Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budżetowy keyboard dla początkującego.
02.09.2020, 18:45,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Yamaha zapowiada dwa nowe modele PSR ale to raczej niższa półka w porównaniu z tymi które cie interesują

https://www.musicradar.com/news/yamahas-...ard-market

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.09.2020, 19:12,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Faktycznie.
No tak nie do końca o to mi chodzi, z drugiej strony ceny będą bardziej przystępne. Jestem ciekaw czym Korg odpowie na SX600. Przydałaby się następca Pa300.

Odpowiedz
02.09.2020, 20:25,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
No to niezbyt udana wizyta w sklepie, ale takie zachowanie względem klienta zdarza się częściej niż można by przypuszczać. Odwiedzając sklepy w Katowicach miałem podobne doświadczenia. W jednym sprzedawca chyba nawet nie odnotował mojej obecności na sklepie, będąc bardzo zajęty komputerem. W drugim pan wszystkowiedzący w arogancki sposób udowadniał mi że nie mam pojęcia o instrumentach, po czym obraził się na mnie ponieważ posiadałem instrument, który nie kupiłem u niego. W jeszcze kolejnym sprzedawca stojąc przy pianinie cyfrowym opowiadał o funkcjach, których ten model nie posiadał Smile

Widzę że Yamaha rozpoczyna serię PSR-E z "7" w środku, najwyższy model to będzie zapewne PSR-E473.

Korg na pewno odpowie na PSR-SX600 następcą Pa300, ale tu wracamy do pytania kiedy ?

Szkoda że Roland odpuścił keyboardy, mają takie tradycje.

Odpowiedz
02.09.2020, 20:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2020, 20:57 przez andijaw.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Co do Rolanda to stał BK-3 za 1600 zł. Jednak zraził mnie od początku, że jego wszystkie przyciski działają okropnie głośno. Są plastikowe, a pod spodem chyba zwykle microswitche. Yamaha czy Korg ma gumowane czy też gumowe o cichym skoku/kliku.
Bardzo szkoda, że Roland odpuścił. Na pewno nic nie wypuści już?

Właśnie nie wiadomo z tym Korgiem.

Sklep... tu już wszystko napisałem.

Odpowiedz
22.11.2020, 22:44,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witam 
Szukam dla córki instrumentu przenośnego /gra na pianinie Yamaha Clavinowa 240/  .Rozważam zakup /prezent/ Yamaha PSR E363  ale pojawiła się w sklepach PSR 373  podobno nowość - 
czy to następca 363?
Czy wary zakupu ?

Odpowiedz
22.11.2020, 22:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2020, 23:02 przez Valtari.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witaj.
PSR E373 to następca E363 i faktycznie jest to nowość.
Nie widzę jednak sensu kupowania córce keyboardu z zupełnie inną klawiaturą (lekką, typu syntezatorowego) od tej na której się uczy.
Po co córce samograj z podkładami ?

Odpowiedz
23.11.2020, 10:27,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(22.11.2020, 22:59)Valtari napisał(a): Witaj.
PSR E373 to następca E363 i faktycznie jest to nowość.
Nie widzę jednak sensu kupowania córce keyboardu z zupełnie inną klawiaturą (lekką, typu syntezatorowego) od tej na której się uczy.
Po co córce samograj z podkładami ?
Dzięki w takim razie co kupić 
potrzebuje instrument przenośny aby mogła zabrać do akademika , Chciałbym się zmieścić w 2k .

Odpowiedz
23.11.2020, 11:19,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Roland FP10. Doceni jego klawiaturę. Do tego dobre słuchawki nauszne.

Odpowiedz
23.11.2020, 22:15,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(23.11.2020, 11:19)Valtari napisał(a): Roland FP10. Doceni jego klawiaturę. Do tego dobre słuchawki nauszne.
Dzięki za poradę 
przegladalem jeszcze w zestawieniu do Rolanda FP 10     Yamahe P121 i P125b 
maja trochę więcej dodatków

Odpowiedz
23.11.2020, 22:31,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
P121 to to samo co P125 tylko z mniejszą ilością klawiszy. Jeśli córka gra klasykę to P121 bym odrzucił. Literka "b" to oznaczenie koloru b - czarny, w - biały.
W tych Yamahach jest gorsza klawiatura od tej w Rolandzie Fp10/Fp30. Fp30 chyba już przekracza budżet.
Jestem przekonany że dla Pana córki najważniejsze będą praca klawiatury i jakość brzmienia. Dodatki i bajery niekoniecznie. Klawiatura lepsza u Rolanda, brzmienie to już kwestia gustu. Jeśli może Pan sobie pozwolić na lekkie przekroczenie budżetu to warto dopłacić do Fp30

Odpowiedz
25.11.2020, 13:45,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dzięki za podpowiedzi
Tak troszkę czytam
A może Kawai es110?
A gdybym zwiększył budżet do 3-4 tys ? To może większe szanse na znalezienie instrumentu dobrego mobilnego ?
Proszę l radę

Odpowiedz
25.11.2020, 22:34,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Kawai Es110 jak najbardziej, nie polecałem bo trudniej z dostępem, no ale to na sklepie do ogrania. Zamawiając przez internet pewnie nie będzie problemu zdobyć ten model.

Powiększenie budżetu do 4 tyś nie wiele zmieni a trzeba też pamiętać o koszcie słuchawek, też parę setek pójdzie.

Odpowiedz
13.12.2020, 15:22,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(02.09.2020, 20:54)andijaw napisał(a): Co do Rolanda to stał BK-3 za 1600 zł. Jednak zraził mnie od początku, że jego wszystkie przyciski działają okropnie głośno. Są plastikowe, a pod spodem chyba zwykle microswitche. Yamaha czy Korg ma gumowane czy też gumowe o cichym skoku/kliku.
Bardzo szkoda, że Roland odpuścił. Na pewno nic nie wypuści już?

Właśnie nie wiadomo z tym Korgiem.

Sklep... tu już wszystko napisałem.

W Muziker jest właśnie Sx600 w cenie poniżej 3000 zł.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2021, 22:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2021, 23:55 przez Luxter.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witam serdecznie,
Jakiś czas temu zdecydowałem się w końcu, po 29latach, nauczyć gry na jakimś instrumencie. Koniec końców stanęło na instrumencie klawiszowym.
Obecnie posiadam około piętnastoletni keyboard mojej partnerki(dodatkowo nauczycielki, bo coś tam muzyki jak i gry na kilku instrumentach w życiu liznela)który nie do końca spełnia me oczekiwania, posiada jedynie 49klawiszy, problem z zasilaniem, jeden glosnik z którego dźwięk pozostawia wiele do życzenia.
Po przejrzeniu wątku wiem, że keyboard to raczej zabawka, a do poważnej gry powinienem zakupić przynajmniej pianino elektryczne, gdyż keyboard posiada za wiele funkcji-na początku nie mam zamiaru ich używać, więc nie jest to żaden problem, chce skupić się jedynie na nauce nut, klawiszy i jako tako gry, więc np. opcja metronomu by mi się bardzo przydała.
Przed znalezieniem forum, w internecie wpadł mi w oko keyboard Yamaha PSR E 363, który też był tu kilka razy wspominamy, więc chyba będzie najlepszym rozwiązaniem?
Dodatkowo idealnie łapie się w mym budżecie który obecnie wynosi 1000zl(jeśli faktycznie złapie bakcyla, to za rok pomyślę o czymś droższym i bardziej profesjonalnym)
Ewentualnie jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje to jestem otwarty.
Pozdrawiam

@edit : e363 jest dostępny za 970zl, e373 za 990, więc chyba oczywiste jest, że lepiej wziąć nowszy model?

Odpowiedz
04.01.2021, 23:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2021, 23:09 przez Valtari.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Witaj

Tani keyboard to zabawka, taki za 8 tys to już ciężko tak nazwać, bo to już zaawansowany sprzęt ze sporymi możliwościami.

Skoro chcesz nauczyć się grać, to należy skupić się na możliwie najlepszej klawiaturze i najlepiej 88 klawiszy ( co zapewne potwierdzi partnerka ) Kupno keyboardu nie ma sensu, płacisz za funkcje których nie będziesz używał a bajery typu gotowe podkłady będą odciągać Ciebie od nauki. Yamaha PSR to keyboard i nie jest dobrym rozwiązaniem, no ale budżet bardzo skromny.

Moim zdaniem są dwa wyjścia, albo dozbierać do minimum przyzwoitości czyli Yamahy P45, albo wziąć pod uwagę instrument używany, jednak tysiąc złotych to za mało w każdej z opcji.

Odpowiedz
05.01.2021, 08:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2021, 09:00 przez Luxter.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Dzieki wielkie za szybką odpowiedź,
po Twej wiadomości jak i kontakcie z nauczycielką uzyskałem tylko odpowiedź "nooo raczej" Big Grin
Tak więc chyba za Twą namową bardziej pójdę w stronę pianina elektrycznego
Budżet podnoszę do 2000-2200zł, ważne aby sprzęt był dostępny na allegro-3 raty i z głowy, Yamahe P45 znalazlem tam za 2050, moze cos jeszcze w tym przedziale cenowym?
Chciałbym już coś co posłuży mi przynajmniej rok, dwa.

Odpowiedz
05.01.2021, 09:24,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Weź jeszcze pod uwagę Rolanda FP10, ma fajnie pracującą klawiaturę, właściwie to postawiłbym tego Rolanda na pierwszym miejscu, przed P45. Wystarczy na dłużej niż dwa lata nauki, ze względu właśnie na klawiaturę która umożliwi rozwój umiejętności. Są pewne kompromisy w tym Rolandzie, ale finalnie do nauki postawiłbym na niego.

Odpowiedz
05.01.2021, 09:53,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Niestety Rolanda nie widze na allegro, a chciałbym zamówić właśnie tam, gdyż za raty mnie kobieta nie zabije, a jak zniknie nam z konta nagle 2000 to już może być gorzej Big Grin

Odpowiedz
05.01.2021, 10:48,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Finalnie i tak zniknie taka sama kwota, tylko nie od razu Smile
Pozostaje albo chwile poczekać aż może pojawi się Fp10 na Allegro, albo wziąć Yamahę, lub zorientować się w ofertach sklepów czy mają sprzedaż ratalną a myślę że wszystkie mają. Więc rozeznać który sklep (a raczej współpracujący z nim bank) chce nas najmniej okraść Smile

Odpowiedz
05.01.2021, 11:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2021, 14:11 przez Luxter.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(05.01.2021, 10:48)Valtari napisał(a): Finalnie i tak zniknie taka sama kwota, tylko nie od razu Smile
Pozostaje albo chwile poczekać aż może pojawi się Fp10 na Allegro, albo wziąć Yamahę, lub zorientować się w ofertach sklepów czy mają sprzedaż ratalną a myślę że wszystkie mają. Więc rozeznać który sklep (a raczej współpracujący z nim bank) chce nas najmniej okraść Smile

Ja to wiem, Ty to wiesz, kobieta tez ale...u nich różnie z logicznym myśleniem Big Grin
Poszukam też gdzieś na stronkach, dzięki Smile

Ogladalem tego Rolanda, sluchalem blind testów i wg mnie zdecydowanie wygrywa z Yamaha, jedyny problem to dostepnosc, praktycznie nigdzie go nie ma.
Moze polecilbys jeszcze cos o podobnym brzmieniu, w granicach 2500-3000zł, ale żeby szło go bez problemu np. już w tym tygodniu zamówić? Przy 7-8 ratach nie odczuje tej różnicy az tak

Odpowiedz
05.01.2021, 19:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2021, 19:09 przez Valtari.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Poszukaj Rolanda FP30, ta sama klawiatura co w FP10 ale więcej brzmień ( 15 w FP10, 35 w FP30 )
wyższa polifonia, choć 96 głosów w Fp10 jest wystarczające, w Fp30 mamy polifonię 128 głosową.

https://www.youtube.com/watch?v=DD2N7cP1NIU

Odpowiedz
05.01.2021, 21:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2021, 21:31 przez Luxter.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(05.01.2021, 19:03)Valtari napisał(a): Poszukaj Rolanda FP30, ta sama klawiatura co w FP10 ale więcej brzmień ( 15 w FP10, 35 w FP30 )
wyższa polifonia, choć 96 głosów w Fp10 jest wystarczające, w Fp30 mamy polifonię 128 głosową.

https://www.youtube.com/watch?v=DD2N7cP1NIU
Właśnie też się nad nim zastanawiałem. Chyba faktycznie wybiorę któryś z tych dwóch zamiast Yamahy, dzięki za pomoc Smile

Odpowiedz
05.01.2021, 21:42,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Choćby że względu na liczbę brzmień wydaje mi się że warto wziąć 30tke a nie 10tke. Nie jest ani wiele większy, cięższy, ani wiele droższy.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.01.2021, 23:04,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Fp30 ma głębszą obudowę co może mieć znaczenie dla stabilności instrumentu podczas gry.
Przy wcześniejszym budżecie faworytem był Fp10, ale skoro możesz dołożyć do Fp30 to z pewnością warto, choćby, jak napisał Pawelsz, dla samej liczby brzmień.

Odpowiedz
06.01.2021, 22:10,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(05.01.2021, 23:04)Valtari napisał(a): Fp30 ma głębszą obudowę co może mieć znaczenie dla stabilności instrumentu podczas gry.
Przy wcześniejszym budżecie faworytem był Fp10, ale skoro możesz dołożyć do Fp30 to z pewnością warto, choćby, jak napisał Pawelsz, dla samej liczby brzmień.

Różnica finansowa jest na tyle mała(patrząc jak długo instrument ma służyć) że faktycznie nie ma co żałować tych kilkuset zł, na ten moment możemy przeznaczyć 3000zl(na początku myslalem, że kupię keyboard za 900?)
Od wczoraj oglądam, czytam słucham i dzisiaj wpadł mi w oczy komentarz mówiący o tym, że i fp10 i fp30 ma dosyć słaba jakość dźwięku z wybudowanych głośników, kilka osób to potwierdziło. Jedna osoba porównała dźwięk z głośników fp10 do keyboardu za kilkaset zł, troszkę mnie to zaniepokoiło. Finalnie te osoby pisały, że dużo lepszy dźwięk oferuje pianino Yamaha p125, co Wy o tym sądzicie?

Odpowiedz
06.01.2021, 22:33,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Żeby uściślić, lepsze nagłośnienie i to jest fakt że Yamaha P125 ma lepsze nagłośnienie. Jednak w walce na argumenty Fp30 wygrywa lepszą klawiaturą a to istotyny argument przy rozpoczęciu nauki, a co do brzmienia, to jak już wiesz kwestia gustu.

Odpowiedz
06.01.2021, 22:56,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Yamaszka P-125 też fajna. Klawiatura lżejsza, ale prostsza, mniej realistyczna. Brzmieniowo za to ogólnie chyba bardziej prawdziwie choć "yamahowo", przyciski od brzmień bezpośrednio na panelu a nie wybieranie brzmień przez przycisk + odpowiedni klawisz z klawiatury, normalny potencjometr głośności a nie przyciski, prawdziwe wyjścia liniowe na dużych jackach, bodajże możliwość połączenia 3 barw (dual + bas na lewą rękę). Jest nawet P-121 73 klawisze, ale pewnie pójdziesz w pełne 88 klawiszy.

Tutaj fajne porównanie brzmień:
https://www.youtube.com/watch?v=K6icyQhdFUU

Jeśli interesuje Cię głównie fortepian i fortepian połączony ze smykami/padem - raczej Roland. Jeśli zależy Ci jeszcze na dobrych pianach elektrycznych czy organach kościelnych warto rozważyć i Yamahę.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
06.01.2021, 23:18,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
No tak, możliwość podłączenia zewnętrznego nagłośnienia, czy wygodniejsza obsługa przemawiają za Yamahą. Jednak przy wyborze instrumentu należy uwzględnić dla kogo i do jakich celów instrument będzie przeznaczony. Do rozpoczęcia nauki dla mnie priorytet to klawiatura. GHS z Yamahy nie daje takiej kontroli nad dynamiką gry jak PHA 4 z Rolanda.
Gdyby wybierał dla siebie ktoś umiejący już grać, to docenić należy atuty Yamahy, dodatkowe możliwości, łączenie barw itp. Do nauki - możliwie najlepsza klawiatura.

Odpowiedz
08.01.2021, 09:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2021, 10:05 przez Luxter.)
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
(06.01.2021, 23:18)Valtari napisał(a): No tak, możliwość podłączenia zewnętrznego nagłośnienia, czy wygodniejsza obsługa przemawiają za Yamahą. Jednak przy wyborze instrumentu należy uwzględnić dla kogo i do jakich celów instrument będzie przeznaczony. Do rozpoczęcia nauki dla mnie priorytet to klawiatura. GHS z Yamahy nie daje takiej kontroli nad dynamiką gry jak PHA 4 z Rolanda.
Gdyby wybierał dla siebie ktoś umiejący już grać, to docenić należy atuty Yamahy, dodatkowe możliwości, łączenie barw itp. Do nauki - możliwie najlepsza klawiatura.

Dzieki za odpowiedzi, partnerka jest srednio zaawansowana, ja w ogole,
na ten moment czekam na Rolanda, pisalem po sklepach i wszedzie MOZE bedzie w lutym, zobaczymy.

@Edit: dzisiaj jade do muzycznego zobaczyć jak Yamaha p125 prezentuje się i brzmi na żywo, niestety z Rolandem nie mam takiej opcji, chyba, że fp60, ale jednak on jest troszkę za drogi jak na moje obecne warunki

Odpowiedz
08.01.2021, 15:18,
RE: Budżetowy keyboard dla początkującego.
Fp60 też ma tę samą klawiaturę więc porównasz

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 643 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS