Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elpiano DPR-3500
14.10.2019, 19:37,
#1
Elpiano DPR-3500
Dzień dobry!

Trafiłem na forum szukając informacji o pianinie z tytułu wątku:
https://www.elpiano.pl/dpr-3500
Czy ktoś z Was miał możliwość testowania tego modelu? Myślałem żeby je kupić ale sąsiad który gra powstrzymał mnie inną propozycją i sugestiami żebym poszukał opinii od osób które grały na DPR.
Przeglądając forum trafiłem jeszcze na model Kawai CA17. To już na szczycie kwoty jaką chcę wydać.
Nie myślę o pianinie akustycznym bo chcę grać wieczorami kiedy rodzina będzie spała... i sąsiedziSmile
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi łącznie z sugestiami innych modeli.

Odpowiedz
14.10.2019, 20:01,
#2
RE: Elpiano DPR-3500
Witaj Smile

Nie grałem na tym modelu ale samo przesłuchanie dema, zamieszczonego na tej stronie, wystarczająco mnie odstrasza do dalszego inetresowania się tym instrumentem. Przecież to "nie brzmi" Confused
Uwierz mi, że cokolwiek innego wybierzesz, będzie wiele lepsze od Elpiano i Casio.

Pytasz o Kawai - uważam, że to najlepsza imitacja pierwowzoru akustycznego, czyli: wyglądu pianina, akcji klawiatury fortepianowej z podwójną repetycją (chyba najlepsze systemy) i brzmienia fortepianu koncertowego.
Nie należy oczywiście skreślać innych producentów z równie długimi tradycjami na tym rynku, jak Roland czy Yamaha ale w moim uznaniu i nie tylko moim, Kawai najlepiej udaje akustyka.
Z Yamahy polecam ograć modele YDP144 i YDP164 a z Rolanda jakiś z serii HP (bardzo dobra akcja klawiatury PHA-50).

Jeśli CA17 jest dla Ciebie za drogi, to rozważ model CN37, który jest ponad 1000zł tańszy od CA17 a oferuje nadal bardzo dobrą akcję klawiatury z wymykiem oraz imitacją kości słoniowej, choć nie drewnianą jak w modelu CN17 ale wśród plastikowych klawiatur uważam, że to najlepszy model. Z resztą sam rozważam poważnie zakup Kawaia, z tą właśnie klawiaturą ale w postaci stage piana MP7SE.
Polecam zatem wybrać się do sklepu i ograć modele CN27 i CN37 a pewnie gdzieś jeszcze będą, pomimo tego, że już mamy następców w postaci modeli CN29 i CN39.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.10.2019, 18:19,
#3
RE: Elpiano DPR-3500
Z Yamahy na pewno zmieści się w budżecie coś z serii CLP np 635. Polecam 645 ale już dość droga. YDP to prostsze i tańsze instrumenty, niższa linia. Klawiatury też niskie modele szczególnie 144, mniej barw, funkcji. Choćby takich jak poziomy czułości klawiatury a to ważne. Jeśli celujemy w Kawai CA17 to porównujmy z Yamaha z podobnej półki cenowej. YDP144 wypadnie w porównaniu blado i nie ma się co dziwić przy takiej różnicy cen.
Z Kawai CN27 czy 37 ewentualnie 29/39 też bym rozważył właśnie jako bezpośrednich konkurentów Yamaha CLP 625, 635, 645.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
15.10.2019, 20:45,
#4
RE: Elpiano DPR-3500
Dziękuję. W sobotę pójdę do salonu i mam nadzieję że będzie kilka z modeli o których piszecie...

Odpowiedz
20.11.2019, 17:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2019, 17:19 przez spajki.)
#5
RE: Elpiano DPR-3500
Dobry wieczór!

Jestem nowy na forum i witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Mam 35 lat i chciałbym zacząć przygodę z pianinem. Od zawsze o tym marzyłem, ale jakoś nie było czasu. Czas nadrobić zaległości. Nie będzie to przygoda na miesiąc lub rok. Dojrzałem do decyzji o zakupie i o nauce. Chciałbym grać głównie klasykę (przede wszystkim Chopin i Mozart) i zrobić "coś więcej" niż tylko umilanie czasu mojej drugiej połówce Tongue.

Czytałem i szukałem sporo.

Chciałbym zapytać skąd taka niechęć do Dynatone DPR-350? Przecież "technicznie" nie wygląda najgorzej, na korzyść przemawia też drewniana klawiatura (nie to, co u konkurencji). Rozbudowany panel z przyciskami, które umożliwiają dostęp do określonych funkcji "od ręki" to też nic szczególnego? Panel boczny jest wygodniejszy? Czy ten zakup naprawdę mija się z celem?

Jeśli tak, to co możecie mi polecić? Kawai KDP 90 czy Yamaha CLP 625? A może Kawai CN 29 lub Yamaha CLP 635?

A może na początek takie SLP-250H, a potem zmiana na coś lepszego?

Jako osoba rozpoczynająca przygodę z klawiszami mam (poza opisem technicznym) kierować się wyłącznie brzmieniem? Mówimy oczywiście o nowym instrumencie (5000-7000 zł).

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

Odpowiedz
20.11.2019, 23:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2019, 23:28 przez Valtari.)
#6
RE: Elpiano DPR-3500
Skąd taka niechęć do Dynatone ?
Skoro wybieramy instrument cyfrowy, który ma nam zastąpić akustyka, to dwa podstawowe oczekiwania wobec takiego instrumentu są takie, aby brzmienie jak najbardziej przypominało akustyczny instrument, oraz praca klawiatury umożliwiała osobie rozpoczynającej naukę kształtowanie prawidłowych nawyków, rozwój techniki, aby dało się kontrolować dynamikę gry.
Natomiast w przypadku osób zaawansowanych i przyzwyczajonych do instrumentów akustycznych podstawowym celem pianina cyfrowego jest nie wywołanie szoku po przejściu na taki instrument Smile

Wracając do Dynatone, co z tego jakie ma funkcje, ile guzików na panelu i jak wypada "technicznie" skoro tego brzmienia nie da się słuchać. Zdaję sobie sprawę że prawdopodobnie nie jesteś osłuchany w tym jak brzmią pianina czy fortepiany akustyczne i być może na Twoje ucho ten instrument brzmi dobrze. Ja brzmienie tego instrumentu oceniam bardzo słabo w każdym aspekcie, zarówno barwa jak i wybrzmiewanie. Posłuchaj kilka prezentacji tego instrumentu a potem porównaj chociażby z tymi modelami Kawai i Yamahy które podałeś. wierzę że w końcu usłyszysz że te instrumenty brzmieniowo od Dynatone dzieli przepaść !

Wybór pianina cyfrowego nie można traktować tak jak wybór komputera czy smartfona, gdzie najważniejsza jest mnogość funkcji, oraz "wypasione bebechy" Smile

Na stronie Elpiano można przeczytać, że DPR3500 ma "klawiaturę i brzmienie najbardziej zbliżone do wysokiej klasy pianina klasycznego"
To zdanie powstało w głowie marketingowca, który na bank nigdy nie siedział przy prawdziwym pianinie, lub pisał to z pistoletem przyłożonym do głowy.
Niestety ktoś niedoświadczony to przeczyta i uwierzy, nie potrafiąc samemu zweryfikować jaka jest prawda.
Albo mamy takie czasy, że oczekiwania i standardy co raz niższe. Akceptujemy format MP3 jako wystarczający jakościowo, fascynujemy się brzmieniem głośników mobilnych bluetooth z dudniącym basem i "zapiaszczonymi" sopranami oraz wykastrowaną średnicą. A potem puszczamy na Youtube prezentację Dynatone komentując "o jak ładnie to gra". Takie osoby są nie do uratowania Big Grin

Pozdrawiam

Odpowiedz
21.11.2019, 17:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2019, 17:38 przez spajki.)
#7
RE: Elpiano DPR-3500
Valtari, dziękuję za odpowiedź!

Co do jakości, to zgadzam się z Tobą całkowicie - od wyglądu po brzmienie. Tak, słyszę różnicę (nie tylko między mp3, wav i flac) i Kawai to mój faworyt! Jestem zakochany w tym brzmieniu! Yamaha trochę mniej mi się podoba, jest jakby ciut "za ostra"; taka "zbyt wyraźna" (jakkolwiek niefachowo to zabrzmi) :-)

Co do drewnianej klawiatury: czy ten element można pominąć? Wiem, że drewno kosztuje i zastanawiam się czy w przypadku DPR-3500 to tylko chwyt marketingowy?

Jeśli chodzi o Kawai, kusi mnie CN 39. Silnik niby ten sam, ale dźwięk jakby lepszy. No i współpraca z Onkyo, która rozciąga się nie tylko na głośniki, ale i płytę główną (gdzieś tam natknąłem się na takie informacje).

Czy w przypadku amatora, który myśli o grze na poważnie, kupić coś starszego: CN 29, CN 37 czy od razu zainwestować w CN 39?

Pozdrawiam serdecznie!
Łukasz

P.S.

Możecie mi polecić firmę/y, które umożliwiają opcję wynajmu z wykupem/leasingu na dobrych warunkach?

Odpowiedz
21.11.2019, 22:17,
#8
RE: Elpiano DPR-3500
Twoje spostrzeżenia co do brzmienia Yamahy są właściwe, określane jest jako jasne i ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Kwestia gustu
CN29 nie jest starszym modelem, to aktualny model jednak pozycjonowany poniżej CN39. Obecna seria ma "9" na końcu a wcześniejsza "7"
Model wyższy może brzmieć lepiej pomimo tych samych próbek, dzięki lepszemu wbudowanemu nagłośnieniu. Więc skoro przypadło Tobie do gustu brzmienie Kawai to rozważ finansowo wybór po między Cn29 a Cn39. Idealnie byłoby trafić na oba w sklepie i przekonać się osobiście który jak brzmi, no ale wiem że to będzie trudne do zrealizowania.

Odpowiedz
21.11.2019, 23:17,
#9
RE: Elpiano DPR-3500
W Warszawie w Pasji są CN27, 29, 37 i 39. Nie widziałem różnicy pomiędzy starszymi a nowszymi modelami w kwestii jakości głośników.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.11.2019, 23:22,
#10
RE: Elpiano DPR-3500
Nie może być, ja wyraźnie słyszałem różnicę Blush.
Tak, Kawai będzie dobrym wyborem. Teraz tylko poszukiwania Cool.
Dziękuję za Wasze podpowiedzi!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 arovar 41 73,696 26.06.2022, 10:37
Ostatni post: Amadeus90
Music Pianino cyfrowe do 3500 + Kookiez 32 52,192 19.04.2021, 13:20
Ostatni post: Valtari
  Elpiano DPR-3500, lub inne pianino cyfrowe do +-5000zł noot2 2 6,085 13.02.2019, 17:55
Ostatni post: tomasz
  Roland FP 30 z całym zestawem vs Elpiano SLP-210 balti 4 9,165 27.10.2018, 19:32
Ostatni post: balti
  Casio CTK-3500 czy coś innego? MILLIANZ 5 11,384 24.08.2018, 19:25
Ostatni post: zagoor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS