Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
17.07.2019, 12:35,
#61
RE: Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
Jeszcze wybiorę się do sklepu i wypróbuję te pianina Smile Podoba mi się też instrument KDP110, jest sporo tańszy od CN37, ale jak różnica będzie rzeczywiście duża, to się szarpnę Wink

Odpowiedz
17.07.2019, 17:36,
#62
RE: Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
Zacznijmy od tego czy chcesz "mebel" czy "parapet" i brzmienie od jakiego producenta podoba Ci się najbardziej.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
17.07.2019, 19:33,
#63
RE: Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
(17.07.2019, 17:36)pawelsz napisał(a): Zacznijmy od tego czy chcesz "mebel" czy "parapet" i brzmienie od jakiego producenta podoba Ci się najbardziej.

W pełni zgadzam się z powyższym sposobem wyboru instrumentu.

Dodam że warto ogrywać instrument na własnych ale przede wszystkim zawsze tych samych słuchawkach, żeby mieć w miarę możliwości jak najlepsze porównanie pomiędzy różnymi modelami. Czasem mały niuans brzmienia może mocno zadecydować o wyborze instrumentu.

Może będzie to nieco odkrywanie Ameryki w puszkach ale wyjaśnię też może jeszcze tylko kwestię nazewnictwa pianin cyfrowych, którą nie każdy może znać:
"mebel" - pianino cyfrowe w pełnej zabudowie z płyty mdf, z wbudowanym nagłośnieniem oraz trój-pedałem, często jednak z ograniczoną edycją ustawień, efektów czy brzmień.
"parapet" - przenośne pianino cyfrowe, znane bardziej pod nazwą "stage piano", bez zabudowy, wymagające osobnego statywu oraz pedału lub trój-pedału, z większymi możliwościami edycji ustawień, efektów i brzmień a nawet większą ich ilością. Ogromną zaletą stage pian jego mobilność i często niewielka waga. Stage piana z reguły posiadają więcej wejść i wyjść typu audio czy MIDI niż klasyczne pianina cyfrowe w pełnej zabudowie. Podstawowe lub niektóre stage piana ze średniej półki posiadają wbudowane nagłośnienie ale nie wszystkie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.11.2019, 11:57,
#64
RE: Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
Jakby ktoś się tym wątkiem jeszcze interesował to ogłoszenie parafialne:
Sprzedaję swoją VPC 1. Stan prawie nówka, kupiona na początku 2018 jak wskazuje ten wątek. Praktycznie nie była grana, bo głównie przesiadywałam na uczelni grając na akustykach, a od jakiegoś czasu posiadam też norda i na nordzie gram, a VPC jest smutno bo stoi i się kurzy. Pomyślałam więc, że komuś może przyniesie jeszcze więcej radości niż mi, dlatego sprzedaję. W gratisie dorzucam stojak. Mogę podesłać fotki.
Ze względu na rozmiary i wagę odbiór osobisty w Warszawie.

Nie spieszy mi się jakoś szczególnie ze sprzedażą, mam nadzieję, że trafi w ręce, które wykorzystają potencjał tego stworzenia i będą o nią dbać i pielęgnować Smile

Szczegóły priv Wink Polecam

Sprzedam Kawai VPC 1 - stan igła - i to tak serio, serio Wink Polecam
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS