Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe wybór
12.12.2018, 09:38,
#1
Pianino cyfrowe wybór
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze pianina cyfrowego dla 10 letniej córki, która zaczęła naukę gry miesiąc temu. Ma zapał i myślę, że będzie się rozwijać. W domu gra na pożyczonym Rolandzie RW-64, w ognisku Casio-130. Mówi, że lepiej jej się gra na Rolandzie. Nie ukrywam, że cena ma znaczenie w wyborze i tak rozważamy zakup YAMAHA P-45, ROLAND FP-30 lub Yamaha DGX660. Proszę o pomoc lub przedstawienie swojej propozycji. Z góry dziękuję.

Odpowiedz
12.12.2018, 10:59,
#2
RE: Pianino cyfrowe wybór
Jak bierzesz pod uwagę DGX-660, a to już okolice 3 tysięcy, to... chyba coś w miarę porządnego da się za te pieniądze ustrzelić. Fachowcem z wybitnym doświadczeniem nie jestem, ale miałem kiedyś do czynienia z Yamaszkami i jeśli za za okolice coś lekko ponad 2 tysiące... to bym obejrzał P-125. 2399PLN. Miałem kiedyś P-105 i była całkiem ok za takie pieniądze, więc sądzę że P-125 gorsza nie będzie. Niezła klawiatura, wbudowane głośniki, fajnie brzmiała, parę innych brzmień w zapasie, do tego jak ktoś chce- może dokupić "meblowy" statyw oraz listwę z pedałami. Obejrzyj sobie, a i tak decyzji nikt za Ciebie raczej nie podejmie Wink

Odpowiedz
12.12.2018, 11:40,
#3
RE: Pianino cyfrowe wybór
(12.12.2018, 10:59)Sgt_Pepper napisał(a): Jak bierzesz pod uwagę DGX-660, a to już okolice 3 tysięcy, to... chyba coś w miarę porządnego da się za te pieniądze ustrzelić. Fachowcem z wybitnym doświadczeniem nie jestem, ale miałem kiedyś do czynienia z Yamaszkami i jeśli za za okolice coś lekko ponad 2 tysiące... to bym obejrzał P-125. 2399PLN. Miałem kiedyś P-105 i była całkiem ok za takie pieniądze, więc sądzę że P-125 gorsza nie będzie. Niezła klawiatura, wbudowane głośniki, fajnie brzmiała, parę innych brzmień w zapasie, do tego jak ktoś chce- może dokupić "meblowy" statyw oraz listwę z pedałami. Obejrzyj sobie, a i tak decyzji nikt za Ciebie raczej nie podejmie Wink


Dziękuję za odpowiedź. P-125 nie brałam pod uwagę :-). Zastanawiałam się na ile te dodatkowe funkcje w DGX-660 mogą się przydać w przyszłości...

Odpowiedz
12.12.2018, 11:40,
#4
RE: Pianino cyfrowe wybór
Witam.
Skoro córka już potrafi grać, to najlepszym sposobem będzie wycieczka do sklepu muzycznego i jej samodzielne ogranie kilku modeli pianin w podobnym budżecie. 
Jeśli budżet pozwala na zakup Rolanda FP30, to polecałbym wymienioną wcześniej przez kolegę Yamahę P125. Pod względem pracy klawiatury może nie będzie różnicy w akcji pomiędzy P45 ale matowe wykończenie klawiatury P125 będzie bardziej przyjemne w dotyku od plastiku klawiatury P45. W P125 powinno też  być więcej ustawień czułości klawiatury, co też będzie miało znaczenie dla uczącego się dopiero dziecka. ‎
Polecam też ogarnie pianina Kawai ES110. Moim zdaniem praca klawiatury jest tam najlepsza z wszystkich tutaj wymienionych. Jest najbardziej zbalansowana pomiędzy lekką klawiaturą Yamahy a ciężką Rolanda. ‎

Na wstępnym etapie nauki na pianinie, bardziej skupiłbym się na w miarę jak najlepszej pracy klawiatury w celu wyszkolenia jak najbardziej poprawnej techniki ręki a takie dodatki, które oferuje DGX660 w tym nie pomogą a mogą tylko rozpraszać więc raczej nie polecam. 
Pozdrawiam ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.12.2018, 11:57,
#5
RE: Pianino cyfrowe wybór
(12.12.2018, 11:40)Rychubil napisał(a): Witam.
Skoro córka już potrafi grać, to najlepszym sposobem będzie wycieczka do sklepu muzycznego i jej samodzielne ogranie kilku modeli pianin w podobnym budżecie. 
Jeśli budżet pozwala na zakup Rolanda FP30, to polecałbym wymienioną wcześniej przez kolegę Yamahę P125. Pod względem pracy klawiatury może nie będzie różnicy w akcji pomiędzy P45 ale matowe wykończenie klawiatury P125 będzie bardziej przyjemne w dotyku od plastiku klawiatury P45. W P125 powinno też  być więcej ustawień czułości klawiatury, co też będzie miało znaczenie dla uczącego się dopiero dziecka. ‎
Polecam też ogarnie pianina Kawai ES110. Moim zdaniem praca klawiatury jest tam najlepsza z wszystkich tutaj wymienionych. Jest najbardziej zbalansowana pomiędzy lekką klawiaturą Yamahy a ciężką Rolanda. ‎

Na wstępnym etapie nauki na pianinie, bardziej skupiłbym się na w miarę jak najlepszej pracy klawiatury w celu wyszkolenia jak najbardziej poprawnej techniki ręki a takie dodatki, które oferuje DGX660 w tym nie pomogą a mogą tylko rozpraszać więc raczej nie polecam. 
Pozdrawiam ‎

Dziękuję za odpowiedź. Córka lubi tą ciężką klawiaturę Rolanda RW 64. Czy w FP-30 jest taka sama? Czy lepiej jednak żeby przeszła na np. lżejsza z Yamahy P-125?

Odpowiedz
12.12.2018, 12:44,
#6
RE: Pianino cyfrowe wybór
Szczerze nie kojarzę modelu RW-64 w stajni Rolanda, chyba że chodzi o model RD-64? ‎W modelu RD-64 jest lżejsza klawiatura od tej w FP-30 więc byłbym ostrożny i tym bardziej polecam ogranie FP-30 przed zakupem.
‎Dla dziecka polecałbym raczej lżejszą klawiaturę niż cięższą lecz ta z Yamahy jest dużo, dużo lżejsza od tej w FP-30. Czymś wypośrodkowanym jest Kawai ES110.
Koniecznie proszę wybrać się z córką do sklepu muzycznego. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.12.2018, 13:01,
#7
RE: Pianino cyfrowe wybór
(12.12.2018, 12:44)Rychubil napisał(a): Szczerze nie kojarzę modelu RW-64 w stajni Rolanda, chyba że chodzi o model RD-64? ‎W modelu RD-64 jest lżejsza klawiatura od tej w FP-30 więc byłbym ostrożny i tym bardziej polecam ogranie FP-30 przed zakupem.
‎Dla dziecka polecałbym raczej lżejszą klawiaturę niż cięższą lecz ta z Yamahy jest dużo, dużo lżejsza od tej w FP-30. Czymś wypośrodkowanym jest Kawai ES110.
Koniecznie proszę wybrać się z córką do sklepu muzycznego. ‎

Przepraszam chodziło o RD-64 Wink Dziękuję bardzo za wskazówki :-)

Odpowiedz
12.12.2018, 14:33,
#8
RE: Pianino cyfrowe wybór
5io oktawowa klawiatura jak w RD64, to zdecydowanie niewłaściwe rozwiązanie do nauki gry na pianinie. Musi być 88 klawiszy.
Proszę pamiętać, że dla właściwego rozwoju techniki aparatu gry, najważniejszym elementem będzie tutaj jak najbardziej poprawna praca klawiatury a nie dodatki w instrumencie. Najlepiej gdyby córka miała możliwość ćwiczenia gdzieś na pianinie akustycznym, oczywiście w pełni sprawny a nie jakimś rupieciu. ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.12.2018, 20:05,
#9
RE: Pianino cyfrowe wybór
(12.12.2018, 14:33)Rychubil napisał(a): 5io oktawowa klawiatura jak w RD64, to zdecydowanie niewłaściwe rozwiązanie do nauki gry na pianinie. Musi być 88 klawiszy.
Proszę pamiętać, że dla właściwego rozwoju techniki aparatu gry, najważniejszym elementem będzie tutaj jak najbardziej poprawna praca klawiatury a nie dodatki w instrumencie. Najlepiej gdyby córka miała możliwość ćwiczenia gdzieś na pianinie akustycznym, oczywiście w pełni sprawny a nie jakimś rupieciu. ‎

Byliśmy w muzycznym Yamaha jej nie pasuje, zagrała sobie też na FP-30 bardziej jej odpowiada klawiatura - nie wiem na ile jej zaufać ;-)

Odpowiedz
12.12.2018, 21:15,
#10
RE: Pianino cyfrowe wybór
Pewnie czuła że klawiatura Yamahy jest zbyt lekka? Rozumiem że klawiatura Rolanda FP30 mogła jej pasować, bo sam mam FP30 i lubię tą klawiaturę, choć nie należy do najlżejszych i o tym należy pamiętać.
Proszę zatem koniecznie gdzieś poszukać Kawaia ES110. Warto!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,897 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS