Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
26.07.2018, 21:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2018, 21:01 przez chris.)
#1
Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Witam serdecznie,

Sprzet, ktory obecnie posiadam (kupowalem w kolejnosci od gory) to:
Yamaha Rm1x
Akai EiePro
Roland Aira System 1


Odnosnie systrzatora z Rolanda jestem zadowolony, jednak nie mozna zapisac sekwencji :/ Nie mam zbyt duzej wiedzy na temat analogowych sprzetow, kupujac wyzej wymieniony sprzet poslugiwalem sie artykulami w necie, ceną i tym co by mi sie obecnie przydalo. No wiec, jak juz sie pobawilem Rolandem, powykrecalem dzwieki i podlaczylem calosc z Yamahą to minusem jest to, ze nie moge robic powtorzen na syntezatorze.

Prosba do Was z pomocą w wyborze sekwencera do Rolanda Aira?

Cos tam juz szukalem i znalazlem :
Korg SQ1 - cenq okolo 400zl
Arturia Beatstep - cena okolo 400zl

Minus - tylko 16 krokow

Potem znalazlem 64 krokowy - Arturia Beatstep Pro, tylko, ze cena to juz 1000zl.

Moze jestescie w stanie mi podpowiedziec na co zwracac uwage, czy moze jest cos innego lepszego lub rownoe dobrego. Nie zalezy mi na nowym sprzecie, uzywany, jak najbardziej. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc z Waszej strony Smile

Odpowiedz
26.07.2018, 21:17,
#2
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Rozumiem że interesuje Ciebie sekwencer krokowy, nie pełny z nagrywaniem w czasie rzeczywistym tylko po prostu rejestrator schematów ?

Odpowiedz
27.07.2018, 08:41,
#3
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Tak, sekwencer krokowy do rejestracji schematów.
Pełny z nagrywaniem w czasie rzeczywistym to taki, który rozumiem będzie nagrywał od razu to co robię na Roland Aira?
Właściwie tak by było najlepiej, ale oczywiście chciałbym takie urządzenie, które to nagra i będzie można to powtarzać.

Prostszy to rozumiem kontrola poprzez sekwencer?

Odpowiedz
27.07.2018, 12:14,
#4
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
W sekwencerze krokowym zgodnie z nazwa zapisujesz ileś tak kroków, które potem puszczasz w pętli. Natomiat pełny sekwencer nagrywa w czasie rzeczywistym, tak jak rejestrator. Włączasz nagrywanie, czas leci a Ty grasz cokolwiek, bez schematu, możesz złapać akord i trzymać go choćby i 5 minut i tak to się nagra na ścieżce. Potem przez kolejne minuty możesz nic nie grać, to zarejestruje cisze Smile.
BeatStep pro jest za drogi, to do jakiej kwoty szukamy ? Bo takie które zapamiętują 64 kroki nie są najtańsze.
Ideałem byłby Elektron Octatrack, rejestrujący krokowo oraz 8 ścieżek MIDI i 8 Audio. To poteżna maszyna, ale lepiej nie patrz na cenęSmile

Odpowiedz
27.07.2018, 14:41,
#5
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Tzn. jeśli Beat Step Pro jest na tyle porządny, żeby wydać ten 1000zł to wydam.
Chciałbym się zmieścić w maks. 1000zł.

Czy w sekwencerze rejestrującym (że to tak nazwę Smile ) będzie opcja też krokowego?
Myślę, że takie 2 rozwiązana w jednym urządzeniu byłyby idealne. No, ale nie wiem, czy za tę cenę to możliwe.

Tylko pytanie, czy w sekwencerze krokowym (np. BeatStep Pro) nagram coś na żywo do właśnie tych 64 kroków? Czy steruję Rolandem za pomocą sekwencera poprzez pady?

Odpowiedz
27.07.2018, 20:45,
#6
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Nie używam sekwencerów krokowych, choć w instrumentach które posiadałem oprócz nagrywania Real time były też funkcje step seq. Wydaje mi się że Beat Step pro nagrywa (w sumie to programuje) tylko sekwencje.
Pewnie funkcjonuje to właśnie tak, że wybierasz brzmienia z Rolanda, przypisujesz je do padów i programujesz sekwencje w maksymalnie 64 krokach.
Urządzenia dodatkowo nagrywające w real time kosztują sporo a poza tym oferta jest skromna, komputery wyparły pełne sekwencery. Za to wszelkiego rodzaju step sekwencerów czy bit machine jest mnóstwo w ofercie różnych producentów. Przeważnie te tańsze pozwalają zaprogramować 8 lub 16 kroków.

Odpowiedz
27.07.2018, 21:20,
#7
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Rozumiem. Czy mozesz podac jakis model sekwencera nagrywajacego w real time, ale w rozsądnej cenie? No cóż - przekroczyć budżet też można, jeśli trzeba.

Odpowiedz
27.07.2018, 22:17,
#8
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
Twoja Yamaha nagrywa w czasie rzeczywistym, nie wiem tylko ile ścieżek można nagrać

https://translate.google.com/translate?h...rev=search

Najprościej byłoby ściągnąć jakiś darmowy program na kompa, no ale pisałeś że chcesz odpocząć od komputerów. Jednak, tak jak pisałem obecna oferta jest skromna. Z używanych świetnym sprzętem była kiedyś Yamaha Qy700 ale to już dinozaur, który trzeba by było przerobić bo materiał zapisuje na dyskietki Smile

Odpowiedz
28.07.2018, 11:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2018, 11:36 przez chris.)
#9
RE: Szukam sekwencera do Roland Aira System 1
No wlasnie coś czytalem, ze Yamaha moze nagrywac, ale robi się problem, jesli chcialbym korzystac z obu maszyn na raz w sposób bardzo wygodny.

Prawda jest taka, ze gdyby ktos mądry usiadl ze mna do tego to pewnie by sie znalazlo rozwiazanie, ale ja niestety nie jestem techniczny :/

Oczywiście spróbuję z tym linkiem, który podesłaleś i moze mi cos z tego wyjdzie.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,188 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Roland fantom g vs korg m3+radias Tnt 1 668 10.06.2023, 09:33
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS