Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Midi prośbą o pomoc.
23.11.2019, 00:27,
#1
Midi prośbą o pomoc.
Witam. Od pewnego czasu eksperymentuje z plikami midi. Chciałbym wyciągnąć z pliku midi tylko jedna ścieżkę która mógłbym wykorzystać do grania w innym utworze. Nie chodzi mi tutaj o odtworzenie samej ścieżki tylko uzyskanie danej barwy dźwięku która później załaduje do instrumentu i będę wykorzystywał jako preset. Czy jest to możliwe??

Odpowiedz
23.11.2019, 10:36,
#2
RE: Midi prośbą o pomoc.
Mógł byś przynajmniej sprecyzować czym odtwarzasz midi i czy te midi są wielo czy jednościeżkowe czyli jest jedna ścieżka na której nagranych jest wiele kanałów i chodzi aby to rozdzielić na poszczególne ścieżki?
Jak oddzielisz już taką ścieżkę midi np linię basu to chcesz to zapisać w instrumencie jako barwę preset? Przecież to dwie inne strawy?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.11.2019, 12:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019, 12:59 przez mati89.)
#3
RE: Midi prośbą o pomoc.
No fakt może nie jasno to powiedziałem. Mam plik midi wielościeżkowy który odpalam w programie Cakewalk i widze poszczegolne sciezki. Potrzebuje uzyskać np. linie basu tylko, że chodzi o uzyskanie samej barwy tego basu. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Hmm... Załóżmy że mam już wyciętą linie basu z pliku midi i chce ją załadować do programu Analog Lab od Arturii. Nie chce odtworzyć tej ścieżki w tym programie tylko uzyskać samą barwę z tej ścieżki aby móc ją wykorzystywać w innych utworach.
Zakładając że podoba mi się np. barwa piana w utworze "wlazł kotek na płotek" i chce użyć takiej samej barwy w moim projekcie. Może takSmile

Odpowiedz
23.11.2019, 20:24,
#4
RE: Midi prośbą o pomoc.
No ale przecież w plikach midi nie ma barw tylko komunikaty program change które na poszczególnych kanałach/ścieżkach włączają odpowiednią barwę z palety GM w urządzeniu odtwarzającym.
Teraz pytanie co w twoim przypadku jest urządzeniem odtwarzającym czyli jaki instrument fizyczny (twój NORD?) lub wirtualny jest przyporządkowany na ścieżkce midi w Cakewalk którą gra bass (Sprawdź co jest na MIDI Out na tym kanale/ścieżce na której gra bass - pisze o basie aby kontynuować twój przykład).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.12.2019, 22:49,
#5
RE: Midi prośbą o pomoc.
Witam ponownie. Troszke mnie nie było ale temat nadal aktualny. Jak już wspominałem midi steruje poprzez program Cakewalk i klawiaturę sterującą Keylab II. Po obróbce utworu wielościeżkowego midi zostaje mi to co chce uzyskać i zapisuje się to w formacie midi. Chciałbym zeby to co zapisze dało się skonwertować do takiego pliku który mogłbym załadować do programu Analog Lab i uzywać jako normalnego presetu. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Nie wiem jaki format przewidziany jest do tego programu. Poprostu mam gotową ścieżkę ale tylko w midi, którego mój program nie obsługuje. (albo obsługuje ale nie wiem jak to załadować)

Odpowiedz
07.12.2019, 01:10,
#6
RE: Midi prośbą o pomoc.
Gdybyś odpowedział na moje pytanie to wiedział bym co ci odpowiedzieć a tak to dalej nie wiemWink
Co nazywasz zakończoną obróbką midi którą zapisujesz do formatu midi? Czy ten zakończony utwór midi ma również przyporządkowane odpowiednie barwy na poszczególne ścieżki midi? Jeśli tak to z czego to są barwy z Analog Lab?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.12.2019, 08:22,
#7
RE: Midi prośbą o pomoc.
To może inaczej. Dowiedziałem się już ze program który dostałem z klawiaturą sterujaca czyli analog lab nie będzie obsługiwał midi. Sprawa wyjaśniona. Jeśli chodzi o midi to chodzi mi o samo jego sterowanie. Włączając poszczególna ścieżkę z midi mogę grać ta barwa na klawiaturze tylko że chciałbym ją zapisać jako osobny preset i moc go dalej obrobić za pomocą jakiego eq i efektów. Gram na żywo i szukam barw zbliżonych do oryginałów ponieważ gramy covery. W niektórych utworach są tez charakterystyczne punkty bez których utwór nie brzmi. Potrzebuję taka ścieżkę wyodrębnić i później już nie zagrać ale np. odtworzyć na klawiaturze. Chyba inaczej wytłumaczyć ni umiem ale jak cos to będę się starał

Odpowiedz
07.12.2019, 13:25,
#8
RE: Midi prośbą o pomoc.
Wstawiam pytania bezpośrednio w twoją wypowiedź - może teraz uda ci się na nie odpowiedzieć? Bez tych odpowiedzi trudno mi cie bedzie naprowadzić czy podpowiedzieć czy określić czy taka opcja jest możliwa.

(07.12.2019, 08:22)mati89 napisał(a): To może inaczej. Dowiedziałem się już ze program który dostałem z klawiaturą sterujaca czyli analog lab nie będzie obsługiwał midi. Sprawa wyjaśniona. Jeśli chodzi o midi to chodzi mi o samo jego sterowanie. Włączając poszczególna ścieżkę z midi mogę grać ta barwa na klawiaturze (jaką barwą? skąd ta barwa pochodzi? z Analog Lab czy z fizycznego instrumentu -chyba masz Nord jeśli pamięteam?) tylko że chciałbym ją zapisać jako osobny preset (jako czyj preset? Analoglab czy fizycznego instrumentu?) i moc go dalej obrobić za pomocą jakiego eq i efektów. Gram na żywo i szukam barw zbliżonych do oryginałów ponieważ gramy covery. W niektórych utworach są tez charakterystyczne punkty bez których utwór nie brzmi. Potrzebuję taka ścieżkę wyodrębnić i później już nie zagrać ale np. odtworzyć na klawiaturze. Chyba inaczej wytłumaczyć ni umiem ale jak cos to będę się starał. (Zamiast tłumaczyć coś w inny sposób (nadal kompletnie niedoprecyzowany) postaraj się odpowiadać na pytania - oszczędzi to nam obu czas)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.12.2019, 14:22,
#9
RE: Midi prośbą o pomoc.
Chyba kolega mati89 powiela częsty błąd nie rozumiejąc istoty protokołu MIDI.
Jeżeli wyborazić sobie tą ścieżkę midi jako zapis nutowy, to nawet jak będzie on w kluczu basowym, nawet jak ktoś podpisze, że to ma grać BASS, to dalej barwa czy brzmienie tej ścieżki będzie zależeć od tego na czym to będzie zagrane.

Reasumują możesz skopiować ten zapis, ale to jak to zabrzmi to zależy od tego co go odtworzy.
Ponieważ wydaje się, że jest jakieś brzmienie, do którego dążysz, to bestspec słusznie drąży do tego co było źródłem tego brzmienia? Musiałeś usłyszeć jak coś odtwarza tą wybraną ścieżkę midi. Co?

Odpowiedz
07.12.2019, 20:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2019, 20:52 przez mati89.)
#10
RE: Midi prośbą o pomoc.
Odpowiem na pytania.
1. Ta barwa to wyodrębniona jedna z 16 ścieżek midi danego utworu. Odtwarzana przez program cake walk i sterowana klawiatura sterujaca keylab II.
2. Ma być ona zapisana jako preset w programie analog lab lub innym do odtwarzania podobnego formatu i sterowana poprzez klawiaturę sterujaca keylab mk II.
Wątpię żeby dało się to wrzucić do analog lab swoją drogą. Zaznaczę jeszcze ze chciałbym używać jednego programu w trakcie grania live żeby nie przeskakiwac na drugi aby załączyć inny preset bo oba na raz raczej się pogryza

Odpowiedz
07.12.2019, 22:04,
#11
RE: Midi prośbą o pomoc.
Ścieżka midi to tylko zbiór komunikatów, w przybliżeniu tak jak nuty do grania. Położysz nuty koło pianina to będziesz grał na pianinie, położysz przy organach to ten sam utwór zagrasz barwą organów. Ale same nuty nie grają, to tylko instrukcja. Więc ze ścieżki midi nie wyciągniesz brzmienia.

Odpowiedz
07.12.2019, 23:40,
#12
RE: Midi prośbą o pomoc.
(07.12.2019, 22:04)Valtari napisał(a): ....Więc ze ścieżki midi nie wyciągniesz brzmienia.

To już padło dużo wcześniej (może nie dosłownie bo " w plikach midi nie ma barw..") Wink

Sęk w tym że kolega mati89 nie wie kompletnie o czym pisze, myli co to barwa a co ścieżka i generalnie błądzi we mgle. To oczywiście nic złego ale niestety do póki nie pozna podstaw żeby chociaż wiedzieć o co pytać to chyba nikt z nas nie będzie w stanie mu pomóc, bo jak skoro z pytania nie wiadomo o co chodzi.

Mati89 - chyba najlepiej jak byś poprosił kogoś z tu czytających to forum o fizyczną pomoc, kogoś kto mieszka np w twoim mieście aby pojechał do ciebie i ci fizycznie wytłumaczył co i jak (kup browar itp Wink). Chociaż podstawy działania systemu który masz abyś zrozumiał co jest czym i za co odpowiada, co wydobywa dźwięki a co je generuje i jak to wszystko dział itp.
Bez tego to czarno to widzę i myślę że pisaniem nic ci nie wytłumaczymy, a przynajmniej zajmie to mega dłużej jak fizyczny kontakt i krótkie szkolenie Wink

No niestety.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.12.2019, 20:11,
#13
RE: Midi prośbą o pomoc.
Panowie wszystko rozumiem natomiast mówicie że to jest tylko tak jakby zapis nutowy. Skoro tak to powinienem moc tylko zmienić instrument np. Z basu na trabre a linia melodyczna powinna zostać taka sama. Tylko dlaczego jeśli zostawię sobie linie basu to grając na klawiaturze wygrywam sobie własną linie melodyczna jaka tylko chce. Biorąc to pod uwagę myślałem że da się jakoś zapisać to brzmienie. A może ktoś z was używa jakiegoś programu który pozwoli na zapisywanie i obróbkę takich brzmień np. Ściągniętych z neta. Dopiero zaczynam z tym przygodę jak wspominałem wcześniej więc probuje nabyć jakąś wiedzę. Może ktoś gra live na takim zestawie komp plus klawiatura sterujaca.

Odpowiedz
09.12.2019, 00:00,
#14
RE: Midi prośbą o pomoc.
(08.12.2019, 20:11)mati89 napisał(a): Tylko dlaczego jeśli zostawię sobie linie basu to grając na klawiaturze wygrywam sobie własną linie melodyczna jaka tylko chce.

A czy jak na fortepianie postawisz nuty to już nie możesz czego innego jak w tych nutach grać?

(08.12.2019, 20:11)mati89 napisał(a): A może ktoś z was używa jakiegoś programu który pozwoli na zapisywanie i obróbkę takich brzmień np. Ściągniętych z neta.

Powtórzę kolejny raz. W ściąganych z neta plikach midi nie ma brzmień.

(08.12.2019, 20:11)mati89 napisał(a): Może ktoś gra live na takim zestawie komp plus klawiatura sterującą.

Większość z tu obecnych pewnie korzysta z zestawu "komp + klawiatura sterująca" - w tym ja i kompletnie nie ma tu znaczenia czy Live czy nie, tylko po prostu chyba nikt nie wie o co ci chodzi. Niestety.

Żeby ci zobrazować czym jest zapisany utwór w formacie MIDI to obejrzyj sobie ten film: https://www.youtube.com/watch?v=XjrGiCq18OI
Więc plik midi to jest ta "taśma perforowana" która porusza mechanizmem pianina które gra "brzmieniem pianina".
Co w tym urządzeniu chciał byś zapisać jako brzmienie/preset?

Idąc dalej za tym przykładem. Gdyby to mechaniczne pianino zastąpić chipotetycznie syntezatorem to ta taśma perforowana generowała by tą samą melodię natomiast ty mógł byś podstawiać inne barwy więc ta melodia mogła by być odegrana barwą pianina ale też np akordeonu czy gitary czy barwą typowo syntezatorową ale cały czas była by to ta sama melodia. Jak widzisz w "taśmie perforowanej" która symbolizuje tu plik MIDI nie ma barw. Barwy są w syntezatorze z którego ta taśma wydobywa głos. Na tym przykładzie to co ty rozumiesz jako barwa?

Chyba bardziej już tego się zobrazować nie da Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.12.2019, 10:54,
#15
RE: Midi prośbą o pomoc.
Rozumiem. Kwestia midi rozwiązana. Jeśli chodzi o zestaw komp plus komputer to już było osobne pytanie. Chciałbym zapytać na jakich programach pracujecie. Czy tylko na Tych dołączonych do klawiatury czy moze jakiś innych. Co polecacie?? Powiem szczerze że szukam jakiegoś programu gdzie mógłbym z neta pobierać jakieś barwy.

Odpowiedz
09.12.2019, 18:37,
#16
RE: Midi prośbą o pomoc.
Programów jest wiele i to jakich kto używa to kwestia głównie gustu lub przyzwyczajeń. Ja osobiście od lat posługuje się Cubase ale od jakiegoś czasu również używam Cakewalk. Jeśli bazujesz na ściąganych z netu plikach midi które chcesz sobie obrabiać i dostosowywać do własnych potrzeb to i tak będziesz wykorzystywał marginalnie możliwości każdego z tych programów DAW więc skoro masz już Cakewalk to skup się na nauce jego obsługi bo nic więcej nie będzie ci potrzeba. Dla mnie Cakewalk to ścisła czołówka. Moim zdaniem nie ma jednego najlepszego programu do obsługi domowego studia nagrań (DAW) i jak w przypadku instrumentów dla jednego najlepszy Roland dla innego Korg, a inny nie widzi świata po za Nord i podobnie jest z tymi programami.

Nie słyszałem aby tego typu programy służyły do ściągania z netu barw (cokolwiek masz na myśli jako barwa Wink ), bo to nie menadżery pobierania tylko narzędzia do robienia muzyki! Wyobrażasz sobie że ktoś siedzi w studio przy konsolecie i patrząc w monitor komputera szuka barw w necie? Wink

Możesz podesłać coś co dla ciebie jest tą barwą które ściągasz z netu? Załącz plik.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.12.2019, 07:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2019, 07:50 przez mati89.)
#17
RE: Midi prośbą o pomoc.
Chodzi mi o pobieranie różnych instrumentów. Np. Chcę znaleźć jakiś fajny akordeon. Np. Wchodząc na stronę norda mam możliwość pobrania sobie różnych rodzajow akordeonu, gitary czy instrumentów smyczkowych, gdzie po odsłuchaniu wybieram ten który najlepiej mi leży i ładuje do go instrumentu.ale to nie jest raczej midi. I nie chodzi tutaj tylko o midi bo jakosc tych dźwięków nie jest powalajaca. Coś poprostu żeby fajnie to brzmiało. A może midi formatuje się do jakiegoś pliku gdzie zabrzmi to o wiele lepiej?? To samo chciałbym zrobić w przypadku komputera z klawiaturą sterujaca. Tak samo wygląda sprawa ze specyficznymi fragmentami jakiegoś utworu. Za przykład podam daft punk - get Lucky gdzie bez specyficznego "robota" już ten utwór nie zabrzmi jak powinien. Może to bardziej rozjaśni sprawę

Odpowiedz
10.12.2019, 08:46,
#18
RE: Midi prośbą o pomoc.
(10.12.2019, 07:43)mati89 napisał(a): Chodzi mi o pobieranie różnych instrumentów. Np. Chcę znaleźć jakiś fajny akordeon. Np. Wchodząc na stronę norda mam możliwość pobrania sobie różnych rodzajow akordeonu, gitary czy instrumentów smyczkowych, gdzie po odsłuchaniu wybieram ten który najlepiej mi leży i ładuje do go instrumentu.ale to nie jest raczej midi.

Oczywiście że to nie MIDI i jak pisałem wcześniej Cakewalk nie służy do ściągania barw np do Norda czy innego instrumentu.

(10.12.2019, 07:43)mati89 napisał(a): I nie chodzi tutaj tylko o midi bo jakosc tych dźwięków nie jest powalajaca. Coś poprostu żeby fajnie to brzmiało. A może midi formatuje się do jakiegoś pliku gdzie zabrzmi to o wiele lepiej??

Na przykładzie pianina z taśmą perforowaną pisałeś że już rozumiesz co to plik z utworem MIDI ale widzę że nadal nie rozumiesz. Utwór midi nie zawiera barw tylko odtwarza utwór wykorzystując barwy z jakiegoś źródła ( u ciebie np Nord, analoglab albo wewnętrzny syntezator karty muzycznej)
więc wystarczy tylko na poszczególne ścieżki podstawić "lepsze" barwy.
Czy potrafisz zmieniać już w ten sposób instrumenty w utworze MIDI w Cakewalk aby np jako bas podstawić sobie odpowiednią dla ciebie barwę basu z analoglab a np pod partię perkusji odpowiedni zestaw perkusyjny z NORD itp?
Podsumowując z plikami MIDI nic nie trzeba robić (konwertować itp) tylko w programie w którym je odtwarzasz (np Cakewalk) przyporządkować lepszej jakości barwy.

(10.12.2019, 07:43)mati89 napisał(a): Tak samo wygląda sprawa ze specyficznymi fragmentami jakiegoś utworu. Za przykład podam daft punk - get Lucky gdzie bez specyficznego "robota" już ten utwór nie zabrzmi jak powinien. Może to bardziej rozjaśni sprawę

Efekt robota w przytoczonym wyżej utworze to nie barwa jakiegoś instrumentu tylko efekt typu Vocoder nałożony na wokal więc nie znajdziesz takiej barwy aby ją np wgrać do NORD czy Analoglab itp.
Najprościej taki efekt robota uzyskasz sam śpiewając tą partię z wykorzystaniem Vocodera (np w postaci wtyczki VST).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.12.2019, 15:00,
#19
RE: Midi prośbą o pomoc.
No oky. Tylko na forum norda ktoś jednak wyciągnąl tego robota z utworu w jakiś cudowny sposób bo mam coś takiego. Poprosiłem na forum nord i ktoś ki to zrobił ale ciekawe jak. Barw niestety jeszcze nie umiem podmienić w cake walk. Bo tak jak powiedziałem dopiero się uczę tego programu. A może masz jakiś tutorial gdzie jest to jakoś prpokazane. A czy podkladane pliki też muszą być w formacie midi??

Odpowiedz
10.12.2019, 21:14,
#20
RE: Midi prośbą o pomoc.
(10.12.2019, 15:00)mati89 napisał(a): No oky. Tylko na forum norda ktoś jednak wyciągnąl tego robota z utworu w jakiś cudowny sposób bo mam coś takiego. Poprosiłem na forum nord i ktoś ki to zrobił ale ciekawe jak.
Są specjalnie wyspecjalizowane programy od oddzielania np wokalu z utworu audio (np mp3 a nie MIDI) i następnie można z tego zrobić tak zwanego sampla i wgrać do instrumentu który czyta sample (twój NORD właśnie czyta ale są też wirtualne instrumenty które działają z zewnętrznymi samplami). Nie wspominałem o takich mykach bo to skomplikowane i jeszcze długo sobie z tym myśle nie poradzisz. Na razie szukaj tego co już ktoś zrobił i na gotowo możesz wgrać.

Oglądaj jak najwięcej filmów na Youtoobe dotyczących obsługi Cakewalk jak np ten Toturial o wirtualnych instrumentach (obejrzyj całą serię tych toturiali): https://www.youtube.com/watch?v=PI3f3N2fcIQ

Jak sobie nie poradzisz ze zmianą/podmianą barw na poszczególnych ścieżkach to mogę ci na szybko w wolnej chwili pokazać to zdalnie (przejmując kontrolę nad twoim komputerem) tylko musiał byś zainstalować sobie program TeamViewer i go zainstalować i być podłączonym do internetu. Program jest pod tym linkiem i jest darmowy do urzytku domowego https://www.teamviewer.com/pl/automatycz...eamviewer/

EDIT:

Tu masz jeszcze dwa ciekawe opracowania po polsku o MIDI:

1. https://estradaistudio.pl/porady/technol...-go-uzywac

2. https://estradaistudio.pl/technologia/30...ole-z-midi

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.12.2019, 07:56,
#21
RE: Midi prośbą o pomoc.
Hej. Obejrzałem te filmiki które mi wysłałeś ale niestety nadal nie umiem zamienić instrumentu na danej ścieżce. Może mógłbyś mi to jakoś "łopatologicznie" wytłumaczyć. Próbuje na pliku MIDI (pierwszy lepszy jaki ściągnąłem) ale niestety nie mogę nic zmienić. A może źle do tego podchodze?? Może instrumentu ścieżki midi nie da się zmienić na audio lub inny format. Ściągnąłem z neta pare plików VST które odpalają mi w CakeWalk ale niestety nie mogę ich wrzucić na ścieżkę midi. Chciałbym też te pliki VST załadować do mojego programu Analog Lab z którego będę korzystał do grania. Próbowałem kopiować te pliki tak jak w przypadku CakeWalk ale niestety ich nie znajduje.

Odpowiedz
12.12.2019, 09:25,
#22
RE: Midi prośbą o pomoc.
podeślij mi jakiś jeden plik vst o którym piszesz

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.12.2019, 16:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2019, 16:33 przez mati89.)
#23
RE: Midi prośbą o pomoc.
Przesyłam link bo nie mogę załączyć pliku
https://chomikuj.pl/ariellos1/VSTi/synth...Brass+VSTi
coś takiego. Chyba że chcesz plik to moge ci wysłać na email ewentualnie.
Ale już wiem chyba o co chodzi. Analog Lab prawdopodobnie obsługuje tylko pliki Arturi i niestety nie może być hostem dla innych firm. To w takim razie jeśli chciałbym utworzyć jakieś swoje banki brzmień to mogę to zrobić w CakeWalk czy jest do tego jakiś inny program. Chodzi mi o wykreowanie potrzebnego mi presetu i jego zapisanie. Np. potrzebne mi fajne brassy i tworze je przy pomocy brass vsti w cakewalk i zapisuje. Tylko w jakim programie będzie mi to najlepiej otwierać i zmieniać w trakcie grania.

Odpowiedz
12.12.2019, 18:59,
#24
RE: Midi prośbą o pomoc.
Wiem też już jak robić instrumenty w cakewalk również za pomocą analog lab i coś tam się zapisuje z tego co widzę więc już jest dobrze natomiast podmienić instrumentu w ścieżce dalej nie umiem niestety

Odpowiedz
12.12.2019, 21:23,
#25
RE: Midi prośbą o pomoc.
OK. Tu najlepiej jak bym się mógł zdalnie do ciebie podłączyć jak w cześniej pisałem to ci pokażę bo tłumaczyć pisząc może być trudno.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.12.2019, 07:37,
#26
RE: Midi prośbą o pomoc.
Nie ma sprawy. Tylko kiedy ci pasuje. Jeśli chodzi o mnie to jakoś wieczorami bardziej bo wcześniej nie mogę. Tak najlepiej po 20. Ewentualnie luźniejsza niedziela jeśli będziesz oczywiście mógł.

Odpowiedz
18.12.2019, 21:15,
#27
RE: Midi prośbą o pomoc.
Zamiast zdalnej pomocy nagrałem krótki film instruktażowy jak podstawiać inne instrumenty wirtualne na ścieżki midi w Cakewalk. Link do filmu masz w prywatnej wiadomości.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.12.2019, 09:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2019, 09:44 przez mati89.)
#28
RE: Midi prośbą o pomoc.
Witaj. Przepraszam za moją nieobecność ale niestety z racji okresu świątecznego nie miałem niestety czasu. Bardzo dziękuję za filmik.

Filmik obejrzałem. Super. Wiele wyjaśnia. Dziękuję Ci bardzo.

Odpowiedz
02.01.2020, 10:54,
#29
RE: Midi prośbą o pomoc.
A może pomożesz mi jeszcze w jednym temacie. Chciałbym spróbować nagrać coś na zasadzie gotowego styla. Tylko że to nie dokoncs ma być taki typowy styl. Chodzi mi tu bardziej o nagranie np. Akordu w odpowiednim rytmie (powiedzmy synkopy). Żeby tej synkopy nie wygrywać tylko ja poprostu odtworzyć na zasadzie styla wciskając na klawiaturze dany akord. Może nie bardzo to jest jasne.... Ale nie eirm jak innaczej wytłumaczyć.

Odpowiedz
02.01.2020, 11:34,
#30
RE: Midi prośbą o pomoc.
Chodzi Ci pewnie o Twój własny przebieg dla arpeggiatora.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do użytkowników ketrona sd 5 - prośba o pomoc Dawid1988 1 3,241 12.02.2019, 12:30
Ostatni post: Rychubil
Wink Kabel USB Midi dla Mac Ralph1983 4 6,168 25.11.2018, 14:47
Ostatni post: Ralph1983
  Jaki kabel MIDI piotren 11 17,675 11.02.2018, 15:02
Ostatni post: Valtari
  Prośba o opinie klawiatury Korg Kross 2 88 Valtari 9 14,590 21.12.2017, 13:31
Ostatni post: garit
  MIDI controller od Yes Audio Valtari 0 2,346 24.10.2017, 19:56
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS