Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe dla początkującego do ~4.000 zł
31.10.2018, 17:01,
#1
Pianino cyfrowe dla początkującego do ~4.000 zł
Jestem w pełni świadom, że podobne wątki przewijają się dosyć często, ale to właśnie z tego powodu jest mi tak ciężko wybrać Wink Przeczytałem już wiele wątków i recencji, obejrzałem setki filmów i w dalszym ciągu mam pewne wątpliwości, choć udało mi się już ograniczyć do dwóch modeli.

Byłem już niemal zdecydowany na Yamahę YDP-163, ale od kilku dni chodzi za mną jeszcze Kawai KDP-110. Niestety trochę ciężko jest mi gdzieś dorwać te pianina na wystawie, żeby je samemu wypróbować. Z drugiej strony brak mi chyba też umiejętności, żeby umieć samemu ocenić na czym mi się lepiej będzie grało. Z tego co czytam, to obydwa instrumenty mają świetne klawiatury (choć Kawai chyba ciut lepszą?), ale o dźwięku jest mi już ciężko się wypowiedzieć. Na Youtubie jednego dnia bardziej podoba mi się Yamaha, drugiego Kawai Big Grin W każdym razie zależy mi bardziej na czystym i bardziej "miękkim" dźwięku (jeśli tak to mogę nazwać). Przy czym Yamaha ma ten dźwięk chyba trochę ostrzejszy/twardy/wyrazisty? Dobrze słyszę, czy nadmiar mnie już trochę zwodzi?

I jeśli to ma znaczenie to dodam, że pianino ma mi na wstępie służyć do samodzielnej nauki (przypomnienie sobie podstaw), następnie lekcje z nauczycielem. I interesują mnie bardziej współczesne utwory czy też muzyka filmowa niż muzyka klasyczna. Pianino akustyczne niestety nie wchodzi w grę (mieszkanie).

Umielibyście na podstawie tego coś polecić lub doradzić? Smile

Dzięki!

Odpowiedz
31.10.2018, 18:26,
#2
RE: Pianino cyfrowe dla początkującego do ~4.000 zł
Przykro mi ale uważam że to niemożliwe. Oba instrumenty to godni przeciwnicy ale nie da się słyszeć i ocenić cudzymi uszami. Wszelkie techniczne za i przeciw na nic się zdadzą jeśli gust powie to co powie. Musisz to sam poczuć. Kieruj się intuicją i pierwszym wrażeniem. Poszukaj tych pianin może w innym mieście ale dotknij ich chociaż raz, żebyś na moment poczuł czy to jest to czego szukasz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 171 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 699 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 643 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,379 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 447 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS