Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nagrywanie przez Integra 7
09.06.2015, 12:09,
#1
nagrywanie przez Integra 7
Koledzy, może ktoś z Was poznał dogłębniej Integrę 7 i odpowie mi na może głupie pytanie.
Gram sobie teraz na Integrze i używam jej jako jedynego interface`u audio. Integra ma tylko stereofoniczny i pozwala na nagranie jednego wyjścia stereo. Ja nagrywam po USB do DAW. I dotąd wszystko jasne.

Ale teraz, po nagraniu jednej ścieżki chcę nagrać drugą (mowa cały czas o audio). I tu napotykam schody bo na ścieżkę 2 nagrywa się również ścieżka 1. Domyślam się, że dzieje się tak ponieważ w moim przypadku interface audio jest jednocześnie modułem brzmieniowym, każdy sygnał z DAWa idzie na kanał EXT w Integrze. Nijak nie mogę znaleźć sposobu by to jakoś obejść. Może się nie da.
Macie jakieś pomysły?


Pozdrawiam,

Odpowiedz
10.06.2015, 05:32,
#2
RE: nagrywanie przez Integra 7
Podczas nagrywania wciśnij solo na tracku :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
10.06.2015, 08:03,
#3
RE: nagrywanie przez Integra 7
Ale wtedy nie będę słyszał tej pierwszej ścieżki.
Zależy mi na tym by odsłuchując pierwszą ścieżkę nagrywać drugą.

Odpowiedz
10.06.2015, 09:05,
#4
RE: nagrywanie przez Integra 7
Nagrywasz w sekwencerze, a więc nagraj po MIDI. Masz 16 kanałów. Ten który potrzebujesz już grać do audio to kliknij solo i zgraj i masz kolejny wolny.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
10.06.2015, 09:22,
#5
RE: nagrywanie przez Integra 7
No po MIDI to wiem, że tak można obejść. Szukałem jakiegoś sposobu tylko na audio. Ale dzięki hammond potestuje tak jak piszesz jeszcze. Nie jestem pewny czy po MIDI nagrają się wszystkie niuanse Super Natural, gdzieś czytałem, że właśnie nie.
Potestuję to napiszę.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!

Odpowiedz
11.06.2015, 17:12,
#6
RE: nagrywanie przez Integra 7
W chwili wolnego potestowałem sobie i jest tak: chyba rzeczywiście przy takim zestawie nagrać się bezpośrednio audio, tak jak to opisywałem, to się nie da. Nawet nie da się nagrać jednej ścieżki audio bez metronomu, jeśli chcemy go słyszeć.

Rozwiązaniem jest nagrywanie ścieżek w MIDI i zgrywanie ich do audio. Przy czym zawsze odsłuch przy nagraniu musi iść ze ścieżki (ścieżek) MIDI. Czyli jeśli chcę słyszeć wszystkie to jestem ograniczony do 16 kanałów Integry 7.

Dobra wiadomość to taka, że po MIDI nagrały mi się wszystkie niuanse Super Natural, wywoływane specjalnymi przyciskami dedykowanymi do SN na klawiaturze sterującej.

Jeszcze raz dzięki hammond i pozdrawiam!

Odpowiedz
11.06.2015, 21:30,
#7
RE: nagrywanie przez Integra 7
Do usług. Jedynie Midi cię ratuje w tej sytuacji Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
10.09.2016, 20:46,
#8
RE: nagrywanie przez Integra 7
Witam mam taki kominikat:
Your PC's. Net framework is older than 4 6.2.
Please install framework 4.6.2 or later!
Dlaczego?

Odpowiedz
11.09.2016, 15:00,
#9
RE: nagrywanie przez Integra 7
Właśnie...jak z tym żyć....

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS