Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
28.03.2013, 11:09,
#1
KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
witam

Wiem że Kronos ma coś w postaci SET LISTY.
Do konkretnego kawałka można sobie przypisać wybrane brzmienia.

Czy w KROME da się coś takiego zrobić w inny sposób?

Załóżmy mam np jakiś numer, i chciałbym miec szybki dostęp do 5 brzmień.

pozdrawiam

Odpowiedz
29.03.2013, 00:30,
#2
RE: Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
KROME nie posiada SETLIST'y, dlatego wszystkie gotowce układasz w bankach COMBI.

Tryb COMBI służy do tworzenia bogatych tekstur brzmieniowych. KROME pozwoli Ci na ułożenie aż 16 różnych barw, w 16. niezależnych strefach, z dwoma arpeggiatorami, oraz z modułem perkusyjnym Drum Track. Całość możesz przepuścić przez 5 efektów insertowych i 3 końcowe. A to wszystko w jednym zestawie.

Odpowiedz
29.03.2013, 09:40,
#3
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
REMI a coś takiego nie a się stworzyć w SEQ?

Gdzieś mi sie obiło o uszy, że w innych modelach ludzie tak robili.
Ze jakoś można zapisac brzmienia do szybkiego wyboru jako utwór...

No i nie wiem czy to mi sie przyśniło, czy faktycznie tak mozna coś pokombinować.

Odpowiedz
29.03.2013, 10:06,
#4
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
Tryb SEQ ma takie same funkcje, jak COMBI - a nawet większe. Brzmienia możesz sobie układać albo tu, albo tam. Jeśli zdecydujesz się na sekwencer, to pod jednym zapisanym plikiem na karcie SD - np. Moje ustawienia brzmień - możesz mieć przypisanych do 128 takich 'zestawów' (do 128 utworów).

Odpowiedz
05.04.2013, 21:17,
#5
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
A czy można grać do utworu zrobionego w sekwencerze kombinacjami z trybu Combi czy tylko pojedyncza barwą jedną z 16 z ,których składa się utwór???

Odpowiedz
05.04.2013, 22:37,
#6
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
Do SEQ możesz kopiować ustawienia COMBI. Możesz też grać pojedynczą barwą, lub kilkoma. Wszystko zależy od ustawień kanałów w zakładce TIMBRE PARAMETER.

Odpowiedz
15.04.2013, 20:16,
#7
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
Mam jeszcze pytanko co do brzmień bo każda kategoria barw przykładowo "Bell" - niecałe dwie i pół strony są to różnego rodzaju brzmienia dzwonków, a dalej są to jedne i te same brzmienia, które się powtarzają aż przez 7 stron i tak z każdą kategorią barw... Czy to są miejsca na własne brzmienia???

Odpowiedz
21.04.2013, 09:57,
#8
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
To są mapy brzmieniowe trybu General Midi. Nie da się tego usunąć i nie można pominąć. Tak samo jest w Kronosie, M3 i innych. Barw GM nie edytuje się (niezależnie, czy to będzie Korg, czy yamaha), dlatego że są one łącznikiem między instrumentami MIDI.

Odpowiedz
15.05.2013, 12:45,
#9
RE: KROME - Lista brzmień do utworu (jak zrobić coś w stylu SETLIST)?
Witam mam kolejne pytanko do REMIMUSICSmile
W Piano-roll na samym dole pod klawiaturą są słupki głośności poszczególnych dźwięków (velocity) po lewej stronie jest małe okienko w, którym zmienia się inne funkcje dla tych słupków, mam na myśli min: cutoff, panning itp tylko nie mogę dojść do tego jak przypisać inne ustawienie, w tym okienku jest tylko "Vel" a reszta to znaki CC# i podobne... wątek dotyczy ustawień brzmień więc piszę tutajSmile A skoro już mowa o filtrze to czy da się zrobić automatyczne wykręcanie cutoff lub innych tego typu automatów czy tylko ręcznie gałką???

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Krome ex, niechciane efekty w trybie combi Benko 0 137 17.02.2024, 21:37
Ostatni post: Benko
  Krome/Krome EX vs PA700/1000 edycja brzmienia Feather 6 9,391 19.08.2019, 09:41
Ostatni post: Feather
  Korg Krome hammond 70 160,332 01.11.2017, 07:52
Ostatni post: Valtari
  Korg Krome - Queen sound pack marcelmuz 0 3,817 31.10.2017, 11:01
Ostatni post: marcelmuz
  Korg Krome pytanie jartar 2 7,353 11.06.2017, 11:28
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS