Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No to mam MOXF 8 : )
20.07.2018, 19:47,
#1
No to mam MOXF 8 : )
Po "małej" przerwie w graniu jednak jak to mówią - ciągnie wilka do lasu ....
Miało być coś 88 klawiszy i w miarę tanie.
Tak że wybór padł na MOXF 8 i z perspektywy byłego właściciela Motifa XF 8 podzielę się kilkoma wrażeniami:

1. Wykonanie .... hmmm, może być - sam plastik - tego się można było spodziewać Smile

https://www.youtube.com/watch?v=zXh29Z8NPBQ


2. Obsługa - tu współczuję właścicielom MOXF którzy uczą się jego obsługi ... Sad Dobrze że XF znałem na wylot, ponieważ na tym wyświetlaczu to porażka. Niby widać wszystko czytelnie ale funkcje są bardziej poukrywane. Całe szczęście że wiem o co mi chodzi, jedynie tylko muszę szukać gdzie to jest.

3. Klawiatura jak najbardziej OK, praktycznie to samo co XF8 , ciut lżejsza(ale dosłownie minimalnie) w stosunku do Montage. Smile

4. Brak aftertouch .....szkoda Undecided

5. Brzmieniowo - ja nie słyszę różnicy w stosunku do XF'a - to samo.Smile

6. Tylko 2 banki performance ....w XFie w 4ech się nie mieściłem ....Cool

Generalnie fajny instrument Smile

Odpowiedz
20.07.2018, 21:47,
#2
RE: No to mam MOXF 8 : )
A dlaczego wcześniej wyzbyłeś się całego sprzętu ? Zdaje się że oprócz XF8 miałeś Artisa i Omnisphere

Odpowiedz
20.07.2018, 23:53,
#3
RE: No to mam MOXF 8 : )
Dzięki Rafał za tą garść informacji, zawsze dobrze wiedzieć tym bardziej od exużytkownika XF. Chodzi ta Yamaha za mną od dawna, odkąd kiedyś miałem MOXa, ale potem jakoś nie było po drodze.
Nie wiem czy Ty używasz, ale mnie urzekły te wszystkie arpeggia yamahowskie, w MOXFie to chyba nawet ich więcej jest niż w XF.


To ciekawych harmonii życzę.

Odpowiedz
21.07.2018, 19:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2018, 19:48 przez RafałSC.)
#4
RE: No to mam MOXF 8 : )
(20.07.2018, 21:47)Valtari napisał(a): A dlaczego wcześniej wyzbyłeś się całego sprzętu ? Zdaje się że oprócz XF8 miałeś Artisa i Omnisphere

No tak jak napisałem wyżej - zrezygnowałem z grania całkowicie.

(20.07.2018, 23:53)garit napisał(a): Dzięki Rafał za tą garść informacji, zawsze dobrze wiedzieć tym bardziej od exużytkownika XF. Chodzi ta Yamaha za mną od dawna, odkąd kiedyś miałem MOXa, ale potem jakoś nie było po drodze.
Nie wiem czy Ty używasz, ale mnie urzekły te wszystkie arpeggia yamahowskie, w MOXFie to chyba nawet ich więcej jest niż w XF.


To ciekawych harmonii życzę.

Dzięki Smile
A właśnie tym mnie urzeka Yamaha - bogactwem inspirujących przebiegów.
Ogrywałem FA 08 i DS 88 i chciałbym też któregoś z nich na górę bo pasuje mi charakter ich brzmienia, ale jednak jako podstawowy to Yamaha.
Tym bardziej że dużo czasu stracilem z XF i szkoda tych godzin a znam tam praktycznei każdy zaułek instrumentu.
Tylko jeszcze Flash'a muszę zakupić .....Rolleyes

I tu nawet nie chodzi o to że instrument gra za ciebie, bo najbardziej mnie kręci jak sam stworzysz swoje performance. A jest z czego na kilku płaszczyznach tzn . arpeggia inaczej brzmią w zaleznosci od brzmienia które wyzwalają + jeszcze jak zamieszasz parametrami to możesz tak wszystko modyfikować że ... no bogactwo ogromne.

Odpowiedz
21.07.2018, 21:09,
#5
RE: No to mam MOXF 8 : )
No proszę, kolejna osoba z forum, która kupiła w ostatnim czasie instrument Smile

(21.07.2018, 19:40)RafałSC napisał(a): No tak jak napisałem wyżej - zrezygnowałem z grania całkowicie.

Fajnie że wracasz do muzykowania Smile
Jak długo nie grałeś?

P.S. Ja co prawda zakupiłem ostatnio dość tani instrument którym jest Yamaha Reface CP ale zysk z tego taki, że nie tylko Ja ciągle na nim gram ale wszyscy co do mnie przychodzą i wszyscy do których ten instrument też zabieram, nawet Ci co nigdy dotąd nie grali. Każdy jest zaskoczony jak to maleństwo dobrze brzmi Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.07.2018, 05:28,
#6
RE: No to mam MOXF 8 : )
(21.07.2018, 21:09)Rychubil napisał(a): No proszę, kolejna osoba z forum, która kupiła w ostatnim czasie instrument Smile

(21.07.2018, 19:40)RafałSC napisał(a): No tak jak napisałem wyżej - zrezygnowałem z grania całkowicie.

Fajnie że wracasz do muzykowania Smile
Jak długo nie grałeś?

P.S. Ja co prawda zakupiłem ostatnio dość tani instrument którym jest Yamaha Reface CP ale zysk z tego taki, że nie tylko Ja ciągle na nim gram ale wszyscy co do mnie przychodzą i wszyscy do których ten instrument też zabieram, nawet Ci co nigdy dotąd nie grali. Każdy jest zaskoczony jak to maleństwo dobrze brzmi Smile

A z rok - 1,5
A z "maleństw" mnie urzekł DS 61 Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Moxf 6 Połączenie Szymek 1 2,820 10.02.2020, 19:14
Ostatni post: bestspec
  Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF Dominik M. 3 4,098 03.01.2020, 10:35
Ostatni post: bestspec
  MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song? Dominik M. 15 15,390 02.01.2020, 22:47
Ostatni post: bestspec
  MOXF - zapisywanie edytowanych voice i własnych performance Dominik M. 0 1,713 08.12.2019, 00:59
Ostatni post: Dominik M.
  Yamaha MOXF- zdjęcia hammond 78 143,927 23.09.2014, 12:09
Ostatni post: piotrkupczyk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS