Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy z Pc3
08.08.2012, 12:03,
#1
Pomocy z Pc3
Nabyłem PC3, ale totalnie nie ogarniam jego obsługi. Mówili że jest trudny w obsłudze i jest Sad.
1. Jak dzielić klawiaturę?
2. Jak łączyć brzmienia?
3. Jak zapisać stworzone brzmienia.
To takie podstawy z którymi sobie nie radzę.
Dysponuje ktoś instrukcją po Polsku?

Odpowiedz
15.08.2012, 23:15,
#2
RE: Pomocy z Pc3
Po polską instrukcję zgłoś się do dystrybutora (mailowo).

Jeśli nie chcesz czekać - podaj maila, a zobaczę czy jeszcze mam tą instrukcję (czyt. pierwsze kroki).

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
16.08.2012, 16:18,
#3
RE: Pomocy z Pc3
Dziękuje, już sobie załatwiłem, lecz jeśli będę miał jakieś problemy to pozwolę sobie zapytać. Powoli rozgryzam temat.

Odpowiedz
21.08.2012, 01:54,
#4
RE: Pomocy z Pc3
Ja dziś otrzymałem od dystrybutora pełną instrukcję, 263 strony do PC3K i dodatkowo pierwsze kroki 110 stron.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.09.2012, 14:54,
#5
RE: Pomocy z Pc3
rychubil,
możesz podzielić się z kolegą tą instrukcją,będę zobowiązanySmile

Odpowiedz
21.01.2018, 17:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2018, 17:26 przez Grzesiek8907.)
#6
RE: Pomocy z Pc3
Witam wszystkich.tez jestem nowym posiadaczem kurzweil pc3x i nie ukrywam jestem blady. :/ można prosić o polską instrukcję? Z góry dziedziekuje

Witam.trygon udało Ci się dopaść instrukcję Polską do kurzweile pc3x?jak możesz podeślij na grzesieklena@gmail.com pozdrawiam

Odpowiedz
22.02.2020, 17:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2020, 18:35 przez marcinku.)
#7
RE: Pomocy z Pc3
A propos bladych twarzy Big Grin to ja urodziłem się kilka dni temu i zaczynam poznawać produkt Pana Kurzweila. W instrukcję obsługi zaglądałem, jednak są sprawy których nie rozkminiam.
1. Jak zrobić kopię zapasową swoich brzmień / ustawień na wypadek katastrofy z nieumiejętności obsługi.
2. Moja karta SD chyba jest uszkodzona, bo nie da się jej nawet sformatować w instrumencie, czy jest jakaś alternatywa? Z drugiej strony zastanawiam się, czy wogóle jej używać.
3. Mam wiele brzmień, które nie grają, albo wydobywają coś na kształt szumów/trzasków. Co dziwniejsze, znajdują się pod nr 3000 w zwyż i są zatytułowane kore64. Czemu to ciekawe? Wymieniłem sobie bateryjkę (choć wydaje mi się, że ona służy tylko do zegara) i karty kore64 nie posiadam. Co jest grane? Czy da się te brzmienia naprawić/odzyskać, czy po prostu skasować.
Proszę o pomoc. Help, Hilfe Wink

Odpowiedz
22.02.2020, 18:52,
#8
RE: Pomocy z Pc3
Co do kart to PC3 czyta karty xD. Jej wielkość według producenta to zdaje się że max 256 albo 512 MB, ale wiem że ktoś kiedyś wsadził Olympusa M+ 1GB i chodziła bez problemu.

Żeby mieć brzmienia Kore64 to musi być to rozszerzenie fizycznie wsadzone do jednego ze slotów w Pc3. Jeżeli masz brzmienie tak zatytułowane, to mogło być tak że to rozszerzenie było kiedyś zainstalowane w Twoim Pc3 ale przed sprzedażą wcześniejszy właściciel je wyciągnął.

Odpowiedz
22.02.2020, 19:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2020, 19:38 przez marcinku.)
#9
RE: Pomocy z Pc3
Tam jest wsadzona karta xD 2 GB - może stąd ten problem... Muszę użyć jakiegoś czytnika, żeby ją sprawdzić.
Co do brzmień - po wyciągnięciu karty mogły zostać brzmienia "cząstkowe" wraz z nazwami? Jeśli tak, to są one bezużyteczne...
Okazuje się, że nie da się wykasować tych brzmień KORE64. Może pomógł by reset, ale... Chciałbym zrobić najpierw "kopię zapasową" brzmień, a potem dopiero coś resetować. Co prawda próbowałem, ale tam jest kilka opcji do wyboru i nie wiem które to brzmienia Sad
Proszę o pomoc w zrobieniu kopii brzmień (najlepiej bez tych duchów Kore) - co mam wybrać przy zapisywaniu?
Potem może reset i znikną te Kore bez karty, które ie działają.

Odpowiedz
22.02.2020, 19:33,
#10
RE: Pomocy z Pc3
Kore64 to pakiet brzmień wraz z samplami z których te brzmienia są zbudowane. Po wyjęciu rozszerzenia nie da się zachować tych brzmień jak i sampli. Pozostaną tylko w pamięci nazwy brzmień.
Karta możliwe że może być max 1 GB, tego nie wiem. Musi też być to karta XD typu S, nowsze typu M i H nie działają.
Jeśli chcesz posprzątać w swoim Kurzu to zacząłbym od sprawdzenia jaką masz wersję systemu i sprawdził na stronie Kurzweila czy jest nowszy OS. Po zainstalowaniu aktualnego te "puste" brzmienia znikną. OS nie musisz przerzucać na kartę, możesz bezpośrednio ciągnąć z kompa przez kabel USB

Odpowiedz
22.02.2020, 19:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2020, 19:58 przez marcinku.)
#11
RE: Pomocy z Pc3
To napewno karta xD, ale 2 GB jak wspomniałem. Sprawa karty na później.
System ktoś aktualizował, bo mam najnowszy (2.21) i jak próbowałem powtórzyć instalację, niestety nie reagował. Nic się nie działo. Co więc zrobić kiedy system najnowszy żeby "posprzątać"?
Wiem, że na USB mogę zgrać brzmienia, ale jakie kroki trzeba wykonać?

Odpowiedz
22.02.2020, 20:07,
#12
RE: Pomocy z Pc3
Możesz przywrócić system do ustawień fabrycznych.

Jak to zrobić znajdziesz tutaj
https://kurzweil.com/pc3/#faqs

W dolnej części strony w dziale "Troubleshooting" jest podpunkt "Restore PC3 to factory..."

Ale najpierw zapytaj poprzedniego właściciela jak to było z tym rozszerzeniem, odkręcałeś klapkę i sprawdziłeś że faktycznie nie ma Kore64 ? Smile

Odpowiedz
22.02.2020, 20:28,
#13
RE: Pomocy z Pc3
Wymieniałem bateryjkę, więc dwa sloty puste - niestety.
Proszę jeszcze o podpowiedź jak te brzmienia które chcę zachować zrzucić przez USB. A może wszystkie, jak nie da się poszczególnych..

Odpowiedz
22.02.2020, 20:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2020, 21:03 przez Valtari.)
#14
RE: Pomocy z Pc3
Masz na myśli zachowanie brzmień NIE fabrycznych, tak aby można było je potem wrzucić z powrotem do instrumentu ? Pytanie jeszcze ile jest tych "pustych: brzmień, pozostałości po Kore64 ? Bo jeżeli nie jest ich zbyt dużo, to zamiast przywracania ustawień fabrycznych można po prostu usnąć te brzmienia kasując każde pojedynczo.

Na tej stronie którą Ci wrzuciłem poszukaj tematu "storage mode" Tam powinny być informacje jak zapisać swoje barwy i ustawienia, żeby potem je odzyskać w przypadku aktualizacji systemu, lub przywracania ustawień fabrycznych.

Odpowiedz
22.02.2020, 21:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2020, 21:46 przez marcinku.)
#15
RE: Pomocy z Pc3
Tak, właśnie mam na myśli te brzmienia nie fabryczne, które chciałbym zachować.
Nie działa mi ten link Sad Strona chyba się rozłożyła czasowo, bo wcześniej działał.
Brzmienia kore64 są od 3201 do 3590 nie patrzę nawet, czy po kolei, ale baaaardzo dużo ich jest.

Odpowiedz
23.02.2020, 00:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2020, 05:56 przez marcinku.)
#16
RE: Pomocy z Pc3
Po długim tentegowaniu coś drgnęło Big Grin
Reset nie wykasował pozostałości po core więc podjąłem się preinstalowania systemu, mimo zgodności z najnowszym i jest SUKCES!
Dziękuję serdelecznie za wskazówki Smile

Odpowiedz
05.04.2020, 15:04,
#17
RE: Pomocy z Pc3
#zostanwdomu wygenerowało nowe pytania Wink
Serdelecznie chciałem się przywitać, bo mam pytania co do PC3
Zacząłem przygotowywać Setupy do konkretnych utworów i mógłbym sobie zdecydowanie ułatwić, gdybym mógł zaprogramować podniesienie o sekundę (jeden ton) dźwięków na aftertoch. Ułatwiło by to o tyle, że mam w tym czasie zajęte dwie ręce na klawiaturze i dociśnięciem lewej mógłbym uzyskać efekt pitch bez użycia kółka. Czy to w ogóle możliwe?
Z góry dziękuję za zainteresowanie Smile

Odpowiedz
05.04.2020, 15:18,
#18
RE: Pomocy z Pc3
Tyle tylko że w Pc3 nie masz poly aftertouch. Czyli jeśli przypisałbyś efekt zmiany o jeden ton, to ta zmiana będzie dotyczyła nie tylko tego klawisza który dociśniesz ale wszystkich które w tym momencie naciskałeś

Odpowiedz
05.04.2020, 16:32,
#19
RE: Pomocy z Pc3
(05.04.2020, 15:18)Valtari napisał(a): Tyle tylko że w Pc3 nie masz poly aftertouch. Czyli jeśli przypisałbyś efekt zmiany o jeden ton, to ta zmiana będzie dotyczyła nie tylko tego klawisza który dociśniesz ale wszystkich które w tym momencie naciskałeś
W tym przypadku to nie był by problem, bo w tym momencie gram prawą ręką na drugim klawiszu. Było by to więc wystarczające rozwiązanie.
Pytanie, czy da się to ustawić w Setupie i jak to zrobić.

Odpowiedz
05.04.2020, 16:53,
#20
RE: Pomocy z Pc3
Tego niestety nie wiem. Trzeba poczekać aż wypowie się ktoś obeznany w Kurzweilach.

Jeśli by się okazało że nie ma takiej możliwości (choć wątpię bo w Kurzweilach można zaprogramować na prawdę wszystko) to można wykorzystać pedał "Pitch" na przykład taki

https://www.behringer.com/Categories/Beh...ans(en|en)

Odpowiedz
05.04.2020, 19:44,
#21
RE: Pomocy z Pc3
W kurzweilu trudno znaleźć coś czego się nie da zrobić Wink

Będąc w Setup klikasz przycisk Edit i wybierasz odpowiedni Layer dla którego chcesz ustawić dzałanie aftertouch (przyciski dóra/dół po lewo od ekranu) i przyciskami pod wyświetlaczem przesuwasz się po opcjach wciskając pierwszy przycisk od prawej nad którym jest na ekranie "more" tyle razy aż na wyświetlaczu nad jednym z przycisków pokaże się "PRESS" (kurzweil tak nazwał aftertouch). Wciskasz plawisz pod napisem PRESS i w miejscu pod "Dest" ustawiasz Pitch Up lub Pitch. Teraz aftertoutch będzie uruchamiał Pitchbender. Majczęściej pitchbender jest ustawiany na 2 półtony w dół i w górę więc albo zmniejszasz zakres pitchbender albo w ustawienich PRESS ustawiasz Scale na 50% aby uruchamiał pół zakresu pitchbendera.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.04.2020, 20:43,
#22
RE: Pomocy z Pc3
Dzięki, o Panie Big Grin
Cudowny ten instrument i uprzejmi ludzie tutaj. Pięknie dało się ustawić Pitch Up na każdym wybranym Leyer'ze! Jedyna w tym przypadku wada, że prawa ręka działa też na lewą, mimo, że nie ustawiałem na drugie brzmienie Pitch Up. Jak jednak wspominałem, używam wtedy innego klawisza, więc nie ma problemu.
DZIĘKUJĘ jeszcze raz.

Odpowiedz
08.04.2020, 22:04,
#23
RE: Pomocy z Pc3
(08.04.2020, 20:43)marcinku napisał(a): Dzięki, o Panie Big Grin
Cudowny ten instrument i uprzejmi ludzie tutaj. Pięknie dało się ustawić Pitch Up na każdym wybranym Leyer'ze! Jedyna w tym przypadku wada, że prawa ręka działa też na lewą, mimo, że nie ustawiałem na drugie brzmienie Pitch Up. Jak jednak wspominałem, używam wtedy innego klawisza, więc nie ma problemu.
DZIĘKUJĘ jeszcze raz.

Jak ustawisz dla barwy lewej ręki parametr Dest na OFF to nie bedzie ci działać na tą barwę aftertouch

Przy okazji to polecam zaglądanie na to forum. Jest co prawda po angielsku ale jest bardzo dużo barw za darmo i nawet są na forum pogrupowane pod konkretne utwory w wielu przypadkach.
Polecam też zaglądanie na tą stronę szczególnie do sekcji Download gdzie jest też dużo barw ale do części z nich jest dostęp jeśli opłacisz dostęp za dosłownie kilka zł na rok.
W obu przypadkach trzeba założyć sobie darmowe konto aby mieś możliwość pobierania.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.04.2020, 21:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2020, 21:37 przez marcinku.)
#24
RE: Pomocy z Pc3
Pewnie to drobnostka, ale.... Nie bardzo rozumiem jakim algorytmem ustawiają się brzmienia na "dzień dobry". Zawsze włącza się co prawda jednakowe, ale jak coś pogrzebię, to wtedy się zmienia na inne. Od czego to zależy?
Może zagmatwałem. Czy da się ustawić program, który będzie się uruchamiał po włączeniu PC3?

Odpowiedz
09.04.2020, 23:36,
#25
RE: Pomocy z Pc3
(09.04.2020, 21:16)marcinku napisał(a): Pewnie to drobnostka, ale.... Nie bardzo rozumiem jakim algorytmem ustawiają się brzmienia na "dzień dobry". Zawsze włącza się co prawda jednakowe, ale jak coś pogrzebię, to wtedy się zmienia na inne. Od czego to zależy?
Może zagmatwałem. Czy da się ustawić program, który będzie się uruchamiał po włączeniu PC3?

Najprościej to mając ustawioną barwę która ma być uruchomiona po starcie wcisnąć przycisk MIDI i nic nie robiąc dalej nacisnąć Exit i już. Od następnego startu barwa która była aktywna podczas wciśnięcia przycisku MIDI będzie barwą startową.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.04.2020, 13:42,
#26
RE: Pomocy z Pc3
(09.04.2020, 23:36)bestspec napisał(a):
(09.04.2020, 21:16)marcinku napisał(a): Pewnie to drobnostka, ale.... Nie bardzo rozumiem jakim algorytmem ustawiają się brzmienia na "dzień dobry". Zawsze włącza się co prawda jednakowe, ale jak coś pogrzebię, to wtedy się zmienia na inne. Od czego to zależy?
Może zagmatwałem. Czy da się ustawić program, który będzie się uruchamiał po włączeniu PC3?

Najprościej to mając ustawioną barwę która ma być uruchomiona po starcie wcisnąć przycisk MIDI i nic nie robiąc dalej nacisnąć Exit i już. Od następnego startu barwa która była aktywna podczas wciśnięcia przycisku MIDI będzie barwą startową.

Haa... tyle lat się nad tym głowiłem Smile

Odpowiedz
04.05.2020, 21:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2020, 21:49 przez marcinku.)
#27
RE: Pomocy z Pc3
Następne pytanie mam do szanownych znawców tematu. Czy tworząc Setup mogę do każdego Leyera z osobna dodać/zmienić FX i jak się tam dostać? Kursor przesuwa mi się po "Y" i mogę efekty włączyć/wyłączyć, ale jak je zmienić?

Odpowiedz
08.05.2020, 14:29,
#28
RE: Pomocy z Pc3
Nikt nie wie? cry!

Odpowiedz
08.05.2020, 20:23,
#29
RE: Pomocy z Pc3
(08.05.2020, 14:29)marcinku napisał(a): Nikt nie wie? cry!
 
Na każdym Zone w Setup użyty jest zestaw efektów który ma dana barwa którą przyporządkowałeś dla danego Zone (w trybie Effect decydujesz tylko o włączeniu lub wyłączeniu poszczególnych procesorów tak jak napisałeś).
Jeśli chcesz je zmienić to w trybie Setup klikasz Edit i dla danego Zone w pozycji Program ustawiasz kursor i kolejny raz klikasz Edit. W ten sposób wchodzisz w ustawienia programu który jest na tym Zone i w tym programie edytujesz procesory (tak jak się to robi dla pojedynczej barwy w trybie Program). Twoje zmiany zostaną zapisane tylko w trybie Setup więc zmiana procesora dla danej barwy w Setup nie powoduje tych zmian w trybie Program dla tej barwy (to zaleta).

Mam nadzieje że jasno opisałem Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.05.2020, 22:54,
#30
RE: Pomocy z Pc3
Jest moc.
Po raz kolejny dziękuję - jasno i zwięźle.
Poszło jak trzeba!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil Pc3 USB MIDI Windows 8 dmakarewicz 8 17,630 22.03.2022, 09:23
Ostatni post: bestspec
  Kurzweil pc3, brzmienia z muzykuj.com krzysztof78 8 17,203 11.01.2017, 18:18
Ostatni post: mar11111
  Kurzweil PC3 a komunikaty SysEx Kermit 1 5,319 01.04.2015, 09:47
Ostatni post: Kermit
  Metronom w PC3 PC3K Kermit 12 23,256 24.04.2014, 21:36
Ostatni post: hammond
  Koniec ery PC3 wide 4 10,122 01.03.2014, 12:17
Ostatni post: wide

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS