Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
25.04.2019, 21:03,
RE: Yamaha MODX
jutro będę miał czas to rozbiorę pedał i dam znać czy udało się rozwiązać problem Smile

Odpowiedz
01.05.2019, 22:22,
RE: Yamaha MODX
Nowa promocja od Easy Sound Smile

Golden Week: 30% Discount 1st May - 7th May 2019

Odpowiedz
02.05.2019, 12:19,
RE: Yamaha MODX
Coś jest nie tak z Yamahą. Oddałem MODX 8 bo były straszne problemy z jakością. Poprosiłem o wymianę na nowy ale w sklepie odradzili mi MODX8. Więc pomyślałem
sobie to może dołożę i kupie Montage 8. Więc do sklepu, no cóż pokrętło wybory coś tak się chybocze, naciskam blachę pod pokrętłem Pitch i odpadł plastik. Może mam takiego pecha ale pan w sklepie pokazał mi pianina Yamahy i słabo, też krzywe klawisze. Więc myślę zobaczę Rolanda RD2000 i .... sama radość z oglądania sprzętu. Pięknie wykonany instrument Yamaha to przy nim jakaś pomyłka. Niestety instrument nie do końca spełnia moje potrzeby ale .... gdyby Roland dał możliwość wgrywania własnych sampli plus edytor ? hmm... co nie znaczy, że ktoś inny nie będzie zadowolony bo jest przecież strona Axial i można załadować do niego brzmienia.
Dla mnie tak niewiele mu brakuje żeby przebić Yamahę. Co do brzmień Piano super. Pozostałe brzmienia nie wpadają do mojego gustu ale to tylko moje odczucie i dla kogoś innego to będzie to. W końcu kupiłem Korga Kronosa i nie rozumiem czemu Montage jest taki drogi bo ma dotykowy ekran? ładne światełka ? Dla mnie ostatnim instrumentem Yamahy był Motif XF- solidnie wykonany i bezawaryjny a Montage ma fajna elektronikę i ładnie wygląda ale nic nie przemawia za tym żeby był droższy od Kronosa.

Odpowiedz
02.05.2019, 15:27,
RE: Yamaha MODX
Powtwierdzam. Jakosc wykonania modx 8 pozostawia wiele do zyczenia.

Odpowiedz
02.05.2019, 18:30,
RE: Yamaha MODX
Mój MODX8 jak dotąd bez zastrzeżeń. Klawiatura na razie cicha, luz na kole pitch bend nie wielki.

No ale możliwe że jest tak dlatego, że nie użytkuję instrumentu w ten sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=zetpj0eOo7Y

Odpowiedz
03.05.2019, 13:16,
RE: Yamaha MODX
U mnie OK, tzn. nic się nie poluzowało, nic nie popękało, klawiatura jak głośna dość była tak jest czyli stan sklepowy można powiedzieć. Zgoda, że dość plastikowy i jakby to ładnie powiedzieć budżetowy w porównaniu z przytoczonym RD200.
U mnie to widziały gały co brały i za taką cenę to godzę się na ten plastik.

Odpowiedz
03.05.2019, 13:57,
RE: Yamaha MODX
U mnie klawiatura akurat jest ok. To jest kwestia egzemplearzy. Jeden jest lepiej wykonany a drugi gorzej. Co sie komu trafi.

Odpowiedz
04.05.2019, 00:44,
RE: Yamaha MODX
Ja co prawda mam MODX6 ale zero uwag do jakości. Wszystko się sztywno trzyma (gałaka nie lata na boki itp) i nie ma się do czego przyczepić to znaczy jest wiele rzeczy ale nie dotyczą samego wykonania Big Grin
Przykładowo stojak z MODX stoi przy ścianie i jak chce zmienić połączenia albo wpiąć słuchawki to musze wszystko odsuwać od ściany bo jakiś idiota inżynier wpadł na pomysł aby "zadaszyć" wyjścia z tyłu i od góry nie da się dojrzeć napisów które gniazdo jest do czego Angry

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.05.2019, 07:48,
RE: Yamaha MODX
Wiem o czym mowisz. Mnie tez to wkurza. Ja sobie na stale wpialem przedluzacz, zeby wpiac pena usb. Mam ten przedluzacz wyprowadzony tak ze mam latwy dostep. Kabel usb host tez na stale wlozylem do klawisza i tylko w razie czego podpinam do kompa.

Odpowiedz
04.05.2019, 22:29,
RE: Yamaha MODX
Szkoda mi czasu aby szukać ale na jednym z forów w tym temacie widziałem zdjęcie że ktoś sobie wydrukował napisy z opisem wyjść na foli i nakleił. Chyba napisze aby ni draft przesłał to tez sobie nakleję Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.05.2019, 18:41,
RE: Yamaha MODX
Nie poradziłem sobie z pedałem
Kupię oryginalny yamahy.
Ktoś powie jaka jest różnica między tymi pedałami:
- FC3A
- FC4A
- FC5
Co polecacie?

Odpowiedz
06.05.2019, 16:41,
RE: Yamaha MODX
FC3A obsługuje tzw. półpedał, jest kontrolerem ciągłym. Możliwe jest częściowe stłumienie strun pianina lub wyciszenie płynne. FC4A go nie obsługuje, jest to zwykły wyłącznik. Nawet powoli puszczając pedał przy wybrzmiewaniu dźwięku będzie słychać jego nagłe zaniknięcie. FC5 czy FC5A działa tak samo jak FC4A ale ma zupełnie niefortepianowy wygląd i inaczej leży pod nogą, bo jest niski, oczywiste.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
08.05.2019, 17:50,
RE: Yamaha MODX
Witam,potrzebuje porady odnosnie dzielenia klawiatury w modx7 ktorego zakupilem jakis czas temu.Moj problem polega na tym że jeżeli zapisze jakiegoś pada/chòr pod lewa ręká(tło) a np.akordeon czy coś innego na prawá ręké i dam oktawę wyżej tło z lewej ręki to mi automatycznie dzwiga o oktawę wszystko,a potrzebuję tylko tło podwyższyć.Bardzo proszę o poradę z góry dziękuję.pozdrawiam

Odpowiedz
08.05.2019, 18:59,
RE: Yamaha MODX
Zakładam że mówisz o zmianie wysokości za pomocą przycisków Transpose.
Niestety to słaba strona Montage/Modx.
Zmiana oktawy za pomocą przycisków Transpose odnosi się do sterownika w sensie klawiatury więc ma wpływ na wszystkie Party w danym Performance.
można z tego wybrnąć programując sobie przyciski Scene.
Składasz sobie Performance z 3 barw:
1) akordeon na prawą rekę
2) Pad na lewą rekę w podstawowej oktawie.
3) Ten sam pad co w nr 2 tyle że podniesiony o oktawę.
Programuszesz teraz 2 przyciski Scene:
Scene 1 - w jego ustawieniach w pozycji Mixing 2 ustawiasz Mute dla Padu z partu 3 (pozostałe 2 party grają).
Scene 2 - w jego ustawieniach w pozycji Mixing 2 ustawiasz Mute dla Padu z partu 2 (pozostałe 2 party grają).
Dzięki temu przełączanie przycisków Scene 1 i Scene 2 powoduje aktywację Padu w podstawowej oktawie albo tego podniesionego. To co masz na prawej ręce pozostaje bez zmian.

Wadą tego rozwiązania jest to że przy przełączaniu się między Scene 1 i 2 zawsze powoduje to ucięcie barwy (na szczęście tylko tych co się przełączają w tym wypadku Padu na lewej ręce).
Dzieje się tak dlatego że do uzyskania tego efektu wykorzystywane jest Mute dla danego Partu, a nie np parametr Note Shift sekcji Pitch danego Partu.
Niestety stan parametru Note Shift sekcji Pitch danego Partu nie jest dostępny dla zapisania pod przycisk Scene a szkoda bo to by pewnie rozwiązało sytuację.

EDIT:
Dzięki opracowywaniu odpowiedzi na ten problem sam przypadkiem czegoś nowego się nauczyłem/odkryłem. Mianowicie wpadłem jak pozbyć się efektu ucinania barwy Wink
Aby barwa sie nie urywała zamiast przypisywania dla Scene parametru Mute dla danego partu trzeba w tej samej sekcji czyli Mixing2 dany part po prostu ściszyć do zera zamiast ustawiać Mute.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.05.2019, 20:11,
RE: Yamaha MODX
Zamówiłem FC3A. Dziękuję za wytłumaczenie Smile

Odpowiedz
09.05.2019, 11:14,
RE: Yamaha MODX
(08.05.2019, 18:59)bestspec napisał(a): Zakładam że mówisz o zmianie wysokości za pomocą przycisków Transpose.

Myślę, że koledze chodziło o co innego. Wystarczyło by mieć w lewej ręce zmienioną wysokość na stałe.
Jak się mylę to niech skoryguje.

W takim wypadku nie potrzebna jest komplikacja ze Scenami. Wystarczy podwyższyć czy obniżyć tylko dany Part w Performance.

Dobrze rozumuję?

Odpowiedz
09.05.2019, 15:45,
RE: Yamaha MODX
Właśnie o to mi chodzi,żeby mieć w lewej ręce zmienionà wysokość na stałe tylko nie bardzo wiem jak to zrobić

Odpowiedz
09.05.2019, 23:03,
RE: Yamaha MODX
OK. Do zmiany wysokości służy parametr Note Shift w sekcji Pitch toru syntezy.
Ponieważ nie mam tyle czasu aby to szczegółowo opisać to nagrałem film z dwoma przykładami.
Pierwszy przykład to barwa składająca się z jednego Partu syntezy AWM2 czyli z sampli, a drugi przykład to barwa składająca się z dwóch Partów i korzystająca z syntezy FMX.
Jeśli barwa którą chcemy podnieść w górę na lewej ręce składa się z więcej jak jednego Partu to trzeba podnieść w górę wszystkie Party które składają się na te barwę (tak jak w przykładzie 2).

Film: transpozycja

mam nadzieję że pomogłem Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.05.2019, 19:20,
RE: Yamaha MODX


Tak, ode mnie punkcik.

Jeszcze wyczytałem, że w ten sposób można tylko o 2 oktawy.

Odpowiedz
10.05.2019, 21:15,
RE: Yamaha MODX
Proszę o poradę. Dopiero zaczynam przygodę więc jako świeżak mam małą wiedzę.
1. Czy do MODX8 podłączę bezpośrednio monitory studyjne np. yamaha hs8? Czy muszę mieć mikser?
2. Jak podłączyć klawisz MODX8 do komputera żeby działał bez opóźnień w FL Studio - żeby w ogóle działał jako klawiatura sterująca lub jako instrument który można nagrać na ścieżkę audio? Wystarczy przez USB czy trzeba coś jeszcze?

Odpowiedz
10.05.2019, 21:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2019, 21:36 przez Valtari.)
RE: Yamaha MODX
Oczywiście że podłączysz monitory bezpośrednio do MODX. Hs8 są monitorami aktywnymi, czyli mają własne wzmacniacze. Mikser przyda się gdy chcesz na jednej parze monitorów usłyszeć kilka instrumentów.

Odpowiedz
10.05.2019, 23:09,
RE: Yamaha MODX
(10.05.2019, 21:15)maxpi napisał(a): ...
2. Jak podłączyć klawisz MODX8 do komputera żeby działał bez opóźnień w FL Studio - żeby w ogóle działał jako klawiatura sterująca lub jako instrument który można nagrać na ścieżkę audio? Wystarczy przez USB czy trzeba coś jeszcze?

Wystarczy połączenie USB

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.05.2019, 23:33,
RE: Yamaha MODX
Yamaha MODX - Richard Devine @SUPERBOOTH19

Ciekawe ile dnie wcześniej Richard przyjechał by zdążyć połączyć swoje zabawki na prezentację Wink

https://www.youtube.com/watch?v=e34ci3XTG8M

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.05.2019, 19:36,
RE: Yamaha MODX
Tak na moje ucho to w drugim utworze trzecim takcie to się walnął Smile

Chyba się narażę tu co niektórym, ale przecież uciągnąłby to wszystko na samym MODX, gdyby miał sekwencer.

Odpowiedz
28.05.2019, 08:03,
RE: Yamaha MODX
Dostałem do zakupionego MODX8 tylko podręcznik referencyjny.
Z tego co wiem powinna być jeszcze instrukcja użytkownika, o którą się upomniałem i na razie czekam.

Czy do tego instrumentu były jeszcze w formie papierowej jakieś inne instrukcje po polsku?

Jakieś księżeczki w innych językach mam, ale pytam, bo z tymi instrukcjami PL do sprzętu jest ciągle problem...

Odpowiedz
29.05.2019, 23:45,
RE: Yamaha MODX
Po polsku to tylko możesz mieć paragon albo fakturę;-)
Instrukcje są w obcych językach i możesz sobie je pobrać ze strony poświęconej MODX u Yamahy czyli TU

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.05.2019, 08:44,
Wink  RE: Yamaha MODX
(29.05.2019, 23:45)bestspec napisał(a): Po polsku to tylko możesz mieć paragon albo fakturę;-)


To dobre! Uśmiałem się.

errorsys, pozostaje nauczyć się angielskiego albo opanować translator, działa coraz sprawniej.
Albo... zapytac bestspeca, on wszystko już rozgryzł w tym instrumencie Smile.

Odpowiedz
03.06.2019, 09:13,
RE: Yamaha MODX
Podobno jak się sprzedaje w Polsce, to powinna być instrukcja po polsku:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3...ztuje.html

Odpowiedz
03.06.2019, 10:44,
RE: Yamaha MODX
O tym wiadomo i wiadomo też jak w Polsce przestrzega się tego typu prawo. Możesz domagać się od sprzedawcy takiej instrukcji.
Do kurzweila który ma o wiele więcej możliwości i jest bardziej skomplikowany a instrukcja jest kilka razy większa jak ta do MODX to po polsku dostałem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.06.2019, 08:40,
RE: Yamaha MODX
Witam. Olszak pack powinienem otrzymać wraz z zakupem MODX ? Gdzie nie patrze to jest w zestawie a mnie nie dołączono.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,897 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 511 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,869 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,623 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS