Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nord Electro 6D czy Nord Stage 3 (wersja SW)
12.07.2018, 09:54,
#1
Nord Electro 6D czy Nord Stage 3 (wersja SW)
Przymierzam się do zakupu Norda. Waham sie jeszcze czy wybrać Nord Electro 6 czy Nord Stage 3. Nie ma kategorii Nord Stage 3 dlatego piszę tu.

Jestem po pierwszym ograniu Electro 5 (6 jeszcze nie było) w wersji klawiaturowej SW. I powiem Wam, że zakochałem sie w tej klawiaturze.
Klawiatura HA jakoś mi nie podeszła. Obok stał Nord Piano a wcześniej dotykałem Nord Stage 3.
Dla spokoju sumienia musze jeszcze pograć na HP, może macie jakieś swoje odczucia w tej kwestii?

No i pozostaje jeszcze kwestia czy Electro 6 czy Stage 3. Różnice i podobieństwa już chyba znam wszystkie, jeszcze to magluję. Jest na YT dużo materiału, np. tu
https://www.youtube.com/watch?v=rwK3ivTDVjg
Widziałem też filmy Pawła, również ten z serii "Czego nie zrobisz na instrumencie", ale odnosi sie do 5.

Co do brzmień to po prostu bajka i nie będę się tu rozpisywał.

Natomiast to co mnie niepokoi to ilość pamięci na próbki. Ja rozumiem, że można je sobie zmieniać, ale jak spojrzałem na liczbę i rozmiar próbek/brzmień w biliotece Norda to przecież naraz w instrumencie można mieć jakiś ich mały procent.
No, ale powiedzmy, że to dla mnie nie jest jakaś wielka przeszkoda, ale ci co koncertują to nie wiem jak sobie radzą, ładują nowe próbki podczas koncertu?

To tak na razie rzucam temat. Jak znajdę jakieś informacje w temacie, które mogą się potem przydać komuś to będę wrzucał tutaj.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nord Electro 4d pytanie o Ram. hammond 8 14,101 03.07.2014, 12:00
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS