Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
30.01.2018, 01:09,
#1
BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
Witam wszystkich. To mój pierwszy temat, potrzebuje porady.

Muszę kupić jakieś nagłośnienie do swoich klawiszy. Gram w zespole rockowym. skład 6cio osobowy i na próbach jest bardzo głośno (sala ok35m2 i żywa perkusja).

Waham się między kupnem pieca klawiszowego: https://www.ceneo.pl/42796166

a kupnem systemu stereo yamaha stagepas 400i

Co waszym zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem pod nagłośnienie klawiszy w takich warunkach ?

dzięki za porady

Odpowiedz
30.01.2018, 22:28,
#2
RE: BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
Witaj.
Dlaczego musisz kupić osobne nagłośnienie dla Twojego klawisza ?
Macie sześcioosobowy skład, pozostali muzycy są do czegoś podpięci, nie możesz wpiąć się w jakiś mikser czy powermikser i skorzystać z nagłośnienia kolegów ?

O piecu dla klawisza zapomnij (no chyba że dwa takie piece tworzące stereo) ! Nie wyobrażam sobie żeby nie puścić sygnału z klawisza na stereo, na mono dźwięk będzie płaski i nijaki

Odpowiedz
31.01.2018, 17:53,
#3
RE: BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
Dzięki za odpowiedź Smile Dwoje gitarzystów i basista mają swoje piece. Wokalistka jest podpięta pod powermixer Dinacord power mate 1000, który jest wypuszczony na dwie kolumny chyba nawet 3 drożne też dinacorda. Oczywiście mogę się pod to podpiąć, ale ten sprzęt to własność jednego z gitarzystów i za każdym razem bardzo kręci nosem, gdy do jego zabawek ma być wpięte coś więcej niż wokal Big Grin. Oczywiście jest to dla mnie śmieszne, ale z koniem się kopać nie będę, chce kupić swoje i mieć spokój... Mój poprzednik (klawiszowiec) miał tam swój powermixer bodajże phonic i jakieś 2 kolumny i na tym grał, ale zabrał to ze sobą. Czyli rozumiem, że nie ma sensu się interesować piecem tylko pójść w stereo, tak też właśnie myślałem. Czy masz jakieś doświadczenia z zestawami yamaha stagepas ? na OLX jest używany stagepas 300, ale jego moc to tylko 2x 150W, boję się, że może to być zbyt mało na ten hałas, który generujemy...

Odpowiedz
31.01.2018, 20:23,
#4
RE: BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
Coś nie ciekawą macie sytuację w zespole Smile
Normalnie sytuacja byłaby prosta, jeden zestaw kolumn i mikser do którego wszyscy się wpinają (oprócz perkusisty oczywiście) a potem ustawia się poziom głośności dla każdego kanału.
A tak to musisz postawić dodatkowo własne nagłośnienie a sala 35m2 to zaledwie nie całe 6m2 na 6m2 czyli coś jak dwa garaże Smile

Yamaha trochę się ceni, za Stagepas 400i trzeba dać 2,5tys i nie jestem pewien czy przekrzyczysz tym kolegów, skoro mają zestaw Dynacorda o którym wspominasz.

Mój kolega chałturzy na keyboardzie na kolumnach JBsystems TSX15

https://www.infomusic.pl/naglosnienie/ar...adnej-ceny.

Kupujesz taki zestaw i będzie dużo potężniej od tej Yamahy Smile

https://www.lightingcenter.pl/lighting-c...-4923.html

Odpowiedz
02.02.2018, 22:45,
#5
RE: BEHRINGER KXD15 CZY YAMAHA STAGEPAS
No dziwna sytuacja. Generalnie to fajnie jest jak "przody" są wspólne. Wtedy na pewno "na plus" odbije się to na brzmieniu całego bendu.
Dołóż się koledze do Dinków i wszyscy wygracie na tej transakcji

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy ktoś śpiewa? garit 0 317 16.06.2023, 12:07
Ostatni post: garit
  Italo disco/spacesynth/eurodisco music - czy ktoś posiada multitracki lub/i sample ? MaroX 0 583 18.10.2022, 13:52
Ostatni post: MaroX
  Czy to jeszcze muzykowanie? garit 3 10,624 24.02.2020, 11:48
Ostatni post: Rychubil
  Yamaha CP88 vs Nord Piano 4 pawelsz 3 5,773 12.03.2019, 01:47
Ostatni post: puncho
  Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ?? Pedrito 27 34,311 01.12.2018, 17:37
Ostatni post: endorfin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS