Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
19.09.2018, 15:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2018, 05:53 przez Dczym.)
#1
Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
1. Jak w temacie mam na oku kilka pianin cyfrowych od casio AP-460, PX-760, PX-860. Zależy mi na pianinie za kwotę około 3.5tyś dla początkującego z dużym podobieństwem do prawdziwego instrumentu.

2. Chętnie też przejże inne propozycje pianin cyfrowych(za okolo 3.5 tyś), lecz z tymi miałem kontakt wiec na nich narazie opiera sie mój wybor oraz doznania z gry.

3. Nie mogłem nigdzie na internecie oraz forach różnic między modelami casio PX oraz AP(znalazłem jedno opisujące tylko różnice w specyfikacji ap460 i px 860) . Czy różnica jest nie znacząca?

4.
Przy okazji chciałem sie dowiedzieć czy aplikacja od casio (Chordana Play for Piano) byla by wstanie funkcjonować razem z tymi modelami (z tego co znalazłem działa na pewno z modelami Ap x70 oraz PX x70, a co z cała resztą? )

Oraz czy jest opcja aby działały z takimi aplikacjami na komputer/telefon jak synthesia

Z góry dziękuje.

Odpowiedz
20.09.2018, 10:41,
#2
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
Witaj.
Muszę trochę pomarudzić na tematy organizacyjne. Otóż przeglądając działy, w celu odnalezienia takiego gdzie zadaje się pytania, musiał zapewne rzucić Ci się w oczy również dział "Przywitaj się"
Myślę że nie trudno odgadnąć że nie powstał on po nic Smile
Nawet jeśli nie przewidujesz dłużej zagościć na tym forum, to dobrze by było zacząć od jakiegoś Cześć, hej czy siema Smile

Co do Twojego pytania, to zastanawiałem się dlaczego skupiasz się tylko na ofercie Casio, no ale wyjaśniłeś że tylko z tymi modelami miałeś do czynienia. I jest to problem a jednocześnie pułapka dla osób, które odwiedzają sklep muzyczny w celu wybrania dla siebie instrumentu.
Niestety w wielu sklepach oferta wygląda tak jakby nic innego oprócz Casio nie istniało a sprzedawca nawet nie wspomni o innych producentach, sugerując że tylko Casio jest jedynym słusznym wyborem Smile
Wspomniałeś że szukasz instrumentu jak najbardziej przypominającego "prawdziwy" czyli pianino akustyczne. Tutaj będzie zimny prysznic - brzmienie i praca klawiatury pianin cyfrowych niestety w małym stopniu naśladuje "akustyka". Taka jest rzeczywistość pomimo że sprzedawca będzie twierdził inaczej.
Inna sprawa że, o ile dobrze rozumiem, to jesteś na początkowym etapie nauki. Musisz wiedzieć że różnego rodzaju programy do nauki to zła droga i nic nie zastąpi lekcji z nauczycielem, dzięki któremu nie nabędziesz złych nawyków, który nauczy prawidłowej pracy rąk itp.

Wracając do wyboru instrumentów, wygląda na to że sprzedawca nie uświadomił. że istnieją takie firmy jak Kawai, Roland czy Yamaha, posiadające w swojej ofercie instrumenty za kwotę mieszczącą się w Twoim budżecie. To firmy z większą tradycją i doświadczeniem przy budowie i projektowaniu instrumentów. Jestem przekonany, że gdybyś miał szansę styczności z którymś z nich, to Twoja lista faworytów wyglądała by inaczej Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
20.09.2018, 11:35,
#3
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
(20.09.2018, 10:41)Valtari napisał(a): Nawet jeśli nie przewidujesz dłużej zagościć na tym forum, to dobrze by było zacząć od jakiegoś Cześć, hej czy siema Smile

Bardzo słuszna uwaga!
To naprawdę nic trudnego się przywitać. Wystarczy wklepać na klawiaturze chociażby 5 liter - C,z,e,ś,ć - czy nawet 3 - h,e,j.

Mam nadzieję, że przybyłeś na to forum z tego powodu o którym piszesz a nie z tego, z którego obowiązkowo muszę żegnać każdego, kolejnego naganiacza marketingowego z przedstawicielstwa firmy Casio Dodgy

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.09.2018, 17:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2018, 17:43 przez Dczym.)
#4
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
Sorrka za to przywitanie.I dzięki za odpowiedzi.

@Rychubil Nie nie jestem marketingowcem casio po prostu tak jakoś wyszło ze sa to modele casio do innych trochę się zraziłem co możesz doczytać gdy pisze o 2 sklepach lekceważących klienta. Mam nadzieje że to zrozumiesz.

@Valtari Moje skupienie tymi konkretnymi wynika z faktu tego iż będąc w sklepie faktycznie sprzedawca przedstawił mi tylko casio i korga lecz brzmienie korga było moim zdaniem było brzydkie(wiem że każdy producent ma swoją charakterystykę brzmień to po prosu kwestia mojego gustu)

Co do innych firm mam świadomość że istnieją takie jak yamaha korg casio kawai elpiano(lub coś w tym stylu) o rolandach dużo nie słyszałem/czytałem ale też miałem świadomość istnienia tej firmy tylko jak pisałem grałem głownie na modelach od casio wyżej przedstawionych i bardzo mi sie spodobał ich dżwiek itp jednak nie widzę dużej różnicy w brzmieniu itp(może tylko w wielkości głośników), a różnice w cenie sa.
w pierwszym w sklepie sprzedawca opowiadał mi o ty ze np yamaha strasznie przecenia niektóre modele i za to samo moge zapłacić 2x mniej(powiedział że jakbym chciał yamahe to mogę ja zamówić z dostawą do domu lecz ja pojechałem głównie po to żeby porozglądać się wstępnie nie jestem takim zapaleńcem żeby wejść do sklepu i bez obiektywnej rady kupić co mi sprzedawca podsunie pod nos).

W drugim zaś sklepie sprzedawca powiedział mi żebym kupił najtańszego keyboarda bo to i tak nie ma sensu na czym będę grać(nie pytał ile gram itp zero zainteresowania musiałem sam chodzić po sklepie i ogrywać co było). Przeważało tam casio i prawdzie pianina lub hybrydy lecz znalazłem też kawai (nie pamiętam konkretnie chyba coś z110) którego przyznam się słabo ograłem gdyż nie skupiłem sie na nim aż tak bardzo (i nie miałem dużo czasu jak na ogranie każdego pianina) oraz masę syntezatorów.

Trzeci sklep odwiedzałem dawno temu przy tej "wyprawie" pominąłem go teraz gdyż zniechęcił mnie już kiedyś do siebie (kiedy dopiero zaczynałem grać) jest to sklep głownie z yamahą lecz był także połączony z serwisem. Zraziło mnie to że sprzedawca próbował sprzedać mi zepsuty 15 letni keybord z niedziałającym głośnikiem i kilkoma klawiszami(wiem ze był stary bo sprzedawca sam to przyznał plus powiedział ze jak go wezmę wymieni stajcie dyskietek na port usb aby można było nagrywać utwory na pendriva a nie na dyskietki)

Po prosu sklep 2 i 3 zraziły mnie do siebie przez co też możliwe że nie rozpatrzyłem ich produktów aż tak dobrze. Lecz ciągle miałem świadomość ze sprzedawca z pierwszego mógł koloryzować stosunek ceny do jakości w casio, lecz nie okazało się aż takim dużym kłamstwem gdyż klawiatura w wymienionych modelach podobno już jest imitacja kości słoniowej i czegoś jeszcze(podobno jest tez anty potliwa czy coś (doczytałem to na forum)) gdy w innych klawiaturach jest tylko błyszczący plastik.

Rozpisując sie na tym forum wiedziałem że będą ludzie którzy nie będą mieć interesu w tym co kupie wiec pomogą mi wybrać coś (chociaż głownie chciałem poznać różnice między wymienionymi modelami casio) i podpowiedzą jakieś inne modele które powonieniem ograć ewentualnie wytłumaczą mi różnice w modelach które podałem lub po prostu mają dany model pianina i podzielą sie wiedzą na ich temat. Dlatego też odrazu podałem budżet ponieważ chętnie poczytam o jakiś polecanych przez was pianinach ew. wrócę do sklepu yamachy lub tego 2 i ogram polecane przez was modele.

Co do umiejętności napisałem ze jestem początkujący ponieważ jeszcze sie nie czuje aż tak na silach żeby nazwać sie zaawansowanym lub podobnie.
Ciągle uczę sie gry z nauczycielem jednak uważam że aplikacja to też fajna odskocznia przynajmniej dla zabawy lub ćwiczeń. Moge powiedzieć że ja zaczynałem sie uczyć z filmików na yt zanim jeszcze zacząłem sie uczyć z nauczycielem. Pierwszym własnym utworem jaki bardzo mi sie spodobał było https://www.youtube.com/watch?v=a--sT2Btojs dlatego grałem razem z filmem później dopiero znalazłem nuty i razem z moim nauczycielem postanowiliśmy że będę w stanie sie tego nauczyć jeśli bede tego bardzo chcieć i bede ciężko pracować(takie trochę gadanie, jednak jeśli mi sie podoba utwór to nieważne przez jakie mekki będę musieć przejść zagram go i tak). Udało mi sie nauczyć go w pierwszym "roku"nauki dlatego teraz żywię takie nadzieje że choćby będę w stanie ćwiczyć z aplikacją od której się to zaczeło (np grając razem z nią i ona bedzie sprawdzać moje błędy itp a nie z filmikiem gdzie nic nie mogę zrobić oprócz zatrzymania i powtórzenia).
Co do chwili teraźniejszej planuje nauczyć sie:
Orginal: https://www.youtube.com/watch?v=cidPN2HTrFY
Później też znalazłem wersje z syntehsią gdzie mogłem sprawdzić czy ten utwór jest aż tak ciężki jak dla mnie początkowo wyglądał:
Synthesia: https://www.youtube.com/watch?v=UC1E16nTTxE
Nuty już mam tylko jak podziałałem ja mam 61 klawiszy wiec postanowiłem ze i tak będę kontynuować naukę to dlaczego nie wyposażyć sie w lepszy sprzęt
i stąd całe to zamieszanie.

Sorka że sie tak rozpisałem ale własnie napisałem to co powinienem napisać w poście i mam teraz nadzieje że nawet jak zbijecie mnie z tropu casio to pomożecie w wyborze czegoś dobrego.Confused

Odpowiedz
21.09.2018, 01:10,
#5
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
Nie ma innej rady jak: wziąć swoje słuchawki i uporczywie odwiedzać sklepy muzyczne i ogrywać jak najwięcej. Ograj sobie kilka pianin w wybranym przez Ciebie przedziale cenowym producentów: Kawai (ES110, KDP110, CN27/37), Roland (FP30 i któryś z serii RP), Yamaha (P115, P125, YDP143, YDP163). Nie patrz na razie jakie mają specyfikacje, tylko pograj i poczuj - potem poczytasz co jest w środku.
W sklepie odganiaj sprzedawcę jak natrętną muchę, niech Ci nie przeszkadza, tylko da Ci się skupić na Twoich odczuciach dźwiękowo dotykowych. Pamiętaj, że dla sprzedawcy najlepszy instrument jest taki, na którym najlepiej zarobi. To Ty potem będziesz na nim grał a nie On.
Oczywiście wybierz ten, który Tobie najbardziej się spodoba a nie kto co powie. My do niczego nie namawiamy.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.09.2018, 12:34,
#6
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
@Rychubil
Zrobię tak. Popróbuje te modele które napisałeś i zobaczę może faktycznie na jakiś z nich będzie sie grac lepiej. Z tego co wiem na pewno na internecie pisze ze w tych 3 sklepach są kawai es110 KDP110, roland rp 102, yamaha p115, 125 i porównam je z tymi modelami które ograłem od casio(ap460 i px760/860) I zobaczę które będzie brzmieć dla mojego ucha ładniej itp.
Jednak cały czas zastawania mnie jaka jest różnica miedzy modelami px o ap w casio.

Dzieki za pomoc i odciągniecie mnie od pochopnego wyboru. Chociaż co do sprzedawców to pisałem że tylko w jednym sklepie był "pomocny" w innych zignorowali mnie więc nie zawsze próbują coś wcisnąć. Lub mają klienta gdzieś i go nie szanują.

Odpowiedz
22.09.2018, 12:59,
#7
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
(22.09.2018, 12:34)Dczym napisał(a): @Rychubil
Zrobię tak. Popróbuje te modele które napisałeś i zobaczę może faktycznie na jakiś z nich będzie sie grac lepiej. Z tego co wiem na pewno na internecie pisze ze w tych 3 sklepach są kawai es110 KDP110, roland rp 102, yamaha p115, 125 i porównam je z tymi modelami które ograłem od casio(ap460 i px760/860) I zobaczę które będzie brzmieć dla mojego ucha ładniej itp.

Słusznie Smile Tylko w ten sposób będziesz miał gotową odpowiedź co dla siebie wybrać.

(22.09.2018, 12:34)Dczym napisał(a): Jednak cały czas zastawania mnie jaka jest różnica miedzy modelami px o ap w casio.

px to stage piana a ap to cyfrowe.

(22.09.2018, 12:34)Dczym napisał(a): Dzieki za pomoc i odciągniecie mnie od pochopnego wyboru. Chociaż co do sprzedawców to pisałem że tylko w jednym sklepie był "pomocny" w innych zignorowali mnie więc nie zawsze próbują coś wcisnąć. Lub mają klienta gdzieś i go nie szanują.

Odciągać czy namawiać na siłę nie mamy zamiaru, co najwyżej nakierować wg nas na coś lepszego. Jeśli jednak coś zupełnie innego się komuś podoba, to ma do tego swoje święte prawo i też to szanujemy Smile

Zjawisko traktowania klienta w sklepach niczym przezroczystej i niewidocznej postać jest równie bardzo popularne, co narzucanie wyboru zakupu - nic nowego.
W jakim mieście te sklepy?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.09.2018, 13:17,
#8
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
Mnie rozłożyła historia o 15-letnim keyboardzie z zepsutym głośnikiem ! Coś takiego ktoś próbował jeszcze sprzedać ! Smile

Odpowiedz
24.09.2018, 17:47,
#9
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
(22.09.2018, 12:59)Rychubil napisał(a): Zjawisko traktowania klienta w sklepach niczym przezroczystej i niewidocznej postać jest równie bardzo popularne, co narzucanie wyboru zakupu - nic nowego.
W jakim mieście te sklepy?
Sklepy znajdują sie w okolicach Katowic tak +/- 20 km

Dzięki za całą pomoc.

Co do kwesti organizacyjnej mam dodać do tematu ze zakończone/zamknięte.
Oraz czy później gdzieś powinienem powiedzieć co w końcu wybrałem czy nie ma takich wątków na forum.

Jeszcze raz Dzięki Big Grin

Odpowiedz
24.09.2018, 18:29,
#10
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
Można wiedzieć gdzie i jakie to konkretnie sklepy obfitują w tego typu "kwiatki"?

Nie trzeba zamykać ani kończyć wątku. Można jak najbardziej podzielić się swoimi wrażeniami po zakupie instrumentu, co może być cenne dla innych poszukujących lecz forum z zasady swego funkcjonowania do niczego nie zobowiązuje i nie zmusza.

P.S. Coś już było ogrywane, zostało wybrane i zapadła decyzja zakupu?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.09.2018, 19:21,
#11
RE: Casio AP-460, PX-760, PX-860 Ktore dla początkującego?
"Okolice Katowic", ciekawe że od razu pomyślałem o tych okolicach, oraz o moim "ulubionym" sklepie w samych Katowicach Big Grin

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,251 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,105 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS