Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keystation 61 a dołączony soft w trakcie sprzedaży
20.06.2018, 09:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2018, 09:12 przez Ron.)
#1
Keystation 61 a dołączony soft w trakcie sprzedaży
Witam,
chciałbym przesiąść się z klawiatury midi na pianino elektryczne = sprzedaż mojego keystation 61.

Do klawiatury został dołączony soft, czy legalnie mogę go zostawić dla siebie?
Wykorzystałem te klusze i programy są przypisane do mojego konta na m-audio.

czy to normalne że odsprzedaje się dalej sprzed bez softu? Popytałem osoby sprzedające na olx i jedna osoba odpowiedziała, że dołącza tylko jeden program, bo pozostałe już zarejestrowała i wykorzystała klucze... ale nie chcę się tym sugerować, bo jakby napisać do supportu to pewnie jest możliwość przeniesienia licencji, zwłaszcza że to licencja do sprzętu...

Nie wiem jak to ludzie zazwyczaj sprzedają, czy jakoś wyrejestrowują instrument? Programy chętnie bym sobie zostawił, bo pianina elektryczne też midi, jeśli to legalne i nie są one przypisane jak np Windows do laptopa...

Pisałem tez do supportu sonivox, ale wiadomo, że nie odpowiedzą wprost, że mogę np, zachowac programy, skoro zarobią sprzedając mi kolejne, pracownik pomijał też niektóre pytania: https://getsatisfaction.com/sonivox/topi...28efc7wxhi

Jakie macie doświadczenia z rynkiem wtórym klawiatur midi?

Odpowiedz
20.06.2018, 10:24,
#2
RE: Keystation 61 a dołączony soft w trakcie sprzedaży
Po pierwsze zastanowiłbym się czy sprzedawać klawiaturę sterującą, ponieważ może Ci się przydać przy graniu czy wgrywaniu lżejszych brzmień, takich jak brzmienia orkiestrowe, syntetyki czy organy, do których jest bardziej odpowiednia od cięższej klawiatury fortepianowej.

Myślę, że bez problemu można sprzedać samą klawiaturę sterującą, gdyż sama w sobie też posiada wartość rynkową. Oprogramowanie, które masz zarejestrowane na siebie, najlepiej pozostawić sobie, gdyż przy przepisywaniu licencji mogą wystąpić problemy typu: albo nie da się jego przepisać na inną osobę albo występują dodatkowe koszta, które wykluczają sens takiej procedury. Sprzedając oprogramowanie zarejestrowane, może wystąpić też taka sytuacja, iż ktoś korzystający z niego później nie będzie miał możliwości aktualizacji lub i może nawet pracy na nim, jeśli będzie wymagane potwierdzenie mailowe właściciela (tak tylko domniemam).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS