Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil PC4
28.01.2021, 10:07,
#91
RE: Kurzweil PC4
MT Power Drum Kit, SSD 5, DrumMic`a oferują prawie gotowe ścieżki, na zasadzie drop and drag. Największą trudność sprawiają mi tzw. przejścia perkusyjne, a ww. wtyczki dają możliwość skorzystania z gotowców.
Nie mniej jednak próbowałem już odtworzyć pliki w formacie midi na PC4, jednak za każdym razem kończyło się to błędem systemu i wymagało ponownej instalacji oprogramowania. Instrukcja również nie omawia wgrywania plików w formacie .midi. Pewnie czegoś tu nie ogarniam.

Odpowiedz
28.01.2021, 10:46,
#92
RE: Kurzweil PC4
(28.01.2021, 10:07)Karlos napisał(a): MT Power Drum Kit, SSD 5, DrumMic`a oferują prawie gotowe ścieżki, na zasadzie drop and drag. Największą trudność sprawiają mi tzw. przejścia perkusyjne, a ww. wtyczki dają możliwość skorzystania z gotowców.
Nie mniej jednak próbowałem już odtworzyć pliki w formacie midi na PC4, jednak za każdym razem kończyło się to błędem systemu i wymagało ponownej instalacji oprogramowania. Instrukcja również nie omawia wgrywania plików w formacie .midi. Pewnie czegoś tu nie ogarniam.

Czy posiadasz któryś z tych instrumentów: MT Power Drum Kit, SSD 5, DrumMic`a ? Odpalałeś to w jakimś daw? Czyli jak rozumie nie do końca chcesz działać tylko z samym PC4 skoro cały czas odwołujesz się do instrumentów VST?
Podeślij jakiś plik midi który powodował u ciebie problem to sprawdzę co z nim nie tak i dalej zobaczymy.
Mam jakiś pomysł na pomoc ale proszę odpowiedz na wszystkie wyżej pytania bo od tego zależy co zaproponuję.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.01.2021, 20:56,
#93
RE: Kurzweil PC4
Testuję MT Power Druk Kit na trialowej wersji FL Studio. Tylko dlatego, że szukam sposobu na wgranie do instrumentu ścieżki bębnów. Chciałbym tworzyć tylko używając PC4, ale nie wiem czy nie będzie wygodniej jednak używać DAW. Po prostu na chwilę obecną, kiedy nie jestem biegły w obsłudze PC4, widzę, DAW jest bardziej intuicyjny.
Sprawdziłem ponownie plik.mid i tym razem tylko komunikat unknown format.
Tutaj nie widzę możliwości wyrzucenia pliku, może na priv twój adres mailowy i wtedy wyśle?

Odpowiedz
30.01.2021, 10:16,
#94
RE: Kurzweil PC4
(28.01.2021, 20:56), wstęp zakończenie kilka przejść itpKarlos napisał(a): Testuję MT Power Druk Kit na trialowej wersji FL Studio. Tylko dlatego, że szukam sposobu na wgranie do instrumentu ścieżki bębnów. Chciałbym tworzyć tylko używając PC4, ale nie wiem czy nie będzie wygodniej jednak używać DAW. Po prostu na chwilę obecną, kiedy nie jestem biegły w obsłudze PC4, widzę, DAW jest bardziej intuicyjny.
Sprawdziłem ponownie plik.mid i tym razem tylko komunikat unknown format.
Tutaj nie widzę możliwości wyrzucenia pliku, może na priv twój adres mailowy i wtedy wyśle?

Plik midi który mi wysłałeś jest całkowicie pusty. Po wczytaniu ładuje się tylko pusta ścieżka MIDI o nazwie MT Power Druk Kit i nie ma nic na tej ścieżce ani jednej nutki i dlatego nie chce się to do Kurzweila wgrać (bo nie ma się co wgrać). Stwierdziłem to wgrywając to do Cakewalka i Cubase. Pewnie myślałeś że jak w FLS odpalisz MT Power Druk Kit i załadujesz do niego jakiś rytm a potem to zapiszesz jako ścieżka midi to wystarczy ale niestety to tak nie działa. Zakładając że MT Power Druk Kit jest wstanie wysyłać w postaci midi to co sam gra to trzeba by to było nagrać na osobną ścieżkę midi i dopiero to wrzucić do Kurzweila. W wolnej chwili sprawdzę czy tak się da jak sam zainstaluje sobie tego Triala MT Power Drum Kit.

DrumMic'a o której wcześniej wspominałeś jest darmowa i można ją pobrać po rejestracji (założeniu darmowego konta) TU. Aby z niej korzystać co prawda potrzebna jest pełna wersja Native Instruments Kontakt (z darmowa wersją Kontakt nie działa) ale opłaca się ja pobrać mimo wszystko bo w pobranych plikach znajdziesz pliki midi z rytmami które są w niej dostępne (ponad 1400) i możesz je wgrać bezpośrednio do Kurzweila.
Pliki z rytmami są podzielone wg gatunku tempa nazwy rytmu itp. Każdy rytm ma kilka plików midi a każdy ten plik jest zapisem jednego(lub kilku) taktu czyli masz rytm główny, jego wariant, przejścia, wstęp i zakończenie.
Wystarczy wrzucać to na ścieżkę sekwencera w Krurzweil i układać jak z klocków jeden po drugim tworząc kolejne takty a rezultacie całą ścieżkę perkusji. MOże się okazać że będzie potrzebna korekta bo instrumenty perkusyjne mogą być trochę inaczej na klawiaturze poukładane w DrumMica iż są w twoim zestawie w Kurzweilu ale to wystarczy skorygować w samych plikach midi albo w zestawie w Kurzweilu.
DrumMic'a to bardzo fajna biblioteka do Kontakt zważywszy że jest darmowa.

Nawet jeśli nie będziesz korzystał z pełnych zalet DAW (zapis ścieżek audio, wirtualne instrumenty i procesory efektów itp) a jedynie będziesz zapisywał wszystko na ścieżki midi czyli de facto będzie on dla ciebie zewnętrznym sekwencerem to praca w DAW jak sam piszesz będzie o wiele łatwiejsza i intuicyjna oraz szybsza. Możesz cały utwór stworzyć w postaci midi (w takiej postaci odbywa sie to w Kurzweil) w FLS a następnie zapisać to wszystko jako wielościeżkowy plik midi i wczytać do PC4 zamiast męczyć się w Kurzweilu (możesz też wczytywać do PC4 każdą ścieżkę z osobna, ścieżka po ścieżce ale to zajmie więcej czasu). Ja mam swojego PC3k8 mam kilka lat a nie nagrałem ani taktu w jego sekwencerze bo dużo łatwiej i szybciej robi się to w programach typu DAW więc szkoda mi czasu.

TU dla ułatwienia wrzuciłem ci pliki midi z rytmami z DrumMic'a

W wolnym czasie sprawdzę czy w MT Power Drum Kit też są takie pliki z rytmami w formacie midi. (EDIT: sprawdziłem i niestety nie ma plików midi z rytmami)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2021, 21:28,
#95
RE: Kurzweil PC4
To dowodzi, że jeszcze nie ogarnąłem tego tematu. W kwestii DAW zatrzymałem się na Cubase SX, bodajże z 2004 roku Smile i wtyczkach jRhodes3c, sfz197 i sterownikach Kxproject do SB Live z przednim panelem Smile
Potrzebuję czasu, aby sprawdzić DrumMic`a i wgrywanie do PC4 i przede wszystkim zapisywanie w formacie mid. Mam nadzieje, że to nie wersja trial powoduje, że pliki .mid są puste.
Serdecznie dziękuję za wsparcie.

Odpowiedz
01.02.2021, 01:00,
#96
RE: Kurzweil PC4
(31.01.2021, 21:28)Karlos napisał(a): Mam nadzieje, że to nie wersja trial powoduje, że pliki .mid są puste.

Nie. To nie przyczyna Triala a tego że po prostu jeszcze nie wiesz jak to w FLS nagraćWink  To że poukładasz sobie takty perkusji w MT Power Drum Kit nie powoduje że cokolwiek się w midi generuje na ścieżkę. Przede wszystkim musisz wejść w menu Settings w MT Power Drum Kit i włączyć tam Midi Out, a wtedy MT Power Drum Kit będzie wypuszczał komunikaty midi na zewnątrz siebie czyli np na ścieżkę midi.
Jak to włączysz to wystarczy że uruchomisz nagrywanie w FLS i w odpowiednim momencie wystartujesz rytm w MT Power Drum Kit a ten rytm ci się nagra na ścieżkę midi FLS i dopiero wtedy jak zapiszesz to jako plik midi dasz radę użyć tego w PC4 wgrywając to do sekwencera.

Przy okazji. MT Power Drum Kit 2 (taka obecnie wersja jest dostępna) nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych w wersji darmowej. Jak opłacisz to jedynie przestanie ci się wyświetlać początkowy komunikat wyświetlany przy każdym starcie, że jak jesteś z tego instrumentu zadowolony to proszą abyś dokonał wpłaty. Nic nowego ci nie dojdzie ani nie zostanie nic odblokowane.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.02.2021, 09:43,
#97
RE: Kurzweil PC4
Mam szkic utworu wykonany tylko i wyłącznie na PC4 i chcę go odtworzyć w DAW. W jaki sposób, oczywiście najprościej, przenieść projekt (utwór) z PC4 do DAW?

Odpowiedz
03.02.2021, 10:32,
#98
RE: Kurzweil PC4
(03.02.2021, 09:43)Karlos napisał(a): Mam szkic utworu wykonany tylko i wyłącznie na PC4 i chcę go odtworzyć w DAW. W jaki sposób, oczywiście najprościej, przenieść projekt (utwór) z PC4 do DAW?

Musisz go zapisać w postaci pliku midi i wtedy jest pewne że do wgrasz. Nie wiem do jakich formatów zapisuje PC4 ale do midi powinna być możliwość.

Awaryjnie możesz też go przegrać w czasie rzeczywistym na ścieżki midi w DAW czyli musisz w Daw ustawić synchronizację tempa z tempem PC4 i wciskasz Rec które wystartuje w tedy dopiero kiedy włączysz Play w PC4 (niektóre DAW  mogą wymagać ręcznego wystartowania nagrywania i odtwarzania z PC4 w tym samym czasie (zsynchronizuje się tylko tempu utworu) a nie wiem jak to w FLS jest) .

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.02.2021, 12:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2021, 15:18 przez Karlos.)
#99
RE: Kurzweil PC4
Nie znalazłem opcji zapisu do formatu midi.
Dochodzę do wniosku, że albo PC4 jest jednak mało intuicyjny albo moje zdolności poznawcze są ograniczone moim peselem (żartuję). Prawda jest jednak taka, że ten instrument wymaga poświęcenia dużej ilości uwagi i czasu, aby płynnie i biegle się nim posługiwać - oczywiście dla kogoś, kto wcześniej nie miał nic wspólnego z marką Kurzweil.
Obawiam się, że moja pierwotna koncepcja tworzenia tylko z użyciem workstation się nie ziści. Czyżby żaden workstation nie mógł jednak konkurować z komputerowym DAW pod względem obsługi i wygody? Gdyby chociaż można było myszkę podłączyć do PC4Smile
Całe szczęście brzmienia PC4 rekompensują wszystkie niedogodności.

Odpowiedz
03.02.2021, 15:57,
RE: Kurzweil PC4
(03.02.2021, 12:25)Karlos napisał(a): Nie znalazłem opcji zapisu do formatu midi.
Dochodzę do wniosku, że albo PC4 jest jednak mało intuicyjny albo moje zdolności poznawcze są ograniczone moim peselem (żartuję). Prawda jest jednak taka, że ten instrument wymaga poświęcenia dużej ilości uwagi i czasu, aby płynnie i biegle się nim posługiwać - oczywiście dla kogoś, kto wcześniej nie miał nic wspólnego z marką Kurzweil.
Obawiam się, że moja pierwotna koncepcja tworzenia tylko z użyciem workstation się nie ziści. Czyżby żaden workstation nie mógł jednak konkurować z komputerowym DAW pod względem obsługi i wygody? Gdyby chociaż można było myszkę podłączyć do PC4Smile
Całe szczęście brzmienia PC4 rekompensują wszystkie niedogodności.

Praca z DAW to o niebo większy komfort pracy jak z pokładowym sekwencerem w workstation nawet tych z dużymi dotykowymi wyświetlaczami. Nic się nie może równać.
Jak zapiszesz swoja pracę z sekwencera w PC4 to jakie rozszerzenie pliku ma? Podeślij mi może taki plik to go sprawdzę co można z nim zrobić.

Edit:
Ja w PC3K8 mam taką możliwość wyeksportowania Songu który jest w pamięci instrumentu do pliku midi (typ SMF0 - wszystko na jedna ścieżke midi lub SMF1-wszystkie ścieżki osobno tak jak w oryginale)
Jest to w trybie Storage Mode (pod przyciskiem Storage) i po wejściu i na ekranie mam przycisk Export i tu się wszystko odbywa.
Zakłam że skoro u mnie jest to i powinno być w nowszym modelu ale wertując instrukcję PC4 jakoś tego nie moge znaleźć.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.02.2021, 11:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2021, 12:56 przez Karlos.)
RE: Kurzweil PC4
Mam odpowiedź supportu Kurzweila w kwestii midi: "The PC3 actually does do this (export a .MID file).  The PC4 does not yet. This may or may not be a feature added in a future PC4 update."

Kwestia Cakewalk + PC4. Mam nadzieję, że może to pozostać w tym temacie.
Opanowałem podstawy obsługi, jednak nie jestem w stanie zsynchronizować sequencer PC4 z Cakewalk. 
1) Czy jest możliwe aby przyciskami Start/Stop, Chanel itp. z PC4 obsługiwać DAW? W ogóle czy to możliwe, aby opcja Song z PC4 współpracowała z Cakewalk? 
2) Nie jestem też w stanie ustawić opcji, kiedy używam instrumentu VST w Cakewalk jako track np 3, aby PC4 nie generował wtedy dźwięku. Ściszam na inrefajsie Kurzweila na czas grania wtyczką VST, ale nie jest to konfortowe.

Odpowiedz
19.02.2021, 23:15,
RE: Kurzweil PC4
(17.02.2021, 11:45)Karlos napisał(a): Mam odpowiedź supportu Kurzweila w kwestii midi: "The PC3 actually does do this (export a .MID file).  The PC4 does not yet. This may or may not be a feature added in a future PC4 update."

Kwestia Cakewalk + PC4. Mam nadzieję, że może to pozostać w tym temacie.
Opanowałem podstawy obsługi, jednak nie jestem w stanie zsynchronizować sequencer PC4 z Cakewalk. 
1) Czy jest możliwe aby przyciskami Start/Stop, Chanel itp. z PC4 obsługiwać DAW? W ogóle czy to możliwe, aby opcja Song z PC4 współpracowała z Cakewalk? 
2) Nie jestem też w stanie ustawić opcji, kiedy używam instrumentu VST w Cakewalk jako track np 3, aby PC4 nie generował wtedy dźwięku. Ściszam na inrefajsie Kurzweila na czas grania wtyczką VST, ale nie jest to konfortowe.

Ad.1. Powinno się dać jeśli chodzi o Start/Stop (choć pewności nie mam bo nie wiem czy PC4 wysyła jakieś sygnały z przycisków Transportu - PC3K8  wysyła Start i Stop w trybie Setup i Song) ale raczej nie nic nie zrobisz przyciskami channel bo one nie wysyłają żadnych komunikatów na zewnątrz (przynajmniej w PC3K8).
Nawet gdyby przyciski Play/Stop nic nie wysyłały to możesz sobie ułatwić życie włączając funkcję skrótów klawiatury bo ta funkcja pozwala nie tylko na przypisanie większości funkcji Cakewalk do przycisków na klawiaturze komputera ale też do klawiszy instrumentu więc możesz sobie na przykład przyporządkować dajmy na to pierwsze 3 klawisze klawiatury od lewej do włączania Play, Stop, Record itp.
Druga sprawa to można sobie skonfigurować opcję ACT MIDI Controller gdzie możesz przypisać poszczególne funkcje Cakewalk do gałek,suwaków i przycisków PC4 i to właśnie powinno się dać przypisać przyciski Start Stop Record do Cakewalk a nawet jeśli by się nie dało do tych przycisków to na pewno się da do tych 9 programowalnych przycisków które masz  pod suwakami i pod 3 z nich możesz przypisać sobie Start Stop i Record z Cakewalk.
Zarówno za pomocą skrótów klawiaturowych jaki i ACT MIDI Controller możesz sobie ustawić też zdalną nawigację czyli to o co ci pewnie chodziło z przyciskami Channel możesz np w ACT przypisać kolejne 2 przyciski z tych 9 co masz w PC do przełączania się między ścieżkami w górę i w dół w Cakewalk. Da się prawie wszystko przyporządkować.
ACT jest zbyt obszernym tematem więc polecam lekturę instrukcji Cakewalk lub tych stron:
https://www.cakewalk.com/Documentation?p...es.04.html
https://www.cakewalk.com/Documentation?p...es.05.html
https://www.cakewalk.com/Documentation?p...ml#1121879

Masz tez sporo filmów jak sobie z ACT poradzić:
https://www.youtube.com/results?search_q...kewalk+ACT
https://www.youtube.com/results?search_q...+shortcuts

Ad.2. Do pracy z DAW musisz wyłączyć działanie klawiatury na wewnętrzny moduł dźwiękowy PC4. Nie wiem gdzie to u ciebie ale u mnie pod przyciskiem Midi na ekranie w pozycji Destination wyłączam LOCAL pozostawiając tylko USBMIDI + MIDI. U ciebie może być to w ustawieniach Global może
Jak wyłączysz klawiaturę (LOCAL) to PC4 będzie grał swoimi głosami tylko wtedy kiedy będziesz miał aktywną ścieżkę MIDI na której wyjściu jest PC4 w Cakewalk. Jak będziesz miał aktywną ścieżkę z syntezatorem VSTi to będziesz już tylko słyszał ten syntezator.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.02.2021, 18:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2021, 18:34 przez Karlos.)
RE: Kurzweil PC4
Wykładasz kawę na ławę! Dziękuję!
Biorę się za lekturę (instrukcję Cakewalk) oraz sprawdzenie funkcji PC4. Faktycznie dotychczas miałem włączone LOCAL+USB (midi poprzez USB).

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PC4 dynamika klawiatury w trybie Multi krumar 0 868 27.09.2021, 14:33
Ostatni post: krumar
  PC4 = DX7 marcinku 7 5,614 01.06.2021, 09:47
Ostatni post: bestspec
  Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4 A.S. 2 2,288 15.05.2021, 09:35
Ostatni post: A.S.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS