Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
29.08.2020, 15:34,
RE: Yamaha MODX
(28.08.2020, 00:13)bestspec napisał(a): Jak pewnie wiecie albo i nie, od aktualizacji systemu do wersji 2.0 możliwe jest podłączanie urządzeń MIDI (klawiatury sterujące, kontrolery itp) do portu USB typ A w MODX czyli do tego do którego podpinamy nasze USB do zapisywania danych, sampli i ich wgrywania (barwy, sample itp). Ta możliwość rozwiązała problem z brakiem działania w tym samym czasie MIDI po USB i złączami DIN.
Nie ma problemu ze stosowaniem też rozgałęziaczy USB i dzięki temu do portu USB typ A mogę podłączyć swojego Kurzwaila jako klawiaturę sterującą do MODX i dodatkowo też pamięć USB aby wczytać nowe sample itp.
W drugim gnieździe USB tym typu B (jak w drukarce) mam kabel podłączony do laptopa i dzięki temu MODX jest mi interfejsem audio dla wirtualnych instrumentów np w Cubase i jednocześnie jest modułem dźwiękowym sterowanym przez Kurzwaila więc mogę korzystać w jednym czasie w ten sposób że klawiatura MODX gra np pianinem (z MODX) a klawiatura Kurzweila gra barwą typu Pad (z MODX). Do tego wszystkiego mam jeszcze gniazda MIDI DIN do wykorzystania w tym samym czasie jak się okazuje bo nawet jak się ustawi w ustawieniach MIDI I/O na Midi (czyli gniazda DIN) to połączenie przez USB w gnieździe typu A nadal działa.

MODX więc obsługuje w tym samym czasie: USB Audio (dla np VSTi) + USB MIDI (port USB A) + MIDI DIN

Nieźle Wink





Nieźle? Toż to super jest! Dzięki, bo nawet nie wiedziałem. Cały czas myślałem, żeby sobie w to wejście midi typ A wpiąć jakiś mały kontrolerek z padami, to przede mną. Ale jakoś nie pomyślałem, że to tak ułatwi równoczesne dzałania USB i MIDI DIN ! 
A ten hub do USB to jakikolwiek może być?

Odpowiedz
29.08.2020, 18:24,
RE: Yamaha MODX
(29.08.2020, 15:34)garit napisał(a): Nieźle? Toż to super jest! Dzięki, bo nawet nie wiedziałem. Cały czas myślałem, żeby sobie w to wejście midi typ A wpiąć jakiś mały kontrolerek z padami, to przede mną. Ale jakoś nie pomyślałem, że to tak ułatwi równoczesne dzałania USB i MIDI DIN ! 
A ten hub do USB to jakikolwiek może być?

Pewnie obojętnie jaki bo jeden mam leciwy który ma z 15 lat i ma porty USB1/2 i działa ale mam też drugi nowszy kóry ma tylko porty USB3 i tez działa bez zająknięcia.
Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.08.2020, 22:04,
RE: Yamaha MODX
Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.

Odpowiedz
30.08.2020, 21:53,
RE: Yamaha MODX
(29.08.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Sprawdziłem i jeśli zastosuje się Hub USB wpięty do gniazda USB typ A w MODX to możemy do niego podpiąć tylko jeden sterownik MIDI ale za to dodatkowo w tym samym czasie możemy mieć więcej jak jeden USB z danymi (miałem hub z czterema gniazdami więc podpiąłem 3 USB z danymi i wszystkie działały)
Po cichu liczyłem że można podpiąć więcej jak jeden sterownik MIDI po USB. NO cóż i tak dobrze że można mieć dwa sterowniki (1 na USB i dodatkowy na MIDI DIN w tym samym czasie)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.08.2020, 10:49,
RE: Yamaha MODX
(29.08.2020, 22:04)Mike napisał(a): Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.


Na stronie Yamahy są takie:
https://pl.yamaha.com/pl/support/service_locator/index.html

Odpowiedz
31.08.2020, 10:54,
RE: Yamaha MODX
(30.08.2020, 21:53)bestspec napisał(a):
(29.08.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Ciekawy jestem ile urządzeń max da się podpiąć i nadal będą działać. W wolnej chwili potestuję bo mam jeszcze Virusa który tez może działać za sterownik więc go podepnę razem z Kurzwailem i pamięcią USB i będziemy mieć sprawdzone 3 urządzenia (pozostaje jeden port USB wolny w hubie- muszę coś pożyczyć albo sprawdzę czy Blofeld coś z gałek wysyłaWink)

Sprawdziłem i jeśli zastosuje się Hub USB wpięty do gniazda USB typ A w MODX to możemy do niego podpiąć tylko jeden sterownik MIDI ale za to dodatkowo w tym samym czasie możemy mieć więcej jak jeden USB z danymi (miałem hub z czterema gniazdami więc podpiąłem 3 USB z danymi i wszystkie działały)
Po cichu liczyłem że można podpiąć więcej jak jeden sterownik MIDI po USB. NO cóż i tak dobrze że można mieć dwa sterowniki (1 na USB i dodatkowy na MIDI DIN w tym samym czasie)

Dzięki za testy. 
Ja mogę dodać, że przetestowałem również połączenie po takim kabelku MIDI out z kontrolera, który ma tylko wyjście MIDI (nie ma USB) do USB i chodzi znakomicie. Akurat mi się przydało bo do wejścia MIDI In w MODX mam coś innego wpięte.

W wolnej chwili potestuję równoczesne korzystanie z interfejsu audio po USB, tak żeby nagrywać do Cubase. Ale jak mówisz, że chodzi to OK.

Odpowiedz
13.10.2020, 17:26,
RE: Yamaha MODX
Jesli ktoś przegapił (tak jak ja) to 25 września ukazała się aktualizacja sterownika USB pod Windows 10 64 bit.

https://usa.yamaha.com/support/updates/y...r_win.html

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.01.2021, 20:40,
RE: Yamaha MODX
W połowie listopada ukazała sie nowa wersja Modx Connect dla Windows.
Modx Connect 1.1.1 wprowadza zgodność z Cubase 11 i jednocześnie przestaje wspierać Cubase 10 i wcześniejsze wersje Cubase oraz Windows starsze jak Windows 10.
Najnowsza wersja jest więc dla posiadaczy Windows 10 i Cubase 10.5 lub 11.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.02.2021, 19:14,
RE: Yamaha MODX
Wczoraj ukazała się nowa wersja systemu czyli 2.52.

Niestety to nie ta aktualizacja, które lubimy, gdzie wprowadza się nowe rozwiązania i nowe możliwość. Tu poprawiono tylko dwa drobne błędy ale zawsze warto mieć najnowszą wersję zainstalowaną.

https://usa.yamaha.com/support/updates/m...dater.html

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.03.2021, 13:46,
RE: Yamaha MODX
(29.08.2020, 22:04)Mike napisał(a): Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.
Witam. Mam pytanie, czy udało Ci się uporać z tą usterką? Ja zauważyłem, ze w mojej modx 6 ostatni klawisz c gra tak jakby nie miał dynamiki. Gra forte. Pozdrawiam.

Odpowiedz
27.03.2021, 13:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2021, 14:02 przez Mike.)
RE: Yamaha MODX
(27.03.2021, 13:46)Alex napisał(a):
(29.08.2020, 22:04)Mike napisał(a): Znacie jakiś dobry autoryzowany serwis Yamahy? Dwa klawisze w moim modx 8 głośno zaczęły chodzić.
Witam. Mam pytanie, czy udało Ci się uporać z tą usterką? Ja zauważyłem, ze w mojej modx 6 ostatni klawisz c gra tak jakby nie miał dynamiki. Gra forte. Pozdrawiam.
Taaaa udało...., wymieniono na nową klawiaturę, a ta druga "pofalowana"....
W promusica kiedyś był dobry serwis, ale ty było dawno temu. Teraz naprawy odbywają się w totalnym chlewie. Druga sprawa, że serwisanci dostają niby nowe cześci, a są na starcie słabej jakości....Na dzień dzisiejszy nie znam dobrego serwisu.
Szkoda, bo modx ma ogromny potencjał, gdyby nie to marne wykonanie.

Odpowiedz
25.08.2021, 22:21,
RE: Yamaha MODX
Do zgadnięcia kilka darmowych brzmień z Easysounds.
Trzeba wysłąć email zgodnie z instrukcją ze strony nr 7 z poniższego pdf.
https://www.musicproductionguide.eu/MPG/...ide_EN.pdf

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.09.2021, 11:44,
Music  RE: Yamaha MODX
Z cięć jakich dokonano niewytłumaczalne dla mnie jest zmniejszenie pamięci na sample do 1 GB, bo to za mało aby wgrać wszystkie darmowe dostępne brzmienia ;Big Grin 


Darmowe sample.... Czy uchylisz rąbka tajemnicy????Please

Odpowiedz
03.09.2021, 16:58,
RE: Yamaha MODX
(03.09.2021, 11:44)marcinku napisał(a): Z cięć jakich dokonano niewytłumaczalne dla mnie jest zmniejszenie pamięci na sample do 1 GB, bo to za mało aby wgrać wszystkie darmowe dostępne brzmienia ;Big Grin 


Darmowe sample.... Czy uchylisz rąbka tajemnicy????Please

Żadna tajemnica Wink Darmowych sampli jest pół internetu Wink Oczywiście to co wtedy było pisane to chodziło o gotowe dedykowane do Montage/Modx (czy nawet Motif) banków brzmień wykorzystujących sample które są oficjalnie u Yamahy dostępne na przykład tu:
https://usa.yamaha.com/products/music_pr...oduct-tabs
W przypadku Bosendorfer Piano nie przejmuj się ceną jaką zobaczysz bo podczas zakupu po wpisaniu kodu rabatowego "bose17" cena sie wyzeruje.
Dodatkowo tu masz kolejną darmówkę
https://shop.usa.yamaha.com/en/downloada...ntage.html

Są jeszcze darmówki do Motif i Moxf które można wgrać ale dużo rzeczy/barw nie działa bo w tych paczkach jest dużo sampli w starym formacie yamahy które MODX i Montage do dziś nie obsługują dlatego nie podaję ale nie problem to znaleźć.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.09.2021, 09:31,
RE: Yamaha MODX
(03.09.2021, 16:58)bestspec napisał(a): Żadna tajemnica Wink Darmowych sampli jest pół internetu Wink Oczywiście to co wtedy było pisane to chodziło o gotowe dedykowane do Montage/Modx (czy nawet Motif) banków brzmień wykorzystujących sample które są oficjalnie u Yamahy dostępne na przykład tu:
https://usa.yamaha.com/products/music_pr...oduct-tabs
W przypadku Bosendorfer Piano nie przejmuj się ceną jaką zobaczysz bo podczas zakupu po wpisaniu kodu rabatowego "bose17" cena sie wyzeruje.
Dodatkowo tu masz kolejną darmówkę
https://shop.usa.yamaha.com/en/downloada...ntage.html

Są jeszcze darmówki do Motif i Moxf które można wgrać ale dużo rzeczy/barw nie działa bo w tych paczkach jest dużo sampli w starym formacie yamahy które MODX i Montage do dziś nie obsługują dlatego nie podaję ale nie problem to znaleźć.

Dzięki o Panie Smile

Odpowiedz
05.09.2021, 15:37,
RE: Yamaha MODX
Natknąłem się na problem. Stworzyłem w Performance podziały i barwy, jakie chciałem. Zapisałem jako Performance pod nazwą "Szalona" - miał być taki treningowy Performance. Jak mam do niego dojść, żeby na nim grać? Kiedy chcę zapisać inny, to tego widać, ale nie mogę go nigdzie odszukać i użyć. Co robię źle?

Odpowiedz
05.09.2021, 19:00,
RE: Yamaha MODX
Sposobów aby odnaleźć performance które sie chce jest kilka.
Przede wszystkim musisz wiedzieć że performance które sam stworzysz i zapiszesz zapisuje się do banku o nazwie User.
Najprościej jest w widoku Category czyli po kliknięciu przycisku Category na ekranie w górnej części po lewej stronie kliknać na Bank/Favorite i z listy wybrać bank User a wyświetlą ci się wszystkie Performance które sam stworzyłeś.

Druga metoda to jak pamiętasz nazwę można skorzystać z wyszukiwarki czyli też w widoku Category kliknąć u góry ekranu po prawej stronie na ikonkę lupy a otworzy się wyszukiwarka i wpisać szukaną nazwę lub tylko jej fragment, a odszukasz swoją performance. W tej metodzie trzeba pamiętać aby potem skasować wpis w miejscu lupy bo przełączając sie po innych bankach będziesz dalej szukał nazwy którą wpisałeś. Czyli przykładowo gdybyś szukał po nazwie "piano" to do puki tego wyszukiwania nie skasujesz, przełączając się po innych bankach które być może sobie wgrałeś będziesz widział tylko performances z "piano" w nazwie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.09.2021, 09:12,
RE: Yamaha MODX
Dzięki wielkie! Proste rzeczy, a się człowiek nie może odnaleźć

Odpowiedz
22.09.2021, 18:33,
RE: Yamaha MODX
Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli wgram z pliku cały zestaw Performance, to jak mogę skasowac pojedyncze barwy? Chciałbym zostawić tylko te, z których korzystam. Chcę tak zrobić głównie dlatego, że 1 GB na sample to niewiele i kasując barwy mogę dograć inne. Teraz niestety nie mieszczą mu się 2 całe banki że względu na ograniczenie pamięci.

Odpowiedz
22.09.2021, 22:04,
RE: Yamaha MODX
(22.09.2021, 18:33)marcinku napisał(a): Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli wgram z pliku cały zestaw Performance, to jak mogę skasowac pojedyncze barwy? Chciałbym zostawić tylko te, z których korzystam. Chcę tak zrobić głównie dlatego, że 1 GB na sample to niewiele i kasując barwy mogę dograć inne. Teraz niestety nie mieszczą mu się 2 całe banki że względu na ograniczenie pamięci.

Niestety to nie takie proste jak ci się wydaje. Twoją pamięć 1Gb zżerają nie same barwy Performances tylko sample które się z nimi ładują więc usunięcie samej Performance nie zwolni ci pamięci (sama barwa bez sampli to kilka kB tylko) Musiał byś więc prócz Performance kasować powiązane z nim sample ale tu jest kolejny problem bo te same sample mogą być użyte w kilku różnych performance więc jeśli skasujesz sampla powiązanego z kilkoma performance to wszystkie te które korzystały z tego sampla przestaną ci prawidłowo działać. Dodatkowo skazowanie pojedynczej barwy Performance nie usuwa automatycznie sampli z nią powiązanych (sample zostają w pamięci)
Z poziomu MODX da się dość łatwo kasować pojedyncze performance i pojedyncze sample ale tylko te które sa w pamięci USER  a nie Library więc jeśli masz coś wgrane jako Library to nic z tym nie zrobisz bo biblioteki w formie Library są nieedytowalne. Jeśli chcesz Library edytować to musisz je importować do pamięci USER obrobić i ewentualnie od nowa wgrać jako Library już wyedytowane.
Z poziomu MODX panowanie nad tym czy jakieś sample są użyte w innych barwach performance niż tylko ta którą chcemy usunąć aby je bezpiecznie usunąć to droga przez mękę żeby nie powiedzieć że po prostu nie możliwe.
Jeśli chcesz nad tym w pełni panować to niezbędny jest Montage Waveform Editor ale najbardziej się opłaca kupić cały pakiet narzędzi od John Melas.
W Waveform Editor z łatwością się edytuje biblioteki barw performances z samplami i co najważniejsze widać w których Performances dana próbka jest wykorzystana. Program tez pozwala na wiele rzeczy których w samym MODX nie zrobisz jak import barw z Samplerów (zestaw multisampli przypisanych do klawiatury i poziomów Velocity) i sampli w wielu formatach jak SoundFont (SF2), RGC Audio (SFZ), AKAI MPC (XPM), AKAI S5000/S6000 (AKP), GigaStudio (GIG), AIFF, WAV, MP3, WMA, FLAC and OGG Vorbis.
Generalnie ja nie tracę czasu na grzebanie w MODX bo w sekundę mogę to wszystko ogarnąć w narzędziach Melas-a. Trochę kosztują ale są bardzo pomocne. Jeśli nie cały pakiet co przynajmniej sam Waveform Editor to moim zdaniem konieczność.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.02.2022, 23:00,
RE: Yamaha MODX
Kilka dni temu ukazały się nowe sterowniki dla Windows 10 jak i pierwsze dla Windows 11.
Trochę wcześniej też ukazały się nowe sterowniki dla Mac.

https://usa.yamaha.com/products/music_pr...oduct-tabs

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.03.2022, 09:48,
RE: Yamaha MODX
O, dzięki. Może od razu nie będzie mi chciało wgrywać, ale w końcu będzie trzeba chyba.

Odpowiedz
01.09.2022, 08:45,
RE: Yamaha MODX
dziś ukazało się nowe MODX Connect V1.2.0

zmiany to:
  • Now supports use with the MODX+.
  • Now supports Windows 11.
  • Now supports Cubase 12 series.
  • The following is now non-compliant: Cubase 10.5 series
  • Fixed some minor problems.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2022, 16:20,
RE: Yamaha MODX
Dziś ukazała się nowa wersja sterownika USB w wersji dla Windows i Mac

https://usa.yamaha.com/support/updates/y...r_win.html

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.10.2022, 12:54,
RE: Yamaha MODX
Dzięks!

Odpowiedz
02.02.2023, 17:49,
RE: Yamaha MODX
Niedawno ukazały sie nowe wersje sterowników dla Windows i Mac zarówno dla MODX jak i MODX+

MODX: https://usa.yamaha.com/products/music_pr...oduct-tabs

MODX+: https://usa.yamaha.com/products/music_pr...oduct-tabs

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.02.2023, 11:34,
RE: Yamaha MODX
Dzięki za czujność!
Zainstalowane.

Odpowiedz
28.03.2023, 19:15,
RE: Yamaha MODX
Niedawno ukazały się nowe wersje sterowników dla Windows.
Zainteresowanych odsyłam na stronę produktu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.10.2023, 14:14,
RE: Yamaha MODX
Niedawno ukazały się nowe wersje sterowników dla Windows i Mac dla MODX jak i MODX+.

Zainteresowanych odsyłam na stronę produktu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.10.2023, 17:26,
RE: Yamaha MODX
Było już o tym pisane w tym wątku:

https://forum.muzykuj.com/showthread.php?tid=3735

Jednak żeby nie umknęło to przypomnę że jest nowo udostępniona darmowa biblioteka "Character Pianos" do Montage/MODX/MODX+.
Pianina w niej zawarte znalazły się już w pamięci wewnętrznej nowego Montage M.
Bezpośredni link do biblioteki:
Character Pianos

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,999 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 534 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 684 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,911 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,783 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS