Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup nowego keyboardu
19.08.2019, 23:55,
#1
Zakup nowego keyboardu
Witam

Przymierzam się do zakupu nowego keyboardu i potrzebuję porady bardziej doświadczonych.

W chwili obecnej posiadam Casio CTK-550 BlushTongue na którym w czasach szkolnych uczyłem się gry na keyboardzie (a jak chodziłem do Ogniska Muzycznego to liznąłem też podstawy gry na fortepianie), a później pogrywałem sobie w domu, ale od jakiegoś czasu stoi nieużywany, bo znudziło mi się ciągłe granie na tych samych fabrycznych stylach i brzmieniach (z których sporo tak naprawdę nie nadaje się do niczego sensownego).

Chcę sobie sprawić nowy instrument, taki aby nie ograniczał mnie tylko do grania z gotowych podkładów, ale umożliwiał także tworzenie własnych styli (a tym samym nie znudził się szybko i dawał nieograniczone możliwości). Sprzęt do amatorskiego grania w domu, jednak chciałbym mieć możliwość nagrywania granych utworów na pendrivie i/lub w komputerze w celu robienia płyt CD z własnymi wykonaniami czy też filmików na youtube.

Styl grania to przede wszystkim repertuar biesiadno-weselno-szlagierowy, disco polo, italo disco, czasem może też coś z polskich przebojów czy też jakieś utwory religijne.

Po przejrzeniu masy filmików, artykułów, testów czy wątków na forach, a także przeczytaniu instrukcji jestem już prawie zdecydowany na Yamahę PSR-S670, wydaje mi się, że ten model ma wszystko czego bym potrzebował (a nawet więcej). Zachęcają też dobre opinie w internecie i to że mieści się w górnych granicach mojego budżetu (2000-2500 zł).

Zdaję sobie sprawę, że przy tym sprzęcie, który mam obecnie to nawet gdybym się zdecydował na najprostszą edukacyjną Yamahę to zmiana będzie dla mnie kosmosem, jednak mimo wszystko chciałbym podpytać czy w dobry model celuję. Patrzyłem też na Korgi i Rolandy, jednak zdecydowanie skłaniam się za Yamahą ze względu na dużą dostępność styli w internecie i różnych samouczków.

Biorę pod uwagę tylko zakup nowego sprzętu z gwarancją, nie chcę bawić się w używki. Z pewnością są tu osoby, które mają doświadczenie w zakupie sprzętu przez internet. Czy jest coś szczególnego na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie tą drogą, ewentualnie czy są jakieś sklepy, których należy się wystrzegać (czytałem opinie ale przy każdym są i pozytywne i negatywne).

Konkretnie zastanawiam się nad tymi 2 ofertami:
https://keystore.pl/yamaha-psrs670-p-3035.html
https://muzyczny.pl/158443_Yamaha-PSR-S6...szowy.html

Keystore kusi gratisami (2000 zł do midi24, paczki styli), dodatkowym rokiem gwarancji i opieką eksperta (pytanie jak to wygląda w praktyce, czy jedynie tak pięknie napisane), jednak zastanawiam się czy warto dopłacać prawie 300 zł, czy spokojnie wziąć tańszą ofertę (na ten moment oprócz tej drugiej tańszej oferty, którą zamieściłem jest jeszcze kilka innych w zbliżonej cenie).

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Odpowiedz
21.08.2019, 18:49,
#2
RE: Zakup nowego keyboardu
Jeśli Twój budżet nie przekracza 2500 zł to myślę że dobrze celujesz, kupując tę Yamahę S670. Nie powinieneś rozczarować się jakością brzmień, które będą Ci potrzebne również w takim repertuarze czyli choćby barwy akustyczne dęciaków czy akordeonów, a dźwięków elektronicznych także będziesz miał niemały wybór jak i tanecznych podkładów. Ewentualnym sensownym konkurentem mógłby być chyba tylko Korg PA-300.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakup klawiszy Fiftol 13 13,571 01.05.2020, 21:38
Ostatni post: Fiftol
  Zakup Roland FP10/30 vs używana Yamaha YDP163 albo Kawai ES110??? pawzielin 13 17,981 13.02.2020, 00:03
Ostatni post: Rychubil
  Zakup pianina: hybrydowe czy akustyczne? Jake 4 6,757 08.10.2019, 20:13
Ostatni post: Rychubil
  pomoc w wyborze keyboardu ringtom 5 7,868 19.10.2018, 20:17
Ostatni post: Valtari
  Zakup "stage piano" i dlaczego jest niewłaściwe do nauki? Hiennas 3 8,960 29.01.2018, 22:23
Ostatni post: Hiennas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS