Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
25.11.2018, 14:16,
RE: Yamaha MODX
No rozgryzam, ale się nie da bo tyle inspirujących brzmień, że tylko grać.

Ale załadowałe Motif XF Preformance. Czy ktoś wgrał już to? Czy to normalne, że wszystkie Party są jako NO ASSIGN.
Grać wszystko gra poprawnie.

Odpowiedz
25.11.2018, 21:23,
RE: Yamaha MODX
(25.11.2018, 14:16)garit napisał(a): ........Czy to normalne, że wszystkie Party są jako NO ASSIGN.
.................

Niestety tak to sobie wymyślili i tak jest. Swoją drogą mam nadzieję że przy najnowszej aktualizacji systemu cała ta paczka 512 Performances zostanie dodana do wewnętrznego banku Presets tak jak to się stało w aktualizacji systemu w Montage do wersji 2.5.
Jeśli chcesz sobie ręcznie uzupełnić kategorie to wystarczy pobrać ze strony dla Montage pdf z " Montage6/7/8 Data List for V2.5" gdzie te nowe pozycje zaczynają się od Performances nr 2144 i są oznaczone dodatkowo " *1 " i tam widać jaka jest kategoria i podkategoria dla danej pozycji.

link: Montage Data List for V2.5

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.11.2018, 21:58,
RE: Yamaha MODX
O dzięki bestspec. Z tym pdf dobry pomysł, ale faktycznie może zaczekam na ten ruch przenoszący te Preformace do wew. pamięci. Ciekawe czy tak zrobią.
Z tymi Partami NO ASSIGN tak sobie wymyślili, odpowiedź jaką dostałem na forum Yamahy to w skrócie, że to ma być taka baza do swoich Performance a jest o tyle więcej możliwości kontroli niż w Motifie, że każdy niech sobie sam popodpina i opisze jak chce.

Ja wgrałem jeszcze 3 biblioteki z tych bezpłatnych, jest jeszcze CS80 no i od Wojtka Olszaka.
Na razie te 3 weszły, ale nie widzę gdzie sprawdzić ile pamięci jeszcze zostało.

A te które kupiłeś to są bardziej pod elektronikę czy różne?

Odpowiedz
25.11.2018, 23:02,
RE: Yamaha MODX
Jak chcesz zobaczyć ile pamięci na próbki już wykorzystałeś to klikasz przycisk Utility, na wyświetlaczu wybierasz Contents i następnie Data Utility i tu pokaże ci sie kilka pozycji jak ARP, Performances, Song, czy Waveform więc klikasz Waveform aby zobaczyć ile już pamięci zapisałeś z tego 1 GB. Jak wciśniesz np Library to pokażą ci się wszystkie Biblioteki które wgrałeś i możesz je z tego poziomu usunąć. Jak klikniesz Performance to pokażą ci się wszystkie Performance jakie masz w pamięci User (czyli tej edytowalnej) i możesz je pojedynczo usuwać lub całymi grupami.

Co do banków to FM-Xperience jest na tyle uniwersalny że każdy chyba znajdzie coś dla siebie choć w kwestii samogrających programów to raczej do nowoczesnych rzeczy ale od ambient po muzyke klubową czy nawet pop.
Evolving Soundscapes to juz jak sama nazwa wskazuje - dużo złożonych atmosferycznych padów i FX a rytmicznie do ambiento-nastrojowej-nostalgicznej muzyki.

Dema są na stronie producenta:https://easysounds.eshop.t-online.de/epa...ium_Series

Aha i mam nadzieję że nikt nie przegapił, że tak samo jak posiadaczy Montage tak i dla posiadaczy MODX darmowo jest Bosendorfer oraz Sample Robot ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.11.2018, 08:58,
RE: Yamaha MODX
O dzięki, to zobaczę tam pod Waveform. Na górze wyświetla tylko liczbe zajętych slotów bibliotek i tym sie zasugerowałem.

Zainstalowaie Sample Robot jeszcze przede mną. Tak samo John Melas edytor.
Właśnie easysound zamieścił tutorial jak w tym edytorze łączyć biblioteki itp.:
https://www.youtube.com/watch?v=NhBDKxvu5Qg

No, ale wczoraj jeszcze walczyłem z zainstalowanie Cubase AI, niestety porażka, kazali odinstalować i jeszcze raz wszystko instalować. Zobaczę czy dziś pójdzie.

Odpowiedz
26.11.2018, 19:27,
Wink  RE: Yamaha MODX
Mam i ja wersja 8, chyba się starzeję bo brzmienia z lat 80 wywołują u mnie uśmiech na twarzySmile. Na razie tylko ogrywam i brzmienie ogólnie suuuper!!! Jedyną rzeczą która mnie drażni to brzęczenie przycisków, co mnie nieco dziwi bo wyglądają na solidnie osadzone ale jednak na wyciszonym dźwięku przy uderzaniu w klawisze słychać rezonanse. Wystarczy położyć rękę na przyciski i już jest ciszej u was też tak jest?

Odpowiedz
26.11.2018, 19:36,
RE: Yamaha MODX
Nie miałem problemu z Cubase.
Co do programów Johna Melasa to kupiłem cały pakiet ale najbardziej na ta chwilę przydatny jest Waveform Editor i Total Librarian choć są jeszcze we wczesnym stadium i do tego co można na nich zrobić w wersji dla Motif jeszcze trochę brakuje.
W Waveform Editor chore jest to że czyta tylko banki z MODX i Montage a nie wgrasz już nic w formacie Motif mimo ze sam instrument to potrafi więc jak ktoś zmienił Motif na Modx czy Montage to zong.
Pozostaje wczytanie banku z motif do Modx i zapisanie go w formacie Modx i wtedy obrabiać w etytorze. Ma to swoje niedogodności bo jeszcze pozostaje pousuwać niepotrzebne brzmienia z motifa bo jak wiadomo w motif nie było Bibliotek tylko sama pamięć USER która wgrywa i zapisuje sie w całości więc jak nowy pakiet brzmień był w USER1 do dodatkowo wgrywa ci sie do MOdx również to co było w motif w USER2 USER4 i USER4 oraz DrumUSER a że to "w gratisie" z reguły fabryczna zawartość MOtif to dobrze to usunać przy zapisie do formatu MODX bo skoro MODX i MOntage ma wszystko co Znajduje się w MOtif to po co mi dupilkaty.

Szczerze to taką sytuacje dotąd spotykam tylko u Yamahy aby pamięć USER zapisywała i nadpisywała sie w całości.

Total Librarian też ma dla mnie dziwne ograniczenia bo możesz zassać do niego tylko zawartość z Modx przez MIdi lub USB a nie można w nim na ta chwilę otworzyć żadnego pliku w formacie MOntage czy MODX o Motif nie wspominając ale wersja dla Motif juz posiada opcje Importu plików w formacie MOtif więc liczę że za jakiś czas tak samo będzie w wersji dla MOntage/Modx.

O tych dwóch sprawach pisałem 2 dni temu do Johna ale nie odpowiedział (odpowiedział mi w innej sprawie więc emailie czyta Smile

Witamy w szcześcliwym gronie bacamusic Wink
Ja nie potwierdze mo mam wersję 6

Co do brzmień lat 80 to jak kupiłem MODX głównie dla syntezy FM wiec akurat cie rozumie Wink Choć nic nie stoi na przeszkodzie aby robić w FM nowoczesne brzmienia o czym mozna się przekonać w banku FX Xperience od Easy Sounds

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.11.2018, 19:48,
RE: Yamaha MODX
(26.11.2018, 19:27)bacamusic napisał(a): Mam i ja wersja 8

Gratulacje Smile
To już jest Was 6-iu użytkowników tegoż syntezatora (2x 61, 4x 88).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.11.2018, 19:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2018, 19:54 przez bacamusic.)
RE: Yamaha MODX
No nie wątpię że grono posiadaczy MODX jest szczęśliwe bo brzmienie zacne więc jest się czym delektowaćWink

Dzięki ja również gratuluję wszystkim posiadaczom MODXa
Co do brzmienia to zgadzam się w pełni że jest z czego wybierać i można bez problemu zarówno znaleźć nowoczesne brzmienia jak i tworzyć swoje.

Odpowiedz
26.11.2018, 20:39,
RE: Yamaha MODX
@bacamusic

Tak, mogę potwierdzić to brzęczenie. Ogólnie klawiatura w MODX8 jest głośna i rezonuje coś tam w środku. Pisałem o tym kiedyś. Na szczęście jak na razie nie słyszę innych grzechotów z samych klawiszy. W ogóle same klawisze sprawiają bardzo dobre wrażenie, no może czarne mogłyby być matowe bo mi paluchy się ślizgają trochę. Mam nadzieję, że cała klawiatura będzie solidna. Nie jest też szybka, ale może to moje niewyrobione palce.
Ogrywałem dużo różnego sprzętu i mało co jest ciche.
No cóż za taką cenę to jednak jest jakiś kompromis. Ja tam się cieszę, że nie jest taka jak w Montage, bo nie kupił bym wtedy MODX w wersji 8. W Montage może i jest lepsza dla pianistów, ale dla mnie była stanowczo za ciężka/trudna.

Ja niestety z Cubase będę się woził długo, bo musiałem napisać maila do Steinberga. Niby wszystko zrobiłem jak trzeba ale zapewne coś schrzaniłem i podaje mi komunikat, że Ten kod aktywacyjny już został użyty i mam się skontaktować z dostawcą. No zobaczymy.

Odpowiedz
26.11.2018, 21:29,
RE: Yamaha MODX
(26.11.2018, 20:39)garit napisał(a): Ogrywałem dużo różnego sprzętu i mało co jest ciche.

ale nie ma chyba nic głośniejszego od klawiatur w nordach Dodgy

(26.11.2018, 20:39)garit napisał(a): Ja niestety z Cubase będę się woził długo, bo musiałem napisać maila do Steinberga. Niby wszystko zrobiłem jak trzeba ale zapewne coś schrzaniłem i podaje mi komunikat, że Ten kod aktywacyjny już został użyty i mam się skontaktować z dostawcą. No zobaczymy.

Ja miałem dokładnie to samo. Pisałem 3 razy do Steinberga i żadnej pomocy. Za każdym razem odsyłali mnie do ich FAQ więc odpuściłem sobie. Nie wejdę już pewnie nigdy w Cubase'a.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.11.2018, 23:09,
RE: Yamaha MODX
(26.11.2018, 21:29)Rychubil napisał(a): Ja miałem dokładnie to samo. Pisałem 3 razy do Steinberga i żadnej pomocy. Za każdym razem odsyłali mnie do ich FAQ więc odpuściłem sobie. Nie wejdę już pewnie nigdy w Cubase'a.


No to żeś mnie zasmucił. Trochę mi zależy jednak. No nic będę walczył.

Odpowiedz
26.11.2018, 23:41,
RE: Yamaha MODX
W sumie to tego Cubase to możecie reklamować u sprzedawcy Modx. Może ktoś ze sklepu w którym kupowaliście otworzył karton i zainstalował sobie w domciu Cubase i teraz juz tego klucza nie można użyć. Tak to mi wygląda niestety bo w to że np Yamaha dawała np do dwóch instrumentów ten sam klucz albo że Steinberg przekazał do Yamachy jakąś część nieaktualnych już kluczy (użytych) to mi mniej prawdopodobne się wydaje.
W sumie jak nie możecie skorzystać z części tego co było w zestawie (na pudełku nawet jest napisane co wchodzi w skład zestawu) to produkt jest niepełnowartościowy i można go reklamować. Niech wymienią wam Modx na takie z właściwą karteczką dla Cubase Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2018, 00:29,
RE: Yamaha MODX
U mnie sprawa z Cubase wyglądała tak, że kupiłem rejestrator Zoom H4n i do niego był dołączony klucz produktu Cubase LE, czyli karteczka z numerem do rejestracji. Zainstalowałem go i chodził.
Kiedy jednak musiałem na nowo postawić Windowsa w moim laptopie, klucz po raz drugi już nie był aktualny. Pisałem do Steinberga, no i olewka totalna.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.11.2018, 00:44,
RE: Yamaha MODX
(27.11.2018, 00:29)Rychubil napisał(a): U mnie sprawa z Cubase wyglądała tak, że kupiłem rejestrator Zoom H4n i do niego był dołączony klucz produktu Cubase LE, czyli karteczka z numerem do rejestracji. Zainstalowałem go i chodził.
Kiedy jednak musiałem na nowo postawić Windowsa w moim laptopie, klucz po raz drugi już nie był aktualny. Pisałem do Steinberga, no i olewka totalna.

Twój problem dotyczy tzw przeniesienia licencji a dokładnie reaktywacji której trzeba dokonac jak zmienisz komputer lub na starym przeinstalujesz system.
Czytaj to z linku a dokładnie to co dotyczy reaktywacji: https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us...activation

może ci to pomoże.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2018, 01:05,
RE: Yamaha MODX
(27.11.2018, 00:44)bestspec napisał(a): Czytaj to z linku a dokładnie to co dotyczy reaktywacji: https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us...activation

może ci to pomoże.

Dzięki. Spróbuję jutro po raz kolejny, może się wskrzesi Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.11.2018, 09:54,
RE: Yamaha MODX
(26.11.2018, 23:41)bestspec napisał(a): otworzył karton i zainstalował

Ja tam nie podejrzewam nic takiego. Cała procedura jest tak zakręcona, że to woła o pomstę do nieba. I bardzo łatwo coś skopać.
Raczej ja coś skopałem.
Ja już próbowałem z tą reaktywacją i nic.
Procedura reaktywacji wymaga odinstalowania i zainstalowania raz jeszcze eLicensera i Cubase.

To Rychu powodzenia.

Status mojej reklamacji OPEN. Zobaczymy jak działa Steinberg.

Póki co gramy gramy panowie. MODX czeka.

Odpowiedz
27.11.2018, 14:20,
RE: Yamaha MODX
Hmm. U mnie to jakoś sprawnie poszło że powiem szczerze nie pamiętam samej procedury instalacyjnej. Wydaje mi sie że pobrałem kliknąłem instaluj i poszło Wink Zainstalowałem z czystej ciekawości aby zobaczyć co tam nowego jest bo na co dzień korzystam z Cakewalk by Bendlab który jest jak wiadomo za darmo i moim zdaniem choćby samo zarządzanie wtyczkami jak interfejs ma dużo lepszy ale to już rzecz gustu (kiedyś korzystałem tylko z Cubase i to od jego pierwszej wersji dostępnej na Atari ST gdzie PC jeszcze nie istniał w świecie muzyki Wink )

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2018, 15:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2018, 15:11 przez garit.)
RE: Yamaha MODX
Żeby było śmieszniej ja ładnych parę lat temu przechodziłem już przez instalacje Cubase AI, jak kupiłem MOXa. Pamiętam do dzisiaj, że to nie było proste, ani intuicyjne. Obyło się wtedy bez reklamacji, jakoś poszło, ale dziwiłem się jak można tak skomplikować instalację programu. A też zainstalowałem już kilka różnych DAWów w swoim życiu. I jak widzę nic się nie zmieniło tutaj.


No ale panowie, wracając do MODXa, 2 pytania mam:

1. klikam sobie na jakiś Performance - jak sprawdzić skąd on jest? z której biblioteki? a może z pamięci User. Tylko z poziomu Performace, żeby nie musieć wchodzić do pamięci User ani biblioteki i tam go szukać.


2. Czy po updatowaniu systemu operacyjnego załadowane Library zostają w instrumencie?

Odpowiedz
27.11.2018, 21:01,
RE: Yamaha MODX
Garit:

Ad 1. Będąc w trybie Performances (przycisk Category nieaktywny) i mając aktywny tryb na nazwie Performances (biała ramka na nazwie performances) wciskasz przycisk Enter (albo na wyświetlaczy klikasz na nazwę performance) wejdzie sie w Edycję i po lewej stronie na wyświetlaczu wyskoczy pionowe Menu z kturego klikasz na pozycję Property i wyświetli ci sie to czego szukasz czyli nazwa Banku z którego pochodzi dane Performance, jaką ma kategorię i podkategorię przypisaną a nawet komunikaty Midi takie jak Program Change i Bank Select jakie trzeba wywołać aby ta Performance nam się ustawiła/przełączyła na danej ścieżce w sequencerze itp.

Będąc w trybie Performances z aktywnym trybem Category wciskasz 2 razy enter i dalej jak wyżej wybierasz Property i odczytasz dane dla barwy która była zaznaczona

Ad 2. nie sprawdzałem ale postawił bym że nie kasują się. Zreszta w Modx tak szybko sie wszystko wgrywa że możesz próbować - wiele czasu nie stracisz Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2018, 21:35,
RE: Yamaha MODX
Dzięki bestspec,

Skąd ty to wszystko wiesz???


Znając siebie to faktycznie do następnego update'u zaczekam i jak się biblioteki skasują to wgram ponownie. Faktycznie szybko to chodzi bo już trochę pożonglowałem różnymi bibliotekami. Niestety 1 GB to w malutko.

A to może nie słyszałeś o bezpłatnych Performance'ach FranckyR? Właśnie ogrywam, jedyne 4MB a jest ich trochę. Nie wiem czy lubisz takie klimaty trochę EDM, elktronicznej. Ja nie za bardzo, ale parę fajnych jest.

Odpowiedz
27.11.2018, 22:21,
RE: Yamaha MODX
Nie słyszałem chyba o tych barwach to podaj link proszę. Ja już tego wszystkiego mam tyle że trochę się gubię Wink
Przesłuchałem juz wszystko to co kupiłem z Easy Sounds (a w czarny piątek była taka promocja ze skusiłem się na 2 dodatkowe banki (Analog III i Nature Of Chill), a nie przesłuchałem jeszcze wszystkiego co fabrycznie siedzi w MODX (pozostała mi jeszcze kategoria Sound FX, Musical FX i Ethnic) Wink.

Pobrałem ze strony Yamahy wszystko co dali za darmo do Montage SX, FX i MOXF, bo to wszystko można bez problemu wgrać
(i jest tego sporo) ale okazuje sie że można też wgrać fabryczne (lub niefabryczne) barwy od Motif Classic i ES (z wersjami Rack włącznie) pod warunkiem że nie wykorzystują zewnętrznych sampli tylko są oparte na tym co w instrumencie. Jeśli ktoś miał kiedyś Classic lub ES to sentymentalnie może do tego wrócić bo od SX w górę to w MODX i Montage mamy wszystkie barwy w Presetach a z tych starych modeli już nie ma.

Jest też sposób aby wgrać banki z Motif ES które korzystają z Sampli zewnętrznych ale potrzeba do tego pośrednio wykorzystać Motif XS z Pamięcią na sample do którego nie mam dostępu Sad Mam kilka takich banków wiec przydała by się pomoc kogoś kto ma dostęp do XS i chwilę wolnego czasu. Zysk taki że też będzie miał do tego dostęp Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2018, 22:39,
RE: Yamaha MODX
Ja to znalazłem poprzez stronę:

http://www.moessieurs.com/banque-francky-montage.html


To są ci Francuzi co też dużo robią tutoriali i filmików o MODX i Montage. Na stronie zamieszczają też fajne informacje.
Ta biblioteka ma 128 Performanceów, właśnie ogrywam, jest nieźle, lepiej niż się na początku spodziewałem, chociaż nie do końca mój klimat.

Niestety nie mam dostępu do XS. Może ktoś się objawi.

Odpowiedz
27.11.2018, 22:45,
RE: Yamaha MODX
Stronę znałem ale barw nie pobierałem. Dzięki.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.11.2018, 14:07,
RE: Yamaha MODX
Witam! Smile
Mam między innymi klawiszami MODX8 (i o niej tutaj piszę) więc mogę podzielić się spostrzeżeniami.
Na początku zaznaczę że moją główną klawiaturą jest KORG KRONOS2 88 - jego nic nie przebije. Pozostałe 6 klawiszy uzupełniają go.
Wracając do YAMAHY - a miałem ich wiele - myślałem o MONTAGE, ale biorąc pod uwagę cenę (MODX połowa kwoty) a możliwości te same - wybrałem MODX.

Co mnie na początku zaskoczyło, to spodziewałem się znacznie gorszej jakości zarówno wykonania, użytych materiałów, mechaniki klawiatury. Tu nie można porównywać z MOXFami i tego typu sprawami. Jest na prawdę dobrze! (czyt. lepiej).

Dla mnie osobiście (choć nie grałem na MONTAGE) nie ma co przepłacać. Porównuję do KRONOSa, ale myślę że jest to obiektywna opinia bo nie 'szaleję' na jej punkcie.

Do jakich styli?
Każdy klawisz który można edytować do wszystkiego nadaje się.

sprzedam: ROLAND QUAD-CAPTURE; CYMATIC AUDIO 16xIN(jack mono)1xOUT stereo.
Odpowiedz
28.11.2018, 14:48,
RE: Yamaha MODX
(28.11.2018, 14:07)endorfin napisał(a): Witam! Smile
Mam między innymi klawiszami MODX8 (i o niej tutaj piszę) więc mogę podzielić się spostrzeżeniami.
Na początku zaznaczę że moją główną klawiaturą jest KORG KRONOS2 88 - jego nic nie przebije. Pozostałe 6 klawiszy uzupełniają go.
Wracając do YAMAHY - a miałem ich wiele - myślałem o MONTAGE, ale biorąc pod uwagę cenę (MODX połowa kwoty) a możliwości te same - wybrałem MODX.

Co mnie na początku zaskoczyło, to spodziewałem się znacznie gorszej jakości zarówno wykonania, użytych materiałów, mechaniki klawiatury. Tu nie można porównywać z MOXFami i tego typu sprawami. Jest na prawdę dobrze! (czyt. lepiej).

Dla mnie osobiście (choć nie grałem na MONTAGE) nie ma co przepłacać. Porównuję do KRONOSa, ale myślę że jest to obiektywna opinia bo nie 'szaleję' na jej punkcie.

Do jakich styli?
Każdy klawisz który można edytować do wszystkiego nadaje się.

Zgodzę się co do porównania z MOXF.
Ale ty mając porównanie bezpośrednie z Kronosem 8, jakie masz odczucia co do samej klawiatury. Zgadzasz się, że jest dość głośna i coś tam rezonuje?

Odpowiedz
28.11.2018, 15:07,
RE: Yamaha MODX
(28.11.2018, 14:07)endorfin napisał(a): Mam między innymi klawiszami MODX8

No to już mamy "Siedmiu wspaniałych" (w tym jedna białogłowa) Big Grin którzy mają na forum MODXa. (2x 61, 5x 88).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.11.2018, 15:15,
RE: Yamaha MODX
Chodzi Ci o samą mechanikę klawiatury? Nie podpiętą do monitorów? Wszystkie klawiatury młoteczkowe (ważone) są w jakiś tam sposób same z siebie głośne.
Nie zrozum mnie źle, ale to tak jakbyś zapytał które opony bardziej szumią przy 100ce (zdrówko!) Smile

KRONOS ma twardszą klawiaturę, i tu znów napotykamy na sprawę czy to +/-?
Nie tylko ja myślę że to są już subiektywne odczucia.

Wolisz brunetki?? Wink

Czy rezonuje czy nie, to kwestia barw a nie mechaniki.

Jeszcze nie grałem - choć laikiem jestem w Waszym gronie - na syntezatorze który byłby stabilniejszy nawet nie od fortepianu, ale od pianina.
Tu już kwestia wykonania i praw fizyki wchodzi.

Choć jak się zastanowić, jak sprawdzić głośność mechaniki pianina? przed strunę palec włożyć? I tak usłyszysz mechanikę - i to jest w tym piękne...
...moim zdaniem Wink

sprzedam: ROLAND QUAD-CAPTURE; CYMATIC AUDIO 16xIN(jack mono)1xOUT stereo.
Odpowiedz
28.11.2018, 16:08,
RE: Yamaha MODX
No ja brunetki jednak Smile

A o rezonans to chodzi o odgłosy jakby z wew. instrumentu, ktoś pisał, że to przyciski brzeczą. Cały czas mówimy przy wyłączonym dźwięku.


Ale wiadomo, że to jest jakiś kompromis na pewno, między ceną a kosztami.

Odpowiedz
28.11.2018, 16:13,
RE: Yamaha MODX
Pozwolę sobie i się wtrącę Wink

(28.11.2018, 15:15)endorfin napisał(a): Wszystkie klawiatury młoteczkowe (ważone) są w jakiś tam sposób same z siebie głośne.

Są jednak mniej lub bardziej głośne. Tutaj fajne porównanie od 00:10:
https://www.youtube.com/watch?v=g3LeMPHKRrE
https://www.youtube.com/watch?v=gdzXbqW1c8Q

Miałem norda i słyszałem te klepanie nawet przez zamknięte słuchawki Confused

(28.11.2018, 15:15)endorfin napisał(a): KRONOS ma twardszą klawiaturę, i tu znów napotykamy na sprawę czy to +/-?
Nie tylko ja myślę że to są już subiektywne odczucia.

To rawda! Nigdy nie będzie w tej kwestii jednej, obiektywnej oceny.

(28.11.2018, 15:15)endorfin napisał(a): Wolisz brunetki?? Wink

Ja osobiście wolę brunetki ale jak blondynka ma to "coś", to też się zachwycę Big Grin

(28.11.2018, 15:15)endorfin napisał(a): Czy rezonuje czy nie, to kwestia barw a nie mechaniki.

Może raczej kwestia efektów symulacji mechaniki niż samej barwy ale jak widzę Garitowi chodziło o rezonowanie klawiatury w samej obudowie MODXa więc dobrze zrozumiałem.

(28.11.2018, 15:15)endorfin napisał(a): Choć jak się zastanowić, jak sprawdzić głośność mechaniki pianina? przed strunę palec włożyć? I tak usłyszysz mechanikę - i to jest w tym piękne...
...moim zdaniem Wink

Ciężko byłoby porównywać głośność mechaniki akustyka z cyfrowym ale można porównać pracę mechaniki cyfrówek z stage pianami czy syntezatorami z ważoną klawiaturą, jak chociażby właśnie MODX, poprzez upozycjonowanie mikrofonu w jednej, tej samej pozycji (pozycja głowy grającego), nagrać i porównać.

Owszem, te odgłosy czy symulacje odgłosów mają swój smaczek ale nie zawsze i nie w każdym gatunku. Używając wtyczki czasem prawie zupełnie wyłączam efekt odgłosu pedału czy raczej odejścia tłumika filcowego ze strun albo mocno zmniejszam odgłos uderzenia młotków.
Czasem jednak pozwalam na ich dość głośną pracę ale musi to być specyficzny klimat utworu, żeby pasowało. Mam np. taką płytę z interpretacjami utworów Chopina, gdzie wykorzystano efekty nie tylko odgłosów instrumentu ale i otoczenia:
https://www.youtube.com/watch?v=JXXyL-HvEXY

Ktoś mi kiedyś wysłał swoje nagranie wykonane w warunkach domowych, na pianinie akustycznym, gdzie m.in. słychać było również skrzypienie stołka pianisty czy jego oddech, no i to nagranie "żyło" Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 9,003 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 534 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 688 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,912 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,787 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS