Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
25.03.2013, 10:02,
#1
Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Cześć tak się złożyło, że stałem się posiadaczem Kurzweil'a PC3. Jako, że lubię czasem stworzyć coś swojego, wpadłem na pomysł by podłączyć instrument do Mac'a i nagrywać swoje wypociny za pomocą Logica.
Po podłączeniu instrumentu kablem MIDI-USB (za 15 zł) po prawej stronie w sekcji library pojawiło się kilka opcji midi. Niestety gdy chcę zmienić kanał wraz z brzmieniem z kanału np. 2 z Kurzweil'a odzywa się harmonijka ustna. Może ktoś z Was się w to bawił i może mi pomóc, jeśli nie to będę skazany na sekwenser z Kurza.
PozdroSmile

Odpowiedz
25.03.2013, 20:44,
#2
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Harmonijka ustna odzywa się z... Logica czy z Kurzweila?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.03.2013, 21:05,
#3
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Już sobie poradziłem, odzywał się dźwięk z drugiego kanału.
Wiesz może jak wgrać plik definicji Kurzweil'a do Logica?

Odpowiedz
25.03.2013, 21:06,
#4
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Poszukaj w necie. Ja na Cubase siedzę. Może ktoś inny pomoże.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.04.2013, 22:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2013, 23:09 przez Azzorek.)
#5
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Może ja co nie co podpowiem Koledze Smile .

Jak rozumiem, chodzi o nagrywanie w sekwencerze Logica grając barwami Kurza, i po na graniu mają też grać barwy Kurza.

Po kolei:

1. Podłącz Kurza kablami MIDI IN/OUT z Makiem (ja podłączam z kartą dźwiękową na USB - patrz moja stopka)

2. Odpal Logica.

3. Wybierz nowy projekt na początek.

4. Dodaj nowy track.
Tutaj pokaże Ci się okienko wyboru. Zaznacz External MIDI i daj "Create".

5. Z prawej strony ekranu pokaże Ci się okno z szesnastoma kanałami MIDI. W kurzu wybierz tryb SONG. Wybierz w Logicu kanał na którym masz w Kurzu żądaną barwę.

Zwróć uwagę, że na moim screenie w zakładce "Library" jest urządzenie "Quad-Capture". Trudno mi powiedzieć jak będzie u Ciebie bo nie używam kabla o którym mówisz.

SCREEN 1


6. Wybierz sobie jeszcze metronom (patrz screen) aby tykał Ci ten z Kurza. Zrobisz to naciskając PPM na ikonę metronomu i wybierając opcję "Metronome Settings". Teraz zaznacz MIDI Port na taki jaki masz skonfigurowany w Logicu (ja mam Quad-Capture).

SCREEN 2

Oczywiście aby to wszystko słyszeć musisz mieć podłączony odsłuch do Kurza, bo Logic Ci nie zagra Smile .


Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.


Azzorek

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
02.04.2013, 11:11,
#6
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Właśnie miałem jeszcze problem z metronomem, z resztą sobie jakoś poradziłem. Dzięki za obszerne wytłumaczenie!
Wiesz może jeszcze jak wgrać pliki definicji Kurzweila do Logica, bym widział jakimi barwami gram?

Odpowiedz
02.04.2013, 11:24,
#7
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
W zciąganie definicji się nie bawiłem na Kurzu. Kiedyś jak miałem Korga M50 to definicje barw instrumentu pobierało się z wtyczki którą się instalowało z dołączonego oprogramowania.

Mi tam się komfortowo pracuje tak jak jest, i tak wybieram barwy na Kurzu bo przyzwyczaiłem się do wyświetlacza. W wolnej chwili zerknę jak się importuje definicje barw.

Pozdrawiam,

Azzorek

P.S.

Nie czas zakręcić się za jakąś dźwiękówką Smile ? No chyba że nagrywasz tylko z MIDI. Ja mam też starsze sprzęty i kawałki z nich nagrywam analogowo bezpośrednio do Logica. Ostatnio dogrywałem Yamaszkę CS2X. Bez karty dźwiękowej nie będzie raczej szału Smile .

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
02.04.2013, 19:09,
#8
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Mam e-mu 404 z peceta (na sprzedaż). Szkoda tylko, że nie mam już blaszaka. ;_;
Karty raczej nie będę na razie kupować bo mam jeszcze trochę wydatków - Kore 64, ribbon, aktualizacja do logica 9/ewentualnie kupię Cubase7, MacBook Pro/Mac Mini (mam jeszcze tego w starej obudowie z C2D i potrafi się na dłuższą chwilę zamyślić) odsłuch no i właśnie interface. ;<
Ale na razie raczej kupię graty do instrumentu, bo większą uwagę zamierzam obecnie skupić na grze live. Ale jeśli masz coś ciekawego na sprzedaż to czemu nie. Wink

Odpowiedz
02.04.2013, 19:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2013, 19:47 przez Azzorek.)
#9
RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem.
Jak będziesz kupował kartę dźwiękową do Apple to dobrze rozeznaj rynek. Można trafić na taką, która ma niedopracowane stery i nie działa jak powinna lub co gorsza nie działa w ogóle. Uważaj też z aktualizacją MacOS - wtedy będziesz pewnie musiał upgradować Logica, a to już są koszty. Inna sprawa ma się z oprogramowaniem VST. Producenci nie zawsze wspierają swoje produkty dla nowych wersji OS (tak jest np. z Korg Legacy Collection). Generalnie w świecie Apple jest tak - jak coś działa to tego nie zmieniaj/ulepszaj, bo przestanie działać Smile . Ja siedzę na starym poczciwym MacMini Core2Duo 2,26GHz i 4GB RAM z Logic Express w wersji 7. DO tego są wtyczki VST i na razie nie narzekam (no może w Omnisphere potrafi trochę zakaszleć przy niektórych samplach) Smile.

Ja z moich inwestycji potrzebuję Kore 64 i dobry mikser z 16 kanałami bez procesora efektów. Pewnie za jakiś czas założę wątek dotyczący miksera bo nie znam się na tym za bardzo, a zależy mi na mało szumiącym rozwiązaniu.

Pozdrawiam

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil Pc3 USB MIDI Windows 8 dmakarewicz 8 17,626 22.03.2022, 09:23
Ostatni post: bestspec
  kURZWEIL Pc361 slawoj 1 1,434 02.10.2021, 21:17
Ostatni post: bestspec
  Pomocy z Pc3 michal15 29 34,107 12.05.2020, 22:54
Ostatni post: marcinku
  Kurzweil pc3, brzmienia z muzykuj.com krzysztof78 8 17,197 11.01.2017, 18:18
Ostatni post: mar11111
  Kurzweil PC3 a komunikaty SysEx Kermit 1 5,319 01.04.2015, 09:47
Ostatni post: Kermit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS