Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
08.02.2018, 16:49,
#31
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Witam kolegów,

chciałem odświeżyć wątek i zapytać o to samo, czyli o wymianę wyświetlacza w Juno G.
Ma może ktoś taki do sprzedania lub jest w stanie mi pomóc w zakupie?
Mam Juno G ale niestety nie posiadam paragonu.
Serwis w Warszawie chce 600zł za wyświetlacz, ale nie mają i trzeb czekać ok 2 miesiące na sprowadzenie.

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Smile

Odpowiedz
08.02.2018, 16:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2018, 17:13 przez Poziom40.)
#32
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
(08.02.2018, 16:49)darou napisał(a): Witam kolegów,

chciałem odświeżyć wątek i zapytać o to samo, czyli o wymianę wyświetlacza w Juno G.
Ma może ktoś taki do sprzedania lub jest w stanie mi pomóc w zakupie?
Mam Juno G ale niestety nie posiadam paragonu.
Serwis w Warszawie chce 600zł za wyświetlacz, ale nie mają i trzeb czekać ok 2 miesiące na sprowadzenie.

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Smile

Witam.

Jeżeli serwis chce 600PLN to zamykać oczy jeżeli to naprawdę taki koszt dlaczego:
Sprowadzałem wyświetlacze z USA LA nigdy nie było problemu, kilka dni temu ktoś poprosił mnie o taki wyświetlacz czy sprowadzę, zająłem się tematem i okazuje się, że w tamtym roku zakończyli współpracę z indywidualnymi klientami tylko autoryzowane serwisy, o co chodzi nie wiem, tak więc kłania się Kraków albo Warszawa nie sprowadzę bo mi nie sprzedadzą. Próbowałem przez serwis w Chicago niestety do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a miał odpisać w ciągu godz. Z tego co się dowiedziałem to koszt wzrósł do 150$ za szt. plus przesyłka. to jedyna porada jakiej mogę udzielić.
Pozdrawiam

...... A co jeszcze kiedyś można było kupić u sąsiadów bez oprogramowania, trochę drożej niż w USA ale były i można było pisać lub dzwonić rozmawiając po polsku też się wycofali jak napisałem otrzymałem odpowiedź już nie prowadzimy wyświetlaczy do Juno G.
W każdym razie dysponuję oprogramowaniem jakby trafił się skądś wyświetlacz ale w to wątpię trzeba skorzystać z serwisu i nie ma wyjścia.

Odpowiedz
08.02.2018, 17:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2018, 17:23 przez darou.)
#33
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
(08.02.2018, 16:53)Poziom40 napisał(a):
Witam.

Jeżeli serwis chce 600PLN to zamykać oczy jeżeli to naprawdę taki koszt dlaczego:
Sprowadzałem wyświetlacze z USA LA nigdy nie było problemu, kilka dni temu ktoś poprosił mnie o taki wyświetlacz czy sprowadzę, zająłem się tematem i okazuje się, że w tamtym roku zakończyli współpracę z indywidualnymi klientami tylko autoryzowane serwisy, o co chodzi nie wiem, tak więc kłania się Kraków albo Warszawa nie sprowadzę bo mi nie sprzedadzą. Próbowałem przez serwis w Chicago niestety do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a miał odpisać w ciągu godz. Z tego co się dowiedziałem to koszt wzrósł do 150$ za szt. plus przesyłka. to jedyna porada jakiej mogę udzielić.
Pozdrawiam

...... A co jeszcze kiedyś można było kupić u sąsiadów bez oprogramowania, trochę drożej niż w USA ale były i można było pisać lub dzwonić rozmawiając po polsku też się wycofali jak napisałem otrzymałem odpowiedź już nie prowadzimy wyświetlaczy do Juno G.
W każdym razie dysponuję oprogramowaniem jakby trafił się skądś wyświetlacz ale w to wątpię trzeba skorzystać z serwisu i nie ma wyjścia.

Dzięki za reakcję.
Znalazłem jakiś filmik na Youtube, w którym gość mówi, że kupił taki wyświetlacz
w rumuńskim serwisie Rolanda za ok. 60 Euro.
Napisałem do nich - jeśli odpiszą to dam znać - może komuś się przyda takie info.

Jeśli chodzi o nowszą wersję softu - jak to wgrać?

Odpowiedz
08.02.2018, 17:47,
#34
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Wgranie softu jest banalnie proste, co potrzebujesz:
Kartę CF i czytnik kart CF. Zgrywa się oprogramowanie biosu na kartę wkłada się do instrumentu i załącza nic nie ruszać aż pojawi się komunikat complete, wyłączamy instrument, następnie zgrywamy soft 2.01 poprzedni oczywiście usuwamy i ta sama procedura wkładamy kartę i załączamy instrument i znów czekamy na komunikat complete, wyłączamy instrument wyjmujemy kartę i po ponownym załączeniu instrument jest w 100% sprawny.
Ktoś napisał żeby nie wgrywać softu na starym wyświetlaczu bo spali się płyta główna hmmm możliwe ale miałem nowy soft i jak to Polak postanowiłem przetestować podłączyłem stary wyświetlacz oczywiście nic się nie pokazało ale przepiałem na nowy i działał bez problemu.
NIE RADZĘ ZAŁĄCZAĆ INSTRUMENTU Z NOWYM WYSWIETLACZEM NA STARYM SOFCIE BO KIEDYŚ TO ZROBIŁEM i po wrganiu nowego softu na wyświetlaczu pojawiły się paski co prawda widać wyło napisy ale właśnie w takie paski, wyłączałem, odpinałem i nic już miałem nerwy bo instrument klienta, postanowiłem podłączyć stary wyświetlacz błysnął tylko i zgasł wyłączyłem instrument i podłączyłem nowy ku mojemu zdziwieniu działał bez zarzutu paski zniknęły. Inaczej nie jest to niczym potwierdzone więc nie testować może przypadek. Powiem tak wymieniłem tego kilkanaście sztuk prosta operacja serwis tam w ogóle jest niepotrzebny no ale ktoś musi zarabiać prawda. Ogólnie obraziłem się na firmę Roland i sprzedałem wszystkie Rolandy a miałem ich cztery. BK9 Włoska firma to robiła i spieprzyła klawiaturę ścierała się politura z klawiszy dwa razy wymieniali mi na gwarancji bez żadnego wpisu, ale OK Juno D LE fajna maszynka na solówkę i staroć ze Św. trójcy D50 :-) Juno G i Gi małe zainteresowanie sprzętem wśród muzyków ale to jedyna maszynka która im się udała, zresztą to moje zdanie. Jak coś pisać nie mam problemu z odpisywaniem. Pozdrawiam.

Odpowiedz
08.02.2018, 18:54,
#35
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Dobrze rozumiem?

Wkładam PCMCIA z czystą kartą CF do instrumentu.
Nic nie wciskam. Zgrywa się bios na kartę (automatycznie).
Następnie na komputerze podmieniam soft na nowy.
Ponownie wkładam kartę do instrumentu i soft się wgrywa??

To nie może być aż takie proste Smile

Odpowiedz
08.02.2018, 19:01,
#36
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Żeby Panu nie zawracać więcej głowy to jest proste, banalnie proste i jak powtarzam, zmienić wyświetlacz nie załączać instrumentu bez włożonej karty na której jest zgrany plik biosu bo zrobi się problem. Na priv podam nr tel. jak już będzie tak daleko udzielę wskazówek bezinteresownie, pod warunkiem, że nie zrobił Pan innych ruchów OK.

Odpowiedz
08.02.2018, 19:55,
#37
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Nie robiłem żadnych ruchów.
Na razie mam instrument z dziwnie zachowującym się wyświetlaczem.
Dzisiaj przez pół dnia co jakiś czas zanikała dolna część ekranu.
Coraz częściej musiałem resetować urządzenie, żeby display powracał.
Potem wyłączyłem na dłuższy czas , bo nie chciał się nawet włączyć z prawidłowym wyświetlaniem danych.
Przy "loading" zanikała jakaś część ekranu lub pokazywał dziwne rzeczy.
Potem od 18:00 do teraz wszystko wróciło do normy i nieraz coś się zatrzęsie na ekranie, ale jakoś wraca i działa.

Widząc taką sytuację zacząłem się orientować w temacie i trafiłem tutaj.
Mam zamiar zaktualizować software teraz i zobaczyć co to zmieni.
A jak nic nie pomoże to wymienić display.

Mogę? Nic się chyba nie stanie?

Odpowiedz
08.02.2018, 20:15,
#38
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
Proszę napisać do mnie na priv pogadamy i wytłumaczę Panu co następuje. Nie zmieniać softu nowego na starym wyświetlaczu nic to nie pomoże a raczej zablokuje Panu instrument. Jest jeden knif który przywróci wyświetlacz do prawidłowego działania na chwilę ale mnie opisze go na forum bo to chwilowe działanie po czym wyświetlacz nie wstanie w ogóle, ale tak jak mówiłem tylko i wyłącznie na priv czyli tel bo nie ponoszę odpowiedzialności za to co się stanie po miesiącu lub kilka dni.

Odpowiedz
31.08.2018, 00:38,
#39
RE: Uszkodzony wyświetlacz w Juno G
chciałbym się podzielić z Wami moim dotychczasowym doświadczeniem z podobnym przypadkiem oraz opublikować odpowiedź serwisu w tej sprawie w Polsce. Moim zdaniem, odpowiedź zakrawająca o skandaliczną bo jak wiemy, sprzęt ten jest fabrycznie wadliwy, a ulepszony wyświetlacz potwierdza regułę, iż jest to wada konstrukcyjna. Oto co odpisał serwis na mój email (oryginał jeszcze niżej)

"Witam,

Dementuję, jest to nieprawda. Dementuję, że jest to jakiś wielki problem. Można to traktować jako reklamę firmy, skoro na setki sprzedanych egzemplarzy, co setny ma jakiś problem z wyświetlaczem, po kilku czy kilkunastu latach, eksploatowanych w różnych warunkach i jest tak nagłośniony to super. Dla większości firm może to być pozytywny przykład do naśladowania. Koszt usługi 600zł. Wgrywamy najnowszy system, resetujemy ustawienia i udzielamy rocznej gwarancji.


Pozdrawiam

Bogdan K"
Od: Daniel <@gmail.com>
Wysłane: środa, 29 sierpnia 2018 17:49:28
Do: Bogdan K.
Temat: Juno G wyświetlacz

Dzień dobry,

mam keyboard Juno G, który ma standardową usterkę wyświetlacza
(wyświetlacz nie pęknięty, nie wyświetla poprawnie informacji).
Czytałem, że sprzęt nawet po gwarancji jest przez Was naprawiany bo to
wada fabryczna. Mogę prosić o potwierdzenie tych informacji?

D>S

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland Juno Di - Uszkodzona płyta główna Tektronik 0 2,020 24.09.2019, 12:33
Ostatni post: Tektronik
  Juno DS-88 hammond 23 38,710 05.07.2018, 09:39
Ostatni post: zagoor
  Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy Ralph1983 3 7,649 05.05.2016, 22:32
Ostatni post: Poziom40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS