Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
31.05.2018, 15:57,
#1
Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Coś cicho tutaj, więc zapodam temat jak wyżej. Wciąż nie wybrałem 7-mki, a tylko ten rozmiar chciałbym. Ma posłużyć do akompaniamentu zespołowi wokalnemu, ale też być pomocna przy tworzeniu aranżacji, tzn., klawisz + VSTi w tym wypadku. Tak więc dobra integracja z DAW mile widziana, najlepiej z Reaper. Temat ten chyba był już poruszany kiedyś, ale było to wtedy, gdy ceny Yamahy szybowały bardzo wysoko. Teraz właśnie niechcący spojrzałem na ceny u Thomanna i... No jest lepiej. Montage 7 - 12000zł, Montage 6 - 10400zł.
Chłopaki, co wybralibyście? Chyba nie zapomniałem o jakiejś innej 7-ce?

Odpowiedz
31.05.2018, 18:39,
#2
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
A który Tobie najbardziej odpowiada pod względem brzmienia ?
Ja w lipcu biorę Montage 7, dorzucają Cubase AI więc sekwencer będę miał w kompie. Nie koniecznie chciałem takiego rozwiązania no ale brzmieniowo Montage pasuje mi i to bardzo.

Odpowiedz
31.05.2018, 23:10,
#3
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
(31.05.2018, 15:57)konwalia5 napisał(a): Chyba nie zapomniałem o jakiejś innej 7-ce?

Korga tu nie widzę. Nawet dwóch Wink. Jeszcze inne Kurzweile można by dopisać. Tyle mi przychodzi do głowy z kategorii workstation.
Fajne jest to, że zestawiłeś że sobą instrumenty z różnych półek cenowych jako równorzędne opcje.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
31.05.2018, 23:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2018, 23:29 przez konwalia5.)
#4
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Valtari, dzisiaj też wybieram Montage. Jakie "za" u Ciebie przeważyły? A co w ogóle było przeciw?
Pawelsz, Korg odpada ze względu na fatalną, wg mnie i nie tylko, współpracę z DAW. Chodzi głównie o MIDI.
Różne półki cenowe? Forte7 i Montage7 -> jaka różnica w cenie? Fa7 -> czy Roland ma coś lepszego jako Worstation?

Z wymienionych tylko Forte7 ma klawiaturę ważoną, ale brzmieniowo Montage wyprzedza całą konkurencję, choć orkiestrówkę Kurzweila b lubię.
Ciekawe tylko czy i na ile da sie zintegrować Montage z Reaperem. Pewnie nie tak jak z Cubase.

Odpowiedz
02.06.2018, 00:01,
#5
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Za Montage dla mnie przemawia brzmienie, znajduję w tym instrumencie inspirujące mnie klimaty. Minusem (dla mnie) jest brak sekwencera, nie tworzę muzyki zawodowo i chciałem mieć pełny sekwencer w instrumencie. No ale niestety, trzeba będzie wykorzystać do tego kompa a chciałem tego uniknąć.

Odpowiedz
02.06.2018, 16:55,
#6
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Myslę, że to z korzyscia dla Ciebie. Rozumiem seq w analogach, bo tam cudów nie potrzeba, ale w worstation? One nigdy nie dadzą tego, co DAW w kompie. Najwyższy czas, Valtari Wink Od dawna te ceny Yamahy tak wyglądają?
Chętnie bym zobaczył jakieś profi produkcje robione na Montage. Masz jakieś linki?

Odpowiedz
02.06.2018, 18:15,
#7
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Wiem wiem, ale nie potrzebuję DAW (teraz będę musiał Smile ) Lubię spędzać czas przy instrumencie a nie przy ekranie komputera. Z Yamahy QS300 kiedyś wyciągałem cuda przy polifonii 32 głosowej Smile
Przede wszystkim lubię grać a jak przyjdzie jakiś pomysł to to, co potrafi sekwencer w workstation do tej pory mi wystarczało.
Co do cen, to widzę więcej ruchów i nie tylko u Yamahy. Myślę że Montage przestał być nowością więc potaniał, tak jak i Genos. Tańsza jest też MX88.
U Korga również obniżki cen, Kross 88 można było wyrwać za 3200
http://www.muzykuj.com/aktualnosci/korg-...,1773.html
Aranżery Pa700 i PA1000 potaniały o tysiąc złotych..
Ciekawe jest to że Montage 8 w polskich sklepach okazuje się nie być droższa od Montage 7

Odpowiedz
02.06.2018, 18:26,
#8
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Ciekawe jest to że Montage 8 w polskich sklepach okazuje się nie być droższa od Montage 7
[/quote]

No coś Ty? Poważnie? Gdzie tak masz? Smile W thomannie ceny zdecydowanie różnią się. Znasz lepszą cenę 7, niż: https://www.thomann.de/pl/yamaha_montage...arch_prv_5

Przez pewien czas myslałem o ... Genosie Big Grin Świetny jest, ale chyba wstydziłbym sie grać akompaniamentami... Wink

Odpowiedz
02.06.2018, 18:45,
#9
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
W Thomannie Montage 7 jest rzeczywiście tanio, ale nie wszystkie instrumenty mają tam w najlepszych cenach. Przykład to aranżery Korga, Pa 700 mają za ok 5500 a Pa 1000 z ok 8500 a tym czasem ceny ich są już o tysiąc złotych niższe.
Zaglądałem za Montage 7 i 8 w ofertach polskich sklepów i oba można wyrwać przed negocjacjami w podobnych cenach. W Riffie Montage 7 mają za 13700 a w Music express Montage 8 za 13500 Smile
Oczywiście do ceny w Thomannie jeszcze daleko.

Genos jest świetny, ale akompaniamentów w ogóle bym w nim nie używał. Służyłby mi jako workstation Smile Zarówno w Genosie jak i w Korgu PA4x wrażenie na mnie robi brzmienie Pipe organ
Zobacz od 9.18 min Smile
https://www.youtube.com/watch?v=0YwAarhuH2I

Odpowiedz
02.06.2018, 18:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2018, 18:54 przez konwalia5.)
#10
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No, fajnie organy sa zsamplowane. Ta duża różnica cen thomann -> reszta jest zastanawiająca. O Montage mówię Smile

Odpowiedz
02.06.2018, 19:03,
#11
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No zdecydowanie mają dobrą cenę na Montage, ludzie za używki chcą więcej Smile
Szkoda że producenci nie chcą zarobić. Mam na myśli na przykład jakiegoś okrojonego Kronosa (Kronos Le ) lub jakiś Montage Lite ! Powiedz że nie chciałbyś czegoś takiego zobaczyć ?
Oczywiście główny powód to cena.

Odpowiedz
02.06.2018, 21:24,
#12
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Pewnie, że chciałbym. Smile Jedyne, co mnie wciąż powstrzymuje przed zakupem, to... brzmienia. To co zsamplowane potrzebuje duzo pamięci, a tutaj VSTi wygrywają. To sie przekłada na jakość brzmienia. Każdy kumaty wie, że do dłubania aranży VSTi jest najlepsze. Ale mnie wciąż ciągnie do sprzętu Wink

Odpowiedz
03.06.2018, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2018, 17:14 przez Valtari.)
#13
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Wiadomo że aby brzmienia akustyczne były realistyczne, to ich sample muszą zajmować dużo GB. Natomiast dla brzmień typu synth, pad raczej do powiedzenia ma tu zastosowana synteza oraz procesor efektów. Dlatego brzmienia akustyczne są coraz wierniejsze wraz ze wzrostem wielkości ich sampli a syntetyki brzmią świetnie (a może nawet i lepiej ) w starych instrumentach, gdzie liczyła się właśnie synteza a próbki zajmowały 2 czy 4 MB Smile

I właśnie w takich brzmieniach to co oferuje Montage jest dla mnie jak najbardziej wystarczające.

https://www.youtube.com/watch?v=sAflLkGZ8uA

A ponieważ barwa fortepianu jest dla mnie również akceptowalna, szczególnie w zastosowaniach do muzyki filmowej (na przykład Hans Zimmer ) więc Montage na tą chwilę daje mi najwięcej.

https://www.youtube.com/watch?v=qSQVSGF9vog

Odpowiedz
03.06.2018, 20:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2018, 20:35 przez konwalia5.)
#14
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Tak tak, ale mimo wszystko, jeżeli ktoś dobrze posługuje się VSTi, to Omnisphere, albo NI Komplete Ultimate dają chyba więcej Wink
Akurat NI wprowadziło fajne obniżki na Komplete Kontrol S61 MkII + Komplete Ultimate. To nawet nie połowa Montage Smile No i biję sie z myślami...

Odpowiedz
03.06.2018, 21:26,
#15
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Ciekawe dlaczego nie ma Komplete Kontrol S88 w wersji MKII ?

Odpowiedz
03.06.2018, 23:38,
#16
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Może robią potwora Kontrol 88 i Maschine 3 w jednym? Big Grin

Odpowiedz
04.06.2018, 09:26,
#17
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No Valtari, co ja słyszę, idziesz w Montage 7?
Ale miałeś Forte SE, i zostawiasz czy nie?
I co z Cubasem zostaniesz?

A ogrywałeś tą klawiaturę z Montage 7? Będzie OK?
Panie, co to się porobiło. Daj znać. Bo jak wiesz mi też chodził po głowie Montage, ale nadal myślę.

Odpowiedz
04.06.2018, 09:44,
#18
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Tak po plotkarsku, to Valtari już pchnął swojego Forte jakiś czas temu.
No, się porobiło Smile
Ja gdybym miał kasę, to bym pchnął mojego FP30 razem z PC361 i bym chyba wziął Yamahę CP4 ale póki co, to siedzę z tym co mam.
P.S. We wtyczkach też mi się ostatnio pozmieniało i patrzę za Garritan CFX.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.06.2018, 14:55,
#19
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Panowie, już się tłumaczę jak jest Smile
Tak jak napisał Rysiek, opyliłem Forte Se. Powodem jest to że nie udało mi się stworzyć symbiozy z tym instrumentem. Brzmienie jak najbardziej zadowalające i jako Stage Piano sprawdzał się dobrze, czyli szybko wybierasz odpowiednie brzmienie i grasz.
Gorzej już było gdy zechciałem trochę w nim pogrzebać, tu system prezentowania informacji na wyświetlaczu powodował że nie czerpałem przyjemności z jego obsługi. Powtarzające się uczucie że nie wiem gdzie wszedłem a poza tym no bez przesady, żeby moja pralka miała większy wyświetlacz od mojego syntezatora Smile
Tak więc na scenę instrument bardzo dobry ale do grzebania w domu dla mnie się nie sprawdził.

Po sprzedaży Forte zostałem z niczym, pytanie co teraz. Początkowo chciałem postawić na Motifa XF, pamiętasz Rysiek że już byłem zdecydowany, Paweł namawiał na wtyczki i przyznaję że bardzo najarałem się na Native Komplete. Pełny pakiet Ultimate brzmi rewelacyjnie pod każdym względem. Do tego trzeba by było dokupić klawiaturę, chyba też od NI czyli Kontrol S88 no i porządny komputer, wygląda na to że najlepiej żeby to był Mac. Pojawiło się dużo pytań a jeszcze więcej wątpliwości i ostatecznie nie poczułem się przekonany.

W między czasie wielokrotnie zasiadałem do Rolanda Fa i jak już nie raz pisałem, bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Oczywiście to model raczej budżetowy i są w nim spore ograniczenia o czym pisali już na Forum jego właściciele. Nie mniej jednak takie możliwości myślę że by mi wystarczyły, problem z brzmieniem. Chciałem się do niego przekonać ale niestety.
Zależy kto czego szuka, bo są też grupy brzmień bardzo dobrych ale jest też wiele prawie identycznych, dziesiątki bardzo podobnych padów opartych na tej samej próbce, różniących się jedynie lekką zmianą parametru częstotliwości odcięcia filtra (cutoff).

Gdy pojawił się Montage to jakoś na początku w ogóle mnie nie zainteresował. Po pierwsze informacja że nie ma sekwencera a po drugie prezenter Yamahy Pan Blake Angelos zrobił chyba wszystko żebym nie polubił tego instrumentu Smile. Jego prezentacje uważam za słabe, nie pokazuje tego co najlepsze w instrumentach. Za najlepszego prezentera Yamahy uważam Berta Smorenburga i gdyby to on od początku prezentował Montage to zapewne inaczej bym postrzegał ten model.
Z czasem co raz to nowsze prezentacje wpadały w ucho i zrozumiałem że to jest instrument dla mnie. Bardzo dobre próbki fortepianu, dobre akustyki, świetne pady !

Co do Cubase AI to wrzucę go do mojego nie najmłodszego już laptopa i zobaczę czy uciągnie.
Jeżeli chodzi o klawiaturę wersji 7 to jeszcze nie ogrywałem, skupiłem się na "siódemce" ponieważ początkowo wydawało mi się że jest duża różnica w cenie pomiędzy 7 a 8. Okazuje się jednak że tak nie jest więc muszę ograć również wersję 8.

Znalazłem jedną zastanawiającą informację odnośnie wersji 7, otóż w teście który wrzucam poniżej jest wzmianka że klawisze są węższe od standardowych ! Testujący pisze że pełno wymiarowe 76 klawiszy powinno mieć szerokość 1060 mm, a w Montage 7 jest to 1033 m. Trzeba to samemu sprawdzić, ograć i przekonać się jak bardzo to przeszkadza, nie wykluczam jednak że ostatecznie kupię wersję 8, wszystko zależy od ceny.

Zerknijcie na ten test, gdzie w części przed wnioskami jest wspomniane o węższych klawiszach

https://translate.google.com/translate?h...rev=search

Odpowiedz
04.06.2018, 16:45,
#20
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Tak, czytałem to i rzeczywiście wydają się ciut węższe. Dotykałem parę razy. Pewno idzie się przyzwyczaić, ale wydaje mi się, że w Motifie XF były szersze i wygodniejsze dla mnie.
Ograj klawiaturę 8, jeśli Ci podejdzie (również cenowo) to chyba lepiej bo na wielopartowych pianach nie zagrasz inną klawiaturą. Ja tak kombinowałem, że może zostawię sobie kontroler 88 klawiszowy, ale to raczej nie ma sensu. Jak już to idealnym wydaje się mieć Forte 88 (bo może na 16 kanałach dawać) i Montage 7 na górkę. No ale nie można mieć wszystkiego.

W każdym razie jak już kupisz to się wpraszam bo na razie to też dla mnie, mimo wielu ale, najlepsze rozwiązanie.
Przywiozę vintageowy sekwencer sprzętowy i zobaczymy jak to daje radę wtedy. Ale oczywiście Cubase AI jest spoko.

Odpowiedz
04.06.2018, 18:23,
#21
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
(04.06.2018, 14:55)Valtari napisał(a): Początkowo chciałem postawić na Motifa XF, pamiętasz Rysiek że już byłem zdecydowany,

Oczywiście że pamiętam, bo sam Cię do niego namawiałem Wink

To ciekawe swoją drogą, jaką jest filozofia producenta żeby robić węższe klawisze? Na lgikę nie powinno być czegoś takiego, w końcu jest chyba jakaś normalizacja pewnych standardów.

P.S. Waldek - życzę Ci zakupu prawdziwego okrętu, czyli Montage 88 Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.06.2018, 19:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2018, 19:26 przez pawelsz.)
#22
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Te klawisze Yamahy to są ciut węższe nawet w Motif ES i pewnie Motif Classic tak samo, i pewnie ogólnie wszystko co miało klawiatury Yamaha FS Keyboard. Na standardowych 5 oktawach mniej więcej jeden klawisz się gubi Wink Nie jest to straszna różnica. Nie pamiętam jak to było z Montage (FSX, Motif XS/XF ponoć to samo), chwilkę na nim grałem, ale gdzieś czytałem, że w Montage te podobnej szerokości klawisze jeszcze ciaśniej upakowali. Czyli tak jakby były mniejsze niż w starszych Yamahach odstępy między klawiszami. Z małymi Rolandami jest dużo gorzej, wszystkie te FA-06, JUNO-DS i podobne. One mają klawisze nie dość że węższe to jeszcze krótsze i tu się pojawia problem, zależnie jeszcze od stylu grania.

Polecam to zestawienie: http://www.randyhoexter.com/bad-digital-...en-i-play/

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.06.2018, 21:19,
#23
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Valtari a może coś takiego, chociaż to bardziej dla Rycha:

https://www.olx.pl/oferta/pianino-cyfrow...u8ayZ.html

Odpowiedz
04.06.2018, 21:38,
#24
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
(04.06.2018, 21:19)garit napisał(a): Valtari a może coś takiego, chociaż to bardziej dla Rycha:

https://www.olx.pl/oferta/pianino-cyfrow...u8ayZ.html

Piękna robota Smile zadzwonię jutro z ciekawości i zapytam kto to wykonał.
Mam nadzieję że Clavia kiedyś wypuści właśnie taką wersję pianina salonowego z odpowiednią klawiaturą, nagłośnieniem i obudową.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.06.2018, 21:42,
#25
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No wiedziałem, że Cię to zaciekawi.


Ale dla Valtari aby jednak utwierdzić go w wyborze, najlepsze demo Montage>

https://www.youtube.com/watch?v=Rv_lgN_2UbY

Odpowiedz
04.06.2018, 22:02,
#26
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No właśnie, miałem dopisać, że te nord piano 3 to żadna propozycja dla Valtari. Raz że Waldek chyba nie gustuje w brzmieniach norda a też potrzebuje czegoś bardziej do zapisu na ścieżkach w DAWie. Dla mnie w sumie też, bo już nieco przejadły mi się cymbałkowe brzmienia ich pian, no i klepiąca jak końskie kopyta klawiatura Dodgy

Montage 88 dla Valtari i basta Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.06.2018, 00:03,
#27
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
No Montage na pewno Smile Czekam do lipca, chodzi o kasę.

Garit, ten gościu w dziwnych butach ma też nowsze prezentacje Smile

https://www.youtube.com/watch?v=rzFI2UHLiQA

Odpowiedz
05.06.2018, 01:47,
#28
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
(05.06.2018, 00:03)Valtari napisał(a): Garit, ten gościu w dziwnych butach ma też nowsze prezentacje Smile

https://www.youtube.com/watch?v=rzFI2UHLiQA

Sorki ale dla mnie to kolejny przykład traktowania klawisza jak bębna Confused
Poprzednie linki w wątku moim zdaniem są znacznie ciekawsze.

P.S. Dzisiaj, wczesnym popołudniem udało mi się dodzwonić do Pana, który sprzedaje owo pięknie zabudowane nord piano 3:

(04.06.2018, 21:19)garit napisał(a): Valtari a może coś takiego, chociaż to bardziej dla Rycha:

https://www.olx.pl/oferta/pianino-cyfrow...u8ayZ.html

Bardzo sympatyczny, starszej już daty Pan, z którym pogawędziłem sobie około 40tu minut Smile i dowiedziałem się, że cały projekt obudowy pianina wykonał On sam, który ostatecznie trafił do stolarza i lakiernika.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.06.2018, 12:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2018, 12:53 przez Valtari.)
#29
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
Z pewnością złoty łańcuch i buty tego pana mocno kontrastują z wyglądem instrumentu Smile

To jest super

https://www.youtube.com/watch?v=Q7WYvWml_y4

Rysiek, czyli bierzesz tego Norda Smile
A powiedział dlaczego sprzedaje ?

Odpowiedz
05.06.2018, 13:25,
#30
RE: Montage 7 vs Forte 7 vs Fa 7
O tego ostatniego filmiku od Valtariego to jeszcze chyba nie widziałem, wieczorem obejrzę, dzięki.

To Rychu ty gadałeś ze sprzedawcą czy projektantem?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Artis, Forte, Forte SE, Nord SP 1 EX Apricot63 12 8,923 31.05.2021, 21:18
Ostatni post: Apricot63
  Roland fa 08 a Korg Krome EX Michal 36 47,607 24.07.2019, 22:18
Ostatni post: bestspec
  Nord Stage3 vs Kurzweil Forte deddi 2 5,322 25.05.2018, 15:54
Ostatni post: Dafik
  Casio PX-560, Roland Fa-08, Kurzweil SP5-8, Kurzweil Artis lub Yamaha MOXF-8? zagoor 16 37,487 12.12.2016, 21:15
Ostatni post: Rychubil
  Roland VR-09, FA-06, Kurzweil PC3LE6 lub coś innego pawelsz 6 14,874 22.09.2016, 09:42
Ostatni post: matejko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS