie znalazłem jak tylko podpis czy jest np. ważona czy pół ważona.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.01.2018, 18:10,
#3
RE: Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
Wrażenia w tym sensie, że ktoś może mieć dostęp do instrumentu innego producenta z tym samym modelem klawiatury, a o tym nie wiedzieć.
No kurcze rzeczywiście są byki. Nie sprawdziłem.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
22.01.2018, 18:35,
#4
RE: Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
Teoretycznie może i dobry pomysł ale mało możliwy, bo nawet ta sama klawiatura często różnie zachowuje się w różnych obudowach. Inaczej jest montowana w stage piano a inaczej w cyfrowym z pełną zabudową. Potem ktoś właśnie pisze że grał na obu a wrażenia były dość inne. 
Sam kiedyś myślałem o zrobieniu takiego zestawienia ale moim zdaniem to nie ma sensu. Każdy inaczej czuje i "rozumie" klawiaturę. Jak zawsze powtarzam, to sprawa własnej ręki, techniki ale też i upodobań. Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.01.2018, 20:25,
#5
RE: Mechanizmy klawiatur w elektronicznych instrumentach klawiszowych
No faktycznie, jest trochę błędów. A porównywanie tego samego typu klawiatury nie ma sensu, tak jak pisze Rysiek. GHS od Yamahy inaczej pracuje w MX88, MOXF8 a inaczej w YDP143

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tubular bells czyli przegląd instumentów klawiszowych :) Valtari 4 5,954 16.09.2018, 22:36
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS