Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura w Kross 2 88
05.03.2018, 18:41,
#31
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Odpowiem krótko: Nie pamietam, ile juz razy przeinstalowywałem soft. To nie jest żaden problem.
Jak padnie dysk? Chodzi Ci zapewne o VSTi z dużymi bibliotekami? Przeciez możesz mieć kopię na zapasowym dysku. Poza tym dzisiaj ściąganie nawet dużych bibliotek nie stanowi tez problemu. 8 lat? A jak wygląda klawisz po 8 latach? Myślę, że to porównywalne. Smile

Odpowiedz
06.03.2018, 16:42,
#32
RE: Klawiatura w Kross 2 88
No widzisz jak się nie znam Smile
A co do porównania to słuszna uwaga, oczywiście inaczej będzie wyglądał klawisz "żyjący" na koncertach i tłukący się w trasie a inaczej ten stojący cały czas w pokoju.

Odpowiedz
06.03.2018, 22:38,
#33
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Hej Panowie, fajna dyskusja widzę Smile
Dodam też swoje skromne 5 groszy.
Też bym chciał mieć same wtyczki w jednym kompie, pod jedną klawiaturą ale niestety, koszt stabilnego środowiska jakim jest Apple, dla przeciętnego zjadacza chleba, zwłaszcza traktującego muzykowanie tylko i wyłącznie hobbystycznie graniczy z absurdem, co innego jeśli jest się producentem muzycznym i się na tym zarabia a zakupy odlicza się od podatku na działalność.
Kolejna sprawa. Nie czarujmy się, Windows pociągnie jedną wtyczkę, może dwie ale już więcej, jeszcze w DAWie - wątpię. No i mnie również zniechęca nadal dość duża niepewność co do ważności kluczy aktywacyjnych VSTi. Mam już za sobą dość niemiłe doświadczenie z Cubasem LE, którego już nie mam, bo przy ponownej instalacji na przeinstalowanym Windowsie, okazało się że klucz aktywacyjny jest już nie ważny. Pisałem do Steinberga kilka razy i za każdym razem wysyłali mi ten sam bezużyteczny link. Tak więc w efekcie nie mam DAWa. Na szczęście że go bardzo nie potrzebuję bo mam zewnętrzny rejestrator i darmowy Audacity i jakoś żyję. Nie ma oczywiście takiego problemu z kluczem aktywacyjnym, jeśli jest iLok jak we wtyczkach Synthogy - instalujesz soft na jakimkolwiek kompie, podpinasz iLoka i grasz bez pytań czyj to komputer czy licencja na iLoka ale jeśli wtyczka jest pod kod aktywacyjny, to Ja dziękuję bardzo.
Co do żywotności syntezatorów, to jak pisaliście, wszystko zależy od traktowania. Jak ktoś chałturzy, to i tak nie ma wyjścia, tylko kupuje workstation czy syntezatory. Jeśli nie, to może mieć taki sprzęt na długie lata. Mój Kurzweil stoi od 6-iu lat prawie na tym samym stojaku, pod pokrowcem i nigdy, nigdzie nie był przewożony, oprócz pierwszej jego podróży ze sklepu do mnie, no ale Ja nie chałturzę. Ciekawe ile jeszcze lat pociągnie w ten sposób?
A tak wracając jeszcze do jakości wtyczka vs synteza, to są tacy (nawet tu ma forum), dla których klimat brzmienia syntezy jest smaczniejszy od bogato nawet brzmiące wtyczki Wink więc wszystko też kwestia co się gra czy produkuje.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.03.2018, 00:06,
#34
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Windows pociągnie jedną wtyczkę, może dwie? Big Grin O czym mówisz? A Apple więcej? Oj, chyba już dawno nie masz kontaktu z VSTi... Mój 7-letni komp dźwiga jeszcze sporo.... Ale, na litość, nie dwie wtyczki Wink Omnisphere 2 pieknie smiga w multi, instrumenty East West to samo. Owszem, są VSTi wymagające, ale raczej to nie te oparte na samplach.
Nie wiem, która to wersja Cubase Le, ale takie dostarczane są często z hardware. Łatwo można sobie od kogoś załatwić. Instalowanie softu na czyimś kompie? Zawsze można, ale poco? Trzeba mieć swój i dbać o jego higienę, tak jak dba się o klawisz.
Tak w skrócie i uproszczeniu: wtyczka i synteza to to samo. Smile

Odpowiedz
07.03.2018, 01:48,
#35
RE: Klawiatura w Kross 2 88
No fakt, ostatnio kiedy bawiłem się Omnisphere na Windowsie, to było 7 lat temu lecz były to zaledwie zabawy pojedynczym brzmieniem więc w sumie ciężko też ocenić jak by to chodziło w gęstszej, wielościeżkowej aranżacji na starym laptopie z procesorem 1.7Ghz i 2GB ram.
Jeśli twoje doświadczenie jest takie, że takie wtyczki jak Omnisphere 2 chodzą spokojnie na średnio wyposażonych RAMem Windowsach, to byłaby to dobra wiadomość dla Valtari i mógłby myśleć o zakupie lecz moje obecne doświadczenie jest takie, że mam wtyczkę fortepianową "Production Voices - Compact Grand", której wymagania sprzętowe, to minimum 8GB pamięci RAM, no i niestety przy gęstszej fakturze akordowej, bardzo szybko niektóre akordy się nie odzywają. Z Synthogy Ivory tego problemu nie miałem, bo tam minimum sprzętowe to 2GB ram.

Nieprecyzyjnie się wcześniej wyraziłem - pisząc wtyczka miałem oczywiście na myśli raczej sample i to takie które w fortepianach często ważą po kilka gigabajtów więc nie wyobrażam sobie gdybym miał zapiąć kilkanaście nawet mniejszych sampli na moim Windowsie plus sampel fortepianowy, kiedy jeden sampel piana ma problemy.

Co do Cubase'a, to dostałem klucz aktywacyjny do zakupionego Zooma H4n i to była wersja LE7.

Jeśli chodzi o instalowanie softu na innym kompie, to miałem raczej na myśli możliwość zainstalowania go na swoim drugim kompie niż na czyimś. Przykładowo - wiesza mi się komp czy niestety pada, to przekładam tylko iLoka na drugi i gram dalej, bez martwienia się, czy producent udzieli mi kolejnego klucza aktywacji czy nie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.03.2018, 06:48,
#36
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Co raz bardziej mi się podoba ten temat Smile
Co do kompa to może ktoś wyjaśni dlaczego tak bardzo niektórzy upierają się że musi to być Mac ?
Jak widzę Konwalia ciągnie na Windowsie i wszystko śmiga.
Jeśli chodzi o parametry to dla takiego NI Komplete 11 czy Omnisphere to zakładam że 8GB i jakiś i5 by wystarczył, chociaż pewnie lepiej jakby był zestaw 16/i7. No ale Panowie, potrzebny dysk SSD ponad 500GB. To ile trzeba wydać na takiego kompa Sad

Odpowiedz
07.03.2018, 11:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2018, 11:48 przez Rychubil.)
#37
RE: Klawiatura w Kross 2 88
(07.03.2018, 06:48)Valtari napisał(a): To ile trzeba wydać na takiego kompa Sad
Letko ze piyńć ton wungla Chopie Big Grin

(07.03.2018, 06:48)Valtari napisał(a): To ile trzeba wydać na takiego kompa Sad

Letko ze piyńć ton wungla Chopie Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.03.2018, 13:31,
#38
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Dołóż Smile myślę że 5 ton węgla, 50 litrów spirytusu i skrzynię biegów do Poloneza Smile
To ze względu na Komplete 11 tak duży dysk, biblioteka Omnisphere 2 nie jest aż tak obszerna.

Odpowiedz
07.03.2018, 14:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2018, 14:09 przez Rychubil.)
#39
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Waldek, tak całkiem serio, to odpowiedzi na pytanie jaka konfiguracja na Windows pociągnie Komplete 11, musiałbyś szukać na anglojęzycznych forach, związanych stricte z wtyczkami i tam pytać użytkowników Komplete o minimum sprzętowe. 
Możesz mieć budżet na to wszystko ale przede wszystkim musisz mieć pewność, że to będzie gładko chodzić na kompie który wybierzesz do tej wtyczki, bo na obietnicach możesz się drogo przejechać Undecided

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.03.2018, 19:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2018, 19:37 przez konwalia5.)
#40
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Panowie, teraz naprawdę są inne czasy. Tysiące, a chyba nawet miliony ludzi pracuje na Win7, 10 bez problemów. I nie trzeba szukać na zagranicznych forach. Rychubil, na Twoim miejscu nie wahałbym się. Mam EastWest PianoGold wszystkie. pięknie grają,, bez zwiech itp. Dysk twardy SSD, owszem, na system, a na sample zwykły duży.

Podoba wam sie temat? Big Grin Od klawiatury Krossa, to odeszlismy.... hoho Wink

Odpowiedz
07.03.2018, 20:05,
#41
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Do Krossa 2 88 wrócimy jak któryś z nas go ogra Smile
To prawda, temat trochę uciekł ale myślę że to nic złego. Na Krossa czekam aż pojawi się gdzieś w sklepie.

Odpowiedz
07.03.2018, 20:32,
#42
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Nie, no...Żartuję Wink

Odpowiedz
07.03.2018, 23:44,
#43
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Mnie się bardzo spodobała dyskusja Big Grin
Kontynuując więc - Ja w sumie nie mogę bardzo narzekać na mojego Win7, bo przy 8GB ram i na SSD chodzi mi płynnie ale nie używam też jakichś ciężkich programów. Jedynie Lightroom mógłby szybciej wciągać pliki, no ale zaraz w ogóle odlecimy nie tylko od tematu Krossa ale i od klawiszy muzycznych i będę zmuszony sam sobie wlepić ostrzeżenie Big Grin
Ja też na szczęście nie mam ambitnych planów muzyczno produkcyjnych więc bardzo się nie martwię ale chciałbym kiedyś kupić sobie Bechstein Digital, który jednak jest bardziej wymagający od Ivory. Możliwe jednak, że skończę tylko na Ivory Wink
Jeśli chodzi o wydolność dla EastWest Pianos, to jest to wtyczka na podobnym poziomie wymagań sprzętowych co Ivory więc jeśli masz podobną konfigurację sprzętową do mojej, to oczywiste, że nie ma problemów. Mogłoby być jednak inaczej w przypadku cięższych sampli, jak wcześniej przeze mnie wspomniane, chyba że po raz kolejny się mylę ale w sumie to by była dobra wiadomość Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.03.2018, 12:47,
#44
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Te wymagające sample, to chyba mają podane minimalne wymagania kompa?
Mój komp chyba podobny do Twojego, ok 6-7 letni. i5, 8GB. Przy samplach ważne jest, aby one były na osobnym dysku. Ja tak mam i wcale nie SSD.

Odpowiedz
08.03.2018, 15:40,
#45
RE: Klawiatura w Kross 2 88
(08.03.2018, 12:47)konwalia5 napisał(a): Te wymagające sample, to chyba mają podane minimalne wymagania kompa?

Zazwyczej producenci podają minimalne wymagania sprzętowe oraz rekomendowane. Ja bym jednak obie wartości mnożył przez 2, zwłaszcza w przypadku wielowarstwowych sampli fortepianowych ale może taki zabieg z zewnętrznym dyskiem właśnie na to pozwala (nie wiem).

(08.03.2018, 12:47)konwalia5 napisał(a): Mój komp chyba podobny do Twojego, ok 6-7 letni. i5, 8GB.

Mój laptop (Dell Vostro 3460/i5/2.5Ghz/8GB RAM) ma już 5 lat. W zeszłym roku wymieniłem mu dysk na większy z 128 na 256 SSD oraz dałem do wymiany pastę pod procesorem plus czyszczenie.

(08.03.2018, 12:47)konwalia5 napisał(a): Przy samplach ważne jest, aby one były na osobnym dysku. Ja tak mam i wcale nie SSD.

konwalia5 - Nie bardzo siedzę w temacie IT - jesteś w stanie mn.w. wytłumaczyć, na czym to polega, że sample umiejscowione na dysku komputera nie koniecznie będą chodzić szybciej niż na zewnętrznym? O co w tym chodzi? Na chłopski rozum wydawałoby się, że skoro procesor ma bliższą drogę do sampli na swoim macierzystym dysku, to powinny chodzić szybciej a chyba tak wcale nie jest.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.03.2018, 21:37,
#46
RE: Klawiatura w Kross 2 88
W skrócie chodzi o to, że dysk na którym jest system pracuje dla systemu, w tym na wiele rzeczy. Dysk, na którym są sample, służy tylko im. Tak na chłopski rozum.
Dużo tego na nawet polskich forach. Osobny dysk na sample, to standard.

Odpowiedz
09.03.2018, 00:55,
#47
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Faktycznie, nie raz już czytałem o takim zastosowaniu zewnętrznego dysku na sample ale nie myślałem, że to celowy zabieg. Nie wiem w sumie czemu od razu o tym w ten sposób nie pomyślałem. Cóż, człowiek całe życie się uczy Wink
konwalia5 - Dzięki w każdym razie za proste i szybkie wyjaśnienie lecz gdybyś mógł podrzucić jakiś link, który szerzej wyjaśnia sens tego zastosowania, byłbym wdzięczny.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.03.2018, 10:22,
#48
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Może jakoś przy okazji, gdy ponownie natrafię. Smile

Odpowiedz
09.03.2018, 12:07,
#49
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Jasne, dzięki Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.03.2018, 21:47,
#50
RE: Klawiatura w Kross 2 88
A tymczasem nowy OS dla Krossa 2:
http://www.korg.com/us/news/2018/0323/

Odpowiedz
24.03.2018, 08:27,
#51
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Nadal nie ma co wsadzić do wolnych banków.

Odpowiedz
24.03.2018, 18:29,
#52
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Tak, ale poprawili np. jedną ważną rzecz dot. importu sampli. Biblioteki wczesniej czy później muszą się ukazać. Muszą? Big Grin

Odpowiedz
24.03.2018, 21:43,
#53
RE: Klawiatura w Kross 2 88
No właśnie, zastanawiam się jak to będzie wyglądało. Czy będzie kilka pakietów do wyboru i użytkownik zdecyduje które chce załadować, czy może któregoś dnia pojawi się nowy OS po zainstalowaniu którego zapełnią się dwa wolne banki. Stawiam na to drugie Smile

Odpowiedz
25.03.2018, 21:44,
#54
RE: Klawiatura w Kross 2 88
Sądzę, że trzeba będzie po prostu kupić. Tak jak do Kronosa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Kross - nagrywanie przez DAC hoiraq 0 3,266 25.04.2018, 10:44
Ostatni post: hoiraq
  Kronos 88 czy 61 + klawiatura sterująca (88)??? kermadec 11 21,981 10.12.2016, 21:09
Ostatni post: kamilm21
  Kronos jako klawiatura sterująca oraz karta audio dla iPada. soundsofplanet 0 3,852 13.04.2014, 09:26
Ostatni post: soundsofplanet
  Kronos a dodatkowa klawiatura kermadec 6 12,245 16.03.2014, 20:47
Ostatni post: kermadec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS