Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budżetowy keyboard dla początkującego.
08.01.2022, 18:12,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(08.01.2022, 17:10)pawelsz napisał(a): Myślę, że 770 będzie dobrym wyborem. Był bardzo polecany. Nowszy 775 niewiele wnosił, a potem wyszła już aktualna seria SX z dotykowym wyświetlaczem. Raczej nie kupiłbym prawie 20-letniego Tyrosa.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i potwierdzenie mojego wstępnego wyboru.
Oczywiście inne komentarze bardzo mile widziane Big Grin

Odpowiedz
16.06.2023, 15:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2023, 14:10 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witam po dłuższej przerwie. Ostatni raz pytałem tutaj o to jaki keyboard wybrać jakieś 2-3 lata temu jednak do zakupu z różnych przyczyn niestety nie doszło. Powracam do pomysłu jednak widzę, że po pierwsze cena modelu, który mnie interesował najbardziej tj. Yamaha SX600 poszła w górę. Po drugie Korg nie wypuścił chyba nic z serii Pa czyli nie odpowiedział na ten model (BTW Korgi podrożały o 40-50%!). Niestety na Yamahę SX nadal nie będę sobie mógł pozwolić, a w dalszym ciągu chciałbym coś z wejściem na mikrofon. Tutaj moje pytania. Pod moją nieobecność na tym forum wyszedł Roland E-X50 i Yamaha PSR-E473. Czy ten Roland to Medeli? Czy mając mało kasy tj. poniżej 2 tysięcy złotych lepiej kupić Yamahę PSR-E473, Casio CT-X5000 czy Rolanda E-X50? Wszystkie mają wejścia na mikrofon i jakieś tam podkłady żeby zagrać i zaśpiewać disco polo znajdę. Proszę o wszelkie podpowiedzi.

Odpowiedz
20.06.2023, 19:14,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Nikt nie podpowie? @Valtari od miesiąca nie jest aktywny i forum umarło. :-(

Odpowiedz
20.06.2023, 23:32,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witaj. Nie logowałem się ostatnio ale zaglądam tu co dziennie i czytam wszystkie wpisy.
Nie odpisałem na Twój post, bo nie wiem jak tu doradzić abyś był zadowolony. Zejście z Yamahy PSR SX na serię PSR E to duże poświęcenie Smile PSR E to seria edukacyjna i słychać to od razu zarówno na brzmieniach jak i stylach. Nic mi nie wiadomo aby Roland zawiązał jakąś współpracę z Medeli. Medeli współpracuje z Kurzweilem dostarczając klawiatury do pianin cyfrowych oraz sprzedając keyboardy z przyklejonym logo Kurzweil. Zastanowił bym się nad używaną Yamahą PSR S670, to zdecydowanie bardziej zaawansowany i nowocześnie brzmiący keyboard od PSR E.

Odpowiedz
21.06.2023, 02:27,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Gdzieś na YouTube w zagranicznym video widziałem, że w Rolandach E-X20 i E-X30 jest firmware z Medeli i w oprogramowaniu Rolanda E-X50 też ponad 20 razy występuje słowo Medeli.
Wszędzie chwalą w miarę świeżą Yamahę PSR-E473, że jest najlepszą w historii maszyną z serii E.
Tak jak pisałem wejście na mikrofon to must have więc znów wrócę do punktu wyjścia, że tylko SX600, który jest za drogi i przez ten czas co mnie nie było na forum zamiast stanieć to podrożał.

Odpowiedz
21.06.2023, 14:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2023, 15:01 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Czyli jeśli już któryś z tych trzech modeli to który???
Yamaha E473
Roland EX50
Casio CTX5000

Odpowiedz
21.06.2023, 16:33,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Chwalą E 473 ale kto chwali i w jakich kategoriach chwali. Bo to nadal instrument edukacyjny.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Napiszę że z tych trzech najlepsze Casio a Ty potem napiszesz ze słuchałeś w sklepie Rolanda i dla Ciebie brzmi lepiej. Spróbuj trafić w sklepie muzycznym przynajmniej dwa z tych trzech i oceń który brzmieniowo Ci się bardziej podoba.

Odpowiedz
21.06.2023, 16:43,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(21.06.2023, 16:33)Valtari napisał(a): Chwalą E 473 ale kto chwali i w jakich kategoriach chwali. Bo to nadal instrument edukacyjny.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Napiszę że z tych trzech najlepsze Casio a Ty potem napiszesz ze słuchałeś w sklepie Rolanda i dla Ciebie brzmi lepiej. Spróbuj trafić w sklepie muzycznym przynajmniej dwa z tych trzech i oceń który brzmieniowo Ci się bardziej podoba.
OK, ale jeśli chodzi o funkcje, możliwości to stoją na tym samym poziomie? I czy kiedyś łatwej będzie przejść z Yamahy na Yamahę czy to nie ma większego znaczenia? Na przykład gdybym kiedyś kupił jakiegoś SXa.

Odpowiedz
21.06.2023, 16:49,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dlaczego Psr sx600 miała by stanieć ? Nie wyszedł następca więc to aktualnie produkowany model. Koszty rosną, ludzie chcą więcej zarabiać, materiały do produkcji też drożeją, więc nie da się utrzymać nawet dotychczasowych cen. Zobacz ile kosztują smartfony, te nazywane średnio półkowymi to już wydatek 2 - 2.5 tys. Szkoda ze Korg na razie nie odpowiedział nową serią Pa, ale tanio na pewno by nie było.

Odpowiedz
21.06.2023, 16:59,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
CTX 5000 ma więcej nowoczesnych brzmień nadających się do muzyki dance, elektro dance itp. U Yamahy klasą są brzmienia instrumentów akustycznych jak trąbki, saxofony, świetne są gitary akustyczne. W Casio te brzmienia są dla mnie dużo słabsze. Rolanda nie zgłębiałem, bo Roland trochę przespał ostatnie lata z keyboardami. Wiele lat temu byli na szczycie z serią "E", seria BK nie miała szans z konkurencją. Właśnie wypuścili najtańszy EX10 ale prawdę mówiąc jeszcze nie interesowałem się co w tym siedzi. Przeskakując w przyszłości z PSR E na SX w dużej mierze będzie to nowy świat, nowy interfejs ale pewna filozofia budowania menu jest charakterystyczna we wszystkich modelach Yamahy więc szybko byś opanował obsługę. Jeszcze raz namawiam na wizytę w sklepie

Odpowiedz
21.06.2023, 17:36,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(20.06.2023, 19:14)andijaw napisał(a): Nikt nie podpowie? @Valtari od miesiąca nie jest aktywny i forum umarło. :-(

Zapytaj o syntezator lub Workstation to się aktywuję Wink
Czytam wszystko każdego dnia Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.06.2023, 20:53,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Is Roland E-X50 a Medeli Keyboard?
It is no secret that the lower-end Roland E-X20 and E-X30, which I reviewed a few years ago, are actually Chinese Medeli keyboards but using Roland’s brand for a halo effect. Is this flagship E-X50 yet another Medeli keyboard in disguise? I opened up the E-X50 firmware version 1.07 on my computer and did a search for Medeli in the code. Medeli popped up more than 20 times in the firmware providing an irrefutable fact that this is not a real Roland keyboard containing Roland DNA.

To właśnie mówi Jeremy See w filmiku o Rolandzie. Czy to prawda?
Początkowo mnie zainteresował ten keyboard ale wychodzi na to, że to też Medeli z innym logo i w innej obudowie.

Odpowiedz
21.06.2023, 21:41,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Skoro tak twierdzi, to trzeba gościowi wierzyć. Przy współpracy Medeli z Kurzweilem sprawa jest prostsza, bo to są identyczne keyboardy ze zmienioną nazwą. Przeglądałem teraz wszystkie keyboardy z oferty Medeli i żaden wizualnie nie przypomina Rolanda E-X50, choć stylistycznie są podobne modele. Roland z takimi tradycjami w produkcji keyboardów sięga po pomoc u Chińczyków...Widocznie gdyby Roland zrobił taki keyboard własnymi siłami, to byłby znacznie droższy.

Odpowiedz
21.06.2023, 21:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2023, 21:51 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(21.06.2023, 21:41)Valtari napisał(a): Skoro tak twierdzi, to trzeba gościowi wierzyć. Przy współpracy Medeli z Kurzweilem sprawa jest prostsza, bo to są identyczne keyboardy ze zmienioną nazwą. Przeglądałem teraz wszystkie keyboardy z oferty Medeli i żaden wizualnie nie przypomina Rolanda E-X50, choć stylistycznie są podobne modele. Roland z takimi tradycjami w produkcji keyboardów sięga po pomoc u Chińczyków...Widocznie gdyby Roland zrobił taki keyboard własnymi siłami, to byłby znacznie droższy.
Czyli traktować go bardziej jak Rolanda czy Medeli? Tak czy inaczej nadal jest to słaby sprzęt i nie warto wydawać 1,5 kzł? Znów nie wiem co robić bo wtopić kasę w zabawkę też nie potrzebuję. A inflacja działa na moją niekorzyść. Korg to już całkiem przesadził z cenami. Zresztą wyższe od SX600 modele Yamahy też chyba konkretnie podrożały. SX600 jest w tylko trochę wyższej cenie niż na premierę.

Odpowiedz
21.06.2023, 21:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2023, 22:04 przez Valtari.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Ten Roland od Medeli bardziej przypomina Yamahę niż Rolanda Smile Medeli zaczynając przygodę z keyboardami kopiowało rozwiązania stosowane właśnie u Yamahy. Ich topowy model AKX10, który wygląda jak Yamaha SX, ma moduł brzmieniowy bardzo przypominający to co słyszymy w PSR E a style mają rozszerzenie".sty" stosowane przez Yamahę. Ciekawej rzeczy można się dowiedzieć przeglądając zagraniczne fora. Otóż od 2014 roku Roland nie ma własnego dzialu keyboardów.

Odpowiedz
21.06.2023, 22:13,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Czyli to nie Roland. Korg Pa300 jest już droższy od SX600. W 2021 r kosztował 2500 zł, a teraz kosztuje 3600. To w ogóle jest jakiś żart. Wszystko już wiem. Fajne są dobre bo są drogie, a słabe są dobre bo są tanie. Nic się nie zmieniło. :-)

Odpowiedz
21.06.2023, 22:17,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dlatego może warto poszukać coś używanego. Nie przeglądałem ogłoszeń i nie znam cen ale może jakiś Pa600 lub wspominany wczesniej przeze mnie PSR S670

Odpowiedz
21.06.2023, 22:22,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(21.06.2023, 22:17)Valtari napisał(a): Dlatego może warto poszukać coś używanego. Nie przeglądałem ogłoszeń i nie znam cen ale może jakiś Pa600 lub wspominany wczesniej przeze mnie PSR S670
Nie mają MIC IN. :-P Także tylko SX600 z "tych lepszych", ale jeszcze nie horrendalnie drogich. Puenta jest taka sama jak 3 lata temu. :-)

Odpowiedz
23.06.2023, 07:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2023, 07:30 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Po trzech latach zastanawiania się zamówiłem dziś nową Yamahę PSR-SX600 za 3290 zł. Dziękuję za wszystkie uwagi i podpowiedzi.

Odpowiedz
29.06.2023, 15:05,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Ktoś poleci jakiś statyw do SX600? Taki z dobrym stosunkiem ceny do jakości/stabilności. Nie chcę kupić czegoś co się przewróci i jeszcze zniszczę Yamahę.

Odpowiedz
29.06.2023, 18:01,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Nie będziesz szalał, to się nie wywróci Smile.Stojaki typu "X" nie są mistrzami stabilności, ale chodzi tu o chwianie się, bujanie. Nie są wskazane dla ciężkich pianin cyfrowych bo nie gwarantują właśnie stabilności podczas gry. Dla keyboardu takiego jak SX600 myślę że są akceptowalne, bo to lekki instrument. Myślę że można wybrać taki z podwójnym ramieniem oraz pewnym mechanizmem zmiany wysokości, aby nagle nam się stojak nie poskładał. Warto też kupić narzutę przeciw kurzową. Jest taka dedykowana temu modelowi z napisem SX600 ale chcą za nią ok 150zł, ewentualnie ręczniczek do przykrycia na czas, gdy nie gramy.

Odpowiedz
29.06.2023, 18:03,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-...AIEALw_wcB

Odpowiedz
29.06.2023, 18:10,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(29.06.2023, 18:03)Valtari napisał(a): https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-...AIEALw_wcB
Myślałem o nim, ale nie wiedziałem czy jest OK. Dziękuję, zamówione.

Odpowiedz
29.06.2023, 18:15,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
U mnie większy i cięższy instrument stał przez jakiś czas na dokładnie takim.

Odpowiedz
29.06.2023, 18:31,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(29.06.2023, 18:15)Valtari napisał(a): U mnie większy i cięższy instrument stał przez jakiś czas na dokładnie takim.

U mnie na tego typu stojaku stoi Kurzweil PC3K8 więc już solidny ciężar a do tego mam wpiętą do niego dostawkę górną i wyżej jest Yamaha MODX6 więc te oba instrumenty są na tym stojaku i nie ma problemuWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.06.2023, 18:43,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
No to miałem podobnie, bo stał na nim Kurzweil Forte Se a potem na dostawionym piętrze był Blofeld Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 463 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 600 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,198 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 646 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS