Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
02.10.2018, 18:16,
RE: Yamaha MODX
Witam wszystkich jeszcze raz gdyż to mój pierwszy post poza powitalnią :-)
Właśnie przymierzałem się do używki MOXF kiedy wyszedł MODX i jakby to powiedzieć zachorowałem, (tylko z portfela powiało chłodem)
Śledzę wątek na bieżąco i wszystkie filmy na YT i jedno wiem: chcę mieć to cudo.
Pytanie mam takie czy dla laika, ale ze słuchem, MODX nadaje się na pierwszy instrument do eksperymentów z dźwiękiem i tworzenia kompozycji ze słuchu, oraz dla nauki gry dla mnie i dla syna?
Czy do nauki gry koniecznie musi być wersja 88 klawiszy?
Wiem że do dylematów z wyborem jest osobny dział ale tak się ukierunkowałem na MODX że szukam tylko poważnego powodu który mógłby mnie zniechęcić :-)

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
02.10.2018, 18:38,
RE: Yamaha MODX
(02.10.2018, 18:16)flyski napisał(a): Pytanie mam takie czy dla laika, ale ze słuchem, MODX nadaje się na pierwszy instrument do eksperymentów z dźwiękiem i tworzenia kompozycji ze słuchu, oraz dla nauki gry dla mnie i dla syna?
Witaj Smile

Do eksperymentów i tworzenia kompozycji jak najbardziej. Do nauki gry na pianinie też się nada, choć docelowo lepsze byłoby stage piano czy cyfrowe zamiast sytezatora ale nie będzie tragedii, no chyba że syn zacznie ten instrument porównywać do pianina akustycznego Wink
W ostatecznym rozrachunku MODX 8 jako wspólny instrument dla Was, powinien zdać egzamin na 5!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.10.2018, 19:00,
RE: Yamaha MODX
(02.10.2018, 18:38)Rychubil napisał(a): W ostatecznym rozrachunku MODX 8 jako wspólny instrument dla Was, powinien zdać egzamin na 5!

8ka - tego się obawiałem :-)
(już mniejsza o pieniądze, ale gdzie ja to zmieszczę...)
Czy bardziej chodzi o ilość klawiszy czy mechanizm młoteczkowy? (można nim lepiej modelować dźwięk klawisza?)

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
02.10.2018, 19:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2018, 22:01 przez garit.)
RE: Yamaha MODX
Też ograłem wstępnie MODX8. Na pewno jeszcze pogram, tak żeby mieć pełniejszy ogląd.
Pierwsze spostrzeżenia:
- instrument nadal duży, przez to, że nie ma tych przycisków po prawej stronie jest ogromna przestrzeń, która spokojnie zmieści laptopa czy dużego tableta
- plastik, ale wygląda dobrze i w dotyku też dobrze (jak dla mnie)
- ekran chyba taki sam jak w Montage, w każdym razie czytelny, ale wielokrotnie musiałem powtarzać nacisk bo albo nie trafiałem, albo za lekko
- klawiatura jest OK, dla pianistów zapewne za lekka, do nauki się nada, ja się przyzwyczaiłem po parunastu minutach i myślę, że kupię właśnie tą wersję (ale ogram wcześniej też 6 i 7). UWAGA, sprawdźcie czy wam też klawiatura ta pobrzdękuje. Nie powiedziałbym, że jest głośna ani też cicha, gdzieś po środku, ale to pobrzękiwanie ze środka jest fatalne. Na słuchawkach już tego nie słychać, ale np. domownicy dostaną cholery. Może to tylko ten egzemplarz, albo jego usytuowanie. Do sprawdzenia.
- brzmienie znane i lubiane, ja nie wysłyszałem jakichś różnic w stosunku do Montage, za mało też je znam. Fortepian CFX słodki, brzmienia Wojtka Olszaka (były wgrane) super, E.piana bardzo dobre, Gitary super, wiadomo.
- Rhythm Pattern stanowczo za głośno do brzmienia podstawowego, może w aktualizacji systemu to zmienią. A w ogóle to raczej gadżet.

Na razie tyle.

Odpowiedz
04.10.2018, 12:10,
RE: Yamaha MODX
Czy pedał typu Nektar NP-2 można podłączyć do regulacji tej SuperGały w MODX ? czy to musi być innego rodzaju pedał? (jaki?)

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
04.10.2018, 13:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2018, 14:11 przez Valtari.)
RE: Yamaha MODX
Nektara Np2 nie da się tak wykorzystać. Pedały systain mają dwa tryby - trzymaj i puść. To tylko przycisk zamykający obwód ubrany w formę pedału. Do gały potrzeba takiego który płynnie przechodzi z minimum do maksimum, czyli nie przycisk tylko potencjometr do płynnego zmieniania parametrów.
Z Yamahy jest Fc7

Ja już mam Smile
Na razie rozpakowałem i podłączyłem żeby sprawdzić czy żyje Smile
Nie odnotowałem żadnych hałasów ze strony klawiatury o których wspominał Garit. Pracuje tak jak w P115 i Ydp143 które ograłem kilka dni temu dla przypomnienia i żeby mieć porównanie

Odpowiedz
04.10.2018, 14:52,
RE: Yamaha MODX
(04.10.2018, 13:24)Valtari napisał(a): Ja już mam Smile

Gratulacje!!!
Czekamy na pierwsze wrażenia Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.10.2018, 15:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2018, 15:52 przez flyski.)
RE: Yamaha MODX
Dzięki Valtari, coś takiego będę szukał.

(04.10.2018, 13:24)Valtari napisał(a): Ja już mam Smile
Na razie rozpakowałem i podłączyłem żeby sprawdzić czy żyje Smile

No właśnie wersja 8 (podczas gdy zastanawiałem się 7 czy 8 ) zniknęła ze stanu pewnego sklepu w Poznaniu :-P

Gratuluję , ja dalej waham się nad wersją Rolleyes

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
04.10.2018, 16:46,
RE: Yamaha MODX
No zniknęła ze stanu w Poznaniu, zniknęła Tongue
Ale jak chcesz sprawdzić klawiaturę MODX8, to ograj P115, lub Ydp143. Tam jest taka sama

Odpowiedz
04.10.2018, 21:51,
RE: Yamaha MODX
No, Valrari... Czekam na recenzję. Klawiaturę w P-115 lubię Smile

Odpowiedz
05.10.2018, 05:44,
RE: Yamaha MODX
Przyjedź pograć Smile
Pisałem wcześniej że jak ktoś ma ochotę to zapraszam.
Mój opis instrumentu nie byłby obiektywny, długo czekałem na następcę MOXFa i jak tylko się pojawił to po pierwszych przeciekach na temat MODX napaliłem się jak komornik na meble Smile

Odpowiedz
05.10.2018, 10:18,
RE: Yamaha MODX
(05.10.2018, 05:44)Valtari napisał(a): ... napaliłem się jak komornik na meble Smile

Piękne Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.10.2018, 13:46,
RE: Yamaha MODX
(05.10.2018, 05:44)Valtari napisał(a): Przyjedź pograć Smile
Pisałem wcześniej że jak ktoś ma ochotę to zapraszam.
Mój opis instrumentu nie byłby obiektywny, długo czekałem na następcę MOXFa i jak tylko się pojawił to po pierwszych przeciekach na temat MODX napaliłem się jak komornik na meble Smile

Napisz o swoich subiektywnych odczuciach i tyle Smile

Odpowiedz
08.10.2018, 21:08,
RE: Yamaha MODX
No jasne, Valtari napisz jak wrażenia. Napisałem Ci też priv.

A tu twój ulubiony prezenter coś więcej o współpracy MODX z kompem:
https://www.youtube.com/watch?v=Nnys9yYFwbw

Odpowiedz
09.10.2018, 07:11,
RE: Yamaha MODX
Wrażenia jak dotąd zgodne z oczekiwanymi Smile
Na razie przesłuchuje brzmienia i nigdzie głębiej jeszcze nie wchodziłem. Ogólnie to nie należę do osób które wyciskają wszystko z instrumentu Smile więc własnych pewnie nie stworzę ale te co są na pokładzie są dla mnie więcej niż satysfakcjonujące

Odpowiedz
09.10.2018, 10:27,
RE: Yamaha MODX
Tutaj fajne tutoriale się pojawiają:

https://www.youtube.com/watch?v=E1Ck45yt...ooMOKxu6cU

Odpowiedz
09.10.2018, 21:12,
RE: Yamaha MODX
No to mam i ja. Na razie to czarna magia jako że to mój pierwszy klawisz w ogóle.
Brzmień z presetów mnóstwo i niektóre na prawdę niesamowite.
Nie mam porównania więc może to zbytnie zachwyty, ale ja się nie zawiodłem.

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
09.10.2018, 21:23,
RE: Yamaha MODX
Gratulacje! Jaką wersję wybrałeś? Napisz kilka słów o klawiaturze jak ją już trochę wyczujesz.

Odpowiedz
09.10.2018, 21:28,
RE: Yamaha MODX
To już mój któryś tam instrument a zachwycam się nim jakby to był pierwszy Smile

Odpowiedz
09.10.2018, 22:10,
RE: Yamaha MODX
Stanęło na tym że klawiatura ma być pełna więc pokój wypełnia 8ka :-D

Co do samej klawiatury to znajomy muzyk (klarnecista wprawdzie, ale na fortepianinach też uczony), dobrze ocenił klawiaturę - jak to określił - trochę lżejsza niż w pianinie , bardziej fortepianowa.
Dla mnie i syna nauka gry dopiero przed nami więc sporo wody upłynie nim będziemy mogli ten aspekt krytycznie ocenić.
Na tą chwilę mogę powiedzieć czysto technicznie, iż klawiatura jest równiutka, przyjemna w dotyku powierzchnia klawiszy (bałem się że będzie bardziej "plastikowa").
pod naciskiem klawisze pracują miękko z lekkim oporem.
Co do hałasu to ledwo słychać jak klawisze biją po jakimś miękkim odboju, praktycznie nie wydają żadnego dźwięku, chyba, że się uderzy bardzo silnie to i ten dźwięk odboju wyraźnie słychać.

I taka dygresja: myślałem że najbardziej wciągnie mnie na początku bogactwo brzmień, a złapałem się na tym, że co chwilę ogrywam pianino, wracam do niego po oszałamiającej porcji innych dźwięków jak do domu Rolleyes

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
09.10.2018, 23:09,
RE: Yamaha MODX
No to nic tylko się cieszyć! Też przymierzam się do ósemki, dziękuję za twoją opinię i życzę owocnej nauki.

Pozdrawiam Paweł

Odpowiedz
10.10.2018, 00:28,
RE: Yamaha MODX
Gratulacje Smile
To na forum już czterech użytkowników MODXa, dwie 6tki i dwie 8ki.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.10.2018, 08:41,
RE: Yamaha MODX
No proszę, pięknie! Ja może wkrótce dołączę.

Jest już pierwsza aktualizacja, sprawdźcie jaką wersję macie.
Tu tutorial jak zrobić update:

https://yamahasynth.com/modx-category/mo...ating-modx

Odpowiedz
10.10.2018, 09:55,
RE: Yamaha MODX
Ta aktualizacja wyszła zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży. Nie orientowałem się jeszcze czy usuwa jakieś błędy czy dodaje jakąś funkcje. No ale zaktualizować oczywuście trzeba.
Oby nie było tak jak z najnowszą aktualizacją Win10 zjadającą pliki Smile

Odpowiedz
10.10.2018, 12:10,
RE: Yamaha MODX
Zaktualizowałem OS z 1.00.1 do 1.10 sprzęt dalej działa. Cool
Razem z nowym systemem jest PDF z opisem zmian.

A w skrócie dodano:

New Functions in MODX Version 1.10

• A new function has been added that allows you to selectively enable (or disable) recording of Arpeggio data, when recording MIDI songs.
• You can now set a Center Note in the Edit Waveform display.
• You can now set a key for assignment when loading WAV files or AIFF files as waveforms.
• You can now select the Assignable Knob for Common Parts, by pressing the [PART SELECT MUTE/SOLO] in the dialog displayed when selecting the Part parameter and pressing the [CONTROL ASSIGN] button.
• The Panel Lock function has been added to prevent inadvertent operations during your performance.

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
10.10.2018, 14:51,
RE: Yamaha MODX
Aktualizacja firmware była dostępna juz w momencie wypuszczenia instrumentu na rynek. Prezentacja była 15.09, instrumenty zaczęły trafiać już do rąk w dniu 19 lub 20.09 i pamietam że w tym samym dniu już robiłem podniesienie firmware.

Odpowiedz
11.10.2018, 09:35,
RE: Yamaha MODX
Obszerny test z fajnymi próbkami dźwiękowymi Smile

https://www.amazona.de/test-yamaha-modx6...nthesizer/

Odpowiedz
11.10.2018, 10:02,
RE: Yamaha MODX
Panie i Panowie,
Dwa pytania:

Czy ktoś może potwierdzić czy w MODX jest już fabrycznie wgrany Bosendorfer, czy trzeba wgrać sobie samemu i czy jest za free?

Czy ktoś wgrywał już te 512 Performanceów z XF, które dodali ostatnio do Montage?

Odpowiedz
11.10.2018, 11:13,
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 10:02)garit napisał(a): Panie i Panowie,
Dwa pytania:

Czy ktoś może potwierdzić czy w MODX jest już fabrycznie wgrany Bosendorfer, czy trzeba wgrać sobie samemu i czy jest za free?

Czy ktoś wgrywał już te 512 Performanceów z XF, które dodali ostatnio do Montage?

Bosendorfer do pobrania za free z kodem, który tam podany (bose17).

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
11.10.2018, 11:28,
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 10:02)garit napisał(a): Panie i Panowie,
Dwa pytania:

Czy ktoś może potwierdzić czy w MODX jest już fabrycznie wgrany Bosendorfer, czy trzeba wgrać sobie samemu i czy jest za free?

Czy ktoś wgrywał już te 512 Performanceów z XF, które dodali ostatnio do Montage?

Ja mam wgrane: Montage Expanded, Motif XF Performance i Wojtek Olszak Pack. Bosendorfer wgrany nie jest. Trzeba samemu sobie pobrać i zainstalować jak ktoś potrzebuje.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,897 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 511 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,869 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,623 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS