Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
07.07.2019, 19:17,
#1
Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
Witam, gram sobie na pianie od dłuższego czasu z moim amatorskim band'em i chcę sobie kupić klawisz, konkretnie pod utwory wykonywane przez zespół "Budka Suflera", mamy na to zajawkę z chłopakami, lecz ja jestem troszkę zielony, jeśli chodzi o te sprzęty. Piszę tutaj, żeby się nie wkopać w maliny, jedyne wymaganie, to takie, żeby zbliżyć się 100% jeśli chodzi o brzmienie/barwę klawisza.
Czy muszę kupić nord lead 3 i wydać parę ładnych tys. na instrument, czy wystarczy jakiś inny, może używany sprzęt?
Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
07.07.2019, 20:05,
#2
RE: Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
Cześć
Podstawowe pytanie, to jaki przeznaczasz na to budżet?
Jeśli chodzi o rodzaj sprzętu, to powinieneś celować w jakieś stage piano, którego minimum powinno być wyposażenie w wyjścia Line Out.
Jeśli chodzi zaś o norda, to Lead nie bardzo, bo to syntezator. Raczej musiałbyś wziąć pod uwagę modele: Electro, Piano lub Stage. Myślę jednak, że Electro spełni wymagania twojego repertuaru.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.07.2019, 21:33,
#3
RE: Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
Dzięki za odpowiedź, budżet to jakieś max 2-3tys.

Z tego co zauważyłem, to oryginalnie pianista gra tam na 2 klawiszach, jeden do stawiania akordów, drugi do małych "solówek" opartych na motywach.

Czy konieczne jest kupienie 2 sprzętów, czy może da radę to wszystko zrobić na jednym?

Gdzie najlepiej kupić, nówkę ze sklepu, czy używane, duże są przestrzały cenowe?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
08.07.2019, 08:12,
#4
RE: Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
2-3 tysiące, to norda nie kupisz, nawet używanego chyba, że jakiś zabytek. Z nowych to najciekawiej wypada Yamaha P125 ale może ktoś coś jeszcze doradzi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.07.2019, 13:21,
#5
RE: Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
Podstawowa sprawa to czy na pewno stage piano a nie workstation z 61 klawiszy synth?
Z pierwszego postu nie do końca wynika czy nowy nabytek ma zastąpić pianino i dodać brzmienia syntezatorowe czy pianino zostaje a trzeba do niego dokupić syntezator?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.07.2019, 21:31,
#6
RE: Nowy/używany klawisz, pod konkretny cel.
Witam, znalazłem swój klawisz, myślę, że nada się na takie krótkie solówki do utworów, bo tam są tylko czasem pojedyńcze motywy.

Głównie chodzi mi o "ścianę" barwy, i tu raczej wchodzi w grę synth, który chce kupić, będzie miał brzmienie bardzo zbliżone lub identyczne (zależy mi najbardziej na tym).

Czy muszę kupić norda, żeby brzmiał tak samo jak w Budce Suflera, czy jakiś inny synth go zastąpi w 100% brzmienia?

PzdrSmile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,246 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Klawisz na wesela Majki 17 40,069 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,273 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,512 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,581 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS