Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
09.07.2018, 16:07,
#1
Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
Cześć! Jestem tutaj nowy.

Bardzo dawno temu, kiedy jeszcze chodziłem do gimnazjum, uczęszczałem na naukę gry na keyboardzie. Keyboard mam, ma brzmienie nawet nawet, ale pragnę sobie sprawić syntezator Smile


Konkretnie chodzi mi o tworzenie muzyki w stylu dungeon synth/fantasy music. Tutaj próbka takiego rodzaju muzyki:

https://www.youtube.com/watch?v=OxgVmpAk538

Zdaję sobie sprawę z tego, że to prawdopodobnie dziwny request, bo zapewne wiele syntezatorów które mają takie 'tanie' brzmienie już nie produkują. Poza tym, poszukuję takiego właśnie brzmienia organów w syntezatorze:

https://soundcloud.com/train-fantome/le-...lint-rieur



Mam nadzieję, że pomożecie mi z tym fanem. Pozdrawiam i życze Wam miłego muzykowania!

Odpowiedz
09.07.2018, 21:20,
#2
RE: Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
Witaj.
Fajne te przykłady, które podałeś Smile
Określ swój budżet, w jakiej kwocie będziemy poszukiwać.

Odpowiedz
11.07.2018, 01:25,
#3
RE: Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
O, super, ktoś odpisał! Górna granica to 2000, mam nadzieję, że znajdę coś ok w cenie niższej niż to Smile

Odpowiedz
11.07.2018, 18:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2018, 18:18 przez Valtari.)
#4
RE: Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
Jeżeli chodzi o brzmienie organowe z drugiego przykładu, to nie będzie problemu. Znajdziesz takie w wielu współcześnie produkowanych syntezatorach, ale fabrycznie nie będzie ono dokładnie tak brzmiało. Trzeba będzie trochę pogrzebać w brzmieniu, zmodulować procesorem efektów. Ale taka zabawa z brzmieniem to sama frajda, szczególnie gdy edycja skończy się osiągnięciem pożądanego przez Ciebie efektu Smile.
Co do muzyki z pierwszego przykładu, to nie ma jednej uniwersalnej recepty w postaci jednego instrumentu, w którym znajdziesz całe instrumentarium potrzebne do stworzenia podobnych kompozycji.
Podchodząc bezkompromisowo musiałbyś zainwestować we wtyczkę do kompa, taką jak chociażby pakiet Spectrasonic Omnisphere i tam wśród tysięcy brzmień znalazłbyś wszystko. No ale koszt nie mały, a do tego też w miarę mocny komputer, klawiatura sterująca z interfejsem audio.

Tu mamy budżet ok 2 tys więc trzeba się rozejrzeć wśród używanych instrumentów i zapewne masz tego świadomość.
Zaproponuję Ci coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=B8p7qo1qMS0
Ponad 1000 brzmień, zainteresuj się tym modelem, może akurat spełni Twoje oczekiwania. Używki widziałem za ok 1200 - 1500 zł.

Pozdrawiam

Odpowiedz
13.07.2018, 05:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2018, 05:29 przez Azzorek.)
#5
RE: Poszukuję syntezatoru do określonego rodzaju muzyki!
A ja polecę do takiej muzy syntezator Waldorf Streichfett i dowolny syntezator, klawiatura sterująca lub keyboard z dynamiczną klawiaturą i wyjściem midi (np. M-Audio Axiom 61). Streichfett sprawdzi się tutaj idealnie.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co do tworzenia muzyki, synthezator, midi czy keyboard? gislan77 3 3,800 28.06.2021, 19:05
Ostatni post: pawelsz
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,577 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari
  Początkujący amator muzyki filmowej poszukuje dobrego rozwiązania na pianino domowe slawekdd 5 6,822 02.08.2019, 13:59
Ostatni post: Rychubil
  Poszukuję pianina cyfrowego! Wpotrzebie 3 6,526 06.01.2018, 20:44
Ostatni post: Rychubil
  Jakie Syntezatory do Eletronicznej Muzyki styl Jarre albo Tangerine stb44 14 30,455 29.12.2016, 00:52
Ostatni post: stb44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS