Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe do użytku domowego do 3000zł (klasyka, jazz)
17.03.2020, 09:36,
#1
Pianino cyfrowe do użytku domowego do 3000zł (klasyka, jazz)
Witam wszystkich, pewnie nie zawracałbym Wam gitary, bo już chyba nasyciłem umysł wszelkimi porównaniami i recenzjami instrumentów z segmentu, który mnie interesuje- jednak mamy kwarantannę, więc może po prostu ktoś zechce zmarnować trochę swojego czasu na jakieś porady czy podpowiedzi, a ja być może dzięki temu uzyskam jeszcze jakieś nowe informacje.

Naukę przerwałem ponad 15 lat temu na poziomie 2 klasy 2 stopnia szkoły muzycznej. Od tamtej pory brzdąkałem sobie na pianinie cyfrowym (CELVIANO AP-21). W związku z tym, że ten mebel zaczął zajmować coraz więcej miejsca - pozbyłem się go skutecznie z domu.

Coraz bardziej uświadamiam sobie jednak, że potrzebuję jednak w domu pianina, z tym że jakiegoś bardziej mobilnego. Przygotowuję sobie plan działania powrotu do gry, tak by podnieść swój poziom. Nie przewiduję koncertowania Smile

Normalnie pewnie byłbym już po wizytach w sklepach i samodzielnie wykonanych testach klawiatur, ale pozostaje mi internet w tych ciężkich czasach.

Poszukuję pianina, które:
- kosztowałoby mniej niż 3000zł,
- nie byłoby meblem - byłoby mobilne,
- miałoby klawiaturę, brzmienie, barwę najbardziej przypominające instrument akustyczny,
- dobrze brzmiałoby w repertuarze klasycznym ale i jazzowym w barwach elektronicznych pianin i jazzowych organów,
- miałoby głośniki wbudowane, które dobrze brzmiałyby w małym pokoju,
- miałoby też wyjście słuchawkowe, które pozwalałoby komfortowo słuchać instrumentu,
- miałoby łatwe połączenie (wifi czy bluetooth) z jakąś aplikacją pozwalającą na zabawę z dźwiękiem;

Wstępnie wybór zawężam do ES110, FP-30, P125, px-s1000.

Nie stawiam konkretnych pytań co do tego wyboru, ponieważ wiem, że muszę samemu to sprawdzić na żywo. Pozostawiam jednak prośbę o ewentualne wskazówki czy sugestie - o ile macie teraz trochę wolnego czasu Wink

P.S.
A jednak jedno konkretne pytanie będzie: czy takie pianino, jak któreś z w/w, może być przechowywane w pozycji pionowej? Czy taka częsta zmiana pozycji (wyciąganie z szafy, rozkładanie, chowanie) niesie za sobą ryzyko usterki wnętrzności?

Odpowiedz
17.03.2020, 09:54,
#2
RE: Pianino cyfrowe do użytku domowego do 3000zł (klasyka, jazz)
Witaj Smile

(17.03.2020, 09:36)masafion napisał(a): Wstępnie wybór zawężam do ES110, FP-30, P125, px-s1000.

3 pierwsze pianina jak najbardziej oprócz ostatniego 4go.

(17.03.2020, 09:36)masafion napisał(a): czy takie pianino, jak któreś z w/w, może być przechowywane w pozycji pionowej? Czy taka częsta zmiana pozycji (wyciąganie z szafy, rozkładanie, chowanie) niesie za sobą ryzyko usterki wnętrzności?

Raczej nie wskazane, choć tam większości są elementy plastikowe a nie drewniane. Może jakieś miejsce na górze szafy?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.03.2020, 13:10,
#3
RE: Pianino cyfrowe do użytku domowego do 3000zł (klasyka, jazz)
Podbiję temat - nie chcę czekać na koniec kwarantanny. Zdecydowałem się na FP-30. Znalazłem ofertę w sklepie kytary.pl - macie jakieś doświadczenie z nimi? Cena jest dość atrakcyjna, co wzbudza więcej podejrzeń niż radości Big Grin

Odpowiedz
18.03.2020, 13:45,
#4
RE: Pianino cyfrowe do użytku domowego do 3000zł (klasyka, jazz)
Normalna cena. Na Ceneo są jeszcze taniej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 397 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,902 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS