Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak wybrac pianino i dobrze je ograć
22.11.2018, 15:04,
#1
jak wybrac pianino i dobrze je ograć
Do tej pory uczyłam się gry na keyboardzie, ale teraz już wiem, że chciałabym wskoczyć na wyższy poziom sprzętowy, dlatego szukam dla siebie cyfrowego pianina.
Jeżeli chodzi o moje wymagania, to właściwie żadne funkcjonalne bajery nie są mi potrzebne. Chciałabym wystartować od nauki utworów Erika Satie, Ludovico Einaudi, pewnie też pojawią się jakieś filmowe tematy, zatem łagodnie, tak mi się przynajmniej wydaje Wink Instrumenty, jakie sobie wytypowałam póki co to oczywiście yamaha ydp 143 i 163 oraz kawai kdp 110 i es110.

Największą obawą dla mnie jest przesiadka z klawiatury keyboardowej na prawdziwą klawiaturę. Miałam przyjemność spróbować gry na pianinie akustycznym (co prawda dość wysłużonym ), ale niestety trudno było mi wydobyć dźwięki, a co dopiero zachować dobre tempo i rytm Sad Dlatego pomyślałam, że byćmoże będziecie w stanie doradzić z własnego doświadczenia która klawiatura będzie bardziej przyjazna w moim przypadku.

Póki co ciężko mi się zebrać na odwagę, żeby iść do muzycznego i ograć te instrumenty, bo po tak długiej przerwie moje palce to straszliwe "sztywniaki" i nawet nie mam za bardzo na czym przypomnieć sobie tego i owego :<
Byłoby super gdybyście mogli udzielić mi jakiejś rady co do ogrywania, co warto sprawdzić, czy na co zwrócić uwagę.

Czekam na porady, żebym mogła na pewniaka wparować do muzycznego i jak prawdziwy ekspert testować co tam mają ! Pozdrawiam ! Blush

Odpowiedz
22.11.2018, 20:06,
#2
RE: jak wybrac pianino i dobrze je ograć
Zupełnie zrozumiałe że ciężko było się odnaleźć na klawiaturze pianina akustycznego, zwłaszcza w niezbyt dobrej kondycji a i nigdy wcześniej na takich nie grając. No cóż - przesiadka z lekkiej, sprężynowej klawiatury keyboardu na klawiaturę pianina akustycznego, porównałbym do przesiadki z samochodu osobowego na ciężarówkę Wink
Przesiadka z keyboardu na pianino cyfrowe nie powinno tak boleć. Może będzie jak z samochodu osobowego na vana ale po jakimś krótkim czasie da się jechać.

Proszę nie myśleć o tym "ile nie umiem", bo nikt od razu nie był orłem, tylko wybrać się do sklepu i spokojnie pograć sobie cokolwiek, choćby proste melodie czy akordy. To nie ma być recital tylko test instrumentów. 
Metoda osobistego sprawdzenia instrumentu jest najlepsza Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.11.2018, 13:42,
#3
RE: jak wybrac pianino i dobrze je ograć
Nie lepiej kupić jakiegoś używanego akustyka? Jak trafisz dobrze utrzymany egzemplarz, to będziesz miała instrument na lata.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 533 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 457 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS