Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
28.03.2019, 17:39,
#1
Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Cześć,

Uczę się od zera (a jestem stary 40+) Big Grin

Mam pod nosem szkołę "Yamahy"... oni tam mają keyboardy Yamahy... ale nie musi być koniecznie Yamaha.

Pytanie jakie klawisze kupić? Czy coś z wyświetlaczem? Czy to w ogóle potrzebne? Budżet skromny (bo na lekcje musi jeszcze coś starczyć) - 700-1500zł - na razie uczę się nutek Tongue wiem już że "D" nie mialo siły wskoczyć na pierwszą linię... dlatego leży pod ;P Wink taki to mój poziom Sad .

Więc czy do nauki lepiej wziąć coś z wyświetlaczem - np:

https://pl.yamaha.com/pl/products/musica...index.html

https://pl.yamaha.com/pl/products/musica...index.html

czy coś bez wyświetlacza:

https://pl.yamaha.com/pl/products/musica...index.html

https://pl.yamaha.com/pl/products/musica...index.html


Czy jest w Warszawie jakiś salon, gdzie mógłbym spróbować usłyszeć różnicę w brzmieniu? Smile

Za wszelkie porady wskazówki i podpowiedzi będę ogromnie wdzięczny Smile

Z pozdrowieniami,
Aleksander

Odpowiedz
28.03.2019, 18:38,
#2
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Witaj Smile

Jeśli chcesz nauczyć się grać tak aby móc zagrać coś obiema rękoma jak prawdziwy pianista, bez używania podkładów muzycznych typy rytmy i style, to zdecydowanie pianino cyfrowe i z wszystkich wymienionych przez Ciebie instrumentów, Yamaha P45 spełni to zadanie najlepiej. Jeśli jednak chcesz tylko grać proste melodie jedna ręką a drugą ręką odtwarzać podkład harmoniczno rytmiczny, to jakiś keyboard z serii PSR będzie lepszy.
Wszystko jednak zależy czego chcesz się nauczyć. Może poczekaj jeszcze chwilę i zweryfikujesz to chodząc na lekcje do szkoły Yamaha.

Pozdrawiam serdecznie 
Rysiek 40+ Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.03.2019, 18:48,
#3
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
(28.03.2019, 18:38)Rychubil napisał(a): Witaj Smile

Jeśli chcesz nauczyć się grać tak aby móc zagrać coś obiema rękoma jak prawdziwy pianista [...]

Cześć Smile

Dzięki za odpowiedź.
Tak - docelowo, oczywiście obiema rękoma "jak prawdziwy pianista" Big Grin ...
... pytanie, co na pierwszy np. rok - czy te wyświetlane nutki w "lekcjach" na jakimś PSR czy innym EZ-220 faktycznie pomagają w ogarnięciu "nutka-klawisz" ... czy nie - i lepiej sobie głowy nie zawracać Smile

Docelowo grać chciałbym pewnie klasykę jakąś... może jakąś muzykę filmową... Smile grunt aby grać z nut Smile - a nie "z pamięci" ... więc na naukę gry z zapisu nutowego się nastawiam Smile (oby starczyło mi cierpliwości)

Odpowiedz
28.03.2019, 19:07,
#4
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Witaj.
Wreszcie ktoś, kto dobrze zaczął Smile ponieważ z reguły rozpoczynający przygodę z grą na instrumentach chcą grać od razu Smile
Postaw na najlepszą klawiaturę, osiągalną w Twoim budżecie, wyświetlacze nie mają znaczenia, niech sobie jest aby pokazywał jak nazywa się brzmienie którego używasz Smile

Odpowiedz
28.03.2019, 21:36,
#5
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
(28.03.2019, 19:07)Valtari napisał(a): [...]
Postaw na najlepszą klawiaturę, osiągalną w Twoim budżecie [...]

OK - dzięki za odpowiedź Smile - czyli jaką? Big Grin bo ja gamoń jestem Smile niech będzie jakiś klawisz za ok 1500zł Smile nie musi być 88 czy tam ile tych klawiszy powinno być Tongue ... bo i tak nie ogarnę pewnie nawet połowy przez pierwsze miesiące... Wink

Odpowiedz
28.03.2019, 21:47,
#6
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Musi być 88 Smile
Rychubli proponował Yamahę P45 i to najlepsza propozycja w Twoim budżecie.
Na początku nauka jest nudna, trzeba przebrnąć przez ćwiczenia, jak gamy czy pasaże które mają na celu wprawne poruszanie się dłoni po klawiaturze. Te ćwiczenia wykonywane do znudzenia są niezbędne aby potem nasze dłonie poradziły sobie z dalszą nauką. Zabawa w podążanie palcem za świecącymi klawiszami nie ma nic wspólnego z nauką Smile

Odpowiedz
29.03.2019, 00:09,
#7
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
(28.03.2019, 21:47)Valtari napisał(a): Zabawa w podążanie palcem za świecącymi klawiszami nie ma nic wspólnego z nauką Smile

Święta prawda Rolleyes

Będąc dzieckiem, pamiętam ile godzin poświęcałem na nudne ćwiczenia gam i pasaży ale dzięki nim potem potrafiłem wtedy zagrać nie jedną sonatinę w dobrym, szybkim tempie.
Wtedy też mój wujek, obecnie profesor i dyrygent wpisał się do mojego dziecięcego pamiętnika z taką mn.w. myślą:
"Poświęć się muzyce a ona na zawsze będzie twoim przyjacielem".
Drugą podobną sentencję ileś lat później powiedział mi mój profesor trąbki w szkole muzycznej:
"Muzyka to wymagająca kochanka ale jak się jej poświęcisz, to ona nigdy Cię nie zdradzi."

... więc warto ćwiczyć systematycznie Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.03.2019, 01:26,
#8
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Moja nauczycielka mówiła że jeżeli nauka gry nie stanie się Twoją pasją, to jedyne czego się nauczysz to wprawnej obsługi klawiatury, ale nie wydobędziesz muzyki z instrumentu.
No może nie zupełnie tak powiedziała, ale jestem pewien że to miała na myśli mówiąc mi w trakcie lekcji, abym wracał do domu i następnym razem lepiej się przygotował Big Grin

W każdym razie nie przejmuj się jeżeli po pierwszej lekcji będziesz popełniał takie błędy

https://www.youtube.com/watch?v=e3oNVmSaMsE

No niestety, tak to jest jeśli się olewa ćwiczenia i nie przykłada do nauki

Odpowiedz
29.03.2019, 09:20,
#9
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
(29.03.2019, 01:26)Valtari napisał(a): [...]
W każdym razie nie przejmuj się jeżeli po pierwszej lekcji będziesz popełniał takie błędy

https://www.youtube.com/watch?v=e3oNVmSaMsE

No niestety, tak to jest jeśli się olewa ćwiczenia i nie przykłada do nauki

A nie no luzik Smile nie popełniam takich błędów... i pewnie jeszcze długo nie popełnię Wink
Potraficie zmotywować Tongue

Odpowiedz
03.04.2019, 18:59,
#10
RE: Jaki instrument wybrać - totalnie początkujący...
Hej Aleksander. Tak, jak Koledzy wyżej proponują, Yamaha p-45 będzie najlepszym wyborem w Twojej sytuacji. Więc jeżeli masz tylko taki budżet, bierz i się nie zastanawiaj Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,904 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 455 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS