Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
08.03.2019, 16:00,
#1
Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
Hej,
Musze kupic pianino, jestem smyczkowcem, za to moja corka rozpoczyna nauke gry na fortepianie, mysle nad tymi dwoma modelami, chodzi mi o pianino cyfrowe ktore jest najbardziej podobne do akustycznego. No i zeby sie nie psulo. Ktos mi cos moze doradzic?
A i cyfrowe dlatego zeby bylo caly czas nastrojone.
Z gory serdecznie dziekuje,
Anna

Odpowiedz
08.03.2019, 17:08,
#2
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
To już dosyć średnio wysokiej pólki modele. Do nauki wystarczy niższy model ale jak kto chce lepiej, to proszę bardzo.
Skoro jest Pani muzykiem, to z pewnością jakieś doświadczenie w materii gry na pianinie jest więc sugerowałbym pójście do sklepu muzycznego i własne ogranie w.w. instrumentów.
Trzeba by zapytać córkę które brzmienie się podoba a Pani musiałaby ocenić czy klawiatura nie będzie zbyt ciężka dla jej młodych rąk.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.03.2019, 17:13,
#3
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz, wiem ze to casio hybrydowe to taka troche nowosc, czy wie pan moze ktory model bedzie bardziej niezawodny, wytrzymaly, ktory jest bardziej zblizony do pianina akustycznego.
Oprocz corki na pewno bede ja grac na tym instrumencie ale i rowniez od czsu do czasu profesjonalny pianista podczas domowych prob. Dlatego zalezy mi na lepszym modelu.
Serdecznie dziekuje za wszelkie rady,
Anna

Odpowiedz
08.03.2019, 19:20,
#4
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
To hybrydowe Casio, to żadna nowość, to właściwie już staroć, ponieważ obecnie jest model GP500, który wg mnie też nie jest żadną rewelacją delikatnie rzecz ujmując a w dodatku sporo przepłacony. Nowością (w miarę) raczej jest w.w. Yamaha CLP-645 ale tam za to siedzi dość ciężka (specyficzna) klawiatura. Myślę źe lepszą opcją byłaby lżejsza klawiatura nawet z niższej klasy modeli CLP Yamahy. Można oczywiście rozważyć wyższy model z serii CLP ale to jeszcze większy budżet. Oprócz Yamahy, wziąłbym też pod uwagę pianina Kawai serii CA - moim zdaniem i nie tylko, to najlepsze klawiatury. Celowo nie wypowiadam się o brzmieniu, bo to rzecz gustu.‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.03.2019, 01:11,
#5
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
Skoro będzie czasami na tym instrumencie grał profesjonalny pianista, to z pewnością doceni klawiaturę Kawai, a do nauki na pewno nie zaszkodzi jeśli będzie to możliwie jak najlepsza klawiatura.

Odpowiedz
09.03.2019, 10:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2019, 12:30 przez pawelsz.)
#6
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
(08.03.2019, 19:20)Rychubil napisał(a): To hybrydowe Casio, to żadna nowość, to właściwie już staroć, ponieważ obecnie jest model GP500, który wg mnie też nie jest żadną rewelacją delikatnie rzecz ujmując a w dodatku sporo przepłacony. Nowością (w miarę) raczej jest w.w. Yamaha CLP-645 ale tam za to siedzi dość ciężka (specyficzna) klawiatura. Myślę źe lepszą opcją byłaby lżejsza klawiatura nawet z niższej klasy modeli CLP Yamahy. Można oczywiście rozważyć wyższy model z serii CLP ale to jeszcze większy budżet. Oprócz Yamahy, wziąłbym też pod uwagę pianina Kawai serii CA - moim zdaniem i nie tylko, to najlepsze klawiatury. Celowo nie wypowiadam się o brzmieniu, bo to rzecz gustu.‎

GP300 i GP500 wyszły w tym samym czasie czyli w 2015. GP400 W 2016.
Jak patrzę na mechanizmy klawiatur to wydaje się, że ta konkretna seria Casio właśnie może konkurować z wysokimi modelami Kawai typu CA. Ale nie grałem na tych Casio nie wiem jak to się sprawuje w praktyce. Yamaha CLP-645 stosuje zdecydowanie prostszy mechanizm, dobry, sam na takim gram, choć mój instrument to inna półka cenowa. Raczej przypomina mi pianino niż fortepian. Yamaha jest nieco nowsza bo z 2017, ale różnica dramatyczna to nie jest, rzadko kiedy u Yamahy mamy do czynienia z rewolucjami technologicznymi. Nie ma przepaści między serią CLP6xx a CLP5xx, a ta druga jest kilka lat starsza. Uważa się natomiast klawiaturę NWX szczególnie z przeciwciężarkami (counterweights) za najbardziej przyjazną do gry, jeśli chodzi o Yamahy serii CLP. Wiele osób pisze, że najnowsza Grand Touch jest bardzo twarda. W serii 6xx spotkamy NWX tylko w modelu 645, natomiast w starszej była obecna w modelach 545, 575, 585 w różnych wariantach właśnie z przeciwciężarkami lub bez.

Tak czy inaczej, jeśli o klawiatury idzie, Kawai na pewno będzie dobre dla muzyka na każdym poziomie zaawansowania. Mówimy o drewnianych klawiaturach Grand Feel przede wszystkim. Grałem kiedyś chwilę w sklepie na CA97, fajnie to chodziło.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
09.03.2019, 12:35,
#7
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
(09.03.2019, 10:29)pawelsz napisał(a): GP300 i GP500 wyszły w tym samym czasie czyli w 2015. GP400 W 2016.

No fakt, zgadza się. Coś mi się przewidziało Undecided

(09.03.2019, 10:29)pawelsz napisał(a): ... nie grałem na tych Casio nie wiem jak to się sprawuje w praktyce.

Grałem na GP500 kilka razy w sklepie i miałem niemal wrażenie klawiatury bez podwójnej repetycji, jak z pianina akustycznego, choć tam podwójna repetycja jest. W każdym razie jak dla mnie klawisze pracują jakoś dziwnie a biorąc pod uwagę jego cenę, to moim zdaniem absurd.

(09.03.2019, 10:29)pawelsz napisał(a): ... wiele osób pisze, że najnowsza Grand Touch jest bardzo twarda.

Oj taaak Confused

(09.03.2019, 10:29)pawelsz napisał(a): Tak czy inaczej, jeśli o klawiatury idzie, Kawai na pewno będzie dobre dla muzyka na każdym poziomie zaawansowania. Mówimy o drewnianych klawiaturach Grand Feel przede wszystkim.

Poszukałbym modeli CA48 i CA 58, które mają najnowszą klawiaturę Grand Feel Compact. Grand Feel II z modeli CA78 i CA98 jest uznawana za flagowy model klawiatury, za to wersja Compact ma ponoć bardziej wyczuwalną symulację młoteczka i myślę, że może być szybsza ale to by należało sprawdzić samemu. Myślę że Grand Feel Compact moze być czymś pomiędzy RM3II z CA17 i VPC1 a Grand Feel II z CA78 i CA98. Jedni cenią RM3II za szybkość a inni cenią Grand Feel II za głębsze czucie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.04.2019, 01:39,
#8
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
Otoz bylam w sklepie i porownalam dwa pianina Casio GB300 i Yamaha CLP 645 i brzmienie lepsze w Casio za to klawiatur w Casio wydala mi sie jakos dziwna, kiedy nacisnelam klawisz palcem to jak klawisz wrocil na miejsce to ten powrot zawsze sie konczyl takim drganiem jakby sprezynowaniem, nie wiem czy to normalne ale jednak wydalo mi sie to niepokojace wiec chyba zdecyduje sie na Yamaha, jesli chodzi o Kawai to niestety w Chile (tu mieszkam) nie znalazlam wymienionych modeli.

Odpowiedz
03.04.2019, 02:09,
#9
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
(03.04.2019, 01:39)Anna napisał(a): ... klawiatur w Casio wydala mi sie jakos dziwna, kiedy nacisnelam klawisz palcem to jak klawisz wrocil na miejsce to ten powrot zawsze sie konczyl takim drganiem jakby sprezynowaniem, nie wiem czy to normalne ...

Jest to tzw wymyk, czyli symulacja pracy mechanizmu klawiatury akustycznego fortepianu więc nic niepokojącego - wszystko było w porządku. Nie mniej jednak rozumiem wrażenie, ponieważ mnie ten wymyk Casio wydaje się dość nienaturalny.

(03.04.2019, 01:39)Anna napisał(a): ... jesli chodzi o Kawai to niestety w Chile (tu mieszkam) nie znalazlam wymienionych modeli.

To szkoda, bo to poważny konkurent w każdym aspekcie dla obu w.w marek. Jeśli jednak będzie Yamaha, to moim zdaniem i tak lepszy wybór od casio.

Pozdrawiam ze Szkocji Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.04.2019, 02:14,
#10
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
Ach wiec to sie tak nazywa ¨wymyk¨ciekawe jak to sie mowi po angliesku. Czy to ma cos wspolnego z amortyzacja?
Jak sobie przypominam to casio mialo wieksze mozliwosci dynamiczne niz yamaha, a dlaczego uwazasz ze yamaha lepsza bedzie od casio? tak sie zlozylo ze w yamaha mam znizki i to duze wiec mi sie oplaca bardziej kupic Yamaha, za to fascynuje mie widok mloteczkow w casio i to co pokazane jest w reklamach nt casio, ale mam i tak metlik w glowie i dalej nie wiem co wybrac

Odpowiedz
03.04.2019, 10:21,
#11
RE: Casio Gp 300 czy Yamaha CLP 645
(03.04.2019, 02:14)Anna napisał(a): Ach wiec to sie tak nazywa ¨wymyk¨ciekawe jak to sie mowi po angliesku. Czy to ma cos wspolnego z amortyzacja?

Wymyk po angielsku określany jest terminem "escapement" lub "let-off" w zależności od producenta. Mechanizm wymyku pozwala na szybkie powtórzenie dźwięku, czyli tzw podwójną repetycję a tylko przy okazji lepiej amortyzuje klawisz.

(03.04.2019, 02:14)Anna napisał(a): ... dlaczego uwazasz ze yamaha lepsza bedzie od casio?

Lepsza ogólna jakość wykonania instrumentu (patrząc w perspektywie czasu i używania instrumentu), bardziej naturalna praca klawiatury, wiele lepsze brzmienie ale to wszystko tylko moje opinie, choć często też i innych.
Jeśli chodzi o pianina cyfrowe z przeznaczeniem stricte pianistycznym, to dla mnie na pierwszym miejscu jest Kawai, przede wszystkim pod względem klawiatury, potem pod względem wykonania estetycznego a następnie brzmienia. Potem długo nic i dopiero Yamaha.

(03.04.2019, 02:14)Anna napisał(a): ... fascynuje mie widok mloteczkow w casio i to co pokazane jest w reklamach nt casio,

Co Ci po tym, że będziesz widzieć młoteczki, skoro np. twoja gra nie będzie wystarczająco satysfakcjonująca? Mnie szczerze mówiąc nie interesuje co jest w środku i jak wygląda - ręce mają czuć swobodę, komfort i przyjemność gry Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha Modx7 vs yamaha sx700 qwedud 1 292 21.01.2024, 18:07
Ostatni post: pawelsz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,183 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 290 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,904 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS