Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z przewodem Midi - Usb
10.02.2018, 15:19,
#1
Problem z przewodem Midi - Usb
Witam wszystkich,

Mam (jak to zwykle ja) głupi problem i bez was drodzy forumowicze pewnie sobie nie poradzę Big Grin

Mam Korga Lp-380. Postanowiłem podłączyć go do komputera i używać do VST.
Kupiłem przewód midi (midi out+ midi in) na usb. Na przewodzie znajduje się interfejs z 3 diodami. Po podłączeniu świeci się jedynie dioda przy midi out. Windows wykrywa urządzenie jako MidiUsb. Problem jest taki, że komputer nie widzi mojego Korga. W ustawieniach DAW sprawdzałem i mogę ustawić sterowanie midi na MidiUsb, ale nic poza tym. Brak połączenia. W przeszłości używałem tylko klawiatury sterującej z wyjściem usb, więc może zwyczajnie coś robię źle, albo kupiłem przewód kiepskiej jakości. Możecie przy okazji polecić jakiś sensowny przewód midi na usb?
Zastanawiałem się też czy nie kupić Steinberg'a UR 22 (interfejs z wyjściem i wejściem midi) i nie podłączyć tradycyjnym przewodem midi, ale to zawsze dodatkowy koszt (chyba, że naprawdę warto). Byłbym wdzięczny za radę.

Pozdrawiam

Odpowiedz
10.02.2018, 21:04,
#2
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Ciężko mi stwierdzić co u Ciebie jest nie tak ustawione, że komputer nie widzi klawiatury. Bywa tak, że to kwestia jakości kabli a konkretnie jego interface ale nie koniecznie. 
Z tego co wiem, dobre i polecane kable interface midi, to te 2:
https://m.thomann.de/pl/maudio_midisport...ef=msg_a_0
https://m.thomann.de/pl/roland_um_one_mk...ef=msg_a_0  ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.02.2018, 09:38,
#3
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
W sklepie muzycznym mieli tylko miditech i alesis.
Inne mogą zamówić. Wszystkie w podobnej cenie (różnica +-20zł).
Zamawiać, czy brać któryś z tych, co mają na stanie?

Pozdrawiam

Odpowiedz
11.02.2018, 13:30,
#4
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Alesis może być ok ale nic o nim nie słyszałem. Te 2 co podałem to pewniaki ale upewnij się na 100% czy to wina kabla, żeby nie okazało się, że kupisz kolejny i znowu nic.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.02.2018, 13:38,
#5
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Komputer nie widzi Twojego Korga bo nie wie co do niego podłączyłeś. Rozpoznał tylko jakieś urządzenie MIDI, ale żeby komputer wiedział co to jest potrzebuje odpowiednich sterowników.
Kabel masz dobry, ściągnij sterowniki.

http://www.korg.com/us/support/download/product/1/285/

Odpowiedz
21.02.2018, 17:55,
#6
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Cześć.
Wiec sprawa wygląda tak. Sterownik zainstalowałem i niestety problem dalej występował. Dzisiaj w końcu udało mi się sprawdzić na pożyczonym przewodzie i działa.
Zamówiłem już jeden z polecanych. Dzięki wielkie za wasz czas Smile
Pozdrawiam

PS.
Tak dodam, że okazało się, że ten felerny przewód jest opisany w dziale Wadliwe produkty z Allegro.

Odpowiedz
21.02.2018, 18:23,
#7
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Ja osobiscie wolę rozwiązania bazujące na tradycyjnych kablach midi. Dlatego moje interfejsy audio mają pełnowymiarowe gniazda midi. Powód jest bardzo prosty-
długość kabli (te midi mogą być na prawdę długie, dzięki czemu można ustawić syntezatory znacznie dalej). Pozatym nie potrzeba sterowników i działa to z każdym sprzętem.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.02.2018, 23:15,
#8
RE: Problem z przewodem Midi - Usb
Brałem pod uwagę jeszcze Steinberg'a UR 22 i tradycyjne kable midi, ale ostatnio miałem tyle nieoczekiwanych wydatków, że musiałem sobie darować szukanie innych rozwiązań na dwa, trzy miesiące( ale jeszcze wrócę do tematu).

Pozdrawiam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Raspbeery, Linux, DAW sq only MIDI, Krzysztof3705_1976 0 334 14.05.2023, 06:59
Ostatni post: Krzysztof3705_1976
  Roland RP 107 problem z midi clavia 0 342 18.04.2023, 20:41
Ostatni post: clavia
  Jaki interfejs MIDI na USB będzie najlepszy ? MaroX 6 4,501 27.10.2021, 11:42
Ostatni post: Adi
  DJ TECHTOOLS- MIDI FIGHTER TWISTER BLACK - programowanie GoOrange 0 829 13.08.2021, 11:57
Ostatni post: GoOrange
Sad Problem z interfejsem audio ultramocno 1 4,116 27.10.2017, 17:46
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS