Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Pa 300 czy Roland Bk5
17.02.2018, 11:29,
#1
Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Witam. Mam dylemat między tymi dwoma instrumentami. To co mi najbardziej potrzeba to podłączenie keyboardu do komputera i aby mi nuty zapisywało np w programie musescore. Ale korzystając z okazji chciałbym się też zapytać czy w rolandzie bk5 można tworzyć własne style bo nie mogę żadnych informacji nigdzie znaleźć. Właściwie nie wiem jak mam pisać ten wątek , bo szczerze to pierwszy raz piszę coś takiego. Proszę abyście mi doradzili który wybrać, napisali który w czym jest lepszy itp. Jeśli ktoś zna coś lepszego do ceny 2,6 tyś, to jestem otwarty na propozycję. Z góry dziękuję Big Grin

Odpowiedz
17.02.2018, 16:17,
#2
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Na temat podłączenia keyboardów do kompa się nie wypowiem, tu musiałby ktoś inny pomóc.

Natomiast w kwestii wyboru modelu dorzuciłbym do tej dwójki jeszcze Yamahę PSR-s670
Czy słuchałeś porównania tych trzech modeli na Muzykuj.com ?
Jeśli nie to tu masz link.
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...0,587.html

Pod zdjęciami poszczególnych modeli jest link do testu. Przeczytaj testy wszystkich trzech modeli aby zapoznać się z ich możliwościami.
W teście Rolanda BK5 znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie czy model ten umożliwia tworzenie własnych styli, służy do tego funkcja Rhythm Composer

Pozdrawiam

Odpowiedz
17.02.2018, 18:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018, 18:05 przez StonkaBiedronka.)
#3
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Okej. Więc mam jeszcze dylemat. Czy yamaha psr 670, psr 750, czy roland bk 5. Wszystkie się chwali, ale nie wiem który z tych podanych jest najlepszy.

Odpowiedz
17.02.2018, 18:43,
#4
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Nie wiem na czym Tobie najbardziej zależy i co chcesz z tych keyboardów "wycisnąć"
Z obu modeli PSR wybrałbym 750. To model ze starszej serii niż 670 ale za to półkę wyżej.
I tu zastanowiłbym się tylko czy Yamaha PSR s-750 czy Korg PA600.
Widzę na OLX używki za 2700 - 2800, coś tam pewnie można by z tego urwać.

Odpowiedz
17.02.2018, 20:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018, 20:09 przez StonkaBiedronka.)
#5
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
w gre wchodzi raczej tylko nowy sprzęt. A ten roland bk 5 ? co sądzisz ? czy może spokojnie konkurować z psr 750 czy psr ma przewagę ?. Bo wiesz, szukam sprzętu na kilka lat a nie po miesiącu będe wymieniać a kwote jaką mam taką mam. Do 2,6 tyś

Odpowiedz
17.02.2018, 20:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018, 20:58 przez Valtari.)
#6
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
To można jeszcze kupić nową PSR-s750 ? Następca (PSR-s770) jest już w ofercie około dwóch lat i nawet doczekał się już modyfikacji (PSR-s775)

Poszedłbym w tą Yamahę PSR-s750 zamiast Rolanda, jak dla mnie brzmieniowo bardziej mnie przekonuje, szczególnie barwy z kategorii Super Articulation.
Na wbudowanych głośnikach Yamaha brzmi lepiej a gdybyś zechciał pobawić się w kompozytora to na pokładzie Yamahy znajdziesz 16 ścieżkowy sekwencer, którego nie ma Roland. Docenić należy również obsługę Yamahy i odnajdywanie się w menu na dużym wyświetlaczu.

Odpowiedz
18.02.2018, 10:31,
#7
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Hmm, no jednak już psr 750 nie ma. Już nie wiem co wybrac.

Odpowiedz
18.02.2018, 11:53,
#8
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Dlatego byłem zdziwiony gdy brałeś pod uwagę PSR-S750 jednocześnie zaznaczając że chcesz tylko nowy instrument.
No ale spokojnie, pomyślimy co byłoby najlepsze dla Ciebie. Napisz coś więcej na temat Twoich potrzeb - jaki repertuar chcesz grać, z jaką muzyką mają sobie poradzić podkłady (style) instrumentu ?. Czy mają to być Polskie przeboje, Disco Polo czy może współczesna muzyka Dance ?
Na jakich brzmieniach Tobie najbardziej zależy, które mają brzmieć możliwie najlepiej ? Piano, e-piano a może saksofon i akordeon ?
Napisz też jeśli miałeś już jakiś Keyboard to co to był za model i czego Ci w nim brakowało.
Po tych informacjach można będzie lepiej dopasować instrument pod Twoje potrzeby.

Pozdrawiam

Odpowiedz
18.02.2018, 15:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2018, 15:53 przez StonkaBiedronka.)
#9
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Mam jakiś xts 661, napewno gdybym się przesiadł na model w granicach 2000 , 2.5 tys roznica byla by ogromna, bo na lepszy narazie mnie nie stać. Jeśli chodzi o granie to pianino mam, a instrument ma sluzyc czasami moze na wypad na jakas impreze, a na razie jeszcze sie ucze, wiec nie potrafie określic co by mnie interesowało. Jeśli chodzi o brzmienie, to wszystko lubie, I muzyke klasyczną I nawet disco polo, choc nie wiem czemu w szkole muzycznej nie lubia tego gatunku Big Grin. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedz
18.02.2018, 16:15,
#10
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Dobrze przeczytałem że masz pianino akustyczne ? Smile To mam nadzieję że spędzasz przy nim jak najwięcej czasu !
Teraz zastanawiam się jeszcze, czy koniecznie musisz mieć keyboard ? Czy bardzo zależy Ci na podkładach ? Gra w ten sposób że lewa ręka steruje akordami gotowego podkładu a prawa dogrywa jakąś solówkę powoduje że idzie się na łatwiznę. Przestaje się czuć potrzebę nauki i ćwiczenia gry na dwie ręce ( bo po co, skoro lewa tylko steruje podkładem). Jesteś przekonany że chcesz na pewno keyboard ? Bo w tej cenie można by wybrać ciekawy syntezator lub stage piano z dużo lepszą klawiaturą od tej w keyboardach.

Odpowiedz
18.02.2018, 16:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2018, 16:28 przez StonkaBiedronka.)
#11
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Znaczy pianino normalne, nie cyfrowe tylko normalne Smile. A jesli chodzi o twoj post, to czym sie rozni keyboard od syntezatora?

Odpowiedz
18.02.2018, 16:56,
#12
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
No "normalne" czyli akustyczne Smile To bardzo dobra wiadomość bo masz porządne narzędzie do nauki.
Keyboard z reguły służy do chałturzenia, czyli grania w ten sposób jaki opisałem. W keyboardzie większość odwala za nas podkład, którym sterujemy grając lewą ręką akordy. No ale to zapewne już wiesz. Syntezatory mają większe możliwości budowania wielowarstwowych brzmień ( czyli po naciśnięciu jednego klawisza odzywa nam się więcej niż jeden dźwięk), brzmienia podlegają większej edycji, oraz mają bardziej rozbudowany procesor efektów. W skrócie - można więcej kombinować z dźwiękami, natomiast nie posiadają gotowych podkładów więc nie są to tak zwane "samograje" Smile

Zobacz jak brzmi Korg Kross 2 w trybie Combi (czyli właśnie trybie wielu brzmień nałożonych na siebie oraz rozłożonych w różnych miejscach na klawiaturze)

https://www.youtube.com/watch?v=WlHGhX8HbR8
w tym przykładzie ten Korg ma możliwość dodania samej sekcji rytmicznej, co słychać (dodatkowa perkusja)
Przyznasz że brzmi potężnie
takiego Korga można dostać za 2700
https://allegro.pl/listing?string=korg%2...l-1-2-1003

Inny przykład to Roland Juno DS, jego możliwości są również potężniejsze od typowego keyboardu, dodatkowo Roland zadbał o tych którym znudzą się brzmienia w instrumencie i umożliwił załadowanie dodatkowych pakietów brzmień ze specjalnie przygotowanej do tego celu strony
http://axial.roland.com/category/juno-ds...88_xps-30/
Jak widzisz dodatkowych pakietów brzmień jest sporo.
Tutaj masz przykłady jak instrument brzmi po załadowaniu tych dodatkowych pakietów ze strony Axial, akurat nie dawno Hammond bawił się tym Rolandem więc zobacz co ciekawego zaprezentował
https://www.youtube.com/watch?v=IA-HSUqUbQk
https://www.youtube.com/watch?v=K9H1A71A8Vk
Tego Rolanda wyhaczysz w podobnej cenie do Korga Krossa 2.
Jest jeszcze trzeci "konkurent" czyli Yamaha MX61
też warta rozważenia
https://www.youtube.com/watch?v=InT9CG1TNUo

wszystkie te przykłady to brzmienia złożone, można oczywiście wybrać tryb w którym będziesz miał na klawiaturze pojedyncze brzmienie.

Myślę że porównując jak brzmią te trzy syntezatory w porównaniu do keyboardu to nie ma w ogóle tematu Smile.
Więc przesłuchaj wszystkie przykłady i zastanów się czy podkłady z keyboardu są Ci na prawdę niezbędne, bo syntezatory brzmią o wiele potężniej.

Odpowiedz
18.02.2018, 18:57,
#13
RE: Korg Pa 300 czy Roland Bk5
Okej, wielkie dzieki. Chyba sie zdecyduje na sentyzator. Jeszcze raz dziekuje za porade I pozdrawiam ;D

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 87 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 335 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS