Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy hardware do ~3kPLN [goa, techno, ambient]
02.04.2018, 20:58,
#1
Pierwszy hardware do ~3kPLN [goa, techno, ambient]
Witajcie, Forumowicze!
Od jakiegoś czasu noszę się z planami kupna i nauki gry na hardware. Wcześniej wybór był prostszy, gdyż dysponowałem budżetem do 1500zł, więc moje myśli krążyły wokół standradowych grooveboxów EMX-a, Circuita, Yamahy rm1x, najmniej Rolanda MC-505 (nie do końca przekonuje mnie brzmienie MC-ków) lub złożeniem "zestawu" z 2-3 Volc spiętych Monotronem Delay.
Ostatecznie jednak mogę przeznaczyć na pierwszy sprzęt dwukrotność początkowej sumy, czyli 3000zł. I to "ułatwienie" rodzi problemy, bo wybór i możliwości stały się większe.

-Hej, segkeicam! Może zanim wywalisz pieniądze na sprzęt, to ogarnij sobie Abletona!
-Otóż, oczywiście chciałbym wdrożyć się w "software'owy świat", ale codziennie spędzam w pracy po 8h przy komputerze, dodatkowo w domu poświęcam trochę czasu na inne kombajny, więc chciałbym czasem oderwać oczy od monitora. (Nie oznacza to, że nie mogę na chwilę zajrzeć do laptopa, żeby skroić jakieś sample czy podłączyć Circuita, ale zależy mi, abym docelowo mógł grać bez dostępu do komputera)


Wydaje mi się, że z racji większego budżetu, mógłbym zbudować jakiś niewielki zestaw z kilku urządzeń, zamiast pchać się w jeden rozbudowany sprzęt. Zastanawia mnie, czy lepiej jest zainwestować w 'grooveboxa' (EMX lub Circuit) i rozbudować go o 'drobniejszy' sprzęt czy może złożyć zestaw z bardziej 'osobnych' urządzeń (osobny sekwencer, syntezator, jakaś Volca, sampler, etc).
Osobiście skłaniałbym się bardziej ku opcji numer 2 - jednak w tym wypadku mnogość możliwych konfiguracji jest tak duża, że zaczynam się gubić.

Jak to jest? Novation Circuit wydaje się być urządzeniem dającym większe możliwości, niż Korg EMX - jednocześnie przykłady jego użycia (znalezione w internecie) na kolana nie powalają, w przeciwieństwie do tego co można znaleźć odnośnie EMX-a,


Czy ktoś mógłby mi pomóc, nieco nakierunkować mnie w doborze wyważonego zestawu? Właśnie z wyważeniem mam problem, nie chciałbym wpakować się w zestaw, w którym jeden element będzie "zbyt" w stosunku do reszty. Chyba największy problem mam z szukaniem sekwencera - czy 2x8 w takim sq-1, to nie jest mało? Czy w tym budżecie, zmieszczę coś bardziej rozbudowanego?
Co do gatunków, to najbardziej interesuje mnie goa-trance oraz ambient.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwszy instrument Domo 7 2,143 20.02.2023, 20:30
Ostatni post: Valtari
  Pierwszy instrument klawiszowy xMuziekowski 1 1,124 26.06.2022, 08:51
Ostatni post: pawelsz
  Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt Muzyczny 63 56,786 09.08.2020, 20:08
Ostatni post: GoOrange
  Coś na pierwszy ogień dla DJ ? DMC 10 11,192 31.03.2020, 13:28
Ostatni post: Valtari
  Pierwszy keyboard dla rodzinki. bartoss 17 20,291 28.03.2020, 12:06
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS