Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Midi prośbą o pomoc.
02.01.2020, 15:12,
#31
RE: Midi prośbą o pomoc.
Arpeggiator to raczej przebiegi melodyczne a mi chodzi bardziej o stronę rytmiczna.

Odpowiedz
02.01.2020, 15:32,
#32
RE: Midi prośbą o pomoc.
Niestety ale się mylisz bo tak może i było wieki temu lub nadal jest w instrumentach które mają bardzo prosty arpegiator.
Nowoczesne instrumenty maja arpegiatory które bardziej przypominają już akompaniament jak tradycyjny arpegiator i nadają się zarówno do rytmicznych przebiegów jaki do tych melodycznych
Nie możesz sobie nagrać takiego rytmu i zapętlić lub powielić odpowiednio wiele razy na takiej ścieżce? Będzie na pewno bardziej ludzko a ty przecież grasz Live ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.01.2020, 16:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 16:18 przez mati89.)
#33
RE: Midi prośbą o pomoc.
No zgadza się. Gram live ale to akurat jest mi potrzebne bo czego innego. Do nagrywania niestety jeszcze doszedłem. A da się w cakewalku ustawić jakiś arpeggiator?? Czy tylko da się nagrać

Po obejrzeniu twojego filmiku zacząłem coś tam działac wszystko jest fajnie i pięknie do póki nie przyjdzie czas na zapisanie moich wypocin. Nie wiem czemu ale niestety po zapisaniu projektu i ponownym jego otworzeniu ustawienia instrumentów na poszczególnych ścieżkach resetuja się do tych fabrycznych. Zostaje tylko to co np. Przycialem, usunąłem bądź zapetlilem natomiast instrumenty niestety się resetuja. Także wszystko co zrobię niestety ginie po zapisaniu. Masz na to jakiś sposób??

Odpowiedz
02.01.2020, 16:34,
#34
RE: Midi prośbą o pomoc.
W Cakewalk oczywiście że jest arpegiator i nawet ma podział na przepiegi rytmiczne i melodyczne. Szukaj ikonki z wtyczką MIDI i symbolem "FX" czyli obok ikonki klawiatury którą to włączasz widok pluginów z wirtualnymi instrumentami

Zresztą widzę że arpegiator jest już na każdej ścieżce midi tylko wyłączony. Jak klikniesz na ścieżkę midi aby ją zaznaczyć to po lewej stronie ekranu nad suwakiem głośności ścieżki trochę wyżej i bardziej po prawo masz "Arpeggiator" tylko wyłączony przyciskiem obok napisu

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.01.2020, 20:34,
#35
RE: Midi prośbą o pomoc.
A podpowiedź mi co mogę robić nie tak jeśli nie chce mi się to wszystko zapisywać. Tzn. Zapisuje się ale bez wprowadzonych zmian.

Odpowiedz
02.01.2020, 22:19,
#36
RE: Midi prośbą o pomoc.
tylko skąd mam wiedzieć co dokładnie robisz?
Jeśli działasz w ten sposób że otwierasz plik midi z utworem i potem w Cakewalk dokonujesz zmian innych niż samo MIDI czyli np przyprządkowujesz arpeggiator , włączasz różne VST itp i potem robisz Save to zapisujesz spowrotem plik MIDI czyli żadne ustawienia Cakewalk się nie zapiszą.
Musisz skorzystać z "Save As" i w polu "Save as type" przestawić z Midi na Normal i ci się zapisze tzw Projekt czyli cała zawartość Cakewalk (utwór, ustawienia w Cakewalk jak włączone efekty i instrumenty VST itp).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.01.2020, 09:11,
#37
RE: Midi prośbą o pomoc.
No i właśnie o to mi chodziło. Tak zacząłem się zastanawiać czy rzeczywiście dobrze robię że pracuje na cakewalku skoro chce to grać na żywo. Może lepiej będzie użyć zwykłego hosta czyli np. Liveproffesor, Energy xt bądź innego. Napewno byl by lżejszy i bardziej stabilny.

Odpowiedz
03.01.2020, 12:00,
#38
RE: Midi prośbą o pomoc.
Myślisz że jak program realizuje więcej zadać to jest mniej stabilny? Nie ma to nic wspólnego.
Nie korzystam z żądnego hosta którego wymieniłeś więc przemyśl bo nie będę miał jak pomóc.Tongue

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.01.2020, 12:41,
#39
RE: Midi prośbą o pomoc.
Nie no ten cakewalk nadaje się do grania na żywo ale nie wiem czy będę spełniał niektore funkcje. Chciałbym np. Jednym instrumentem grać na klawiaturze a drugi mieć ustawiony na pady klawiatury. Z tym że to ma być coś takiego jak podział klawiatury z tym że klawiatura plus pady. Bo podziału klawiatury to raczej nie zrobię. Oczywiście mogę to zrobić poprzez analog lab ale nie wiem czy po w czytaniu tego do cakewalk będzie to działało. A z dyugiej strony mogę to zrobić tylko z instrumentami z analog lab. Innych nie mogę użyć

Odpowiedz
03.01.2020, 13:33,
#40
RE: Midi prośbą o pomoc.
(03.01.2020, 12:41)mati89 napisał(a): A z dyugiej strony mogę to zrobić tylko z instrumentami z analog lab. Innych nie mogę użyć

Wystarczy się naumieć Wink Myślisz że ta klawiatura może sterować tylko AnalogLab? Jaki sens był by nazywać ją klawiaturą sterującą?
Musisz mocniej poznać Cakewalk

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.01.2020, 16:13,
#41
RE: Midi prośbą o pomoc.
No masz racje ale ciężko samemu ogarnąć to wszystko. Nie mówię że sie poddaję ale napewno podejmę próbę ogarnięcia tego wszystkiego. Szkoda że nie ma zadnych tutoriali w tym kierunku albo kogoś to mógłby się spotkać i przekazać parę informacji.

Odpowiedz
03.01.2020, 17:42,
#42
RE: Midi prośbą o pomoc.
Na YouTube żadnych tutoriali? Powinno coś być, niekoniecznie po polsku, ale po angielsku już tak. Chyba, że jednak nie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
03.01.2020, 18:41,
#43
RE: Midi prośbą o pomoc.
Jak to nie ma. Wystarczy wygooglować "Cakewalk toturial" i juz jest pełno i filmów i stron na których coś jest. Niestety trzeba grzebać i oglądąć bo samo nic nie przyjdzie kolego Mati89.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.01.2020, 21:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2020, 21:26 przez mati89.)
#44
RE: Midi prośbą o pomoc.
Tak właśnie robię kolego beatspec.

Tutoriali jest pełno tylko szkoda że nie w moim temacie. Ale na tym etapie każda wiedza jest przydatna. Nawet widzę że jest możliwość wykupienia kursu za 50zl. Ciekawe czy warto

Odpowiedz
05.01.2020, 01:17,
#45
RE: Midi prośbą o pomoc.
Jeszcze wrócę do tematu programu. Cały czas przeglądam jakieś fora odnośnie tego tematu. Jest wiele propozycji odnośnie programu do gry na żywca ale duża przewagę ma mimo wszystko ableton live. Powiem szczerze że słyszałem o tym programie ale niestety nie miałem przyjemności go wypróbować. Czy warto?? Hmm... Może ktoś pracuje na tym programie i może wypowie się na jego temat. Wiem że jest on używany przez większość produkujących muzyke. Ale czy przez muzyków??

Odpowiedz
05.01.2020, 12:24,
#46
RE: Midi prośbą o pomoc.
Dużo zależy jakiego typu podkładu do twojej gry na żywo będziesz używał. Jeśli podkład ma lecieć podobnie jak by to było z magnetofonu to programy typu DAW jak Cakewalk czy Cubase są OK.
Jeśli twój podkład ma być odtwarzany z zapętlonych patternów wyzwalanych np padami to programy jak Ableton czy NI Maschine są dla ciebie (jakie inne programy mają tę funkcję to nie wiem). Taki tryb pozwala w większym stopniu improwizować podkłądem na żywo.
Mam Ableton ale nie miałem czasu się nim pobawić i zagłębiać ale z tego co pamiętam to Ableton ma możliwość pracy w obu trybach czyli tradycyjnego DAW i "patternowego" ale raczej nie w obu na raz.
Można pobrać wersję próbna Abletoną więc możesz sprawdzić czy o to ci chodzi.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.01.2020, 21:29,
#47
RE: Midi prośbą o pomoc.
Dzięki na informacje. Ostatecznie zdecydowałem się na Presonus Studio One. Fajny program tym bardziej że miałem wersję professional pod ręką. Tylko jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia. Chodzi mi o trzaski w czasie grania dźwięku. Mam kompa z systemem Windows, dysk ssd i 8 GB RAM, do tego focusrite 8i6 3gen. Jak wszystko podłącze pod paki jest niby ok ale te trzaski.... Latencja jest ok. Wszystko w czasie jak należy. Jednak przy graniu pojedynczego dźwięku słyszalne są trzaski ale jak zagram jakiś interwal bądź akord to te trzaski ustępują. Grzebalem i Grzebalem ale niestety nic nie pomogło. Miałeś kiedyś taką sytuację??

Odpowiedz
07.01.2020, 21:57,
#48
RE: Midi prośbą o pomoc.
Pewnie przesadziłeś z dążeniem do małej latencji i ustawiłeś parametry których karta nie wyrabia. Powiększ latencję (zwiększ bufor sampli) i jeśli problem zniknie to to była przyczyna.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.01.2020, 14:30,
#49
RE: Midi prośbą o pomoc.
Już tak robiłem i niestety nic. Nie wiem czego to przyczyną. Nawet komp chodzi na maksymalnych ustawieniach. Kicha trochę.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do użytkowników ketrona sd 5 - prośba o pomoc Dawid1988 1 3,240 12.02.2019, 12:30
Ostatni post: Rychubil
Wink Kabel USB Midi dla Mac Ralph1983 4 6,165 25.11.2018, 14:47
Ostatni post: Ralph1983
  Jaki kabel MIDI piotren 11 17,673 11.02.2018, 15:02
Ostatni post: Valtari
  Prośba o opinie klawiatury Korg Kross 2 88 Valtari 9 14,587 21.12.2017, 13:31
Ostatni post: garit
  MIDI controller od Yes Audio Valtari 0 2,346 24.10.2017, 19:56
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS