Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzmienia
09.03.2019, 22:08,
#1
Brzmienia
Jeśli chcecie się podzielić swoją pracą nad tworzeniem ciekawych barw lub znaleźliście w sieci jakieś barwy którymi warto się podzielić to ten wątek jest właśnie do tego.

Jeśli ktoś z was miał kiedyś Motif ES i tęskni za niektórymi barwami to przekonwertowałem jej zawartość dzięki pomocy użytkownika innego forum który udostępnił mi jej zawartość. MODX nie jest wstanie czytać barw z ES bezpośrednio w jej formacie ale są triki które to umożliwiają.
Oto link z fabrycznymi barwami rodziny Motif ES w formacie Library dla MODX: ES-Mo_Factory.zip

Po rozpakowaniu znajdziecie 3 pliki:
ESpre1+2+3+4+5.X8L - 640 barw z czego:
1 do 128 to bank Preset1 z Motif ES
129 do 256 to bank Preset2 z Motif ES
257 do 384 to bank Preset3 z Motif ES
385 do 512 to bank Preset4 z Motif ES
513 do 640 to bank Preset5 z Motif ES

ESpre6+MOpre4+ESu123.X8L
- 640 barw z czego:
1 do 128 to bank Preset6 z Motif ES
129 do 256 to bank Preset4 z Yamahy MO czyli bank którego nie ma w Motif ES
257 do 384 to bank USER1 z Motif ES
385 do 512 to bank USER2 z Motif ES
513 do 640 to bank USER3 z Motif ES Rack czyli bank którego nie ma Motif ES

Motif ES Drums.X8L - 64 zestawy perkusyjne z Motif ES

Do kolekcji brakuje tylko barw typu Performances ale może znajdę jeszcze kogoś kto mi to udostępni w formacie w jakim jestem w stanie wczytać to do MODX (do tego jest potrzebna osoba posiadająca XS (może być rack) lub XF).

Barwy akustyczne z serii ES może nie są jakieś szczególnie atrakcyjne w stosunku do tego co mamy w MODX ale jest dużo fajnych barw innego typu które nie zostały przeniesione do XS i XF więc nie mamy ich w MODX więc mogą się przydać. Szczególnie podoba mi się bank Preset4 z MO ale nie tylko.
Część barw z ES została zaimplementowana do nowszego XS więc są też i w MODX ale nie jest tego dużo więc pewnie znajdziecie coś nowego ciekawego w tej paczce co wam się może przydać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.03.2019, 19:47,
#2
RE: Brzmienia
Ściągnięte!
Dzięki bestspec. Powoli będę odsłuchiwał.

Pozdrawiam!

Odpowiedz
11.03.2020, 11:35,
#3
RE: Brzmienia
Mam pliki w formacie .W7A i .W8A
Czy da się je jakoś przerobić bez posiadania Motif ES, aby je wczytać do MODX8 ?
Chodzi chyba o te "triki", o których pisałeś...

Odpowiedz
11.03.2020, 22:42,
#4
RE: Brzmienia
(11.03.2020, 11:35)errorsys napisał(a): Mam pliki w formacie .W7A i .W8A
Czy da się je jakoś przerobić bez posiadania Motif ES, aby je wczytać do MODX8 ?
Chodzi chyba o te "triki", o których pisałeś...

Czy zawierają sample czy wykorzystują tylko barwy wykorzystujące próbki wewnętrzne?
Podaj nazwy banków to sprawdzę czy nie mam już przerobionych.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.03.2020, 17:36,
#5
RE: Brzmienia
Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale jest to ta biblioteka:

https://ksounds.com/product/piano-2-samp...a-motif-es

Bank descriptions:
- KAWAI145.W7A and KAWAI145.W8A – The largest bank. Uses all available sampled
notes at 44.1kHz sampling frequency. 145Mb RAM required.
- KAWAI127.W7A and KAWAI127.W8A – Uses fewer sampled notes, all at 44.1kHz
sampling frequency. 127Mb RAM required.
- KAWAI106.W7A and KAWAI106.W8A – Uses all available sampled notes, with ff
samples at 44.1kHz sampling frequency and mf samples at 22.05kHz sampling
frequency. 106Mb RAM required.
- KAWAI_92.W7A and KAWAI_92.W8A – Uses fewer sampled notes, with ff samples at
44.1kHz sampling frequency and mf samples at 22.05kHz sampling frequency.
92Mb RAM required.

Odpowiedz
12.03.2020, 19:53,
#6
RE: Brzmienia
Sposobami o których ja pisałem w pierwszym poście da radę wgrać tylko banki z ES które bazują na pamięci wewnętrznej ES. Tej biblioteki nie wgrasz w ten sposób bo ona zawiera sample.
Jedyny sposób to szykanie kogoś kto ma Motif XS bo ona czyta sample z ES i zapis do formatu XS który już bez problemu wgrasz do Montage/Modx.

W prywatnej wiadomości masz trochę więcej.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.10.2020, 12:01,
#7
RE: Brzmienia
Widzę, że sporo brzmień publikuje Adrian Charras. Na YT próbki i linki. Sporo jest też darmowych.

Czy ktoś próbował je może?
Jest tego trochę i nie wiem czy próbować po kolei?

A z płatnych to zaintrygował mnie najbardziej 8D Grand Piano Y.

Odpowiedz
28.10.2020, 17:06,
#8
RE: Brzmienia
(28.10.2020, 12:01)garit napisał(a): Widzę, że sporo brzmień publikuje Adrian Charras. Na YT próbki i linki. Sporo jest też darmowych.

Czy ktoś próbował je może?
Jest tego trochę i nie wiem czy próbować po kolei?

A z płatnych to zaintrygował mnie najbardziej 8D Grand Piano Y.


Ja nie próbowałem bo szczerze mówiąc trochę się już znudziłem testowaniem kolejnym pianin. Bosendorfer jest ciekawą alternatywą dla CFX które jest na pokładzie a American Grand też jest OK nie wspominając o moim zdaniem najlepszym czyli Epic Grand. Wszystkie te pianina i tak jesteśmy wstanie porównać tylko z CFX bo pamięć na sample w MODX jest za mała aby wgrać jednocześnie dwa "duże" pianina firm trzecich więc między sobą się ich nie porówna.

Nie sądzę aby ten Gość samplował jakiś prawdziwy fortepian w warunkach studyjnych ze topowymi mikrofonami i całą resztą tak jak to robią profesjonaliści który stworzyli biblioteki o których wspomniałem wcześniej.

Być może zsamplował za pomocą Sample Robot jakiś inny instrument (albo nawet wewnętrzny CFX jak ktoś zasugerował) i poddał sample obróbce przez plugin dearVR Pro firmy Plugin Alliance jak sam opisuje a już "binaural" w opisie wzbudza zaciekawienie Wink

Niczego nie chcę mu ujmować wprost przeciwnie super że coś robi i to publikuje w większości za darmo tylko dla mnie osobiście pianina akustyczne chwilowo są po za zainteresowaniem w MODX bo mam te wymienione wcześniej, a jak chcę naprawdę dobre piano to odpalam Kontakt Wink Natomiast jeśli efekt który uzyskał jest dla ciebie fajny to nic tylko brać (co prawda nie wiem jaka cena i czy jest tego warta).



Chyba musisz więc wypróbować sam po kolei chyba że ktoś inny już to zrobiłWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.10.2020, 14:06,
#9
RE: Brzmienia
No masz rację. Na tyle co udało mi się odsłuchać te darmowe brzmienia to mają być klony z innych instrumentów. Nie wiem jak on to robi, ale rzeczywiście słychać, że piano Kurza to Kurzweil a Rolanda XP80 to Rolanda. Tak na moje ucho bo kiedyś miałem właśnie XP80 i PC3X.
Ale właściwie poza jakimś sentymentalnym odsłuchem to nie wiem czy komuś to się przyda.
Ładnie brzmią te akordeony na demo YT.

A co do Kontakta to on właśnie też go używa równolegle z Montagem, tu pokazuje jak (tylko Kontakt i Mididisigner żadnego mainstagea):
https://www.youtube.com/watch?v=ckHfdoSWC9E

Odpowiedz
29.10.2020, 18:24,
#10
RE: Brzmienia
(29.10.2020, 14:06)garit napisał(a): No masz rację. Na tyle co udało mi się odsłuchać te darmowe brzmienia to mają być klony z innych instrumentów. Nie wiem jak on to robi, ale rzeczywiście słychać, że piano Kurza to Kurzweil a Rolanda XP80 to Rolanda. Tak na moje ucho bo kiedyś miałem właśnie XP80 i PC3X.
Ale właściwie poza jakimś sentymentalnym odsłuchem to nie wiem czy komuś to się przyda.
Ładnie brzmią te akordeony na demo YT.

A co do Kontakta to on właśnie też go używa równolegle z Montagem, tu pokazuje jak (tylko Kontakt i Mididisigner żadnego mainstagea):
https://www.youtube.com/watch?v=ckHfdoSWC9E

Wierz mi to wcale nie jest trudne aby zsamplowany instrument brzmiał jak źródłowy bo przecież po to jest sampling. Są różne podejścia. Możesz takiego XP zsamplować z wyłączonymi procesorami efektów i dodać podobne procesory juz w MODX (taka technika zabierze mniej MB na sample) albo samplować z włączonymi procesorami co zabierze więcej MB bo musi wybrzmieć np Reverb itp ale być może efekt będzie wierniejszy orginałowi (ja jestem zwolennikiem pierwszej metody i częściej jej używam).
Po za tym można się wyposażyć w automat do samplowania jak darmowo dawany do MODX/Montage Sampler Robot i wszystko trwa bardzo szybko bo w programie ustawiasz co który klawisz ma być samplowany (mozna oczywiście wszystkie) i ile poziomów Velocity ma zsamplować (podajesz ich poziomy jeśli jest potrzeba samplowania wielu poziomów velocity oczywiście) i za kilka minut masz gotowy program do wczytania w formacie MODX czy MOntage.

Aż się prosi kupować przez internet instrumenty samplować i w ciągu 14 dni oddawać Wink Wink Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.10.2020, 12:39,
#11
RE: Brzmienia
Nie no wierzę wierzę Smile

A jak ty używasz Kontakta to skąd masz tam brzmienia?

Odpowiedz
30.10.2020, 15:17,
#12
RE: Brzmienia
(30.10.2020, 12:39)garit napisał(a): Nie no wierzę wierzę Smile

A jak ty używasz Kontakta to skąd masz tam brzmienia?

Mam cały Komplete 12 więc sporo dodatkowych bibliotek do Kontakta (prócz fabrycznych jest The Giant, Maverick, Gentleman, Grandeur i Una Corda i dodatkowo mam Berlin Piano) po za tym dobre pianina ma też w IK Multimedia Sample Tank. Mam też Waves Grand Rhapsody Stereo Piano i XLN Audio Additive Keys.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.11.2020, 12:46,
#13
RE: Brzmienia
No to żeś się obkupił Smile
Ja powiem ci, że odkąd więcej gram z kumplami (online) a nie sam, to inaczej spoglądam na instrument. Na razie w ogóle nie używam sekwencera, arpeggiów, patternów itp. Liczą się brzmienia. Ale tych jest mnóstwo w Yamaszce i jak jeszcze miałbym grzebać w Kontakcie czy gdzieś tam to nie wiem.

A dla mnie samego to bym chciał mieć takie gotowce jak te tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=OC-2CPgNOPY

tyle, że chłopak chce za te 30 Performace 120 euro. Dla mnie trochę drogo.

Odpowiedz
04.11.2020, 13:32,
#14
RE: Brzmienia
O wiele lepszy efekt uzyskasz np z ipadem i programami do autoakompaniamentu. Np One Man Band potrafi czytać style z większości Yamah i nie tylko. można korzystać z GM ale lepiej dla każdego stylu zrobić sobie osobny Live Set.
Wtedy akompaniament będzie reagował na typy akordów itp dokładnie tak jak sie to dzieje w Keyboardach (inny typ akompaniamentu zagra dla Cm a inny dla CM7 itd) czego nie da się zrobić w sposób w który zrobił to ten Gość któremu gra tylko perkusja i pad który klepnie a bas czy dodatkowy instrument akompaniamentu odgrywa sekwencje reagującą tylko na najniższy klawisz który wcisnął lub na zasadzie arpeggiatora a jak wiadomo dalekie to do tego co robią keyboardy.
Teraz korzystanie z ipad stało się wygodniejsze odkąd pojawiło się rozwiązanie z bezprzewodowym MIDI prze Bluetootch 5 (jak CME WIDI Master) gdzie latencja w końcu jest porównywalna z kablami midi (wiem bo sam to mam i używam z iPad). Wszystkie wcześniejsze rozwiązania tego typu mają dużo większą latencję bo korzystają ze starszego BL i innych rozwiązań.
Gdybyś się zainteresował tym rozwiązaniem to daj znać na priv bo mam jeszcze jedną sztukę nieużywaną na zbyciu taniej jak w CME. Wink
Roland też zaprezentował podobne rozwiązanie ale z parametrów podawanych w specyfikacji zapowiada się nieco wolniejsze i moim zdaniem ich rozwiązanie jest gorsze bo wymaga baterii, a CME działa zupełnie bez baterii (zasila się z wyjścia Midi) po za tym Rolanda rozwiązanie jest wyraźnie droższe.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.11.2020, 15:04,
#15
RE: Brzmienia
A dzięki! poczytam o tym bo w ogóle nie znam.
Poza tym nie mam iPada jeszcze, ale w przyszłości może i tego spróbuję.

Odpowiedz
04.03.2022, 00:16,
#16
RE: Brzmienia - Roland RD800
Do pobrania są za darmo fajne brzmienia zsamplowane z Roland RD800. Jest barwa głównego fortepianu z RD800 oraz elektryczne typowo rolandowskie elektryczne piano SA E.piano oraz pseudo chórek który służy jako pad do barwy pianina. Naprawdę dobrze zrobione i moim zdaniem przydatne choćby z tego powodu że są zupełnie inne jak to co fabrycznie siedzi w MODX/Montage.
Do pobrania z poniższej strony:

https://www.youtube.com/watch?v=nADDIt1l...rZO6_&t=1s

Są dwa pliki do pobrania. Jeden tylko z barwą fortepianu a drugi to wszystko razem czyli wszystkie wspomniane wyżej barwy z RD800 razem w jednym pliku.

Na kanale Autora znajdziecie więcej darmowych barw (niektóre są wersji demo a za pełną wersję trzeba zapłacić).
Pełna lista tu: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...YlcOyrZO6_

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brzmienia od Adrian Charras garit 1 909 18.07.2022, 20:31
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS