Ankieta: Barwy które Was inspirują pochodzą:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
z VST
0%
0 0%
wbudowane w instrument od producenta
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy klawisz z małym domowym studiem
15.06.2019, 00:58,
#1
Nowy klawisz z małym domowym studiem
Witajcie proszę o sugestię i rady a propo mojego rozumowania obecnej ery muzycznej.
Przymierzam się od roku do zakupu nowego klawisza z klawiaturą 88. Gram na pianinie->keyboardzie Yamaha dgx 620 od 7 roku życia (teraz 32). Pianino zostało w domu rodzinnym, a dgx sie sypie (ma 11 lat), klawiatura ma na 3 klawiszach mechaniczne uszkodzenia - haczą się podczas grania o inne klawisze i czasami są przebicia głośności 2 klawiszów - to chyba elektronika. Chcialbym wykorzystać stary keyboard jako klawiaturę sterującą do dzwięków VST.
W związku z powyższym potrzebuje nowego półprofesjonalnego syntezatora/worstation typu roland fa 08, Modx8. roland rd2000 lub inne (propozycje)
Do tego wkręciłem się w Daw, który chciałbym kupić. Testowałem, najbardziej są mi przyjazne Cubase, Ableton (prawdopodobnie wybiorę ten drugi ze względu na tryb seesion view). Loopowanie bardzo mnie zainspirowało. Stąd wymyśliłem, że zrobie sobie mini produkcje dla potrzeb własnych, taki BoX 2 klawisze + Pady. Tutaj ze względu na funkcjonalność myślę o PUSH2. Chciałbym mieć to tak zestawione abym mógł odgrywać live akty bez klikania myszką etc. Wszystko od podstaw - ewentualne sample na padach
Mam problem z wyborem finalnego sprzętu, nie wiem w jakie programy VST zainwestowac. Czy wystarczy mi wesja Ableton Suite? Czy może wersja lite i zestaw programów typu Native Instruments Komplete, keyscape, Arturia?
Ważne pytanie. CO jest lepsze: VST czy dźwięk z jakiegoś klawisza za 5000-9000 zł? Przepraszam jestem nie w temacie.
Do tego oczywiście nagłośnienie(monitory?), słuchawki, mikrofon do nagrywania delikatnych wokalów, partii bongosów i innych szmerów.
Pomieszczenie, niezaadaptowane jest to duży salon 5m/10m i tak raczej będzie musiało być (chyba że zrobię jaką ściankę działową).
Całkowity koszt do 15000zł

Odpowiedz
20.06.2019, 23:13,
#2
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Trochę rozwijając co kolega @pwa napisał to oczywiście jakość brzmienia (szeroko rozumianą) porównywalną z fizycznymi syntezatorami czy stacjami roboczymi w przypadku VST będziesz miał tylko pod warunkiem że będziesz dysponował dobrą kartą dźwiękową (tu głównie przetworniki są ważne) a jak już będziesz miał taką kartę to i latencja jest w nich na podobnym poziomie co w instrumentach fizycznych.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.06.2019, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2019, 22:42 przez K0K0N.)
#3
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Dziękuje za odpowiedzi,
dla ścisłości, priorytety:
1. Klawisz
2. Daw na 99% ableton - ze względu na ten live looping, chce sobie robić szybki podkład od podstaw i później improwizowac grać głowną ścieżkę na nowym klawiszu (wszystko w czasie rzeczywistym bez cięć - tak jak na scenie ale w domu)
3. Do daw kontroler, skłaniam się ku ableton push2, ponieważ chciałbym mieć nad kompozycją kontrole, programuje sciezki ze starej yamahy dgx620 (vst), robie perkusje na padach
4. Słuchawki Bayerdynamic lub AKG (miałem 2 rodzaje słuchawek akg i byłem zadowolony) za kwote 600-700zł i Monitory typu Yamaha HS7 czyli te 2000zł (czyli z tym się chyba wstrzeliłem)
5. Interfejs, pierwszorzędnie myślałem nad producentem Focusrite, aczkolwiek potem pojawiły się klawisze w mojej głowie Yamaha MODX8, który jak mniemam ma wbudowany interfejs, niestety zniesmaczyłem się postami na forum odnosnie jakości wykonania oraz awaryjnosci produktu i chyba go nie kupie. Marze o Nordzie, ale to bardzo wysoka półka, chyba osiągalna tylko przy ratach 0 % i sporym przekroczeniu budżetu.
6. Kwestie wokalne na szarej liscie, chciałbym kupić mikrofon (chyba pojemnosciowy), aczkolwiek nie jest to konieczne, wole przeznaczyć pieniażki na wyżej wymienione pkt.
7. Adaptacja miejsca, za 2 lata rozpoczynam budowę domu, nie chce w obecny inwestować, nagrywać akustyków nie bede za dużo, także wszytko byłoby po kablach (mam nadzieje, że jakoś bedzie to brzmiało. Parkiet, firanki, sufit 3m (po za schodami na górę - 5m), dwa biurka na komputery, wypoczynek, barek, komoda, pies i kotSmile
8. Obecnie korzystam z komputera starszej generacji ma około 5 lat, procesor i3 - 3,60 GHz, dysk ssd 500 GB, Ram 16GB, wszystko na sockecie 1150. Miałem problemy z szybkością programów Daw, czasami się potrafił po dłuższej pracy zaweisić lub nie wydalał i były jakieś krzaki muzyczne. Po zakupie dysku ssd oraz dokupieniu pamieci ram problemy zniknęły i pracuje wszystko ok. Brak karty dzwiekowej (jest ale zintegrowana) zastąpiłem sterownikami asio for all. Niestety dzwieki nie powalały, na słuchawkach troche lepiej, ale bez szału (słuchawki bardziej do słuchania muzyki akg k451) Rozumiem, że jak będzie interfejs i jakiś pakiet instrumentów VST jakość będzie o niebo lepsza.
Bitwig - wszedłem na strone producenta, ściągam, ale ze względu na wir w pracy, jak narazie te życiowe priorytetySmile

Zrobiłem z 3 miesiące temu taką pseudo liste produktów:
MODX8 7000
Monitory 1800
Słuchawki 650
Mikrofon 400
interfejs 800
push2 2500 (ableton Lite chyba jest w pakiecie, poźniej za sugestią "pwa" bym rozszerzył wersję)
Dysk ssd done
Ram done (16GB)
VST 2000
Suma 15150
coś pominąłem?
Jeszcze jedna sprawa, odnośnie tej mojej starej yamahy, czy jest możliwym odrestaurowania klawiatury w rozsądnej cenie, czy dać jej czas aby umarła i kupić poźniej jakis mini syntezator typu właśnie microkorg, ultranova albo Arturia Minibrute 2?

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
22.06.2019, 09:21,
#4
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Dzięki!
We wrześniu będę finalizować zakupy. Statyw pod klawisz niepotrzebny, lubię majsterkować zrobię jakieś podstawy z drewna. in touch!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
22.06.2019, 11:54,
#5
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(21.06.2019, 09:43)pwa napisał(a):
(20.06.2019, 23:13)bestspec napisał(a): Trochę rozwijając co kolega @pwa napisał to oczywiście jakość brzmienia (szeroko rozumianą) porównywalną z fizycznymi syntezatorami czy stacjami roboczymi w przypadku VST będziesz miał tylko pod warunkiem że będziesz dysponował dobrą kartą dźwiękową (tu głównie przetworniki są ważne) a jak już będziesz miał taką kartę to i latencja jest w nich na podobnym poziomie co w instrumentach fizycznych.
Bez przesady z tym interfejsem audio Smile. Focusrite z serii Scarlett czy Presonus z serii Studio bez problemu dadzą radę, a ich konwertery są wystarczająco dobre.
Jakość interfejsów klasy RME czy UAD objawia się głównie w innych obszarach typu jakość preampów i całej części analogowej (czyli generalnie rejestracja z użyciem mikrofonów) czy choćby jakość i możliwości zaimplementowanego DSP.
Co do latencji, to chyba nie jest do końca tak. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku instrumentu sprzętowego, konwersja odbywa się tylko w jedną stronę digital->analog->wyjście instrumentu->głośniki
W przypadku VST również, ale trzeba jeszcze wprowadzić sygnał MIDI do komputera, komputer musi poświęcić czas na przetworzenie w aplikacji VST, a w przypadku gdy skorzystamy jeszcze z jakichś efektów wirtualnych za instrumentem, ten czas się jeszcze wydłuża. W przypadku instrumentu sprzętowego robi to wyspecjalizowana elektronika, która niczym innym się nie zajmuje.
Wydajność komputera ma znaczenie chociażby ze względu na ustawienie wielkości bufora. Dodam, że np. Arturia Matrix-12 z nieco bardziej złożonym brzmieniem potrafiła mi skutecznie zajechać procesor w moim starym kompie z AMD Athlon II X4 640 przy ustawieniu 256 sampli. Fakt, procek sprzed 10 lat, ale obrazuje to sytuację, kiedy VST naprawdę potrafi być "procesożerny"Smile a bufor trzeba podwyższyć, żeby nie było dropów.

Nie mówię że wymienione przez ciebie karty nie dadzą rady w domowym studiu, zresztą dużo zależy od tzw Ucha które jedni maja bardziej wyczulone inni mniej ;-)
Co do latencji to wierz mi można mieć przy odpowiednim sprzęcie (zarówno PC jaki i karta) taką konfigurację gdzie łącza latencja audio i midi w sumie jest tak niska że całkowicie niewyczuwalna.
Nie zgodzę się z tezą że VST potrafi być procesożerny. To raczej trzeba mieć sprzęt na miarę możliwości tego czego się chce używać i niech za przykład posłuży Korg Oasis i Kronos (choć to przecież nie vst). Oba są zbudowane w podobny sposób czyli z płyty głównej zwykłego PC i dedykowanego linuxa. Na obu obecnie można mieć te same silniki brzmieniowe tyle że Oasis będzie miał mniejszą polifonię bo jego "flaki" są dużo starsze i wydajność nie pozwala na osiągi na poziomie Kronosa. Korg dba o ograniczenia na poziomie systemu dopasowując polifonię do wydajności aby nie było dropów, a w VST samemu trzeba zadbać o dostosowanie konfiguracji lub sprzętu ale jak już tylko jeden VST tak obciąża procek że trzeba ostro kombinować to raczej trzeba mysleć o zmianie sprzętu ;-).
Wciąż będą powstawać coraz bardziej skomplikowane i procesożerne VST ale przez to wierniej odwzorowujące jakieś procesy audio itp do których potrzeba szybszych procesorów i tak samo jest w syntezatorach hardware gdzie te starsze miały zdolność obliczeniową porównywalną z kalkulatorem a te dzisiejsze są zbudowane na bazie średnich PC. Fakt że VST wymaga o wiele większej wydajności jak instrumenty Hardware ale też (niektóre) VST są o wiele bardziej złożone i mają o niebo większe możliwości jak topowe hardwerowe flagowce.
Ciekawe czy doczekamy czasów, że sprzętowy dedykowany klawisz będzie miał na pokładzie możliwości Omnispher-a albo Avenger-a (nie mam tu na myśli hybryd typu PC z klawiaturą fortepianową-tych już trochę było i wszystkie koncepcje upadły) .

Potwierdzę też że Ultranowa to dobry i niedrogi syntezator. Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości ma też Waldorf Blofeld (jest też jego odpowiednik VST o nazwie Largo ewentualnie Komplexer (ale to bardziej Waldorf MicroQ).

Zastanowił bym się nad MODX8. Ludzie trochę narzekają na jakość klawiatury a możliwości jako klawiatura sterująca nie są zachwycające (mam MODX6 i zbadałem temat). Osobiście budując takie studio kupił bym MODX6 i dobrą klawiaturę sterującą z 88 klawiszy choćby taką Arturia KeyLab 88 MK II (przy okazji dostajesz dobre syntezatory VST) lub podobne.
Wyjdzie drożej ale masz dwie klawiatury - jedna główną i drugą mniejszą pomocnicza która się tez przyda a MODX6 jest wart zakupu ze względu na cenę i możliwości.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.06.2019, 13:34,
#6
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
dziękuję,
modx8 chcialem wykorzystywać głównie za pomocą macierzystego hardware.
Pytanie odnośnie jakości klawiatur, czy taka arturia o której wspomniałeś czy też inne klawiatury sterujące są jakościowo porównywalne do rolanda rd 2000. Pytam, bo moja stara yamaha od zakupu nie powalała z klawiaturą, była głośna troche plastikowa, aczkolwiek byłem świadomy, że w tej cenie nic nie osiągne - rok 2007. Obecnie chciałbym coś z wyższej półki.
Jeżeli tak, to może w ten sposób:
1. Arturia KeyLab 88 MK II
2. Push 2 lub lauchpad? (jeżeli arturia ma wbudowane pady, to może wystarczy mi do loopowania scieżek właśnie ten drugi sprzęt? jak z jakością?)
3. Głownie zainwestować wtedy w instrumenty vst
4. i do tego wspomniana Ultranova/ewentualnie modx6
Priorytetem jest dla mnie klawisz, chce go kupić na kolejne 10 lat i być z niego zadowolonym podczas grania (może nie jak pianino, ale bliżej niż dalej)
Czy jeżeli kupiłbym modx 6/8 to nie muszę kupować interfejsu? wszystko mogę połączyć przez niego? starczy slotów?
podam jeszcze filmik na youtube (nie wiem czy wolno, nie chodzi o reklame)
Chciałbym móc tak grać live w domu (nie patrzmy na wokal - same instrumenty po kablach):
https://www.youtube.com/watch?v=lqrs9liA...rt_radio=1
i to jest w miare sedno co chce robic, czego mi teraz brakuje

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
22.06.2019, 21:42,
#7
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Co do wejść audio w MODX to w konfiguracji musisz wybrać tryb pracy albo pod mikrofon albo jako Line wiec jednocześnie mikrofonu i instrumentu nie podłączysz.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.06.2019, 15:44,
#8
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
dziękuje po stokroć,
kolejne zagadnienia do naukiSmile w wiadomości prywatnej wysyłam adres e-mail. Dziękuje!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
12.07.2019, 16:05,
#9
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Witajcie ponownie,
Byłem w salonie Riff w Warszawie przy ulicy Bokserskiej.
Miałem możliwość skorzystania z klawiatury Fatar (tej z Arturii jak mniemam) przy sprzęcie Nord Piano 3 wartym 11500zł. Powiem krótko, instrument rewelacyjny.
Pan zachwalał (klawiszowiec ze studiem w domu), a jak pisałem Norda zawsze chciałem mieć. Złożył mi ofertę rat 0 % przy takim dużym zakupie. Po podsumowaniu oferty rachunek skończył się przy kwocie 20000zł, na co mógłbym się zgodzić przy owych ratach.
Teraz pytanie, w innych sklepach owy instrument kosztują w granicach 9000zł czy nawet 7777zł, jakiś fake?
Pan zaproponował za te 20 tyś:
Nord piano 3 11500
statyw pod klawisze 160zł
Monitory Yamaha hs-8 2500 (bo lepsze od hs7)
mikrofon ze statywem i koszyczkem RODE 1000zł
Ultranova około 1800zł
Lauchpad pro 850zł
Słuchawki Bayerdynamic dt770 600zł
Interfejs... focusrite 18i20 1800zł ( i tutaj nie wiem czy nie przekombinował)
Okablowanie

Ceny z głowy, ponieważ Pan ze sklepu ma mi przesłać oferte na emaila. Miała być wczoraj, ale jakaś obsuwa.
Zatem dostałbym tylko wersje ableton lite, ale przy nordzie potrzebowałbym tylko z vst perkusji, strona z darmowymi vst od Piotra chyba by mi wystarczyła, najwyżej bym dokupił.
Czy jak to handlowiec, nie przesadził z niektórymi sprzętami? Monitory, Interfejs.
Czy faktycznie taki zestaw działałby bezproblemowo z loopowaniem?
Gram ścieżke w nordzie zapętlam, 2 ścieżke zapętlam, 3, 4, 5, ultranova (sama się podobno zapętla). Czy ableton lite mi na to wszystko pozwoli?
Czy mogę podłączyć do lauchpada pedał dzięki któremu mogę bez używania rąk nagrywać lopować ścieżki?
Poważne kwoty, nie chciałbym dać ciała, a Pan w sklepie o wszystkim niestety nie wie.

Wracając do Norda.
Słuchamy z przyszłą żoną Nord stage 3 88, Jest droższy, ale przy ratach 0 % moglibyśmy sobie pozwolić na te 3 tys więcejSmile
Radźcie Pany.
Dziękuje

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
12.07.2019, 16:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2019, 16:23 przez Valtari.)
#10
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Według mnie gość w sklepie chce Ciebie oskubać. Nord Piano 3 to starszy model i ktoś chyba liczy na to że się nie orientujesz. Za ok 11 tys można kupić NP4, a NP3 jako już nie aktualny model jeśli leży komuś na sklepie, to powinien być w cenie 8 tyś lub nawet poniżej

Tu przykład Nord Piano 4 po niżej 10 tyś

https://sklep-muzyczny.com.pl/NORD-PIANO-4

Odpowiedz
12.07.2019, 17:16,
#11
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Ale cwaniaczki! NP3 za 11500zł - szok!
Straganiarze, cinkciarze z pod Pewexu Angry
Jak możecie sobie pozwolić na większy wydatek, to polecam jednak Nord Stage 3 - takie 3 w jednym (piano, organy, syntezator). Znaleźć owszem dobrą cenę ale też nie łasić się na okazję i kupić przez polecany przez dystrybutora spklep (sprawność serwisu i pewność gwarancji) a jak nie, to przez Thomann'a.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.07.2019, 17:33,
#12
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
HS8 za 2500zł to też bez rewelacji. Znajdziesz bez problemu poniżej 2200.

Odpowiedz
12.07.2019, 17:39,
#13
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
no to riff spalony, a bardziej sprzedawca, miałem być w Pasji ale miałem mało czasu i pojechałem na bokserską. Na początku września będę w Warszawie to podjadę do Pasji, może będzie bardziej profesjonalne podejście, a póki co spróbuje na śląsku potestować nordy. Ah ten marketing..

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
12.07.2019, 17:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2019, 17:46 przez Valtari.)
#14
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Widać że te "raty 0%" odbiją sobie na cenach Smile

Myślę że chociażby za ten numer z Nord Piano 3, to dla mnie sklep spalony.

Sklep spalony a sprzedawca do zwolnienia. Zaproponowali 11.500 za NP3 a na ich stronie jest za 10 999 !!!

Odpowiedz
12.07.2019, 18:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2019, 19:54 przez K0K0N.)
#15
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Bez komentarzaSmile
Wracając do wypowiedzi Rychubil.
Nord Stage Piano 3:
Dystrybutor polska (audiostacja) cena: 15490 ZŁ
Thomann cena: 14 695,75
Pasja cena: 13325,00

Jak to rozumieć, jak kupię przez pośrednika typu Pasja mogę mieć problemy z serwisowaniem/gwarancją?

kolejna sprawa z vocoderem, jak zrobić coś takiego?
https://www.youtube.com/watch?v=vwf2uvWlL_c
w tym ns3 jest taka funkcja?

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
12.07.2019, 22:12,
#16
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(12.07.2019, 18:07)K0K0N napisał(a): Jak to rozumieć, jak kupię przez pośrednika typu Pasja mogę mieć problemy z serwisowaniem/gwarancją?

Co do sklepu "Pasja", to nie obawiałbym się jakichś problemów z serwisem czy gwarancją. To uznany sklep, na poziomie w kwestii obsługi klienta. Co do Thomann, to w tym konkretnym przypadku, odjechali z ceną. Czasem tak u nich bywa ale Ja jestem zadowolony z ich dotychczasowych usług.

(12.07.2019, 18:07)K0K0N napisał(a): kolejna sprawa z vocoderem, jak zrobić coś takiego?
https://www.youtube.com/watch?v=vwf2uvWlL_c
w tym ns3 jest taka funkcja?

Nord Stage 3 nie posiada vocodera. Tej funkcji szukałbym np. w Novation Ultranova.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.07.2019, 09:07,
#17
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Dziękuje Rychu

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
13.07.2019, 10:04,
#18
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019, 09:32)pwa napisał(a): - Gear4music (UK) ... miałem okazję przećwiczyć ich wsparcie i byłem bardzo mile zaskoczony.

Moje doświadczenie z gear4music akurat jest fatalne. Zamówiłem u nich monitory (Neumann), które w żaden sposób nie były zabezpieczone, najzwyczajniej wrzucili je do miękkiego kartonu bez żadnej folii bąbelkowej czy czegoś podobnego, do tego kartonu wrzucili luzem, zupełnie niepotrzebną przejściówkę sieciową, która podziurawiła na sito oryginalne opakowania monitorów.
Na wszelkie pytania w tej kwestii serwis gear4music odpowiadał wymijająco i finalnie nie dowiedziałem się dlaczego tak się stało. Typowa brytyjska ignorancja.
Ja więc tego sklepu nie polecę ale może tak jest w przypadku brytyjskiego oddziału (niestety brytole to flejtuchy).

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.07.2019, 10:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2019, 10:31 przez K0K0N.)
#19
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Dzwoniłem do Pasji, dostałem numer do Pana Norberta który zajmuje się klawiszami.
Niestety był na koncercie i miał mało czasu na rozmowę, ale po krótce zaproponował moniotory odsłuchowe z Norda (stwierdził, że ta sama lub minimalnie mniejsza cena co Yamaszki 8, a jakość o niebo lepsza). Będziemy finalizować temat koniec sierpnia początek wrzesnia.
Btwiga będę testować w sierpniu jak wrócę z delegacji. (Rozumiem, że normalnie będę sobie mógł w nim loopować ścieżki z norda i mikrofonu w wersji live).
Pytanie odnośnie kontrolera nożnego, można takowy pedał podpiąć po lauchpada, aby loopować i mieć wolne ręce? Dalej nie wiem jak sobie to sprawnie połączyć, aby to było łatwe w obsłudze.
Ultranovą raczej przesunę na następny rok, dzwięki norda jak narazie wystarczą, ale vocoder też mi się w przyszłości przyda. Testowałem Mininova, wszystko fajnie tylko klawisze za małe na moje rączkiSmile
Pozdrawiam.

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
13.07.2019, 10:56,
#20
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019, 10:31)K0K0N napisał(a): ... po krótce zaproponował moniotory odsłuchowe z Norda (stwierdził, że ta sama lub minimalnie mniejsza cena co Yamaszki 8, a jakość o niebo lepsza).

Jestem zatem ciekawy tego porównania, bo to jednak spora różnica w wielkości membran (4,5" vs 8").

(13.07.2019, 10:31)K0K0N napisał(a): Testowałem Mininova, wszystko fajnie tylko klawisze za małe na moje rączkiSmile

Zgadza się. Dobra klawiatura dla azjatów, którzy mają 1/3 szczuplejsze palce. Miałem Reface CP i też to odczułem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.07.2019, 18:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2019, 19:54 przez K0K0N.)
#21
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
ok rozumiem, dziękuje za spostrzeżenie. Zostajemy w takim układzie przy hs8.
Pytanie jeszcze odnośnie układu rozstawienia, czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

-------komp---------
d
g
x
hs8 nord hs8

chyba taki rysunek może być.
Ewentualnie wracamy do wariantu przebudowy biurka i dajemy wszystko w kupie, czyli nord na wysuwanej półce z porządnymi prowadnicami


edit. NVM robie biurkoSmile

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
13.07.2019, 23:04,
#22
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019, 16:11)pwa napisał(a): Z tego co napisałeś wcześniej, piana nie będą Twoimi podstawowymi brzmieniami, a na stronie Clavia jest napisane, że w zasadzie monitory zostały opracowane pod kątem brzmień fortepianów z bibliotek do Norda. Przy tych wymiarach pomieszczenia, o jakich pisałeś wcześniej, 4,5" woofery znikną. HS8 wydają mi się zdecydowanie lepszym wyborem. Pamiętaj, że obydwa głośniki mają otwory bass reflex z tyłu, więc 1m od ściany tyłów monitorów, to minimum.

No i również poprę wypowiedź kolegi pwa - tak jak do fortepianu membrany 4,5 cala jeszcze dadzą radę, to z pewnością 8 calowe będą potrzebne do głębszych brzmień syntetycznych. Biorąc też pod uwagę wymiary twojego przyszłego pomieszczenia na studio, 8" będzie akurat.

(13.07.2019, 18:32)K0K0N napisał(a): Pytanie jeszcze odnośnie układu rozstawienia, czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki? Myślę że dźwięk wówczas nie wpada bezpośrednio do otworów usznych, tylko z odbicia, no a po za tym też to, że jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania w żadnym studio. No ale może się mylę - nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej materii.

(13.07.2019, 18:32)K0K0N napisał(a): nord na wysuwanej półce z porządnymi prowadnicami

Wysuwana półka na prowadnicach do ważonej klawiatury 88 klawiszy? Moim skromnym zdaniem NIE. Bardzo szybko się wyrobią takie prowadnice a ze stabilnością może też być nie ciekawie. Proponuję jednak albo solidny metalowy statyw stołowy albo solidne biurko z płyty mdf czy drewna w monolicie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
14.07.2019, 09:21,
#23
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019, 23:04)Rychubil napisał(a):
(13.07.2019, 18:32)K0K0N napisał(a): Pytanie jeszcze odnośnie układu rozstawienia, czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki? Myślę że dźwięk wówczas nie wpada bezpośrednio do otworów usznych, tylko z odbicia, no a po za tym też to, że jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania w żadnym studio. No ale może się mylę - nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej materii.

Zdecydowanie będzie negatywnie wpływać. Mam podobny układ u siebie, tylko, że z trzema klawiszami i zdecydowanie gorzej słychać wysokie tony przy monitorach za plecami. Tyle, że ja w zasadzie nie obrabiam dźwięku, a jedynie gram. Ustawiłem to tak, że grając na instrumencie brzmiącym jaśniej (Roland) mam monitory za plecami. Grając na ciemniejszej Yamaszce mam je przed sobą. I daje to radę.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
14.07.2019, 12:09,
#24
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(13.07.2019, 18:32)K0K0N napisał(a): nord na wysuwanej półce z porządnymi prowadnicami

Rychubil napisał(a):Wysuwana półka na prowadnicach do ważonej klawiatury 88 klawiszy? Moim skromnym zdaniem NIE. Bardzo szybko się wyrobią takie prowadnice a ze stabilnością może też być nie ciekawie. Proponuję jednak albo solidny metalowy statyw stołowy albo solidne biurko z płyty mdf czy drewna w monolicie.

Moje rozwiązanie to wysuwanie klawiatury na statywie spod biurka za każdym razem do grania D: Chciałam swojego VPC koniecznie mieć na/przy biurku, głównie żeby zaoszczędzić przestrzeń. Z jego wymiarami jedynie własny projekt wchodziłby w grę. Ostatecznie wymyśliłam, że klawiaturę (30kg) mam na statywie pod biurkiem, biurko z blatem 160/80cm i regulowaną wysokością rozwiązało niejako sprawę. Wysokość blatu w tej opcji też jest odpowiednia do jednoczesnego użytkowania pc. Taka prowizorka studyjnego workdeska Big Grin

Zdjecie

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
14.07.2019, 13:07,
#25
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
(14.07.2019, 09:21)pawelsz napisał(a):
(13.07.2019, 23:04)Rychubil napisał(a):
(13.07.2019, 18:32)K0K0N napisał(a): ... czy jak dam monitory i norda od tyłu biurka, czyli siedząc przed komputerem nord bedzie za mną i moniotory bedą skierowane do tyłu moich uszu, a grając na nordzie od przodu (taki kwadrat), do ewentualnej obróbki w Daw będzie to negatywnie wpływać?

Nie wiem czy ustawienie monitorów za głową to dobre rozwiązanie do odsłuchu, zwłaszcza finalnej obróbki?

Zdecydowanie będzie negatywnie wpływać. Mam podobny układ u siebie, tylko, że z trzema klawiszami i zdecydowanie gorzej słychać wysokie tony przy monitorach za plecami. Tyle, że ja w zasadzie nie obrabiam dźwięku, a jedynie gram.

No i to jest bardzo cenna uwaga Paweł! Wszystko właśnie zależy od potrzeb własnych, zwłaszcza dla tak specyficznego sprzętu, jakim są monitory bliskiego pola, bo czym innym jest granie dla własnej przyjemności pod własne preferencje brzmieniowe a zupełnie czym innym jest produkcja pod sprzedaż czy pod konkretnych klientów.

W twoim przypadku KOKON uważam że powinieneś wesprzeć się bardziej fachową pomocą kogoś, bardziej zaawansowanego w pracy w studio. Ze swojej strony mógłbym polecić takie portale czy czasopisma jak "Estrada i Studio" lub jakieś artykuły czy tutoriale wydane przez profesjonalne studia nagrań. W Internecie można również znaleźć sporo zamieszczonych zdjęć, przykładowych lub konkretnych pokojów studyjnych a z tego również można wyciągnąć sporo wniosków.
Jeśli masz zamiar zainwestować w to sporo wysiłku i pieniędzy, to uważam że powinno to być zrobione jak najlepiej a szczerze jestem ciekaw finalnego efektu twojego przedsięwzięcia.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.07.2019, 18:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019, 18:52 przez K0K0N.)
#26
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
PanowieSmile
poruszenie niesamowite, ale do sedna.
Jak sami zauważyliście ze studiem nie miałem nic wspólnego, dlatego się radzę. Z muzyką live natomiast wieloletnie od bajtla.
Oczywistym dla mnie jest, że jak zauważyliście w poprzednich moich postach, jak i moim śmiesznym rysuneczku, że będę grać głównie live dla siebie, i dlatego narysowałem monitory przed nordem "tak aby wpadały dzwięki w centrum moich uszu" (to jest jasne). Mastering, pieszczenie utworu jest również ważny, ale właśnie jak koledzy napisali, nie chcę moniotrow od tyłu do norda - Stad po zastanowieniu podałem w poście: EDIT robię biurko(tak aby wszystko było od przodu). Zdjęcia, artykuły o studiu w miarę możliwości wpajam do swojej głowy od roku. Więc trochę luzu Panowie, bo to chyba nie strzelnicaSmile
Cały czas dziękuje za wszystkie rady dużo mi pomagacie i ponownie przepraszam za "głupie pytania".
Odnośnie prowadnic. (Są prowadnice meblowe, komodowe za 30 zł szt, które pod obciążeniem skarpetek się wyrabiają). A my o takich nie mówimy.
Sprawa nie jest brana ze chmurki tylko od fachowca. Jest to spokrewniona mi osoba w rodzinie, która ma 40 lat doświadczenia w fachu. Poradziłem się, same prowadnice kosztują 100zł sztuka, plus podpory po wysunięciu, aby dane prowadnice się nie eksploatowały. Koszt samej półki + - 500zł (dużo, ale wygodnie) + biurko które i tak muszę poszerzyć do obojętnie którego wariantu. biurkow granicach 150/80
Nie mniej jednak, użytkownik Shallya poddał ciekawe rozwiązanie, choć chyba nie do końca super wygodne. A co by było gdyby takowy stelaż posiadał konstrukcje na kółkach ( od razu uprzedzę, nie stosuje badziewia, także stabilnych kółkach z hamulcem). [wsuwam, wysuwam]. Mamy stół operacyjny podobnych gabarytów i jest on stabilny.
Herkules Piotrze, bardzo chętnie tylko nie wiem czy go stosownie wykorzystam, a chyba bardziej zwykły stojak mógłby mieć zastosowanie jak u shallya.
Mam z tym problem bo pracuje na komputerze, potrzebuje klawiaturę myszkę bez przekładania i kombinowania z innymi urządzeniami. Także instrument na blacie odpada.
Jeszcze wracając do prowadnic, nie przekonuje, ale tu jest dowód:
http://percussioncenter.co.kr/product/de...ay_group=1
https://www.youtube.com/watch?v=syK4hVTxeHs
A finalnie Rychu, jak najbardziej pokaże finał. Jak coś zaczynam to kończę.
Jeżeli ktoś ma ochotę, chętnie zobaczyłbym na zdjęciu jakie ma rozwiązanie u siebie. Dziękuje.
Pozdrawiam miłośników!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
11.09.2019, 19:56,
#27
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Witam,
Dokonałem zakupu tydzień temu za pomocą sklepu supersound ze względu na raty 0% oraz dostępność produktów.
Niestety nie Nord Sad ( a to ze względu na cenę), piękne brzmienia, byłem w Pasji i 3 innych sklepach ograłem trochę instrumenty.
Jest zatem:
1x: Yamaha HS8 - monitor studyjny Para + podkładki
1x: ARTURIA KeyLab 88 mk2 - hybrydowy kontroler MIDI
1x: Focusrite Scarlett 8i6 3Gen + ABLETON + PRO TOOLS!
1x: RODE NT1-A KIT - Zestaw do nagrań wokalnych
1x: AKG K 702 - profesjonalne słuchawki audiofilskie
1x: Spectrasonics KEYSCAPE (bardzo przyjemne dźwięki)
1x: M-AUDIO SP-2 – Kontroler
1x: RODE PSA1 Studio Arm - Radiowy uchwyt mikrofonowy
1x: Proel GF12L - Mono Pedal + kable
1x: Hosa CSS-204 Kabel 2 x TRS 6.35 - 2 x TRS 6.35 4m

Poniżej linki do zdjęć jak to ustawiłem
https://zapodaj.net/44031a9561524.jpg.html
https://zapodaj.net/8135f65b1f73d.jpg.html

Biurko robiłem sam, zaprojektowałem w taki sposób, pojechałem do Obi, wycieli płyty, zmontowałem - jak na razie wydaje się być funkcjonalnie(koszt materiałów <400zł. Klawisz na twardym, stabilnie. Klawiatura Ok!

Dziękuje wszystkim za poprowadzenie po temacie, w szczególności podziękowania dla Piotra. A co dalej kupie? zobaczymy albo hardware jakieś - nigdzie nie mogłem spotkać ultranovy, a bardzo pozytywnie się zaskoczyłem jakością cyfrową. ZobaczymySmile FUN!!!

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz
11.09.2019, 20:04,
#28
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Gratulacje!!! Bardzo ładnie to wszystko wygląda Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Klawisz na wesela Majki 17 40,060 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,272 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,510 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,579 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS