Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
20.06.2019, 11:56,
RE: Yamaha MODX
Atakuj sklep w którym kupiłeś MODX. Możesz też napisać na FB do Woltka Olszaka a z pewnością udostępni Ci link do ściągnięcia pakietu.

Odpowiedz
20.06.2019, 12:00,
RE: Yamaha MODX
Powinno być ale jak nie ma to wystarczy się skontaktować z Wojtkiem Olszakiem na FB i powiedzieć mu że nie dostałeś w komplecie i poprosić, to ci wyśle.
Ja co prawda miałem w komplecie ale plik który był na USB był jakiś uszkodzony bo nie chciał się grać więc skontaktowałem się z Wojtkiem i mi przesłał działający plik. Bardzo dobry kontakt, aż mnie zaskoczyło ;-)

Tu masz link: https://www.facebook.com/wojtekolszak/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.07.2019, 12:17,
RE: Yamaha MODX
Ja napisałem przez Fbooka do Wojtka. Dostałem link i po sprawie.

Odpowiedz
12.07.2019, 20:17,
RE: Yamaha MODX
W końcu ktoś przetestował z podaniem konkretnego adaptera USB2VGA klonowanie obrazu wyświetlacza MODX na zewnętrzny monitor, tv itp.

Brakuje jeszcze potwierdzenia które ekrany dotykowe działają (może wsztstkie?)

https://www.yamahasynth.com/ask-a-questi...y-for-modx

Informacja pochodzi z oficjalnego forum dla MODX.

bezpośredni link do adaptera : https://www.startech.com/AV/display-and-...SB2VGAPRO2

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.08.2019, 14:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2019, 14:53 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Cześć.
Trochę ponad rok temu kupiłem Moxf 6, czy warto podmienić na Modx? Ceny obu instrumentów podobne...

Odpowiedz
03.08.2019, 16:01,
RE: Yamaha MODX
W Moxf może tylko lepszy masz sekwencer bo w Modx to na tyle uproszczony że to bardziej jest rejestrator.
Wszystkie inne aspekty moim zdaniem lepsze są w MODX. Nie miałem do czynienia z moxf ale patrząc na dane ja bym sie nie wachał i wymieniał na MODX.
Możliwości brzmieniowe zdecydowanie na korzyść MODX choć by z racji dodatkowego silnika syntezy FM-X. Wszystkie barwy z serii Motif są w MODX wiec z tym nie ma problemu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.08.2019, 23:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2019, 23:28 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję. Zostawić Moxf 6 i brać Modx 8, czy sprzedać Moxf 6? Na Moxf mam porobionych już kilka utworów (na razie zapisanych w zeszycie), ciekawe czy to odtworzę na Modx? Korzystam też z biblioteki Inspiration on a flash, ciekawe czy na Modx wszystko tak pójdzie i czy te same parametry edycji dźwięku będą i możliwość rozłożenia w panoramie?

Odpowiedz
04.08.2019, 17:16,
RE: Yamaha MODX
Cała edycja brzmień jaką masz w MOXF jest też w MODX (plus trochę więcej). Ustawienia miksera z MOXF bez problemu odtworzysz w MODX i będzie to tak samo brzmieć a na pewno ułatwieniem będzie jak przez pewien czas będziesz miał do dyspozycji oba instrumenty. Jak już zmigrujesz wszystko z MOXF do MODX to chyba nie ma sensu trzymać MOXF a jak zasoby finansowe pozwalają ci na zagospodarowanie funduszy z MOXF to lepiej po sprzedaniu kupić inny syntezator który będzie miał brzmienia których będzie ci brakować w potencjale Yamahy.
Skoro masz tylko kilka utworów to nie będziesz miał dużo roboty ale nie wiem jak musisz to zrobić bo do MODX nie masz dostępnego narzędzia jakie jest np dla Motif XF/XS czyli Motif Extension dzięki któremu w łatwy sposób przenieść utwory w formiacie Motif do Cubase (nie zauwazyłem tego wcześniej że MOXF nie ma tego narzędzia więc moje ostatnie zdanie z wypowiedzi wyżej musiałem usunąć więc weź to pod uwagę).
Nie wiem czy masz taką możliwość w MOXF ale rozwiązanie było by zapisanie utworu w formacie MIDI i wgranie go do MODX i przypisanie ręcznie ustawień miksera czyli właściwe barwy na właściwe ścieżki oraz ich głośność i panorama itp. Ułatwieniem była by możliwość zapisania w MOXF barwy typu Performance z ustawieniem barw pod dany utwór MIDI bo takie Performance wgrasz do MODX i nie trzeba by ręcznie tego ustawiać itp. Nie miałem do czynienia z MOXF więc tylko gdybam ale może jakiś były właściciel MOXF a obecnie posiadający MODX się ujawni i ci pomoże.

Niestety z banku Inspiration In A Flash wiele barw nie będzie działać bo wiele sampli w tym banku jest w skompresowanym formacie którego na tą chwilę ani Montage ani MODX nie czyta.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.08.2019, 21:58,
RE: Yamaha MODX
Właśnie ukazał się nowy bank dla Montage/Modx od EasySounds.
Analog Xperience - na start cena obniżona o 10 Eur ale generalnie zestaw drogi w porównaniu z innymi ale za to bogaty (dużo nowych barw) i samplowany nową metodą.

Więcej Tu

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.08.2019, 08:19,
RE: Yamaha MODX
O dzięki bestspec.
A jest jakiś bank do MODX z rozbudowanymi Performancami o arpeggiatory i drum tracki? Trochę takie gotowce jak w banku z Motifa XF?

Odpowiedz
21.08.2019, 23:47,
RE: Yamaha MODX
W każdym banku od ES jest tego sporo (w jednym więcej w drugim mniej). Wrócę jutro i jak znajdę chwilę, to sprawdzę w których jest tego dużo, bo mam do dyspozycji wszystkie banki z wyjątkiem tego najnowszego Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.08.2019, 10:26,
RE: Yamaha MODX
A no to będę wdzięczny. Może się skuszę.
Po urlopie znowu przysiadłem trochę i kurczę no świetnie brzmią te brzmienia.

Odpowiedz
23.08.2019, 10:33,
RE: Yamaha MODX
(12.07.2019, 20:17)bestspec napisał(a): W końcu ktoś przetestował z podaniem konkretnego adaptera USB2VGA klonowanie obrazu wyświetlacza MODX na zewnętrzny monitor, tv itp.

Brakuje jeszcze potwierdzenia które ekrany dotykowe działają (może wsztstkie?)

https://www.yamahasynth.com/ask-a-questi...y-for-modx

Informacja pochodzi z oficjalnego forum dla MODX.

bezpośredni link do adaptera : https://www.startech.com/AV/display-and-...SB2VGAPRO2

Jestem ciekaw czy adaptery tej firmy z hdmi będą działać. Mam dotykowy ekran ale z hdmi. Musiałbym jakąś przelotkę do vga kupować.

Odpowiedz
25.08.2019, 23:39,
RE: Yamaha MODX
Czy w Modx jest wiecej arpegiatorów i performance, czy w Moxf? I czy w obu są inne?

Odpowiedz
26.08.2019, 19:41,
RE: Yamaha MODX
Litości. Zadajcie sobie minimum trudu i nie zadawajcie pytań na które odpowiedź jest ogólnie i wręcz banalnie łatwo dostępna Wink

Wystarczy wejść na stronę yamahy i zajrzeć do zakładki "specyfikacja" obu instrumentów aby wywnioskowac że wszystko jest na korzyść MODX.

Po za tym MODX ma tylko barwy typu Performance (złożone z jednej lub więcej barwy) z tym że maksymalnie może być złożona z 8 barw (partów) a w MOXF Performance może być złożone max z 4 barw (partów).

Już tu było pisane wcześniej że w MODX znajdziesz wszystkie barwy z Motif XF (więc i MOXF) z tym ze 640 szt Performances z XF trzeba sobie na tą chwilę wgrać ręcznie (plik ogólnie dostepny do pobrania na stronie MODX) (w MONTAGE po aktualizacji systemu wrzucono je juz do pamięci na stałe więc i pewnie w MODX to sie niedługo stanie).
Po za tym w MODX/Montage jest sporo nowych barw niewystepujących w Motif i Moxf z racji że MODX/Montage ma prawie 5 GB więcej próbek w porównaniu do Moxf no i ma syntezę FM-X która nie wystepuje w serii Motif i moxf.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.10.2019, 23:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2019, 23:33 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję za odpowiedzi... Jestem bliski odłożenia w czasie zakupu brakującej mi brzmieniowo gitary (Fender Stratocaster) na rzecz Modx 7, mimo, że mam Moxf 6.

Chwilowo nie mam pomieszczenia na odpalanie głośnych, gitarowych wzmacniaczy lampowych i skupiam się na syntezatorze, by jak najbardziej ten czas wykorzystać, poza tym, że skupiam się najwięcej na budowie pomieszczenia...

1. Czy przesiadka z Moxf 6 na Modx 7 może wpłynąć inspirująco na tworzoną muzykę, czy będzie powiew świeżości w stosunku do Moxf 6? Czy tylko próbki w lepszej rozdzielczości?

2. Czy warto zmieniać teraz, czy poczekać na następcę Montage, a chwilę po tym na następcę budżetowego Modx?

3. Ile może potrwać to czekanie na następcę Modx?

Na gitarze tworzę w takich klimatach:

I jak w podpisie poniżej.

Na syntezatorze od bardzo niedawna w podobnych i w zupełnie innych... nie mam jeszcze nagrań.

Odpowiedz
10.10.2019, 09:28,
RE: Yamaha MODX
Na następcę Montage czy MODX to chyba trzeba będzie sporo poczekać, myślę że przynajmniej dwa lata. No ale ponieważ konkurencja nie śpi, zaatakował Roland nowym Fantomem a i pewnie Korg zbiera siły, to i Yamaha musi reagować podnosząc konkurencyjność swoich instrumentów po przez dodawanie nowych możliwości w kolejnych wersjach oprogramowania. Tak więc gdybyś kupił MODX mógłbyś liczyć na jego dalszy rozwój.

Odpowiedz
10.10.2019, 20:17,
RE: Yamaha MODX
(10.10.2019, 09:28)Valtari napisał(a): ..... Tak więc gdybyś kupił MODX mógłbyś liczyć na jego dalszy rozwój.

A tak to jak nie kupisz to za dwa lata nadal będziesz sobie zadawał to samo pytanie "czy kupić czy jeszcze poczekać" tyle że z większym stresem bo po większej przerwie od premiery MODX Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2019, 23:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2019, 00:15 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję. Problem polega na tym, że niedawno w sumie kupiłem Moxf (pierwsze moje klawisze) (krótko przed wyjściem Modx) i nie wiem czy Modx mi zrobi różnice w sferze czysto muzycznej i inspiracji do tworzenia, bo rozdzielczość próbek i cyferki wyglądają lepiej w Modx.

Bardziej chodzi o to, czy będzie duży przeskok w sferze zaskoczenia i radości z gry, bo jeśli nie będzie to przełomowa sprawa, to lepiej kupić brakującą gitarę i poczekać na przełomową budżetową Yamahę w stosunku do Moxf...

Bo tak naprawdę cyferki i rozdzielczość są drugorzedne w stosunku do swieżości i możliwości kreowania... i też nie chodzi o kreowanie na 8 czy 4 layerach i kreceniu supernobem byle zmieniać, ale o po prostu kreowanie na fajnej bazie, najlepiej dużo lepszej, najlepiej przełomowej w stosunku do Moxf...

A nie wiem czy Modx to daje, czy daje przełom, nie tylko w sferze FM engine, ale ogólnomuzycznej, jeśli daje to bym kupił, bo wolałbym zarejestrować muzykę w lepszej jakości próbek, szczególnie, że Modx ma brzmienia Moxf, na których już coś zrobiłem... Ale też nie chcę popaść w błędne koło i zmieniać syntezator, co każdy nowy model, dopóki z poprzednika nie wycisnę ostatnich soków, a Moxf nie mam wielce długo, jeśli jednak Modx spełniłby moje powyższe oczekiwania, to szkoda czasu na wyciskanie soków z Moxf, tylko czas zabrać się za Modx, jeśli warto w powyższym kontekście zestawieniowych cech, o które pytałem...

Odpowiedz
12.10.2019, 06:22,
RE: Yamaha MODX
Tylko skąd my mamy wiedzieć czy nowe możliwości w MODX jak choć by silnik FM-X będzie dla ciebie źródłem nowych inspiracji czy nie? Dla jednego będzie dla drugiego nie. Dla mnie akurat by było bo jestem wielkim fanem syntezy FM.
Moim zdaniem odpowiedzi musisz szukać w sklepie muzycznym gdzie musisz się zapoznać z MODX podczas co najmniej kilku wizyt.
Weź też pod uwagę że Moxf już nie będzie rozwijane, a rozwój MODX dopiero się zaczyna bo 24.10.2019 ukaże się ważna aktualizacja Firmware wnosząca kilka istotnych zmian szczególnie przydatnych w kreowaniu dźwięku oraz pattern sequencer.
Druga sprawa im dłużej będziesz czekał to wartość twojego moxf będzie spadać (zwłaszcza kiedy skończy się gwarancja - na gwarancji łatwiej sprzedać) więc przesiadka będzie bardziej bolesna finansowo.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.10.2019, 15:19,
RE: Yamaha MODX
Często spotykany dylemat, co robić jeśli kupiliśmy jakiś produkt a chwilę później wyszła nowsza wersja, model tego produktu. Wielbiciele smartfonów mają ten problem każdego roku Smile

Nie umniejszając temu co oferuje Moxf, to jednak świat brzmień oferowany przez Modx jest bogatszy. Połączenie FM z AWM2 może i nie jest czymś nowatorskim, znamy to już z wiekowego modelu Sy77 a potem Sy99, ale wydajność współczesnej elektroniki wynosi takie połączenie na zupełnie nowy poziom. Myślę że warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać się do sklepu i przekonać się samemu.

Możesz przy okazji wysondować wartość swojego Moxf Smile, wystawić na Olx za satysfakcjonującą Ciebie cenę i obserwować bez ciśnienia i pośpiechu czy będzie zainteresowanie. Jeśli pójdzie za dobrą kasę, to może nie trzeba będzie wiele dokładać do Modx, a jeżeli oferty Ciebie nie zadowolą, to wówczas przekalkulujesz i może podejmiesz decyzję aby na razie nie zmieniać instrumentu.

Odpowiedz
12.10.2019, 16:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2019, 16:27 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję macie racje z tym ograniem instrumentu...

Ja musiałbym mieć przez pewien czas i Moxf i Modx razem, żeby zobaczyć, czy to, co zrobiłem na Moxf da się satysfakcjonująco odtworzyć na Modx... i w jakim stopniu bedą to te skompresowane rzeczy, których Modx nie czyta.

Moxf mi się spodobał, nie lubię sprzedawać instrumentów, ale jeśli po głebokim porównaniu bym widział, że wszystko, co mi się podoba w Moxf jest w Modx plus wiecej i, że nie ma jakichś fajnych brzmień Moxf, których nie odtworzę na Modx, to wtedy bym sprzedał Moxf...

Odpowiedz
12.10.2019, 18:02,
RE: Yamaha MODX
(12.10.2019, 16:22)Dominik M. napisał(a): Dziękuję macie racje z tym ograniem instrumentu...

Ja musiałbym mieć przez pewien czas i Moxf i Modx razem, żeby zobaczyć, czy to, co zrobiłem na Moxf da się satysfakcjonująco odtworzyć na Modx... i w jakim stopniu bedą to te skompresowane rzeczy, których Modx nie czyta.

Moxf mi się spodobał, nie lubię sprzedawać instrumentów, ale jeśli po głebokim porównaniu bym widział, że wszystko, co mi się podoba w Moxf jest w Modx plus wiecej i, że nie ma jakichś fajnych brzmień Moxf, których nie odtworzę na Modx, to wtedy bym sprzedał Moxf...

MODX ma wszystkie wewnętrzne sample i barwy które są w MOXF więc jeśli nie korzystasz z zewnętrznych bibliotek dla MOXF to nie ma zagrożenia że coś nie zagra z MODX. Niekompatybilnych bibliotek nie ma dużo.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.10.2019, 20:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2019, 20:58 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję. Jedyną zewnętrzną jaką mam jest Inspiration In a Flash, trochę z tego korzystam, jak przeglądałem ostatnio listę...

Odpowiedz
12.10.2019, 22:17,
RE: Yamaha MODX
No to masz pecha bo z Inspiration In a Flash większość sampli jest kompresowana w starym formacie i niestety nie działa w MODX i MontageWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.10.2019, 23:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2019, 23:28 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dlatego tak się czaję, bo tak myślałem, że tak będzie, bym musiał zostać przy dwóch, Moxf i Modx... A wtedy Modx musiałby 'dodawać dużo wartości dodanej', ciekawe, czy jakaś aktualizacja Modx kiedyś załatwi czytanie tych sampli, czy raczej nie...

Odpowiedz
12.10.2019, 23:58,
RE: Yamaha MODX
W Moxf masz 741 MB sampli a MODX 5,7 GB więc pewnie każą barwę z Inspitation in a Flash da się zastąpić czymś podobnym co już w modx jest.
Trochę nie rozumie twojego podejścia i chęci zostawienia 2 instrumentów dla jakieś barwy której nie ma w drugim. Zawsze znajdzie sie coś podobnego w drugim instrumencie czym da się zastąpić daną barwę (ludzie zmieniają np Yamahy na Korgi i to nie znaczy że ich cały muzyczny dorobek przepada bo instrumenty różnią się barwami Wink ).
Po za tym zawsze sobie możesz zsamplować barwę z moxf i używać w MODX (jest do tego specjalny program Sample Robot który to robi automatycznie i który jest za darmo dla posiadaczy Montage ale dla Modx też go można pobrać (nie wiem czy jeszcze można ale na pewno można było bo sam pobrałem i używam))

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.10.2019, 22:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2019, 23:11 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dzięki serdeczne za podpowiedzi...

Może zrobię taki ruch, żeby bardziej zróżnicować, wezmę Modx8, miałem brać Modx7... teraz mam Moxf6...

1. Ludzie piszą, że nie fair jest porównywanie fortepianów na różnych klawiaturach, więc pewnie na Modx8 (klawisze pełnoważone) zabrzmią fortepiany lepiej niż na Modx7 (klawisze lżejsze - półważone)?

2. Ciekawe, czy takie syntezatorowe, szybsze granie (lead) albo smyczki, saksofony, flety itp. będzie gorzej w pełni autentycznie odtworzyć na pełnoważonych klawiszach, niż na lżejszych?

3. Miałem tylko styczność z półważonymi z mojego Moxf6 i chwilowo z jakimiś pełnymi ze starszej jakiejś Yamahy na nogach, u szwagra, to w tamtej na nogach klawisze wolno odbijały i nie mogłem się przyzwyczaić...

4. Gram na gitarze i większość czasu mam długie paznokcie, może z tego względu powinienem jednak wziąć Modx7, bo będzie to sumując wszystko - złoty środek i łatwiej będzie dociskać leżącymi palcami?

5. Jakby mi jednak nie pasowały pełnoważone klawisze do innych brzmień niż fortepianowe, to czy mogę tak podpiąć do Modx8 mojego Moxf6 i grać na jego lżejszych klawiszach wszystko, co w Modx? Nie wiem, taka klawiatura midi zrobiona z Moxf6 do grania na Modx?

Odpowiedz
19.10.2019, 14:04,
RE: Yamaha MODX
(18.10.2019, 22:41)Dominik M. napisał(a): Dzięki serdeczne za podpowiedzi...

Może zrobię taki ruch, żeby bardziej zróżnicować, wezmę Modx8, miałem brać Modx7... teraz mam Moxf6...

1. Ludzie piszą, że nie fair jest porównywanie fortepianów na różnych klawiaturach, więc pewnie na Modx8 (klawisze pełnoważone) zabrzmią fortepiany lepiej niż na Modx7 (klawisze lżejsze - półważone)?

2. Ciekawe, czy takie syntezatorowe, szybsze granie (lead) albo smyczki, saksofony, flety itp. będzie gorzej w pełni autentycznie odtworzyć na pełnoważonych klawiszach, niż na lżejszych?

3. Miałem tylko styczność z półważonymi z mojego Moxf6 i chwilowo z jakimiś pełnymi ze starszej jakiejś Yamahy na nogach, u szwagra, to w tamtej na nogach klawisze wolno odbijały i nie mogłem się przyzwyczaić...

4. Gram na gitarze i większość czasu mam długie paznokcie, może z tego względu powinienem jednak wziąć Modx7, bo będzie to sumując wszystko - złoty środek i łatwiej będzie dociskać leżącymi palcami?

5. Jakby mi jednak nie pasowały pełnoważone klawisze do innych brzmień niż fortepianowe, to czy mogę tak podpiąć do Modx8 mojego Moxf6 i grać na jego lżejszych klawiszach wszystko, co w Modx? Nie wiem, taka klawiatura midi zrobiona z Moxf6 do grania na Modx?

Ad1. Brzmienie będzie to samo (wyzwalasz przecież te same próbki) choć efekt bliższy oryginałowi będzie w przypadku klawiatur fortepianowych (zwłaszcza tych dobrych) a to ze względu na możliwości artykulacji bliższej oryginałowi. Jest to istotne jeśli jesteś typowym pianistą. W Twoim przypadku kiedy masz dobrze wyczutą plastikową półważoną klawiaturę efekt może być odwrotny bo twoja gra barwą pianina na fortepianowej klawiaturze może się okazać trudna (ciężar klawiatury, siła z jaka trzeba wciskać klawisze itp to wszystko będzie powodować że bedzie ci się trudno grać,również wolniej i nie równo jeśli chodzi o dynamike Velocity itp). Po za tym moim zdaniem przesiadka na klawiaturę fortepianową miała by większy sens jeśli dużo grał byś kalsyki solo na fortepian, bo jeśli pianino ma być tylko tłem w muzyce rok/pop/czy innej nowoczesnej to kalwiatura syntezatorowa moim zdaniem jest wystarczająca i taka półważona w MODX7/6 jest ok.

Ad2. W pełni nie da się autentyczności odtworzyć ani na jednej ani na drugiej moim zdaniem (jeśli chodzi o saksofony, flety itp) ale zalety fortepianówek są nieistotne w tym przypadku wręcz mogą przeszkadzać i np wolę tego typu barwami grać na klawiaturze syntezatorowej. To samo się tyczy barw syntezatorowych typu Lead bo przecież tu w pierwowzorach mieliśmy klawiatury plastikowe które są szybsze do solówek. Podkreślam że tu ponownie miej na uwadze że mówimy o twoim przypadku czyli przejściu z syntezatorowej klawiatury na fortepianową Wink Dobry zawodowy pianista nie będzie miał problemu z przejściem na kalwiatury plastikowe bo gorzej jest w druga stronę) Wink

Ad3. odpowiedź jest w Ad1 i częściowo w Ad2.

Ad4. musisz popróbowac więcej na fortepianówce i zdecydować ale obawiam się że przesiadka na taka klawiaturę, jej wyczucie i nauczenie się na niej grać może zająć dużo więcej czasu jak ci się może wydawać.

Ad5. Ja bym widział dla ciebie dwa scenariusze jak bym był na twoim miejscu:
1. Zakładając że nie będziesz szedł w kierunku klasycznego fortepianu. Kupił bym MODX7 i sprzedał MOXF a w jej miejsce kupił inny syntezator innej firmy aby rozszerzyć potencjał brzmieniowy.
2. Sprzedał bym MOXF, kupił MODX6 i dokupił dobrą klawiaturę sterującą z dużą ilością gałek, suwaków i padami przy niezłej jakości kalwiatury jak na przykład Arturia Keylab 88 i podobne (np AKAI MPK 88 itp). Jakość klawiatury będzie raczej lepsza jak w MODX8 (ludzie na nią dość narzekają na forach) więc do grania pianinem będzie to nawet lepsze rozwiązanie po za tym zyskujesz pady i wiele innych. Nie wiem jaki będzie bilans finansowy ale może ci jeszcze zostanie na dodatkowy moduł lub niedrogi syntezator który uzupełni brzmienia MODX.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.10.2019, 16:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2019, 16:56 przez Dominik M..)
RE: Yamaha MODX
Dziękuję, bardzo mi pomogło to, co napisałeś, bo w zasadzie, czułem, że tak może być z największym prawdopodobieństwem...

Bardzo dobry pomysł np. z tą Arturią, nie brałem pod uwagę, ale słyszałem o zaletach tej klawiatury i o właśnie jakichś klikających niedoróbkach klawiszy w Modx8...

Taką Arturię podłączę do Modx i bedę na niej grał barwami Modx, tak to działa?

Prawdę mówiąc, gram po połowie czasu barwą czystego fortepianu, a druga połowa całą resztą wszystkich brzmień...

Sam fortepian i odpływam na godzinę, dwie...

Szkoda, że Modx 8 ma problemy z tą klawiaturą, bo też ludzie piszą, że jest ona lżejsza w grze od normalnej pełnoważonej i lżejsza w grze od np. od Montage 8, wiec może bym się szybciej nauczył... ale są niedoróbki...

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,899 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 513 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,873 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,626 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS