Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak podłączyć Klawiaturę Sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy?
24.10.2019, 10:51,
#1
Jak podłączyć Klawiaturę Sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy?
Witam Wszystkich serdecznie,
zalogowałem sie do serwisu bo chciałem wrócić do nauki gry na instrumentach. Kiedyś grałem w szkole muzycznej, ale bardzo dawno i na pianinie. Kupiłem klawiaturę sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy i powiem szczerze - jestem laikiem strasznym - bo bylem przekonany, że kupiłem KeyBoard. Klawiatura sterująca oczywiście nie wydaje dźwięku sama z siebie. Oczywiście walnąłem sie łbem w ścianę po zakupie. Także bądźcie już dla mnie wyrozumiali, bo łeb bolał strasznie. Już sie nacierpiałem. Wiem ze powinienem tę klawiaturę połączyć z modułem brzmieniowym lub komputerem. Czy może mi ktoś w skrócie napisać jak powinienem podejść do tematu, żeby podłączyć to do komputera i jakie parametry powinien spełniać komp i jaki soft i kartę powinien mieć żeby żeby było ok i dać mi jakąś instrukcję obsługi? Taka jak dla głupiego na początek?

Jak to zgrać na początek żeby to miało sens miało duże możliwości a jednocześnie były wydane do tego rozsądne pieniądze?
Będę bardzo wdzięczny za wsparcie. Nawet spotkam się z kimś, żeby mi ktoś pomógł. Odwdzięczę się. Mieszkam w Warszawie.
pozdrawiam
Sebastian

Odpowiedz
25.10.2019, 12:54,
#2
RE: Jak podłączyć Klawiaturę Sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy?
Cześć Sebastian. Potrzebujesz:
- kabla MIDI to USB (podłączasz kabel do MIDI-OUT w klawiaturze i USB do laptopa/komputera)
- laptop/komputer (przydałaby się przyzwoita karta dźwiękowa, na potrzeby nowoczesnych wtyczek 8GB RAM, jakiś procesor i5, dysk SSD)
- wtyczki VST

Zanim rozwinę ostatni punkt, daj znać, co to są dla Ciebie "rozsądne pieniądze"? I jakimi dźwiękami chcesz grać, zależy Ci głównie na fortepianie?

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
17.12.2019, 16:53,
#3
RE: Jak podłączyć Klawiaturę Sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy?
Cześć Karol,
Bardzo dziękuję za podstawowe wyjaśnienie.
Właśnie wróciłem do kraju po dłuższej nieobecności i zobaczyłem Twoj post i informację za które bardzo dziękuję.
Chciałbym generalnie mieć dostęp do szerokiej gamy dźwięków i nie tylko fortepianowych. Właśnie chodzi mi o stworzenie jak najszerszej bazy dźwięków.
Ok. Nie wiem co znaczy dzisiaj rozsądne pieniądze. Chce to zrobić dobrze. Więc może nie znając się dobrze na temacie nie chcę CI rzucać kwot. Po prostu jeśli zrobię sobie przysłowiowe Gie, bo zaoszczędzę, to będę miał przysłowiowe Gie. Chciałbym to zrobić dobrze za rozsądne pieniądze ale nie przesadzone w kosmos. Karol, Ile do jest wg Ciebie minimalnie? Ile średnio a ile dużo? a ile w od tej palmy w .... nie będę kończył. Smile Tak jakbyś okiem eksperta mógł określić jeśli potrafisz to określić? Smile
Dziękuje z góry.
Sebastian

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybor klawiszy - Fatar TP100lr vs pha-4? leonz 1 1,230 18.08.2022, 15:48
Ostatni post: pawelsz
  Jak najbardziej zbliżony do klasyka Aniseed 0 939 07.12.2021, 11:57
Ostatni post: Aniseed
  kupno klawiszy do 3000 redron 12 8,571 05.05.2021, 00:20
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe / klawiatura sterująca Kamil92 7 16,296 02.01.2021, 21:35
Ostatni post: bestspec
  Jaka klawiatura sterująca MIDI garit 20 17,027 27.11.2020, 21:45
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS