Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A ja sobie w końcu kupiłem...
02.07.2018, 20:09,
#1
A ja sobie w końcu kupiłem...
NI Komplete Kontrol S-61 + Komplete 11 Ultimate
Piękna integracja z Abletonem! Smile

Odpowiedz
02.07.2018, 20:45,
#2
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Gratuluję zakupu! Smile Przed Tobą zarwane noce pełne wrażeń.
Chyba jakiś sezon zakupów na forum. Ja w zeszłym tygodniu kupiłem Yamahę Reface CP, teraz Ty piszesz o zakupie swojego zestawu Komplete 11, no i jeszcze Ktoś z forum dzisiaj kupił Waldorfa Blofelda ale nie będę zdradzał Kto - niech się sam pochwali Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.07.2018, 10:49,
#3
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Pomyślałem sobie że skoro mam na imię Waldek, to Waldorf będzie do mnie pasowałBig Grin
A tak na poważnie to jak zwykle wszystko przez Ryśka Tongue
Posłał mi filmik z prezentacją padów Blofelda i kilka dni później już go miałem.
Jak dotąd nie udało mi się przesłuchać wszystkich brzmień, bo bardzo długo zatrzymuję się na niektórychSmile
Cudowny syntezator za nie wygórowaną cenę.Dzięki Rysiek, to był strzał w dziesiątkę !!
Już dawno powinienem mieć ten instrument, ale jakoś go przeoczyłem, to znaczy myslałem że jest tylko w wersji bez klawiatury.
Dobra, wracam do Waldorfa, jeszcze sporo brzmień mi zostało do przesłuchania Smile

Odpowiedz
04.07.2018, 13:32,
#4
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(04.07.2018, 10:49)Valtari napisał(a): ... jak zwykle wszystko przez Ryśka Tongue
Posłał mi filmik z prezentacją padów Blofelda i kilka dni później już go miałem.

Cudowny syntezator za nie wygórowaną cenę.Dzięki Rysiek, to był strzał w dziesiątkę !!

Bardzo się cieszę, że trafiłem z podpowiedzią w twój gust Smile
Z resztą sam mam w planie go kiedyś kupić, bo miałem go już kiedyś pod paluchami ale raczej kupię wersję bez klawiatury.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.07.2018, 07:49,
#5
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
A mnie kompletnie nie podszedł Waldorf. Te "kliki" na początku kilku brzmień to jakaś porażka. Wszyscy go zachwalają a dla mnie jedna kicha.
Ale jest to kwestia gustu......
Radias , R3, Ultranowa - te jak najbardziej ,ale w/w ......dawałem mu już kilka szans i niestety .......

Odpowiedz
08.07.2018, 21:36,
#6
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Valtari może coś stworzysz na nowym sprzęcie? Chętnie posłucham. Gratuluje zakupu

Odpowiedz
09.07.2018, 13:58,
#7
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Ja nie mam jeszcze z czym zaszaleć Smile Waldorf pięknie sprawdza się do padów, przy budowaniu tła w utworze.
Za to chciałbym wiedzieć jak tam Komplete 11 który kupił Konwalia, tam są dopiero brzmienia i możliwości !

Odpowiedz
09.07.2018, 20:51,
#8
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Hej Smile Komplete zainstalowany... Oj, było tych Gigabajtów... Wink Swietna cała ta biblioteka + syntezatory i fx. Oczywiście, nie wszystko jeszcze obczaiłem, ale juz teraz moge powiedzieć, że jak dla mnie, jest to duzo lepsze rozwiązanie niż często porównywany do KK Omnisphere. Kiedyś napiszę więcej o tym porównaniu. Na S-61 fajnie sie pracuje. Klawiatura bardzo solidna i wygodna. No i ta integracja z DAW. Moze zwróciliście uwagę, że często w innych postach to podkreslałem. Uważam, że dzisiaj i w przyszłości, to podstawa klawiatur sterujących. Efekt? Jak najmniej w komputer, a jak najwiecej z klawiaturą. Na filmikach mozecie to z reszta zobaczyć. To naprawde jeden z lepszych moich zakupów! Smile

Odpowiedz
09.07.2018, 21:02,
#9
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
A jakie parametry ma komputer który to wciągnął ? I ile zajęło miejsca na dysku ?

Odpowiedz
10.07.2018, 09:35,
#10
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Ponad 344GB. Komp przedpotopowy, ma jakieś 7 lat. i5, 8GB RAM, ale daje radę. Niedługo kupię nowy. Smile

Odpowiedz
11.07.2018, 12:44,
#11
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Valtari a to ci niespodzianka! Nie podejrzewałem Cię o coś takiego. Ale to co z Montagem?

To ja też uchylę rąbka tajemnicy i wyjawię, że zakupiłem pewną rzecz (nie instrument) do - nazwijmy to szumnie - studia. Jest w produkcji, więc nie zapeszam, jak przyjdzie to sie pochwalę.
A na instrument też przychodzi już pora. Chyba po wakacji. Przymierzam sie... a rozwinę to w innym wątku.

Odpowiedz
11.07.2018, 14:43,
#12
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(11.07.2018, 12:44)garit napisał(a): To ja też uchylę rąbka tajemnicy i wyjawię, że zakupiłem pewną rzecz (nie instrument) do - nazwijmy to szumnie - studia. Jest w produkcji, więc nie zapeszam, jak przyjdzie to sie pochwalę.

Niech zgadnę - stabilny stół mikserski na instrument, monitory i inne akcesoria studyjne? Wink

(11.07.2018, 12:44)garit napisał(a): A na instrument też przychodzi już pora. Chyba po wakacji. Przymierzam sie... a rozwinę to w innym wątku.

No proszę, kolejna osoba na forum robi zakupy. Jestem ciekaw do czego się przymierzasz Smile Nie pamiętam jednak co masz obecnie Huh

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.07.2018, 22:08,
#13
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Rychu, monitory i mikser mam, ale ciepło.

Przymierzam się niespodziewanie do Norda. Wiem, że miałeś więc może jutro napiszę coś w wątku nordowskim bo będę miał pytania na pewno.

Odpowiedz
12.07.2018, 00:50,
#14
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(11.07.2018, 22:08)garit napisał(a): Rychu, monitory i mikser mam, ale ciepło.

Źle się wyraziłem - pisząc stół mikserski, chodziło mi o mebel w postaci stołu, z półką na dużą klawiaturę, mikser, laptop oraz dwie boczne półki na monitory.

(11.07.2018, 22:08)garit napisał(a): Przymierzam się niespodziewanie do Norda. Wiem, że miałeś więc może jutro napiszę coś w wątku nordowskim bo będę miał pytania na pewno.

Nie mam norda już chyba 3 lata ale nadal serce mi bije szybciej na myśl o jego brzmieniach, efektach i bezproblemowej obsłudze. Teraz będę chciał ograć Yamahę P-515, głównie ze względu na drewnianą klawiaturę i brzmienie CFXa ale czerwone parapety zawsze będą dla mnie symbolem "scenicznego Ferrari" Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.08.2018, 11:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2018, 13:50 przez garit.)
#15
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
No i mam, na razie biuroko, ha ha ha.
Jak ktoś myśli o czymś takim:

https://www.akustyczny.com.pl/pl/c/Wypos...-Studia/24

to mogę polecić. Czeka się z miesiąc, tanio nie jest, samemu trzeba skręcić i jak się chce pomalować to też samemu, ale mi odpowiada.

Pozdrawiam,

Odpowiedz
14.08.2018, 12:34,
#16
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
... czyli trafiłem? Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.08.2018, 13:51,
#17
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Tak, tylko ten stół nie ma półki na klawiaturę poniżej blatu. Ale ja zamierzam trzymać klawiaturę pod blatem na statywie typu Z.

Odpowiedz
14.08.2018, 14:38,
#18
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(14.08.2018, 13:51)garit napisał(a): ... zamierzam trzymać klawiaturę pod blatem na statywie typu Z.

To w sumie nawet lepsze rozwiązanie niż obciążenie jednego stołu wszystkim, zwłaszcza ciężką, ważoną klawiaturą 88 ale czy wtedy klawiatura nie będzie za nisko? Jaka jest wysokość tego blatu od podłogi?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.08.2018, 16:36,
#19
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Wys. 72 cm. Sprawdzałem to wcześniej i wygląda, że będzie ok. To też będzie zależeć od klawisza jaki zakupię. Teraz mogłem sprawdzić na zabawkowym keyboardzie i jest ok. W razie czego podwyższę biurko w jakiś estetyczny i solidny sposób.

Odpowiedz
31.08.2018, 20:33,
#20
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Valtari, gratuluję zakupu Blofelda !!! Według mnie to świetny, kreatywny instrument. Miałem biały, z klawiaturą i byłem mega zadowolony. Jedyne minusy dla mnie to trochę śliskie gałki i fakt, że od czasu do czasu trzepał mnie delikatnie prądem poprzez obudowę. Ale to był taki jego urok.
Ja też sobie kupiłem nowa zabawkę, mianowicie Roland TR8S. Pierwsze wrażenia całkiem dobre. Jego ofiarą będzie musiała paść Arturia Drumbrute, która szuka sobie nowego domu Smile

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
01.09.2018, 19:36,
#21
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Też mam białego i chyba mnie lubi bo nie kopie prądem Smile
Również gratuluję zakupu !

Odpowiedz
02.09.2018, 04:06,
#22
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Może za bardzo smęciłem kosmicznymi padami i Blofeld chciał mnie nieco rozruszać Wink

Yamaha Montage 6, Roland V-Synth GT 2.0, Access Virus TI, Korg M3 Xpanded, Behringer Deepmind 12, Korg Monologue, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Deluxe, Waldorf Iridium Keyboard, Roland TR8S, Roland MC808, Korg KaossPad 3, Akai MPC X, Yamaha AW4416, Presonus Studiolive 16.0.2 USB, Akg K260 Pro, Focal Listen Professional, Akai RPM800, Cherub WSM240, Fun Generation RTA-31, Behringer Ultragraph Pro FBQ3102HD, Behringer Composer Pro-XL MDX2600, DNA DM Two
Odpowiedz
02.09.2018, 13:35,
#23
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Ja tylko tak gram, same mgły, kosmosy, zagłada i brak wszelkiej nadziei Smile. Najwyraźniej mój Blofeld tak lubi

Odpowiedz
21.09.2018, 11:00,
#24
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Na razie nabyłem, nie dla siebie, ale zostaje w rodzinie najtańsze (chyba) stage piano na rynku z ważona klawiaturą.

A dla siebie to jeszcze myślę... i myślę...

Odpowiedz
21.09.2018, 11:18,
#25
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(21.09.2018, 11:00)garit napisał(a): Na razie nabyłem, nie dla siebie, ale zostaje w rodzinie najtańsze (chyba) stage piano na rynku z ważona klawiaturą.

A dla siebie to jeszcze myślę... i myślę...

Jakie pianko kupiłeś dla rodziny?
Masz już dla siebie jakiegoś faworyta?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.09.2018, 11:45,
#26
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
Do rodziny poszła Yamaha P45.

Ja sie waham teraz pomiędzy NORD Elektro 6D73, Nord Stage 3 Compact, Yamaha MODX8/7 i nowym NI Komplete Kontrol S88.

Prawdopodobnie najpierw odpadnie NI, potem Stage. Potem nie wiem jeszcze, chciałbym najpierw ograć tego MODX.

Odpowiedz
21.09.2018, 11:50,
#27
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
W jednym ze sklepów mają mieć MODX8 w przyszłym tygodniu i jeśli będzie wszystko ok, to zaraz go zgarniam Smile
A potem zapraszam do mnie.

Odpowiedz
21.09.2018, 12:06,
#28
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
No no no, to trzymam za słowo!

Odpowiedz
21.09.2018, 12:57,
#29
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
(21.09.2018, 12:06)garit napisał(a): No no no, to trzymam za słowo!

Spokojnie - Valdek to solidna firma - jak powie tak będzie Smile

Twój wybór jest dość skrajny, od scenicznych nordów przez niemal workstation Yamahy po software. Każdy z nich to inny świat dźwięków i inny styl pracy i obsługi. Chyba musisz jeszcze bardziej doprecyzować swoje potrzeby.

Ja to chyba już nie wejdę w bardziej rozbudowane kombajny. Kiedyś jeszcze będzie Blofeld i na tym chyba zakończę rozbudowę swojego instrumentarium.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.09.2018, 13:09,
#30
RE: A ja sobie w końcu kupiłem...
No właśnie Rychu, moje potrzeby są skrajnie rozbuchane... ha ha ha.

Poza tym ja w przeciwieństwie do Ciebie chyba zacznę się rozbudowywać. I na dole będzie np. MODX8 a na górze Nord Electro 73 a może 61. Ale jak mnie klawiatura GHS zawiedzie to na dole będzie Nord 73 a na górze MODX6.
Ale wiesz to takie plany.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS