Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyscape - problem z midi
13.01.2023, 16:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.01.2023, 16:08 przez oleg6767.)
#1
Keyscape - problem z midi
Witam Szanownych Grupowiczów, jestem tutaj nowy, mam taki problem z Korg M3 jako klawiaturą sterującą. Wysyłam midi sygnał (próbowałem po USB i po 5-pin MIDI) do Keyscape (Mac Book Pro) i robi się coś dziwnego - widać w wirtualnej klawiaturze Spectrasonica że midi "wchodzi" ale program nie gra. Jako interface midi próbowałem również Apogee Duet 2 (wersja USB-MIDI) i nic. Cisza. Nie znam jeszcze M3 (wersja 88 klawiszy) bo gram w teatrze na pożyczonym instrumencie ale taką sytuację mam po raz pierwszy. Bez problemów podpinałem klawiatury Yamahy, Casio oraz Arturia czy Nord Stage  - nie było nigdy czegoś podobnego..
Bardzo proszę o pomoc - czy coś trzeba popatrzeć w ustawieniach?
Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
14.01.2023, 12:09,
#2
RE: Keyscape - problem z midi
Z tego co opisujesz wychodzi że połączenie MIDI między M3 a Omnisphere działa, a problemem jest pewnie to że coś ci się przestawia lub jest źle ustawione co do wyjścia audio dla Omnisphere.
Jeśli korzystasz z Omnisphere w trybie samodzielnej aplikacji czyli bez udziału jakiegoś programu DAW to sprawdź konfigurację wyjścia audio w Omnisphere a jak korzystasz z niego w programie DAW to problemów szykaj w ustawieniach wyjścia audio w tym programie DAW.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.01.2023, 23:40,
#3
RE: Keyscape - problem z midi
(14.01.2023, 12:09)bestspec napisał(a): Z tego co opisujesz wychodzi że połączenie MIDI między M3 a Omnisphere działa, a problemem jest pewnie to że coś ci się przestawia lub jest źle ustawione co do wyjścia audio dla Omnisphere.
Jeśli korzystasz z Omnisphere w trybie samodzielnej aplikacji czyli bez udziału jakiegoś programu DAW to sprawdź konfigurację wyjścia audio w Omnisphere a jak korzystasz z niego w programie DAW to problemów szykaj w ustawieniach wyjścia audio w tym programie DAW.
Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Udało mi się skontaktować z byłym właścicielem Korg M3 i on potwierdził zdumiewającą dla mnie rzecz że Keyscape jako standalone nie będzie działał z Korgiem właśnie, a dlaczego nie wiadomo. Tylko pozostaje uruchomić Spectrasonica w jakimś DAW - w moim przypadku Logic Pro X co i zrobiłem. Wszystko działa jak należy. Na dwóch trackach stereo wybrane zostały dwie klawiatury sterujące (w moim przypadku Korg M3 i Arturia Keylab), dwa interface midi (Apogee oraz Keylab)  - sample z Keyscape. Wyjście audio oczywiście z Apogee. Ciekawa sprawa. No cóż.....

Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz
15.01.2023, 00:43,
#4
RE: Keyscape - problem z midi
Hmm. Myślę że bardziej prawdopodobne jest że były właściciel M3 po prostu nie poradził sobie z tym problemem. W sieci nie widzę żadnych wiadomości na temat problemów M3 z Keyscape w trybie Standalone, a takie wpisy na pewno by się pojawiły gdyby problem był.
Nie wiem jak to jest w MAC ale pod Windows w trybie standalone wcale nie jest tak łatwo znaleźć menu ustawień Audio/Midi w Keyscape bo mało intuicyjnie menu ukryto pod nazwą View. Jak się wejdzie w to menu to pod pozycją Settings są ustawienia Audio/Midi i problemem jest to, że domyślnie jest tam wyłączone wyjście audio i trzeba zmienić to ustawienie wybierając właściwy dla siebie interfejs audio.
W Mac pewnie jest ten sam problem.

[Obrazek: 52627809438_22e4a7d6b8_o.png]

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pliki midi Piotr W 0 2,611 22.01.2017, 12:02
Ostatni post: Piotr W

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS