Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie instrumentów do komputera
17.10.2019, 16:41,
#1
Podłączenie instrumentów do komputera
Witam wszystkich. Od długiego czasu zastanawiam się jak podłączyć moje klawisze do komputera aby móc odpalać z niego gotowe barwszy, sample itd. Mam norda stage 2 i Rolanda Fa06 na górze. Wiem że da się połączyć te dwa instrumenty tak aby zapisane barwy zmieniały się w obu instrumentach. Może jest jakiś program krory to umożliwia. No i oczywiście program do edycji takich dźwięków. Może macie jakieś wiekszs doświadczenie w tej kwestii. Z gory wielkie dzięki.

Odpowiedz
17.10.2019, 20:03,
#2
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Zakładam ze chodzi ci o zarządzanie barwami tych instrumentów z poziomu komputera? Jeśli tak to wystarczy że podłączysz je do komputera po poprzez USB i użyjesz specjalnych programów które można pobrać ze strony producenta instrumentu.
Dla Noda masz darmowe "Nord Sound Manager" i "Nord Sample Editor" a czy jest coś darmowego dla Rolanda FA to już nie wiem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.10.2019, 22:16,
#3
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Tak. Te programy już mam i bawiłem się nimi ale chodzi o taki program aby ogarniał obydwa instrumenty na raz.zreszta program nordowski jest bardzo wolno zaczytuja się barwy. Chodzi o to żeby ściągnąć gotowa próbkę, obrobić po swojemu, zapisać i odpalać z pozycji komputera. Tylko nie wiem jak z konwersja takich plików. Dwa różne instrumenty i być może dwa inne rodzaje plików.

Odpowiedz
17.10.2019, 22:37,
#4
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Obawiam się że nic takiego nie znajdziesz. Program który miał by służyć do obróbki sampli dających się wgrać do obu instrumentów już prędzej ale jeszcze taki który potrafiły by poskładać to w barwę/program i wysłać to bezpośrednio do instrumentu (obu) i zarządzać tymi barwami to już na pewno nie.
To nie wina programów od nord że ci sample się długo wgrywają. Poprostu to przypadłość norda(tego konkretnego instrumentu) i inny program niczego nie zmieni.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.10.2019, 23:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2019, 00:01 przez mati89.)
#5
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
A może powiesz mi coś na temat interfejsu. Poszukuję takiego. Głównie gram na żywo no i najlepiej żeby dało podłączyć się dwa instrumenty do niego. No i oczywiście kwestia opóźnień....

I oczywiście zapomniałem o najważniejszym. Program daw. Masz w tym temacie jakieś doświadczenie?? Dużo czytałem ale niestety nic konkretnego. Jedni fl inni ableton inni znowu clubase. Cały czas chodzi mi o grę na żywca....

Odpowiedz
18.10.2019, 17:24,
#6
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Co do interfejsów to wszystko zależy jaki masz na to budżet. Poczytaj w dziale z kartami muzycznymi może coś wywnioskujesz a jak nie to zaproponuje jak podasz budżet.

Odnośnie DAW to dużo zależy od indywidualnych przyzwyczajeń i trudno mi powiedzieć co będzie ci pasować. Ja osobiście od lat używam Cubase ale ja nie gram na żywo. W każdym razie bardzo profeslonalny i pełni funkcjonalny jest Cakewalk który od pewnego czasu jest zupełnie za darmo odkąd został przejęty przez Bendlab i teraz znajdziesz go pod nazwą Cakewalk by Bendlab.
Osobiście też go używam i np pod kątem interfejsu wydaje mi sie nawet fajniejszy od Cubase.
Do grania na żywo lepszy pewnie będzie Ableton lub jemu podobne (jeśli masz na myśli wyzwalanie patternów np padami w Rolandzie FA) ale tu mnie nie pytaj bo znam tylko Ableton i Native Instruments Maschine (innymi tego typu się softami sieę nie interesowałem). Ableton to chyba najpopularniejszy tego typu soft i jest w wersji również darmowej (30 dni), a Maschine nie wiem (i chyba jest sprzedawany tylko z ich urządzeniami Maschine).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.10.2019, 06:15,
#7
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Co do funduszy ro jest to ok. 1000zl. Zastanawiałem się nad roland quad capture ale nie jestem pewny czy to dobry wybór. Czytając wiele atrykolow na ten temat już tro he zglupialem. Jedni piszą że interfejs jest potrzebny, inni mówią że nie trzeba go kupować. Zastanawia mnie kwestia latencji. Opóźnienie w graniu na żywca musi być jak najmniejsze. A czy utworzone przez ciebie sample przechowujesz i odpalasz prosto z clubase czy masz sobny program do klawiatury sterującej. Może lepiej wymienić Rolanda i kupić dobra klawiature sterująca. Nord posiada swój własny program do edycji dźwięku i można ttam utworzyc listę sampli które później ładuje się do instrumenty tylko klopotliwym będzie czy graniu live używanie dwóch osobnych programów do każdego instrumentu. Ciężki temat....

Odpowiedz
19.10.2019, 10:35,
#8
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(19.10.2019, 06:15)mati89 napisał(a): Co do funduszy ro jest to ok. 1000zl. Zastanawiałem się nad roland quad capture ale nie jestem pewny czy to dobry wybór. Czytając wiele atrykolow na ten temat już tro he zglupialem. Jedni piszą że interfejs jest potrzebny, inni mówią że nie trzeba go kupować. Zastanawia mnie kwestia latencji. Opóźnienie w graniu na żywca musi być jak najmniejsze. A czy utworzone przez ciebie sample przechowujesz i odpalasz prosto z clubase czy masz sobny program do klawiatury sterującej. Może lepiej wymienić Rolanda i kupić dobra klawiature sterująca. Nord posiada swój własny program do edycji dźwięku i można ttam utworzyc listę sampli które później ładuje się do instrumenty tylko klopotliwym będzie czy graniu live używanie dwóch osobnych programów do każdego instrumentu. Ciężki temat....

Może nie tyle ciężki temat co jeszcze dla mnie dość zagmatwany (dużo niewiadomych) więc trudno coś konkretnie doradzić Wink
Pominę całkowicie kwestię nagłośnienia bo zakładam że to masz opanowane skoro nie podnosisz tego tematu.

Pierwsze pytanie to czy do tej gry na żywo będziesz używał instrumentów lub efektów wirtualnych czy tylko swoje fizyczne instrumenty czyli Nord i Roland? Jeśli będziesz korzystał z (wirtualnych rozwiązań (VST i VSTi) to potrzebujesz interfejsu audio i latencja ma dla ciebie znaczenie. Jeśli nie to nie potrzebujesz interfejsu audio a bardziej przydał by ci się mikser. Wiedz że są też miksery które mają zintegrowany interfejs audio więc można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ale nie wiem jakiej jakości są to interfejsy i jaką mają latencję (podejrzewam że to raczej dolna półka ale kto wie może by ci wystarczyło - najlepiej gdyby się tu odezwał ktoś kto korzysta z takiego miksera).

Druga sprawa to nie bardzo rozumie po co chcesz ładować nowe barwy i nowe sample do instrumentów podczas gry na żywo? Chyba nikt tak nie robi. Nie możesz załadować wcześniej wszystkiego co będzie ci potrzebne (wszystkie sample i barwy) i dopiero grać? Zamierzasz wymieniać/wgrywać podczas gry aż tak duże pojemnościowo sample że brakuje ci wewnętrznej pamięci w instrumentach aby wszystko załadować wcześniej?
Pewnie zauważyłeś że podczas ładowania sampli instrument w tym samym czasie nie nadaje się do grania (operacja wgrywania często na tyle obciąża system że albo się barwa zacina albo w ogóle nie da się grać do póki operacja wgrywania się nie zakończy).

Odpowiadając na jedno z Twoich pytań to ja wgrywam sample i barwy z poziomu instrumentu przez wetknięta do niego pamięć USB a Cubese ma wtedy o wiele prościej kiedy będzie mi przełączał i zmieniał barwy których sample już są załadowane do instrumentu. Ale jak wcześniej pisałem nie gram na żywo.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.10.2019, 13:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2019, 14:17 przez mati89.)
#9
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Może postaram się bardziej wytlumaczc. Z tego co wiem nord nie potrzebuje interfejsu jeśli jest obsługiwany przez programy nordowskie. Nie wie. Jak sprawa z klawiaturą sterujaca działająca przy programie daw np. Ableton. Chciałbym całe sterowanie obydwoma klawiszami przenieść na laptopa. A najlepiej sterować mini z jednego programu daw ale raczej to nie możliwe. Czy klawiatura sterujaca potrzebuje interfejsu?? I jakiego programu używa się do jej sterowania. Jeśli dało by się sterować dwoma klawiaturami jednocześnie z jednego programu to czy potrzebuje anterfejsu 4 kanałowego?? Może ktoś gra na żywo w bendach z takim układem. Co do interfejsu to myślałem nad roland quad capture tylko z tego co wiem jest on 2 kanałowy. No i kwestia klawiatury sterujacej. Szukam coś ok 61 z pełni ważona klawiatura żeby była kompatybilna z większością programow.

Odpowiedz
19.10.2019, 14:38,
#10
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Nie odpowiedziałeś na moje pytania więc nadal nie wiemy czy interfejs jest ci w ogóle potrzebny. Nie obraź się ale myślę że nie do końca wiesz czym interfejs audio jest i do czego służy (i to nic złego bo sam kiedyś nie wiedziałem) więc jeśli nie będziesz odpowiadał wprost na pytania to nie będę mógł ci pomóc bo tymi pytaniami staram się poznać twój problem. Już odpowiedziałem wcześniej że programu jak te norgowskie które by ogarniały oba twoje instrumenty to nie znajdziesz. Podejdźmy wiec do problemu w inny sposób:
Załóżmy że zaczynasz grać (załóżny że masz jakiś DAW np Cubase i on odtwara właśnie coś co w nim nagrałeś i ty sam dogrywasz coś na żywo (po prostu grasz np sobie partię solówki). Co dokładnie w trakcie tego grania chcesz robić za pomocą komputera?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.10.2019, 14:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2019, 14:46 przez mati89.)
#11
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Podczas grania to poprostu grać to co wykrecilem i zaladowalem do klawisza. Chodzi mi tylko żeby po skończonym utworze zmieniać barwy z pozycji laptopa zamiast szperac w instrumencie. Chcę uzyskać to żeby jednym programem między jednym a drugim utworem zmieniać sample czy barwy stworzone pod dany utwór. Oczywiście żeby zmieniać to w dwóch klawiszach. Nord plus klawiatura sterujaca

Odpowiedz
19.10.2019, 16:03,
#12
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(19.10.2019, 14:43)mati89 napisał(a): Podczas grania to poprostu grać to co wykrecilem i zaladowalem do klawisza. Chodzi mi tylko żeby po skończonym utworze zmieniać barwy z pozycji laptopa zamiast szperac w instrumencie. Chcę uzyskać to żeby jednym programem między jednym a drugim utworem zmieniać sample czy barwy stworzone pod dany utwór. Oczywiście żeby zmieniać to w dwóch klawiszach. Nord plus klawiatura sterujaca

O widzisz to już dużo wyjaśnia Wink
Jak już wcześniej pisałem najlepiej aby wszystkie barwy i sample które nie są fabrycznie w obu instrumentach a które będziesz chciał wykorzystać podczas całego występu były od razu załadowane do instrumentów. Wtedy samo przełączanie i przyporządkowanie konkretnych barw (samych barw których sample już są w instrumencie załadowane) do konkretnego utworu może sie odbywać z poziomy programu DAW np Ableton czy Cubase. Jeśli tak zrobisz (przyporządkujesz konkretną barwę do danej ścieżki midi) to po wgraniu utworu do Cubase czy Ableton barwy same ci wskoczą w instrumencie na właściwe ścieżki midi w instrumentach. Mało tego, programy te mogą ci zmienić barwę np na solówce w trakcie grania itp.

Z wczytywaniem sampli między utworami będzie problem bo jak wcześniej pisałem będzie to trwać długo. Nie wiem jak szybko wczytuje Nord swoje sample ale pewnie jak byś chciał wgrać zupełnie nowe Piano którego sample ważą około 128 MB to będzie to trwać pewnie więcej jak 2 minuty (Znalazłem na forach info że nord stage 2 czyta z mniej więcej prędkościa 1 MB/s a wymiana całej zawartości dostępnej na sample (zapisanie całej pamięcie zupełnie nowymi samplami) zajmuje nawet 15 minut) więc co w tym czasie będziesz robił w trakcie występu?
Nie wiem może sample które chcesz dogrywać są na tyle małe ( w MB) że nie będzie to wpływać znacząco na przerwy między utworami ale czarno to widzę (wgranie 60 MB do Blofelada zajmuje około 30 minut a do Kurzweila tyle minut zajmuje wgranie 100 MB sampli Wink ).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.10.2019, 18:46,
#13
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
No to po mojemu będzie tak. Muszę wgrać wszystko co potrzebuje do instrumentu a później sterować i przelaczac je już poprzez komputer żeby było to z miarę możliwości szybko. Ok. Fajnie tylko teraz pozostaje kwestia programu i interfejsu. Powiedzmy że mam utwór gdzie ns golnym klawiszu chce zagrać piano a na górnym np solo na flecie i chce aby wszystko było zapisane w jednym presecie. Czyli włączając dany program klawisze ustawiają mi się odpowiednio, czyli piano dół flet Góra. Jeśli jest to w ogóle możliwe.... Tak jakby podział klawiatury tylko na dwóch osobnych instrumentach. Jeśli np flet załaduje na górny klawisz a piano na dolny to już robią się z tego dwa osobne presety a chodzi o to żeby program sam rozdzielal to na dwa instrumenty.

Odpowiedz
20.10.2019, 23:36,
#14
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Jak pisałem wyżej to jest możliwe.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.10.2019, 06:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2019, 06:44 przez mati89.)
#15
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
No to bardzo się cieszcze że jest taka możliwość tylko martwią mnie jeszcze dwie kwestie a nawet trzy
1. Jaki interfejs użyć. Myślałem nad Roland quad capture. Bo klawiatura sterujaca musi mieć interfejs.
2. Kwestia formatów plików. Nord ma swój format jakiś nnsd czy jakoś tak i nie wiem czy obsługuje inne.
3. Jak to wszystko ze sobą połączyć. Myślałem tsk: klawiatura sterujaca do norda kablem midi, nord do interfejsu kabel midi, interfejs do kompa na USB. Ale to tylko moje przemyślenia. Nie mam za dużej wiedzy w tym temacie. Czy może trzeba zastosować dwa interfejsy do każdej klawiatury?? Hmm....

Odpowiedz
21.10.2019, 17:38,
#16
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(21.10.2019, 06:38)mati89 napisał(a): No to bardzo się cieszcze że jest taka możliwość tylko martwią mnie jeszcze dwie kwestie a nawet trzy
1. Jaki interfejs użyć. Myślałem nad Roland quad capture. Bo klawiatura sterujaca musi mieć interfejs.
2. Kwestia formatów plików. Nord ma swój format jakiś nnsd czy jakoś tak i nie wiem czy obsługuje inne.
3. Jak to wszystko ze sobą połączyć. Myślałem tsk: klawiatura sterujaca do norda kablem midi, nord do interfejsu kabel midi, interfejs do kompa na USB. Ale to tylko moje przemyślenia. Nie mam za dużej wiedzy w tym temacie. Czy może trzeba zastosować dwa interfejsy do każdej klawiatury?? Hmm....

AD1. Klawiatura sterująca nie wymaga interfejsu! Skąd masz taką informacje? Jak pisałem wcześniej interfejs będzie ci potrzebny jeśli chcesz wykorzystywać wirtualne instrumenty i efekty czyli tak zwane VST i VSTi a jeśli nie będziesz tego robił to nie potrzebujesz interfejsu bo twoja praca będzie się wiązać tylko z MIDI którego połączenia uzyskasz podłączając oba instrumenty i nawet klawiature sterującą przez USB do komputera (jak rozumie zarówno NORD jak i FA można podłączyć do kompa poprzez USB?)
Jesli już zdecydujesz że interfejs jest ci niezbędny to ten Roland jest moim zdaniem słaby bo ja szukał bym interfejsu który jednocześnie był by dla ciebie prostym mikserem czyli aby miał conajmniej 4 typoweo instrumentalne wejścia liniowe lub 4 typu mic/line. Nie łatwo spełnić te wymagania przy twoim budżecie ale zainteresuj się może Presonus studio 1810, Steinberg UR44 a najbardziej mi leży Focusrite Scarlett 18i8 3gen ale to już więcej przekracza twój budżet.

Ad2. Po co wracamy do tematu wgrywania barw/sampli? Ustaliliśmy że to musisz robić przed występem (i do tego musisz użyć w przypadku norda dedykowanych programów bo alternatywy nie ma) natomiast program typu Cubase czy Ableton ma ci tylko włączać odpowiednie barwy dla instrumentów dla danego utworu.

Ad3. Możliwości jest kilka i do póki nie zdecydujesz czy będziesz używał interfejsu i czy będziesz miał klawiaturę sterującą (właściwie po co ci trzecia klawiatura?) czy nie to nie ma co w to brnąć.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.10.2019, 21:10,
#17
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Pozwolę sobie wtrącić się w temat.

(21.10.2019, 17:38)bestspec napisał(a): Jesli już zdecydujesz że interfejs jest ci niezbędny to ten Roland jest moim zdaniem słaby

Co byś polecił z interfejsów audio w tej cenie, zamiast Quad Capture?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.10.2019, 23:42,
#18
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(21.10.2019, 21:10)Rychubil napisał(a): Co byś polecił z interfejsów audio w tej cenie, zamiast Quad Capture?

Do Quad Capture miałem zastrzeżenia pod kątem tego że dla kolegi mati89 tam jest moim zdaniem za mało wejść (tylko 2 analogowe i 2 cyfrowe).
W tym wypadku już dużo lepszym rozwiązaniem i jednocześnie nowym produktem jest Focusrite Scarlett 8i6 3gen (cena trochę poniżej 1200 zł).

Wszystko zależy ile wejść/wyjść potrzebujesz albo do czego ci to potrzebne. No i ile możesz wydać Wink Jak byś coś bliżej nakreślił to może bym coś wymyślił

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.10.2019, 10:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019, 10:45 przez mati89.)
#19
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Dóbr to może z innej beczki. Jeśli chciałbym kupić dwie klawiatury sterujące zamiast zestawu który mam?? I używać zarówno midi jak i vst to już potrzebuje interfejsu 4 kanałowego tak?? Bo jeśli nord nie jest w stanie obsłużyć innego formatu plików niż nordowskie to trochę liche rozwiązanie bo i tak będę potrzebował dwóch programów do obsługi. Tak to rozumiem. A może się mylę??
Chce całkowicie przerzucić się na instrumenty wirtualne nie wiem czy ma to sens. Jakie plusy i minusy takiego zestawu?? Szkoda żeby nord pracował tylko jako klawiatura sterujaca w tym przypadku.

Co do klawiatury sterujące to myślałem nad Arturia Keylab Black Edition 61 tyle że troche ponad mój budżet. Napewno musi mieć w pełni ważona klawiaturę. Może macie jakieś propozycje??

Odpowiedz
22.10.2019, 12:38,
#20
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(21.10.2019, 23:42)bestspec napisał(a):
(21.10.2019, 21:10)Rychubil napisał(a): Co byś polecił z interfejsów audio w tej cenie, zamiast Quad Capture?
Wszystko zależy ile wejść/wyjść potrzebujesz albo do czego ci to potrzebne. No i ile możesz wydać Wink

Tyle wejść/wyjść ile mam w Quad Capture zupełnie mi wystarcza i ogólnie jestem z niej zadowolony ale jeśli w podobnym budżecie lub deczko większym (+100zł) byłoby coś naprawdę lepszego, to czemu nie mieć lepiej. Pytanie tylko jak znaczna to będzie różnica?
Moje zastosowania, to wtyczki fortepianowe, może jeszcze jakieś VST i odtwarzanie muzyki z plików WAV.

(22.10.2019, 10:05)mati89 napisał(a): ... jeśli nord nie jest w stanie obsłużyć innego formatu plików niż nordowskie to trochę liche rozwiązanie

Szkoda żeby nord pracował tylko jako klawiatura sterujaca w tym przypadku.

No niestety ale Nord najlepszy jest na scenę a w domu czy w studio, to moim zdaniem niekoniecznie dobra inwestycja.

(22.10.2019, 10:05)mati89 napisał(a): Chce całkowicie przerzucić się na instrumenty wirtualne nie wiem czy ma to sens. Jakie plusy i minusy takiego zestawu??

Jeśli w grę wchodzi tylko domowe studio, to jak najbardziej wtyczki ale dobrze jednak mieć pod ręką jakiś instrument w postaci syntezatora czy workstation.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.10.2019, 12:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019, 12:51 przez mati89.)
#21
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Jak jak wyglada podłączenie klawiatury sterujące do nagłośnienia. Powiem szczerze że nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy do tego będzie jednak potrzebny interfejs??

Jeśli chodzi o norda to zostawię go żeby mieć jakas dobra maszynę sceniczna. Myślałem żeby na dostawke dać klawiaturę sterujaca aby norda uzupełnila w jakiś sposób.

Odpowiedz
22.10.2019, 13:32,
#22
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 12:49)mati89 napisał(a): Jak jak wyglada podłączenie klawiatury sterujące do nagłośnienia.

Panowie, ja po tym pytaniu odpadam.
Myślę że do póki kolega mati89 nie zada sobie trudu aby poznać podstawy a przynajmniej definicje żeby minimum wiedzieć co jest co (co to klawiatura sterująca i do czego służy itp) to nie ma sensu odpowiadać skoro i tak nie rozumie co się do niego pisze.
Bez urazy.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.10.2019, 13:45,
#23
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Ale ja wiem co to jest klawiatura sterujaca tylko zadałem pytanie odnośnie jej podłączenia. Połączenie jej z laptopem sprawa jasna ale co z nagłośnieniem. Nie miałem nigdy doczynienia z taką klawiatura więc zadaje pytania. Jeśli jesteś na tyle uprzejmy to wystarczy odpowiedzieć. Nie każdy ma taką wiedzę jak ty. Jeśli było by innaczej wcale nie pisalbym na tym forum. Do tej pory nie używałem klawiatur sterujących. Jest to dla mnie nowy temat. Próbuję się dowiedzieć konkternie w pewnych kwestiach czyli jaka do gry live bo może ktoś gra i jak to wszystko ze sobą ogarnąć żeby było ok. Jeśli ktoś pracuje tylko w domu przy komputerze i nie gra po scenach to nie odpowie mi na to pytanie. Dlaczego??? Bo to całkiem inna bajka. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale niestety dalej nie znam konkretów. Jeśli zająłem nie potrzebie czas to przepraszam.

Odpowiedz
22.10.2019, 13:53,
#24
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 12:38)Rychubil napisał(a): Tyle wejść/wyjść ile mam w Quad Capture zupełnie mi wystarcza i ogólnie jestem z niej zadowolony ale jeśli w podobnym budżecie lub deczko większym (+100zł) byłoby coś naprawdę lepszego, to czemu nie mieć lepiej. Pytanie tylko jak znaczna to będzie różnica?

Dla mnie produkty Focusrite są fajne pod tym względem że działają w trybie Stand-alone czyli mogą służyć jako prosty mikser bez konieczności podłączenia do PC co w tym przedziale cenowym nie jest regułą.
Sam sie zastanawiam nad kupnem Focusrite Scarlett 18i20 3gen (to już ponad 2000zł)

(22.10.2019, 13:45)mati89 napisał(a): Ale ja wiem co to jest klawiatura sterujaca tylko zadałem pytanie odnośnie jej podłączenia. Połączenie jej z laptopem sprawa jasna ale co z nagłośnieniem. Nie miałem nigdy do czynienia z taką klawiatura więc zadaje pytania. Jeśli jesteś na tyle uprzejmy to wystarczy odpowiedzieć. Nie każdy ma taką wiedzę jak ty. Jeśli było by innaczej wcale nie pisalbym na tym forum. Do tej pory nie używałem klawiatur sterujących. Jest to dla mnie nowy temat. Próbuję się dowiedzieć konkternie w pewnych kwestiach czyli jaka do gry live bo może ktoś gra i jak to wszystko ze sobą ogarnąć żeby było ok. Jeśli ktoś pracuje tylko w domu przy komputerze i nie gra po scenach to nie odpowie mi na to pytanie. Dlaczego??? Bo to całkiem inna bajka. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale niestety dalej nie znam konkretów. Jeśli zająłem nie potrzebie czas to przepraszam.

Dostałeś już odpowiedź że to o czym marzysz czyli ładowanie sampli podczas grania do dwóch instrumentów różnych firm za pomocą jednego programu nie jest możliwe.
Dostałeś odpowiedź co będziesz mógł robić jeśli wcześniej załadujesz instrumenty barwami i samplami potrzebnymi do występu i jakimi programami będziesz to mógł robić (padło Cubase i Ableton ale jest ich tez więcej - skąd mamy wiedzieć który będzie ci się podobał skoro wszystkie maja podobne możliwości?)
Dostałeś informację kiedy będziesz potrzebował interfejsu a kiedy nie.
Dostałeś informację jakie interfejsy polecał bym zamiast Quad Capture.
Jak to nie są konkrety to ja już nie wiem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.10.2019, 15:13,
#25
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
To ładowanie sampli to nie jest moje Marzenie tylko to było pytanie czy jesy taka możliwość. Ok nie ma. Rozumiem. Zasadniczo zrozumiałem to co mówisz. Tylko może nie jasno to brzmiało z mojej strony. Jeśli tak.... Przepraszam. Odpuszczamy wszelakie interfejsy bo tutaj też już wiem o co chodzi. Tylko teraz mi chodzi konkretnie o klawiaturę sterujaca. Jak już pisałem wcześniej potrzebuje ja jako drugi "parapet"do Ns2. Mogę zapytać co myślicie o Arturia Keylab Edition 61??

Odpowiedz
22.10.2019, 16:41,
#26
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 12:49)mati89 napisał(a): Jak jak wyglada podłączenie klawiatury sterujące do nagłośnienia. Powiem szczerze że nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy do tego będzie jednak potrzebny interfejs??

Klawiaturę podłaczasz kablem USB bezpośrednio do komputera ale interfejs jest niezbędny w celu porawy jakości dźwięku i zlikwidowania latencji. Interfejs również podłączasz kablem USB do komputera a głośniki podłączasz kablami audio do interfejsu audio.
Wydaje mi się jednak, że nie powinieneś odpuszczać tematu interfejsu audio, bo będzie Ci on niezbędny do VST. Po za tym wydaje mi się, że interface audio, to chyba taki niezbędny sprzęt u każdego muzyka klawiszowca więc zawsze znajdzie zastosowanie, tak jak dobrej klasy monitory bliskiego pola Wink

Co do norda, to jeśli u Ciebie istnieje temat "sceny", czyli gry live, to nord jednak jak najbardziej tak.

(22.10.2019, 13:53)bestspec napisał(a): Dla mnie produkty Focusrite są fajne pod tym względem że działają w trybie Stand-alone czyli mogą służyć jako prosty mikser bez konieczności podłączenia do PC co w tym przedziale cenowym nie jest regułą.

Czyli proponujesz Focusrite? Konkretny model albo coś innego jeszcze?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.10.2019, 17:04,
#27
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Aha. Dzieki za informacje. Czyli jednak nie obejdzie się przy klawiaturze sterujacej bez interfejsuprzy graniu live. Ok. Dzieki za informacje. A co z samą klawiaturą?? Strasznie chodzi mi po głowie Keylab 61 mk2. Posiada ktoś coś takiego??

Odpowiedz
22.10.2019, 17:17,
#28
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 17:04)mati89 napisał(a): Czyli jednak nie obejdzie się przy klawiaturze sterujacej bez interfejsuprzy graniu live.

Czekaj, czekaj!
Jeśli za pomocą tej klawiatury sterującej będziesz chciał używać brzmień drugiego instrumentu, takiego jak choćby nord, to nie potrzebny Ci będzie interface audio ale jeśli chcesz juz grać VST z kompa, to tak. Ciągnąc brzmienia z drugiego klawisza pod klawiaturę sterującą, potrzebujesz wtedy tylko kabla midi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.10.2019, 17:39,
#29
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Własnie chodzi o granie z kompa bezpośrednio. Powiedzmy że ten (hipotetycznie zakładając) Keylab 61 będzie osobnym instrumentem. Ale jeśli jest możliwiść korzystania z barw norda to jeszcze lepiej Smile Czyli interfejs trzeba zakupić. I wszystko jasne. Pozostaje kwestia samej klawiatury....

Odpowiedz
22.10.2019, 17:45,
#30
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Arturia Keylab Edition 61 jest dość wysoko pozycjonowana w opiniach wśród klawiatur sterujących z 61 klawiszami więc złego zakupu raczej byś nie zrobił. Nie przypominam sobie, żeby ktoś tutaj ją miał więc poszukałbym opinii na zagranicznych forach lub kanale YouTube.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie dwóch instrumentów do siebie Sylwestwr13081974 2 3,462 10.11.2020, 21:41
Ostatni post: Sylwestwr13081974
  Podłączenie e. pianina do tabletu. Pawel0515 1 3,439 29.01.2020, 21:41
Ostatni post: pawelsz
  Transport instrumentów z ważoną klawiaturą. krumar 3 5,436 01.12.2018, 16:55
Ostatni post: Rychubil
  Kawai VPC1 (z komputera na moduł brzmieniowy) mariods 15 20,654 02.07.2018, 11:46
Ostatni post: borkey24
Lightbulb Sample pojedynczych dźwięków różnych instrumentów pawelsz 1 4,468 27.02.2018, 22:27
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS