Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porada dla laika
30.10.2018, 18:05,
#1
Porada dla laika
Witam
Chciałbym rozpocząć grę na klawiszach, od zawsze mnie do nich ciągnęło ale niestety dość późno się za to zabieram - 22 lata. Kiedyś miałem styczność z ze starym keyboardem thompsonic, na którym nauczyłem się grac może z 2 utwory na dwie ręce, ale nie bierzmy tego na poważne. Oznacza to po prostu ze nie znam się kompletnie na sprzęcie, tylko tyle co wyczytałem w niektórych tematach na tym lub innych forach. Zauważyłem że na początek często polecane jest pianino cyfrowe Yamaha P 45. Czy jest to najlepszy sprzęt w okolicy 1500 zł na początek? Czy może polecicie coś innego? I czy zakup internetowy to dobra opcja czy lepiej poszukać jakiegoś sklepu muzycznego w okolicy?

Odpowiedz
30.10.2018, 18:42,
#2
RE: Porada dla laika
Rozumiem, że chcesz się nauczyć grać na pianinie? W takim przypadku pianino cyfrowe w tym budżecie to rozsądny wybór. Z nowych instrumentów nie masz wielkiego wyboru, w sumie P45 się nada. Osobiście polecam używany instrument: za 1500zł kupisz trochę lepszy klawisz i nie stracisz na odsprzedaży, jeśli Ci się znudzi.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
30.10.2018, 18:45,
#3
RE: Porada dla laika
W okolicy 1500 po prostu nie ma wielkiego wyboru. W zasadzie z uznanych marek (a w nieuznane lub niepolecane bym się nie pchał, bo jednak to uznanie nie bierze się z niczego) tylko Yamaha wypuściła właśnie model P-45 w takim pułapie cenowym jeśli chodzi o instrumenty z klawiaturą "młoteczkową".

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...c,734.html

Yamaha jest bezpiecznym wyborem w kwestii klawiatury wg mnie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
30.10.2018, 18:45,
#4
RE: Porada dla laika
Cześć Smile

Przede wszystkim wpierw radzę zainwestować trochę pieniędzy w kilka chociaż prywatnych lekcji u nauczyciela fortepianu, co z pewnością bardzo dobrze zaowocuje na przyszłość w twoje umiejętności gry. Nie żadne lekcje online czy tutoriale ale żywy nauczyciel. Takie rzeczy to dopiero kiedy się już coś gra.

W tej cenie naprawdę nie ma nic lepszego od P45. Bez obaw kupowałbym w sklepie internetowym, oczywiście po dokładnym przeczytaniu warunków gwarancji lub ewentualnego zwrotu instrumentu. W sklepie muzycznym jak najbardziej warto ograć sobie wcześniej sprzęt, dla pewności czy się podoba klawiatura i brzmienie ale należy być ostrożnym względem samych sprzedawców i tego co zazwyczaj chcą wcisnąć klientowi Wink

Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.10.2018, 17:25,
#5
RE: Porada dla laika
(30.10.2018, 18:42)Qaroll napisał(a): Rozumiem, że chcesz się nauczyć grać na pianinie? W takim przypadku pianino cyfrowe w tym budżecie to rozsądny wybór. Z nowych instrumentów nie masz wielkiego wyboru, w sumie P45 się nada. Osobiście polecam używany instrument: za 1500zł kupisz trochę lepszy klawisz i nie stracisz na odsprzedaży, jeśli Ci się znudzi.

Tak chodzi mi o grę na pianinie. Myślałem o tym ale boje się że przy zakupie nie zauważę jakiejś ukrytej wady, ale mimo to jaki dobry sprzęt używany w tej cenie można dostać?



(30.10.2018, 18:45)Rychubil napisał(a): Przede wszystkim wpierw radzę zainwestować trochę pieniędzy w kilka chociaż prywatnych lekcji u nauczyciela fortepianu, co z pewnością bardzo dobrze zaowocuje na przyszłość w twoje umiejętności gry. Nie żadne lekcje online czy tutoriale ale żywy nauczyciel. Takie rzeczy to dopiero kiedy się już coś gra.

Nawet nie myślałem żeby opierać się głównie na tutorialach. Wiadomo jest to pewnie fajny dodatek, ale nauka z żywym nauczycielem na 100% będzie o wiele łatwiejsza.

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie co do tych sklepów internetowych. Czy mimo wielu dobrych opinii np na ceneo odradzalibyście zakupy w którymś z nich? Ewentualnie polecilibyście jakiś sprawdzony sklep czy to trzeba mieć po prostu niefart żeby w tych wysoko ocenionych coś poszło nie tak?

Odpowiedz
31.10.2018, 19:04,
#6
RE: Porada dla laika
W każdym sklepie może się zdarzyć wpadka. Najważniejsze żeby mieć pewność jakie są warunki gwarancji lub ewentualnego zwrotu. To musi być jasne!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.10.2018, 21:11,
#7
RE: Porada dla laika
Mhm ok przyjrzę się temu dokładniej.

Zastanawia mnie jeden sklep www. musicaudio .pl, ceny w nim są bardzo niskie i myślę sobie czy nie ma tam jakiegoś haczyka którego się nie dopatrzyłem. Miał ktoś do czynienia z tym sklepem lub zamawiał coś większego?

Odpowiedz
31.10.2018, 21:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2018, 21:53 przez shallya.)
#8
RE: Porada dla laika
(30.10.2018, 18:45)Nowy kolega napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie co do tych sklepów internetowych. Czy mimo wielu dobrych opinii np na ceneo odradzalibyście zakupy w którymś z nich? Ewentualnie polecilibyście jakiś sprawdzony sklep czy to trzeba mieć po prostu niefart żeby w tych wysoko ocenionych coś poszło nie tak?

Opinie to sobie sklepy same tworzą Big Grin Dzisiaj to już nawet takie coś ma nazwę, marketing szeptany. Tak jak pisał Rychubil, zawsze musisz mieć gwarancję zwrotu towaru, czy to w razie usterki, czy nawet niezadowolenia i chęci wymiany. Ostatnio zamawiałam klawiaturę sterującą z Thomanna. Zanim kupiłam sprawdzałam jak w razie czego wygląda zwrot towaru i kto pokrywa koszty przesyłki.

To mi się przypomniało, że regulamin regulaminem, ale jakieś 11 lat temu kupiłam szrota Hemingway’a ze sklepu internetowego (nie pamiętam nawet jak się nazywał, ale z siedzibą w Szczecinie na pewno). Pianino miało małe nadpęknięcie w obudowie, na które wtedy machnęłam ręką. Natomiast po około pół roku 3 klawisze zaczęły mi stukać. Próbowałam się wtedy kontaktować ze sklepem, ale bezskutecznie. W międzyczasie udałam się nawet pod adres biura sklepu, którego jak się okazało nawet tam nie było. No to taki niefart akurat Big Grin Nawet nie myślałam wtedy, żeby kontaktować się z producentem o ile w ogóle był jakiś kontakt.

Nie straszę już niczym, powodzenia i udanego zakupu Big Grin

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
31.10.2018, 22:21,
#9
RE: Porada dla laika
To prawda z tym "szeptanym marketingiem". To niemal już standardowy proceder wśród dealerów i sprzedawców.
Moja rada jest taka: tych najtańszych ofert, bardzo tanich raczej bym unikał. Wśród ofert z tzw. "dobrą" lecz nie podejrzaną ceną, wybrałbym sklep, o w miarę ogólnie długiej historii działalności ale też taki, który posiada sklepy stacjonarne a nie tylko w sieci.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.11.2018, 12:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2018, 12:10 przez Qaroll.)
#10
RE: Porada dla laika
(31.10.2018, 21:11)Nowy kolega napisał(a): Mhm ok przyjrzę się temu dokładniej.

Zastanawia mnie jeden sklep www. musicaudio .pl, ceny w nim są bardzo niskie i myślę sobie czy nie ma tam jakiegoś haczyka którego się nie dopatrzyłem. Miał ktoś do czynienia z tym sklepem lub zamawiał coś większego?

Polecam ten sklep całym sercem. Pan Sławek, właściciel, bardzo uczciwy przedsiębiorca, przy okazji świetny muzyk. Żadnego haczyka nie ma. Kupowałem tam wiele instrumentów, podobnie znajomi i rodzina. W razie problemów wszystko załatwiane od ręki. Pierwszy instrument kupiłem tam prawie 20 lat temu - to też o czymś mówi, kombinatorstwo i cwaniactwo by się tyle na rynku nie utrzymało.

Sklep stacjonarny znajduje się w Białej Podlaskiej.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 600 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,198 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,338 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,110 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 976 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS