Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Radias - demo
01.03.2013, 18:47,
#1
Korg Radias - demo
http://youtu.be/Q41q3tggXDM

zapraszam Smile

Odpowiedz
03.03.2013, 23:26,
#2
RE: Korg Radias - demo
Radias to istna dyskoteka na panelu :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.03.2013, 08:49,
#3
Smile  RE: Korg Radias - demo
za to obsługa jest bardzo fajna i nie sprawia większych problemów Wink

Odpowiedz
06.03.2013, 11:23,
#4
RE: Korg Radias - demo
Mnie przeszkadzały male potencjometry i przyciski, ale brzmienia ma dobre.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.03.2013, 09:03,
#5
RE: Korg Radias - demo
nie jest aż tak źle, można się przyzwyczaić, MS-2000R ma też podobny panel i takie same małe gałki

Odpowiedz
08.03.2013, 09:58,
#6
RE: Korg Radias - demo
Wizualnie wrażenie robi.
A jak wygląda sterowanie seqencerami z zewnętrznego sequencera mastera. Czy się wyłączają w Radiasie na stałe po ustawieniu na slave , czy nie i można je włączać sysexem?

Odpowiedz
08.03.2013, 13:15,
#7
RE: Korg Radias - demo
Kombinacji z komunikatami sys-ex nie próbowałem.
Ja zawsze używam Radiasa (oprócz demówek) że mam go wpiętego w tor midi na kanale 1. Przy odtwarzaniu aranżacji z zewnętrznego sequencera automatycznie na tym kanale wysyłana jest odpowiednia nuta czy akord i sekwencja z arpeggiatora lub zaprogramowanych Step-Sequencerów w Radiasie jest odtwarzana. Nie przestawiam urządzenia w tryb slave bo wolę "ręczną" kontrolę nad odtwarzaniem. Ustawiam jedynie to samo tempo jak w całej aranżacji i wszystko śmiga bez problemów. To mi jak narazie wystarcza.

Odpowiedz
09.03.2013, 20:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2013, 20:30 przez Alien.)
#8
RE: Korg Radias - demo
Czyli w trakcie jednego utworu używasz z Radiasa tylko jednego brzmienia na jednej ścieżce midi? Jak podłączyłem MC-808 pod Fantoma G, i ustawiłem go na slave, to sterowanie sequencerem w MC się wyłączyło. Odtwarzało to co już było na MC, a nowy zapis robił się w Fantomie. Więc pozostało mi całe paterny z MC przenieść do sequencera Fantoma i wyłączyć korzystanie z sequencera w MC. Ale za to instrumenty gadają ze sobą na 16 dodatkowych kanałach. Jeden kanał mam dla V-Syntha GT. Ale mogę jechać nim jednocześnie na kanale z np. wewnętrznym brzmieniem. Wystarczy tylko zadeklarować adresy w sequencerze w Masterze. Sysexami wtedy zmieniam instrumenty w poszczególnych syntezatorach i nie potrzeba wtedy nic wybierać. Masz do dyspozycji wszystkie brzmienia jakie są w projektach we wszystkich syntezatorach, podczas wykonywania jednego utworu, bez dotykania panelu. Tempo ustawiam tylko w masterze . Z automatyką jest analogicznie. Może Radias nie wyłącza sequencera jak jest w trybie slave?
Pozdrawiam

Odpowiedz
11.03.2013, 09:06,
#9
RE: Korg Radias - demo
tak ogólnie biorąc to Radiasa można uznać za monotimbrala, ponieważ nie ma czegoś takiego jak tryb multi a jego patch składający się z max 4 pojedynczych tonów najczęściej używam jako całość czyli 1 kanał MIDI. Ewentualnie można rozbić te pojedyncze elementy barwy na kanały 1 - 4 ale wtedy tracisz możliwość tworzenia fajnych, złożonych brzmień.
Druga sprawa - Radias nie ma typowego sequencera. Posiada 2 krokowe sequencery (max 32 steps każdy) i działa to raczej jak bardzo zaawansowany arpeggiator niż typowy sequencer. Umożliwia to jednak lepszą kontrolę parametrów podczas grania na żywca.

Ciekawe jest to programowanie o którym piszesz, ale w sequencerach sprzętowych to chyba "żmudna" robota wbijać takie kominukaty sysex. Jak to robisz ? Ja kiedyś bawiłem się tak w programowanie MC-505, wbijałem niektóre zmiany w patternw ten sposób żeby podczas jego odtwarzania leciały one z automatu (np zmiana efektu0) ale roboty było z tym sporo, szczególnie przy niewielkim wyświetlaczu.

Odpowiedz
11.03.2013, 21:57,
#10
RE: Korg Radias - demo
Z sysexami mam trochę uproszczoną sprawę. Otóż jak już wcześniej wspominałem, jako mastera używam sequencer w Fantomie. A ten czyta sam potrzebne mi sysexy z podpiętych urządzeń midi i podaje mi już gotowe kody jako krótkie paterny bez nut, tylko same liczby w układzie szesnastkowym. Wystarczy je ułożyć na ścieżce z automatyką i gotowe. Oczywiście można wpisać je w ścieżkę instrumentu, ale może to wiązać się z czkawką brzmienia. Co do projektu z brzmieniami na instrumentach, to trzeba uważać, gdyż każdy projekt ma różnie ułożone brzmienia i do jednego utworu, trzeba mieć komplet projektów do wszystkich syntezatorów, by grały te same brzmienia co zaprogramuję w sequencerze. Lub robić kilka utworów na komplecie tych samych projektów. Co do Radiasa to przymierzam się, powoli do zakupu kilku syntezatorów w racku. I myślę, że Korg będzie pierwszy.

Odpowiedz
14.03.2013, 16:44,
#11
RE: Korg Radias - demo
(11.03.2013, 21:57)Alien napisał(a): Co do Radiasa to przymierzam się, powoli do zakupu kilku syntezatorów w racku. I myślę, że Korg będzie pierwszy.

szczerze polecam, copradwa wiele osób go niezbyt pozytywnie ocenia, ale jak dla mnie to jeden z lepszych syntezatorów...

Odpowiedz
16.03.2013, 22:55,
#12
RE: Korg Radias - demo
(01.03.2013, 18:47)Vanderson napisał(a): http://youtu.be/Q41q3tggXDM

zapraszam Smile

BARDZO dobre demo! Gratuluję!

Odpowiedz
18.03.2013, 13:47,
#13
RE: Korg Radias - demo
dzięki !

Odpowiedz
18.03.2014, 09:14,
#14
RE: Korg Radias - demo
(08.03.2013, 13:15)Vanderson napisał(a): Kombinacji z komunikatami sys-ex nie próbowałem.
Ja zawsze używam Radiasa (oprócz demówek) że mam go wpiętego w tor midi na kanale 1. Przy odtwarzaniu aranżacji z zewnętrznego sequencera automatycznie na tym kanale wysyłana jest odpowiednia nuta czy akord i sekwencja z arpeggiatora lub zaprogramowanych Step-Sequencerów w Radiasie jest odtwarzana. Nie przestawiam urządzenia w tryb slave bo wolę "ręczną" kontrolę nad odtwarzaniem. Ustawiam jedynie to samo tempo jak w całej aranżacji i wszystko śmiga bez problemów. To mi jak narazie wystarcza.

Czyli zegar zostawiasz w Radiasie na INTERNAL nie EXT?
A nie rozjezdza ci sie synchronizacja po jakimś czasie trwania utworu?

Odpowiedz
19.03.2014, 22:41,
#15
RE: Korg Radias - demo
Bardzo fajne demo z przyjemnością obejrzałem i wysłuchałem twojej demonstracji. Miałem kiedyś Radiasa na pokładzie Korga M3. Naprawdę warto zainwestować trochę pieniędzy i cieszyć się bogactwem brzmień tego syntka.

Pozdrawiam
SoP

Odpowiedz
29.09.2015, 17:45,
#16
RE: Korg Radias - demo
Trochę odgrzeje kotleta. Gdyż nabyłem ten syntezator i nieco wiem więcej na temat jego wykorzystania w midi z innymi syntezatorami.
Choć ustawiamy w setupie jeden z szesnastu kanałów, którym to syntezator ma się komunikować w naszym studio, to jak wiemy w Radiasie brzmienie złożone może być zbudowane aż z czterech brzmień prostych zwanych Timbrale, które to możemy rónież przyporządkować do innych kanałów midi i zmieniać je dynamicznie podczas odtwarzania brzmienia złożonego. Co w przypadku np. długich sekwencji, trzymanych na jednym akordzie przynosi ciekawe efekty przenikania. Niestety w Instrumencie próżno szukać gdzie się ustawia te kanały midi do poszczególnego Timbrala. Robi się to z poziomu komputera, podczas edycji brzmienia. Funkcja jest nieco ukryta. Ale jest. Ustawienie jest w programie Radias sound editor/zkładka Program /przycisk Edit, najeżdżamy myszką na okienko channel i trzymając lewy przycisk przesuwając mysz w dół lub w górę zmieniamy kanał. Zapisujemy do projektu i robimy eksport do instrumentu podłączonego do komputera. Teraz możemy każdego z osobna Timbrala kontrolować na ustawionym dla niego kanale. Oczywiście dla tych kanałów w instrumencie master w moim przypadku w Fantomie należy ustawić odpowiedni MSB. LSB. I nr brzmienia.

Odpowiedz
01.10.2015, 13:59,
#17
RE: Korg Radias - demo
Hej Alien, miło że wpadłeś Smile . Zaglądaj do nas częściej, ja już praktycznie odpuściłem forum instrumentyklawiszowe.com.

Obadaj wątek w dziale integracja. Chciałem zorganizować imprezę na Śląsku. Może byłbyś zainteresowany?

Co do Radiasa, to na pewno super manual dla posiadających go muzyków. Ja na razie pozostanę przy KORG R3 - lepsze to niż nic jeśli chodzi o silnik Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg 03rw poszukuję pomocy JacekQu 1 274 04.11.2023, 18:53
Ostatni post: bestspec
  King KORG Vanderson 7 14,402 10.05.2019, 15:52
Ostatni post: Feather
  Korg Kross 1 czy Kross 2 Radi 0 2,734 11.08.2018, 13:43
Ostatni post: Radi
  Korg TR61 czy Korg PS60 Radi 5 9,667 07.01.2017, 00:09
Ostatni post: Radi
  Korg Monotron - opinie, zastosowania, itp. Azzorek 7 16,371 18.11.2015, 14:04
Ostatni post: ZZAZZ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS