Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
25.04.2018, 10:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2018, 10:52 przez hoiraq.)
#1
Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Witam
Mam Kawai Es8 z którego klawiatury i brzmienia fortepianowego jestem ogromnie zadowolony. Niestety jest to wielka małomobilna krowa, którą ciężko zabierać ze sobą na różnego rodzaju spotkania gdzie można by coś na klawiszu podogrywać.

Zastanawiam się nad zakupem mniejszego, bardziej uniwersalnego keyboardu w funkcji stacji roboczej (61 klawiszy).

Zastanawiałem się między Yamaha mx61, roland juno ds, a korgiem krossem. Jestem otwarty na propozycje innych instrumentów. Do tych 3 dotarłem.

Co byście polecili i dlaczego?
I drugie pytanie dotyczy mobilnego nagłośnienia. Od razu szukałbym jakiegoś naprawdę małego głośnika (świadomie nie piszę wzmacniacza, bo ten zająłby za dużo miejsca) który mógłbym brać razem z instrumentem w plener.
Co byście polecili? Czy ktoś z Was próbował np. podpinać pod klawisz małe (~20W) przenośne głośniki denona lub jbl?

Pozdrawiam

Odpowiedz
25.04.2018, 14:19,
#2
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Witaj.
Skoro poszukujesz czegoś mobilnego, co posłuży do rejestracji pomysłów to tylko Kross 2 ma pełny sekwencer. Pierwszy Kross ma sekwencer krokowy, czy wystarczą Tobie takie możliwości ?

Z Juno DS możesz pobawić się rejestrując patterny, możesz nagrać do ośmiu takich ścieżek z zagranymi przez Ciebie frazami

https://www.youtube.com/watch?v=RsRUm3LyJ1M

Yamaha MX nie daje nawet takich możliwości, za to dołączony jest do niej program Cubase AI dzięki któremu otrzymasz dużo większe możliwości, tyle że na komputerze.

Temat brzmień to już inna sprawa, tu sam musisz się zorientować które bardziej Ci się podobają.

Nagłośnić instrument możesz wszystkim co da się podłączyć, kwestia tylko jakości. Możesz podpiąć kablem głośnik mobilny, ja mam dość potężny głośnik mobilny Harman Kardon, który daje dużo dynamicznego dźwięku ale co z tego skoro to to tylko mono.

Paweł testował coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=rJqxmjrIs3A
http://www.muzykuj.com/testy/akcesoria-i...t,583.html

Odpowiedz
26.04.2018, 08:23,
#3
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Szukałem w internecie informacji czym różni się sekwencer krokowy od pełnego, ale nie znalazłem.
Dlatego pozwolę sobie zapytać tutaj.
Czym się różnią?

Odpowiedz
26.04.2018, 15:49,
#4
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Pełny sekwencer umożliwia nagrywanie w czasie rzeczywistym, wciskasz REC, czas leci, metronom pomaga trzymać rytm lub możesz go ściszyć i grasz co chcesz. Nie masz ustawionego limitu na przykład na 16 taktów tylko grasz choćby i kilka minut. Potem wsłuchujesz się w to co zostało nagrane i jeśli gdzieś tam się machnąłeś to możesz wejść w edycję i poprawić każdą nutę, zmazać, wstawić inną itp. I tak po kolei kolejne ścieżki. Nie ma tym schematyzmu tylko tak jakby nagrywanie live.

https://www.youtube.com/watch?v=oDy0Fw5yVOA

Praca z sekwencerem krokowym przypomina programowanie bit-maszyny, ustawiasz ileś taktów i wbijasz nuta po nucie, następnie możesz ten fragment powiedzmy 8 taktowy ustawić na odtwarzanie w pętli i wówczas leci w koło to co zaprogramowałeś.

https://www.youtube.com/watch?v=QWSxldHC768

Odpowiedz
26.04.2018, 16:54,
#5
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Valtari, wielkie dzięki!
Super to wytłumaczyłeś.
Troche wstyd pytać, bo wydaje mi się, żę to taka podstawa.
Tym bardziej, dzięki raz jeszcze!

Odpowiedz
27.04.2018, 06:19,
#6
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Przemyśl zakup Krossa 2, oferuje więcej możliwości - pełny sekwencer, sampler zintegrowany z padami czy chociażby interfejs audio i 128MB wolnej pamięci na nowe brzmienia.
Szczególnie ta ostatnia informacja brzmi ciekawie, mamy dwa dodatkowe puste banki i zakładam że Korg przygotuje jakieś pakiety brzmień a wówczas po zapełnieniu pamięci będziemy mogli mieć już 256 MB próbek.

Odpowiedz
10.05.2018, 19:33,
#7
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Pomyślałem, by napisać, bo ostatecznie się zdecydowałem.
Dzisiaj sfinalizowałem zakup Krossa 2.
Czekam na przesyłkę i dam znać jak dojdzie.
Dzięki za pomoc.

Odpowiedz
10.05.2018, 20:58,
#8
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
W ciemno zamawiałeś czy miałeś kontakt z tym instrumentem ?

Odpowiedz
12.05.2018, 20:23,
#9
RE: Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać?
Nie mialem osobistego kontaktu z instrumentem.
Z opisu, różnego rodzaju recenzji, porównań i z tego forum wynikło, że to będzie optymalny wybór w moim przypadku.
Głównie z tak prozaicznego powodu jak mobilność. W sumie to przy wyborze keyboardu ta cecha była dla mnie najistotniejsza.
Kross był kilka centymetrów krótszy i sporo lżejszy od juno ds. Poza tym korg jako jedyny oferował pokrowiec z możliwoscią noszenia instrumentu na plecach, co w moim przypadku jest mega ważne i pomocne, bo w różne miejsca dojeżdżam rowerem.
Dodatkowym powodem dla którego zdecydowałem się na w miarę sprawny zakup była dobra oferta którą znalazłem i która pokryła się z funduszami, którymi w danej chwili dysponowałem. Udało mi się kupić krossa 2 za 2200.
Z dźwiękiem korga też jestem oswojony, bo to był pierwszy instrument na którym uczyłem się grać jeszcze jako mały bajkiel i stąd pozostał pewien sentyment.
Mam nadzieję, że będę zadowolony. Oczywiście jak się trochę ogram dam znać, jakie są moje wrażenia.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 459 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 788 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 991 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,703 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS