Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg D1 czy warto?
24.07.2018, 21:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2018, 21:45 przez mocca.)
#1
Korg D1 czy warto?
Witam!
Zamierzam odnowić przyjaźń z fortepianem, gram z przerwami właściwie od dziecka, trochę na scenie i nieco dla siebie. Ostatnio powróciła tęsknota za muzyką klasyczną i za moim kochanym pianinem, ktore z powodu przeprowadzki musiałam sprzedać. Poogrywałam sobie kilka instrumentów (Kawai KDP 110, CN 27, KDP 90, Yamaha Arius YDP 163, CLP 635, CLP 625) i szczerze mówiąc żaden nie zagadał tak, żebym z czystym sumieniem mogła wybrać ten właściwy. Kiedy pozadnie zmęczona choć nie do końca przekonana już prawie się zdecydowałam na jeden z nich, znajomy podpowiedział mi, żebym się zainteresowała Korgiem D1. Dodam tylko, ze interesuje mnie przede wszystkim dobra klawiatura w miarę zbliżona do fortepianowej, nie za ciężka oraz dobre brzmienie fortepianowe. Fajnie by było mieć tez jakieś e-piano, klawesyn i church organ, ale nie jest to niezbędne. Budżet (choć byłam w stanie go naciągnąć), nie powinien przekroczyć 4 tys. Szukałam informacji o Korgu D1 ale jedyne na jakie trafiłam, to opisy sklepowe. Stad moje pytanie: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z gry na tym instrumencie? Wiem, ze to są zawsze subiektywne odczucia, jednak każda podpowiedz wydaje mi się cenna. Na początek wzięłabym instrument plus słuchawki, w przyszłości jakieś monitory i ew dodatkowe paczki z brzmieniami (komputer mam teraz nieco slaby). Samego instrumentu nie mogę ograć, ponieważ nie jest dostępny w mojej okolicy. Bede wdzięczna ze wszelkie podpowiedzi. Warto go kupić, czy szukać dalej?

Odpowiedz
25.07.2018, 10:27,
#2
RE: Korg D1 czy warto?
(24.07.2018, 21:44)mocca napisał(a): ... szczerze mówiąc żaden nie zagadał tak, żebym z czystym sumieniem mogła wybrać ten właściwy. 

... żebym się zainteresowała Korgiem D1. 

Dodam tylko, ze interesuje mnie przede wszystkim dobra klawiatura w miarę zbliżona do fortepianowej, nie za ciężka oraz dobre brzmienie fortepianowe.‎

Witam.
No cóż, będę szczery trochę do bólu. 

Żadne nie zagadało i żadne pewnie nie zagada, bo to tylko cyfrowe brzmienie, proteza i próba imitacji prawdziwego brzmienia fortepianu. Decydując się na cyfrówkę trzeba być tego świadomym i gotowym na spory kompromis. ‎ ‎
Tak samo ‎proszę się nie spodziewać jakiejś rewolucji w doznaniach względem Korga D1, bo to też podobna półka. 

Nie kupowałbym instrumentu bez ogrania, nawet jeśli ktoś napisze, że jest lepszy od pozostałych a w przypadku Korga wiele lepszy pewnie nie będzie (nie znam go). Jeśli jednak nie da się ograć tego Korga, to pozostaje tylko osłuchać jego brzmienia na youtube i porównać z tymi, które już zostały ograne i osłuchane i wtedy dokonać wyboru.

Klawiatury moim zdaniem najlepsze są w Kawaiach (choć też prorezy) ale która z nich Pani podeszła bardziej, to już pewnie Pani wie.

Pozdrawiam ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.07.2018, 10:55,
#3
RE: Korg D1 czy warto?
D1 to nowość i mało jest informacji na jego temat.
Sam wiem z ilu instrumentów się wyleczyłem w bezpośrednim kontakcie, dlatego podtrzymuję to co napisał poprzednik.
Ale brzmień posłuchać można porównać i ocenić.
Gdybym ja miał wybrać z tych które Pani podała, bez wahania wybrałbym CLP 635 dlatego, że bardzo mi odpowiada brzmienie fortepianów Yamahy.
Korga mniej ale to już indywidualne upodobania.

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
25.07.2018, 16:15,
#4
RE: Korg D1 czy warto?
Ponieważ akurat w tym momencie Paweł ma u siebie zarówno D1 jak i Es110, to może porównanie obu tych modeli będzie pomocne przy podjęciu decyzji.

https://www.youtube.com/watch?v=b2FNmXUDEuo

Odpowiedz
25.07.2018, 18:50,
#5
RE: Korg D1 czy warto?
Rychubil Dafik Valtari
Dziekuje Wam za odpowiedzi, szczególnie te dwa nowe testy na YT ( https://www.youtube.com/watch?v=5QN9u-Uxd-U&t=28s) (https://www.youtube.com/watch?v=b2FNmXUDEuo ) dały mi jakiś pogląd na brzmienie Korga D1. Jak dla mnie jest cieplejsze i bardziej naturalne od ES 110. Nie o brzmienie jednak tylko chodzi, bo mam już chrapkę np na C. Bechstein Digital Grand lub coś w tym stylu. Interesuje mnie typ klawiatury w D1, sam symbol RH3 niewiele mi mówi. Chciałabym grając na instrumencie choć trochę mieć pod palcami poczucie klawiatury fortepianowej szczególnie jeśli chodzi o dynamikę dźwięku. Zastanawiałam się nawet nad Rolandem A-88 ( swoją drogą ciekawa jestem jak wypada porównanie jego klawiatury z Korgiem D1), ale w tym wypadku musiałabym mocno zainwestować od samego początku. Nie ominie mnie chyba wyprawa na osobisty test, natomiast za ewentualne kolejne sugestie będę nadal bardzo wdzięczna.

Odpowiedz
26.07.2018, 13:05,
#6
RE: Korg D1 czy warto?
(25.07.2018, 18:50)mocca napisał(a): ... mam już chrapkę np na C. Bechstein Digital Grand lub coś w tym stylu.

Zastanawiałam się nawet nad Rolandem A-88

Nie ominie mnie chyba wyprawa na osobisty test

Skoro w planie jest wirtualny fortepian i głównie on będzie używany, to jak najbardziej celowałbym w A-88, która ma całkiem dobrą klawiaturę a wychodzi taniej od każdego pianina cyfrowego, w którym zapłacisz za przeciętny moduł brzmieniowy i bardzo przeciętne głośniczki.
Wiadomą sprawą jest to, że jakość brzmienia cyfrówki a wirtualnego fortepianu, to przepaść na korzyść wirtualnego ale z własnego doświadczenia też wiem, że kiedy chcę sobie coś poćwiczyć czy choćby na chwilę trochę pograć, to nie odpalam kompa i wirtuala, tylko gram na wbudowanym brzmieniu więc posiadanie cyfrówki też ma swoje plusy.
Do sklepu jak najbardziej warto się wybrać i ograć co się da - przede wszystkim klawiatury, bo dema brzmień można ostatecznie odsłuchać w sieci.
P.S. Proszę pamiętać o zabraniu do sklepu własnych słuchawek Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.08.2018, 19:56,
#7
RE: Korg D1 czy warto?
Po długich bojach i burzy myśli padło na..... Kawai Es8... Smile) Juz myślałam,ze w ciemno zdecyduje się na Korga D1, ale jednak priorytetem stała się klawiatura. Miałam farta mogąc przetestować Korga i stwierdziłam, ze ma on tego typu klawiaturę, której nigdy nie lubiłam w akustycznych fortepianach (na własny użytek nazywam to graniem w budyniu Wink ). I choć spodobały mi się w nim dwie barwy (piano i church organ), to jednak mimo dwa razy niższej ceny pożegnaliśmy się w przyjaźni. Zastanawiałam się tez mocno nad Kawai VPC1, ale na razie nie do przeskoczenia jest bariera cenowa dodatków aby ten instrument mógł zaśpiewać.
Dziękuję serdecznie za wszystkie porady, pewnie jeszcze później kogoś pomęczę, ponieważ zamierzam zabudować moje piano i zrobić coś pomiędzy szafką a rozkładanym pianinem. Ale - to przyszłość, na razie rozgrzewam paluszki i czekam na dostawę .

Odpowiedz
13.08.2018, 12:54,
#8
RE: Korg D1 czy warto?
Biorąc pod uwagę klawiaturę jako priorytet, to ES8 również moim zdaniem jest najlepszym wyborem w tym mn.w. zakresie cenowym.
Co do klawiatur Korga, to również mi się kojarzą, jakby miały gąbkę pod klawiszami czy jak piszesz - graniem w budyniu. Wolę już w tym momencie wiele lżejsze klawiatury Fatara (Nord, Kurzweil), w których bardziej czuje się pracę klawiszy.
Życzę zatem rychłego przybycia ES8 i miłego czasu spędzonego na ćwiczeniach, no i czekamy na jakiś krótki opis wrażeń oraz szczegóły pomysłu zabudowy pianina Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 87 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 335 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 290 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,631 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS