Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
21.11.2019, 09:39,
#1
Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Dzień dobry. Postaram się jak najbardziej rzeczowo opisać swoje potrzeby.

Jestem organistą, miałem fortepian dodatkowy w szkole muzycznej i na studiach. Na co dzień w pracy niepotrzebna mi jest ważona klawiatura z pianina, ale chciałbym poprawić sobie technikę i pomuzykować.

Technikę gry mam poprawną (ułożenie ręki, praca palców) no ale chciałbym to jeszcze bardziej udoskonalić, usprawnić (szybkość, lekkość gry). Nie potrzebuje nauczyciela gdyż warsztat już mam.

Nowe pianino będzie służyć do:
- poprawy techniki gry na klawiszach - gamy, pasaże, inne ćwiczenia pianistyczne
- rozczytywania nut organowych, a także okazjonalnie fortepianowych (żadne tam wielkie dzieła, ale być może i do nich dojdę, uparty jestem)
- okazjonalne granie dla przyjemności - improwizacje, kolędy w święta, różne inne rozrywkowe sprawy. Tzw granie do kotleta
- okazjonalne granie akompaniamentów na ślubach - w kościele gdzie inny organista nie dopuści do głównych organów, albo całkiem po prostu nie nadają się do grania.

Grane będzie na słuchawkach wokółusznych zamkniętych i często też na głośnikach instrumentu

Zależy mi na najlepszej barwie brzmienia fortepianu i organów, a także na najlepiej pracującej klawiaturze - najwierniej imitującej klawe z piana akustycznego.

Chciałbym postawić takie piano na stojaku typu krzyżak, albo innym jeśli jest jakiś stabilniejszy (z krzyżakiem mam średnie doświadczenia). Standy meblowe odpadają. Pianino będzie czasem wożone.

Wystarczy mi zwykły pedał sustain, ale dobrze działający.

Mile widziana możliwość podłączenia do komputera poprzez MIDI, ale także chciałbym podłączać do zewnętrznego DACA audiotrak prodigy cube, ktory mam wpięty w komputer. Z tego DACA mogę puścić dźwięk przez głośniki (Edifier r1100), albo słuchawki i byłaby to najlepsza dla mnie opcja.

Budżet to 2500 zł.. jestem w stanie dołożyć maks do 3 tysięcy.

I teraz dodatkowe uwagi:
Wiem, że mam wysokie wymagania jak na budżet, ale chcę po prostu kupić NAJLPESZY instrument, widzę tu nieraz propozycje ogrania instrumentów w sklepie, ale obawiam się, że mimo wysokich wymagań nie złapie różnicy pomiędzy nimi - jednak mimo doświadczeń grania na pianinie i fortepianie mogę nie wyłapać najlepszej klawiatury, dawno już grałem na prawdziwym piano i nie pamiętam do końca jak to jest.

Odpowiedz
21.11.2019, 12:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2019, 12:42 przez Valtari.)
#2
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Witaj.
Nie łatwo będzie znaleźć kompromis łączący wszystkie oczekiwania Smile
Yamaha P125 powinna zadowolić Ciebie brzmieniowo, ponieważ oprócz dobrej barwy fortepianu ma również bardzo fajne brzmienia organowe, w tym organów piszczałkowych na których również Ci zależy.
Posłuchaj całej prezentacji tego modelu, pipe organ zaczynają się od ok 3.28 min.

https://www.youtube.com/watch?v=C0aSeQj1IHc

Natomiast klawiatura GHS zastosowana w tym modelu to dość podstawowa konstrukcja, najniżej pozycjonowana wśród ważonych klawiatur Yamahy, z przeznaczeniem raczej jako klawiatura pierwszego kontaktu przy rozpoczęciu nauki. Więc będzie potrzebny Twój kontakt z tym instrumentem, aby ocenić przyjemność z grania na tej klawiaturze.
Druga propozycja to Roland Fp30 którego klawiatura oceniana jest wyżej od tej z Yamahy, również bardzo ładne brzmienie fortepianu. Jednak pozostałe brzmienia są raczej słabe a dodatkowym minusem może być brak wyjścia liniowego, sygnał audio można wypuścić jedynie przez wyjście słuchawkowe.
Ciekawą propozycją jest również Kawai ES110, bardzo fajnie pracująca klawiatura a i brzmienie fortepianu może się podobać.
https://www.youtube.com/watch?v=YhByRni-HZ0

Co do statywu to krzyżak nie daje stabilności, lepszym rozwiązaniem jest stojak typu ława

Coś w tym stylu
https://sklepmuzyczny.pl/produkt/19027,s...00577.html

Odpowiedz
21.11.2019, 15:01,
#3
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
czyli co nie znajdzie się złoty środek? dobrze zrozumiałem? kurcze no kusi ta Yamaha.

U teściowej stoi ydp-143 - brzmi bardzo fajnie, klawiatura młoteczkowa, ale czy ona jest jakaś specjalna to nie złapałem różnicy właśnie. Brzmienie organów faktycznie dość fajne. Chciałem nawet odkupić tę Yamahe, ale nie chce sprzedać niestety. Stoi i nikt na niej nie gra, ale nie sprzeda jakby to było nie wiadomo co..

Jestem nastawiony na Kawai es110, ale słucham próbek na Youtube i brzmienie Yamahy p125 bardziej mi leży.. Roland chyba też ma lepsze więc już nie wiem sam jak to ugryźć. Kawai ma chyba najlepszą klawiaturę o ile przeżyję trochę gorsze piano, organy..

No to mam mętlik w głowie..

Odpowiedz
21.11.2019, 17:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2019, 17:07 przez Qaroll.)
#4
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
YDP-143 ma tę samą klawiaturę, co P125. W P125 jest nowszy silnik brzmieniowy (fortepiany Yamaha CFX vs Pure CF, czyli CFIII w YDP143/P115), co wcale nie oznacza, że lepszy - niektórzy wolą poprzednie brzmienie. Jeśli jednak zależy Ci na dodatkowych barwach, podkładach itp, to może rozważ keyboard Yamaha DGX-660? Klawiatura GHS, tak samo jak w innych wymienianych modelach, fortepiany Pure CF. Mieścisz się w cenie, dodatkowo masz sporo funkcji typu podkłady itp. itd. No i głośniki są lepsze niż w P125.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.11.2019, 17:30,
#5
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
hmmmm wyrosłem już z muzykowania z podkładami i posiadania miliona brzmień - wolałbym coś bardziej klasycznego, a przez to chudszego i lżejszego. Lubię muzykować, ale bardziej z barwą pianina czy organów bez podkładów muzycznych.

Klawiatura z Yamahy jest tu uważana za podstawową - sam nie potrafię ocenić czy mi pasuje klawa z ydp 143, grać gram na tym, ale żeby to przypominało standardowe pianino akustyczne to nie powiem. Chciałbym mocno usprawnić technikę gry na klawiszach i rozczytywać utwory organowe, a uwielbiam to robić na normalnym piano akustycznym i chciałbym klawiaturę jak najbardziej zbliżoną - rozumiem, że klawiatury w Yamaha takie nie są.

Dlatego moje oczy skierowane są w stronę kawai es110 - najlepsza klawiatura, brzmienie to imitacja brzmienia ich fortepianów z tego co wiadomo - brzmi to calkiem fajnie. brzmienie organowe to tylko dodatek w zasadzie i tym aż tak się nie sugeruję (choć nie zaprzeczam, że w Yamaha jest lepsze)

ile musiałbym dopłacić za lepszą klawiaturę w Yamaha, a w KAWAI za lepsze brzmienia dodatkowe?

Odpowiedz
21.11.2019, 17:57,
#6
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Właśnie jest spora luka na rynku, żeby wskoczyć na wyższy poziom jakościowy. Kawai ES8, Yamaha P515, czy Roland FP60/90 to już prawie 6tys. Napisz, czy piano musi posiadać wbudowane głośniki i czy instrument typu "mebel", jak chociażby YDP143, wchodzi w grę.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.11.2019, 17:59,
#7
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Głośniki to mus bo będzie też potencjalnie wożone i stawiane w kościołach - dźwięk jedynie z wbudowanych głośników.
Pianino typu mebel odpada, dlatego nawet już nie męczę teściowej o sprzedaż tego ydp 143..

Odpowiedz
21.11.2019, 18:09,
#8
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Roland FP30 ma najlepsze głośniki z wymienionych tutaj, ale do nagłośnienia kościoła to i tak za mało. FP90, ES8 czy P515 na mały kościół dadzą radę (sprawdzałem ES8), ale to dalej prawie 2x Twój budżet. Mając do dyspozycji 3tys, skoro klawiatura w Kawai Ci odpowiada, moim zdaniem poszukaj używanego ES110 i jakiejś paczki do nagłośnienia.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.11.2019, 19:17,
#9
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
nie wiem czy mi odpowiada - nie grałem jeszcze na niej - jest lepsza według znawców tu na forum i nie tylko. Głośniki starczą te z pianina bo zwykle jak gram akompaniamenty na ślubie to i tak siedzę na dole i pogłos niesie dźwięk.

Teraz tylko zastanowić się czy kawai es110 i przeżyć tę barwę organów, czy może brać rolanda fp30 z trochę lepszą barwą organów, ale gorszą klawiaturą...
a może ta Yamaha p125, ale no klawa najgorsza..

Odpowiedz
21.11.2019, 19:25,
#10
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Polecam porównanie brzmień Yamaha P-125 kontra Roland FP-30
https://www.youtube.com/watch?v=K6icyQhdFUU

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
21.11.2019, 21:56,
#11
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
No to bardziej przez tę barwę organową skłaniam się ku Roland FP-30. Czy połączę tego Rolanda z Audiotrak Prodigy Cube black edition? Ta kostka ma z tyłu wejście coaxial i optyczne.

Odpowiedz
23.11.2019, 21:06,
#12
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
ponawiam pytanie o tą przejściówkę jack 3.5/6.3 na wejście optyczne bądź coaxial..

Dzwoniłem po sklepach muzycznych w Lublinie. Ogólnie Rolanda FP30 w ofercie mają tylko dwa sklepy - RIFF i Magnus (sklep ALT)...
dzwoniłem do obu i nie mają wystawionego tego Rolanda na sklepie. Na pytanie kiedy w Riffie dostałem info, że może wystawią pod koniec przyszłego tygodnia, ale nie jest to pewne, a w Magnusie gościu sam nie wiedział kiedy i czy w ogóle wystawią...

no i teraz pytanie: Jak ograć to pianino jak nigdzie nie dostępne? szczerze nie uśmiecha mi się jechać do innego miasta bo naokoło same pipiduwy..
szkoda, zamawiać w ciemno? no właśnie...

Odpowiedz
23.11.2019, 21:10,
#13
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Jak zakupisz przez internet to możesz oddać z czystym sumieniem jeśli ci nie podejdzie Wink tyle że kłopot z odsyłaniem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.11.2019, 21:25,
#14
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
@bestspec

no właśnie odsyłka wtedy ma mój koszt tak? masz jakieś doświadczenia odnośnie odsyłania takiego sprzętu? jakie to wtedy koszty u kuriera?

Odpowiedz
23.11.2019, 22:13,
#15
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
(23.11.2019, 21:25)Don Kozdro napisał(a): @bestspec

no właśnie odsyłka wtedy ma mój koszt tak? masz jakieś doświadczenia odnośnie odsyłania takiego sprzętu? jakie to wtedy koszty u kuriera?

Hej,

Zwracałam pianino do sklepu (zamawiane przez internet, odstąpienie od umowy kupna, sklep Pasja). Koszty pokrył sklep, sami nadali do mnie kuriera.

Pozdrawiam

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
23.11.2019, 22:20,
#16
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Ok, ale zauważ, że nie każdy sklep bierze na klatę i z reguły zwalają koszty na klienta. Pianino waży 14 kg, kawał gractwa więc i wysyłka będzie droga.. napisałem maila do Riffa czy w razie zakupu na odległość można zwrócić do nich do sklepu stacjonarnego w Lublinie

Odpowiedz
23.11.2019, 22:26,
#17
RE: Spore wymagania, budżet maks 3 tysiące. Średnio zaawansowany muzyk.
Według mnie przepisy nie określają sposobu zwrotu ale może się mylę. Trzeba by przeczytać przepis.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,591 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu Skipperab 3 5,974 26.05.2020, 15:28
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza kovalsky 63 101,549 19.11.2019, 11:57
Ostatni post: kovalsky
  Jaki instrument spełni moje wymagania? Matti 3 5,185 05.04.2019, 23:29
Ostatni post: Rychubil
  Szukam dobrego dźwięku fortepianu . Budżet 2-4 tys. Muzyk_amator 5 7,560 05.04.2019, 15:35
Ostatni post: nimok

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS