Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland System-8
26.10.2021, 15:52,
#1
Roland System-8
Witam ;-)

czy posiada tu ktoś z Was syntezator jak w tytule?
Mam zamiar kupić, jednak obiło mi się o uszy że owe czasem mają na audio OUT minimalny szum... Może ktoś potwierdzić?
W sklepie zazwyczaj trochę hałasu, tak że ewt. nie będzie słychać, dopiero gdy sprzęt już ustawiony w studio, dopiero wtedy wychodzą wszystkie wady na jaw.. Big Grin

Wink

Odpowiedz
27.10.2021, 00:55,
#2
RE: Roland System-8
(26.10.2021, 15:52)Adi napisał(a): Witam ;-)

czy posiada tu ktoś z Was syntezator jak w tytule?
Mam zamiar kupić, jednak obiło mi się o uszy że owe czasem mają na audio OUT minimalny szum... Może ktoś potwierdzić?
W sklepie zazwyczaj trochę hałasu, tak że ewt. nie będzie słychać, dopiero gdy sprzęt już ustawiony w studio, dopiero wtedy wychodzą wszystkie wady na jaw.. Big Grin

Wink

Nie wyobrażam sobie takiego przypadku jako przypadłość przetworników profesjonalnego instrumentu. Stawiał bym raczej na problemy lub błędy związane z okablowaniem (symetryczność lub niesymetryczność wyjść i błędnie dobrane kable).
Ja posiadam wersję VSTi Sysem 8 więc u mnie nic nie szumi Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.10.2021, 08:34,
#3
RE: Roland System-8
Witam Wink
dzięki za odpowiedź,
zgadzam się, nie powinno tu nic szumieć, każdy prosty odtwarzacz CD za 150zł nie szumi na wyjściu, zatem też myślę że problem ewt. na okablowaniu... Jednak uwaga: Chodzi tu o syntezator typu "plastykowy bombowiec", tak że nie jest to jakiś produkt z półki HighEnd (raczej "Mid End", w porównaniu do innych). Dziwne jest jedynie to, że niektórzy piszą że minimalnie szumi, niektórzy nie piszą nic o tym. No nic,.. trzeba będzie po prostu na własne kopyto wypróbować, jeśli jakościowo nie za bardzo to oddam i popatrzę za jakimś innym.
VST raczej u mnie nie wchodzi w grę - wolę prawdziwe pokrętła. Big Grin

Dzięki,
Smile

Odpowiedz
27.10.2021, 19:15,
#4
RE: Roland System-8
(27.10.2021, 08:34)Adi napisał(a): Witam Wink
dzięki za odpowiedź,
zgadzam się, nie powinno tu nic szumieć, każdy prosty odtwarzacz CD za 150zł nie szumi na wyjściu, zatem też myślę że problem ewt. na okablowaniu... Jednak uwaga: Chodzi tu o syntezator typu "plastykowy bombowiec", tak że nie jest to jakiś produkt z półki HighEnd (raczej "Mid End", w porównaniu do innych). Dziwne jest jedynie to, że niektórzy piszą że minimalnie szumi, niektórzy nie piszą nic o tym. No nic,.. trzeba będzie po prostu na własne kopyto wypróbować, jeśli jakościowo nie za bardzo to oddam i popatrzę za jakimś innym.
VST raczej u mnie nie wchodzi w grę - wolę prawdziwe pokrętła. Big Grin

Dzięki,
Smile

Czemu akurat System 8? Jakiś sentyment do brzmienia Rolanda? Nie myślałeś np o Virus Ti2 (lub Ti) Keyboard? Jak dla mnie wykonanie lepsze nie mówiąc już o możliwościach i brzmieniu, a i pokrętła się znajdą i tyle co trzebaWink
No i polifonia duża i multitimbal, a na stronie producenta profesjonalnych banków brzmień tyle że nie do ogarnięcia.
Ewentualnie Korg Prologue 16. Bardzo fajny jest też ASM Hydrasynth tyle że z klawiaturą 61 wypada już drożej.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.10.2021, 21:56,
#5
RE: Roland System-8
Witam Wink

wiesz, w sumie wytłumaczył bym może w ten sposób: Aktualnie potrzebuję jakiś "prosty", dodatkowy syntezator z powiedzmy 49 klawiszami który postawię gdzieś z boku, bliziutko mojego fotela - taka "dodatkowa zabawka (z wieloma pokrętłami) do szybkiego wypróbowania dzwięków", zagrania jakiegoś prostego podkładu gdy piosenkarka przy mikrofonie itd. Wink . W ostatnich paru dniach przesłuchałem naprawdę kupę różnych przykładowych nagrań i dzwięków przeróżnych syntezatorów - sam nie wiem dlaczego, ale jakoś z wszyskich przesłuchanych akurat tego Rolanda narazie faworyzuję (dzwiękowo jak i moim zdaniem cena tu pasuje do zakresu funkcji), nawet jeżeli ma gorszą polifonię itd. Tak właściwie potrzebuję go jako trochę "lepszą klawiaturę sterującą". Wink Jeszcze nie wiem, może i jednak zwątpię gdy już go w sklepie krótko wypóbuję i decyzja padnie wtedy na sprzęt innego producenta - to się okaże. Powiem tak: Kasa nie ma znaczenia (wiem, brzmi trochę... Wink ), jednak zbyt dużo forsy na to wywalać (odn. powyżej opisanego powódu zakupu) to też by się mijało z celem, jak i z zakupem narazie mi się nie śpieszy, mam tu w studio jeszcze 19 innych syntezatorów/samplerów z klawiaturą lub bez, tak że grać na czym jest. Big Grin

Pozdrawiam,
Wink

Odpowiedz
27.10.2021, 22:43,
#6
RE: Roland System-8
No to idź w zielone Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.10.2021, 07:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2021, 11:27 przez Adi.)
#7
RE: Roland System-8
Ta... zielony to kolor nadziei. Big Grin

https://www.youtube.com/watch?v=mybQVqkswOs

Odpowiedz
31.10.2021, 09:33,
#8
RE: Roland System-8
A więc... poszedłem w zielone. Big Grin
Przetestowałem w sklepie też parę innych syntezatorów (przy tym też Hydrasynth Keyboard, bez wątpliwości - świetna maszyna jednak ten jakoś mi wogóle do gustu nie przypada), zostałem więc przy tym zielonym. No i sam sobie odpowiedziałem na moje pytanie - nic nie szumi, wszystko ok.

Smile

Odpowiedz
31.10.2021, 20:35,
#9
RE: Roland System-8
To gratuluje i miłej zabawy.

Jak by ci sie znudziły fabryczne barwy to tu znajdziesz darmowy bank od LFO Store: https://lfo.sellfy.store/p/roland-system...formances/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.10.2021, 21:28,
#10
RE: Roland System-8
A dzięki dzięki.. Smile Za linka oczywiście też, ten Plug Out już dzisiaj rano pobrałem, lecz jeszcze nie wypróbowałem, mam tu obecnie kupę przygotowań i roboty z "utworem świątecznym". Wink

Pozdrawiam.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland A-49 szamaniec 2 366 04.11.2023, 17:28
Ostatni post: szamaniec
  Roland RD 700-NX Areel 0 238 16.07.2023, 09:46
Ostatni post: Areel
  sekwencer MIDI Roland MC-50 garit 3 7,500 29.04.2016, 09:07
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS